Zákon o zbraních 2022 - novela 2020 - program střelecké přípravy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

Máš recht, já mám i Dčko, takže po pěti. Napsal jsem blbost.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od cipis »

D a E mají být stejně pak v jedné skupině.
Navíc 5 let bylo dřív (a u D dokonce 2,5 roku), takže když to bude teď zase všechno 5, tak je mi to jedno. Navíc stejně všechno elektronicky, takže je to jen otázka poslání zprávy obvoďákem na pčr.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od golem »

U doby platnosti ZP je podle mě nejotravnější všechno to tam tahat.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od skagerak »

Taky by mohla byt treba platnost 30 let nebo vecne casy a k tomu povinnost doktor a kvery na kontrolu kazdych 5 let -prakticky dopad temer stejny...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od bivoj »

Bill Masen píše: 05.06.2020 0:18...Jinak v tom novém zákoně vidím spousty pozitivního. Třeba tlumiče, JHP, vzduchovky...
Asi čteme každý jiný zákon.??? Ten, o němž se hlasovalo a který má platit je ve sněmovním tisku zde: https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=8&CT=92&CT1=0
(odkaz platné znění s vyznačením změn:t0092b0.pdf)

Tam teda nevidím nikde vůbec žádné změny k lepšímu a jakékoliv uvolnění (tlumiče i JHP stále A atp...). Jen nové omezení a nové restrikce, z nichž za nejzrůdnější považuji § 13a (a vůbec všechny kokotiny ohledně zásobníků...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od MrPorter »

Co znamená že "mám neoprávněně v držení příslušný zásobník"? Že je strčenej ve zbrani? Že je od ní položenej do 50cm? Že je ve stejným baráku?
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od cipis »

Pockejte na pozmenovaky.

Jinak tahani snad potreba nebude, kdyz se to v predchozich mesicich zvladlo pres fotografie. Samozrejme, ze ten, co nebude chtit datovku ani el. podpis apod., tak to asi dotahnout bude muset.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od golem »

To by bylo pohodlné, kdyby to šlo přes fotografie, ale byl bych hodně překvapen...
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od cipis »

A proč by to nešlo, když to teď šlo? Ano, byl mimořádný stav nebo jak se to jmenuje, ale i tak, ukázalo se, že to funguje.
Navíc ti úředníci přece nejsou kvalifikovanými puškaři, aby byli schopni posoudit, jestli je daná zbraň střelbyschopná. Z té fotky to "poznají" úplně stejně, jak když to omatlají v rukách na pobočce. Navíc za tu zbraň je stejně zodpovědný majitel a je v jeho zájmu, aby byla ok.
Celé je to postavené na tom, aby bylo všechno elektronicky, včetně té absence papírových kartiček alá zbroják. Tak proč tam chodit ... Ochrana před případnou zatajenou krádeží/černým prodejem je iluzorní, když se na ni (možná) přijde za 5 let ...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Nicotinick »

Ta kontrola zbraní jednou za 5 let (10) není kvůli technickému stavu, ale zjištění, jestli ji dotyčný pořád má. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od devlop »

taky nechápu, proč by to nešlo elektronicky, vlastně mne udivuje, že PČR nutí každého držitele ZP jednoho dne otevřít trezor/y, veškerý zbraňový obsah odnosit do kufru auta, zajet na "mateřskou" policejní stanici, obsah kufru odnosit ke kontrole a pak znovu celý tento proces nazpět. Vždyť tam vzniká dost velké riziko, že se někde něco ztratí/ukrade, ať už z nedbalosti, dopravní nehodou, nebo účelovou krádeží. Nedokážu si představit, že bych za 5 let musel naložit všechny své zbraně do auta a jet 450km do místa svého trvalého bydliště, abych je předložil při prodlužování ZP a pak zpět. Správně bych se při této cestě nesměl jít ani vychcat na benzinku nebo natankovat, protože bych ponechal zbraně bez dohledu (auto není trezor)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Nicotinick »

Na většině OZSBM se dá domluvit na kontrole zbraní v místě bydliště. Ale chápu, že někdo si nechce zbytečně "cajty" pouštět do baráku. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od vrbodol »

Jen pro osvěžení před úplně prvníma kosama od hermexu tady bylo akorát SKS a M1 se kterou ale měli majitelé díky Kremlovu pytlíčku součástek (pamětníci určitě vědí) dost problémy a tuším že v té době je i museli odevzdat a žádat si o vyjímku.
Kremlův pytliček- jistý plukovník Kreml se dočetl že za války amíci upravovali M1 na střelbu dávkou pomocí pár součástek sice se při tom musela dělat frézou úprava rámu atd., takže nešlo jen o vysypání pár bazmeků ze sáčku a namontování, ale to stačilo k tomu aby se musela odevzdat na fízlárnu a co se pamatuju ze článků ze SR tak se s nim dost dlouho soudilo.
Já měl v tý době SKS. Jo a co si pamatuju ,tak se v nějakym tom 98-00? nelíbilo když jsem šel registrovat obyčejnou malorajdu že má na hlavni závit, abych si tam nedával tlumič.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od cipis »

Ta kontrola je na oboje. Tu kontrolu, že to máš, uděláš tou fotkou, tu kontrolu stavu jsem porovnával s tím, že to nejsou stejně na služebně schopni do detailu posoudit.
Nicotinick píše: 05.06.2020 10:47 Ta kontrola zbraní jednou za 5 let (10) není kvůli technickému stavu, ale zjištění, jestli ji dotyčný pořád má. :)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

bivoj píše: 05.06.2020 2:45Asi čteme každý jiný zákon.
Hmm, tak to jsme četli každý jiný zákon. Já vycházel z tohoto původního, který vypadal velmi kvalitně. :sad
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od cipis »

Tohle je ta zombie mininovela, nicméně, jak vysvětloval Pavel Černý, tak je připravená a dojednaná celá řada pozměňováků, která má vzít to z toho připravovaného úplně nového, a nacpat to tady do toho. Ukáže se ve druhém čtení.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

Bill Masen píše: 03.06.2020 20:24...Pak ale z toho vypadlo to slovo "dlouhé"...
Tak nevypadlo, to dojebal jen pan novinář.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od bivoj »

cipis píše: 05.06.2020 12:54 Tohle je ta zombie mininovela, nicméně, jak vysvětloval Pavel Černý, tak je připravená a dojednaná celá řada pozměňováků, která má vzít to z toho připravovaného úplně nového, a nacpat to tady do toho. Ukáže se ve druhém čtení.
Nicméně právě tahle "zombie mininovela" právě úspěšně prošla prvním kolem. Aby se na nějaké pozměňováky, (které jsem, upřímě řečeno, ještě nikdy neviděl ve fyzické formě) totiž ve finále vůbec dostalo... Nechápu totiž, proč se tedy to, co je v pozměňovacích návrzích, rovnou nezapracovalo do nového znění, ale zůstalo jen u pozměňováků...
MrPorter píše: 05.06.2020 9:16 Co znamená že "mám neoprávněně v držení příslušný zásobník"?
Asi za c) (Že je ve stejným baráku). U zákonů vycházej vždy z možnosti toho nejstupidnějšího výkladu a většinou budeš mít pravdu. To znamená, že ani ten zásobník nemusí být tvůj (tvoje vlastnictví), ale stačí, že ho máš "v držení" tedy máš možnost ho vzít a zasunout do zbraně. Tedy jakmile máš nějaké takové zásobníky, byť z minula, tak v okamžiku začátku platnosti tohoto nového zákona bys je měl okamžitě předat policii a zažádat si pro zbraně na tyto zásobníky o vyjímku na A-I, jinak ti dle § 13a písm 1) policie odejme povolení k držení zbraní na tyhle zásobníky a hezky půjdeš zbraň(e) odevzdat. Nafurt.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od cipis »

Pavel Černý to vysvětloval něco v tom smyslu, že obrovský problém je CRZ. Na nové zákony se musí totálně předělat a je to prý práce na dva roky, proto se asi oprášila ta zombie a jde se cestou pozměňováků, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Jak to bude doopravdy, tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nový zákon o zbraních 2022

Příspěvek od Bill Masen »

bivoj píše: 05.06.2020 15:02...Asi za c) (Že je ve stejným baráku). U zákonů vycházej vždy z možnosti toho nejstupidnějšího výkladu a většinou budeš mít pravdu...
Takže když budu mít pušku na zásobníky glock, nesmím už vlastnit jiného glocka, než G26?
To je asi blbost ne. To by mě taky mohli zavřít jen za to, že mám péro, i když jsem ho nestrkal, kam jsem neměl.
Odpovědět