Laserové zaměřovače - novela zákona

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Laser, ano - ne?

1. Pořídím ho hned jak to půjde, je to super doplněk
29
31%
2. Ještě jsem nad tím neuvažoval/a, možná časem
24
26%
3. Spíš ne, nevidím v tom praktický užitek
30
32%
4. Laser pořizovat nebudu, je to pitomost
11
12%
 
Celkem hlasů: 94
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Matěj »

Já si koupil laser po uvolnění čistě te zajímavosti, ale upřímně mi přijde přínosnější svítilna. Nemám to ale na pistoli na nošení. Manželka teď pořídila nedávno malého Kimbera s laserem intehrovsným ve střenkách, ale na střelnici to taky nepoužívá.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

Tak upřímně, zkouknul jsem nějaká videa se střelbou s laserem a na obrannou zbraň to teda musí bejt pecka. Na obrannou myšleno něco malinkýho, kde jsou mýřidla jen jako. Jen ty ceny laserů jsou randál.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Haluziak »

Tak ono, už to tu bylo řečeno, laser je skvělý když se vám špatně míří.
Na cestě mám jeden co přijde na airsoftovýho glocka a celý se to spraží se štítem se střílnou do baráku, takže už nebude potřeba vyndavat kvér s rukou zpoza štítu a k tomu střílet odhadem.
V reálu štít nemám a vsadil jsem na kolimátor, ale výhoda by mohla být na malé terče na vzdálenost do 5m v LOS nebo podobné disciplíně, kde by se dalo takříkajíc střílet od pasu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

Možná i na velké, rychle se přibližující cíle.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od PaF »

Mám integrovanou svítilnu a červený laser na SW Shield 9 a je to super... Střelba od pasu, z poza krytu apod. na sebeobrannou vzdálenost se stejnými výsledky jako přes mířidla z postoje. Ještě by to šlo vylepšit zelenou, ta je vidět i ve slunci. O psychoefektu potmě nemluvě (zase to ale i bez světla demaskuje pozici).
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

PaFe jak máš ten laser seřízenej, máš ho na nějakou vzdálenostt, tedy když seš blíž, je tečka pod zásahem, když jseš dál, je tečka nad zásahem, nebo ho máš v ose hlavně a máš tečku vždy stejně daleko pod zásahem bez ohledu na vzdálenost od terče?
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od PaF »

Myslím, že jsem ho šteloval na 10 nebo 15m, už si nejsem jistý. Ale na LOS nebo sebeobranu je to fuk. Při velikosti alfy na terči nebo hrudníku trefím vždy. Teď v zimě budou zase nějaké noční závody a na ty se s Shieldem vypravím, Dobrý trénink, super zábava.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

Takže si ho šteloval na vzdálenost, ne do osy. Přemejšlím, jestli by to do osy nebylo lepší a pak počítat s těma třema centimetrama.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od bivoj »

2 Bill - jen technická, zaměřovací laser nejde seřídit "do osy" hlavně, protože to by musel paprsek vést středem hlavně, aby byl v její ose. (Jediné lasery v ose hlavně jsou nastřelovací lasery, které se vkládají do komory).

To, co máš ty na mysli je osa rovnoběžná s osou hlavně, kdy vzájemná vzdálenost rovnoběžek os hlavně a laseru je dána hodnotou jak blízko hlavně je laser namontován. Pokud na railu na podvěsu, je ta vzdálenost někde kolem těch 3 cm, co uvádíš. Ale také může býtl vlevo/vpravo či nahoře (zvlášť u pušek) a ty hodnoty pak budou jiné.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

Seš učitel, viď :nod , tak jsem to myslel, nastavit souběžně s osou hlavně, tedy vždy stejní vzdálenost tečky a zásahu, nebo na nějakou vzdálenost a pak na menší je níž, na větší je výš.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od bivoj »

Ono s laserem se z krátké nestřílí komfortně na větší vzdálenosti (od 25m dále) - to už tečka tancuje poměrně dost a méně zkušený střelec může mít paradoxně o dost horší výsledky než přes pevná. (Protože se snaží udržet tečku laseru na cíli a tak vingluje zbraní sem a tam.)

Balistické výpočty:
(Balistická křivka dráhy letu střely vypočtena pro V0 365m/s a váhu střely 115gr):
Pokud je laser na pistoli umístěn 3cm pod hlavní, tak při nastřelení na flek na 15 m budou odchylky zhruba takovéto
0m - zásah je 3cm nad bodem laseru.
5m - zásah je 2cm nad bodem laseru
10m - zásah je 1cm nad bodem laseu
15m - zásah je v bodě laseru
20m - zásah je 1,4 cm pod bodem laseru
25m - zásah je 3,2 cm pod bodem laseru
30m - zásah je 4,9 cm pod bodem laseru
...

Při nastřelení laseru (3 cm pod hlavní) tak, aby byl rovnoběžně s výstřelnou (s osou hlavně) jsou pak hodnoty zhruba takovéto:
0m - zásah je 3cm nad bodem laseru.
5m - zásah je 2,9cm nad bodem laseru
10m - zásah je 2,7cm nad bodem laseu
15m - zásah je 2,6cm nad bodem laseru
20m - zásah je 1,8 cm nad bodem laseru
25m - zásah je 1,1 cm nad bodem laseru
30m - zásah je 0,3 cm nad bodem laseru
35m - zásah je 0,8 cm pod bodem laseru
...

Je třeba si uvědomit že pokud je laser POD hlavní je to nejblbější řešení a nelze ho nastřelit na dvě nástřelné (jako kolimátor, puškohled či pevná mířidla umístěná/ý NAD hlavní) protože jeho osa nikdy nemůže protnout balistickou křivku střely ve dvou bodech.

Samozřejmě, že i s laserem se dá laborovat a nastřelit ho tak, aby balistická křivka byla do těch cca 25m pokud možno co nejvíce konzistentně vzdálená jeho ose - nejplošší (tz co nejdéle těch +-30mm se kterými je pak ale třeba počítat), ale zvláště u krátkých zbraní je balistická křivka natolik strmá, že to je hodně laborování - a pak člověk změní střelivo a zase to bude lítat jinak...

Za mě - u laseru na pistoli 9mm luger a umístění 3 cm pod hlavní bych ho nastřelil na flek na 45m. Pak by balistické údaje vypadaly takto:
0m - zásah je 3,0cm nad bodem laseru.
5m - zásah je 3,3cm nad bodem laseru
10m - zásah je 3,5cm nad bodem laseu
15m - zásah je 3,5cm nad bodem laseru
20m - zásah je 3,3 cm nad bodem laseru
25m - zásah je 3,0 cm nad bodem laseru
30m - zásah je 2,6 cm nad bodem laseru
35m - zásah je 1,9 cm nad bodem laseru
40m - zásah je 1,1 cm nad bodem laseru
45m - zásah je v bodě laseru
50m - zásah je 1 cm pod bodem laseru
55m - zásah je 2,3 cm pod bodem laseru
60m - zásah je 3,8 cm pod bodem laseru
65m - zásah je 5,4 cm pod bodem laseru
70m - zásah je 7,1 cm pod bodem laseru
...

Z výše uvedeného je vidět, že do vzdálenosti 25m můžu počítat s tou víceméně konstantní vzdáleností 3cm zásah nad tečkou (s tím, že v půlce, tj mezi 10-15m je zásah ještě o +5 mm výše, tedy o 35mm nad tečkou)...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Matěj »

Já jsem si "nastřelil" laser tak, že jsem si napevno upnul pistoli a paprsek jsem na 15m už jen došteloval do záměrného bodu pevných mířidel. Moc střeliva to nestálo.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od PaF »

PaF píše:... na LOS nebo sebeobranu je to fuk. Při velikosti alfy na terči nebo hrudníku trefím vždy.
No, jak říkám ;)
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od PaF »

Začal jsem uvažovat o svítilně se zeleným laserem pro svoji CZ P10C. Nemáte nějaký tip, aby to na ni sedělo a nezruinovalo mne to?
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od morho »

Jenom zkušenost s Holosunem LS210G. Měl jsem ho na G17. Stojí necelých 5 a půl. V šeru a za tmy to dělá fantastický scény, jak z Vetřelce. Vyměnil jsem ho za červený, protože ten zelený byl viditelný až moc nebo možná spíš nekvalitní - na terči (10m) to dělalo jasně zářící malej flek a na delší vzdálenost (25m) už měla "tečka" velikost talíře.
Jinak na G17 tohle kombo docela přesahuje hlaveň a tak se sklo špiní asi trochu víc než u kratších svítilen.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Serža »

mám na EVO3 už nějakou dobu takovou AS jebku - kopii M3X, celkem to drží a účel to na distance do 25m plní
na delší vzdálenost už radši přes kukátko
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

U viridianu reactor na LCP řeším malý problém. Mám ho seřízený, a červíky jsou trochu vylezlí a zachytávají se za pouzdro. Nevím co s tím. Navíc mě překvapilo, že všechny šroubky jdou do plastu. Trochu se bojím, že při výměně baterie strhnu závit.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od bacil »

Kup si Patt**ex univerzální 100% lepidlo v takové černé flaštičce asi za kilo kus. Kápni na to a máš po starostech. Lepidlo je sice gumové, ale křehké, jde oddělat.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od hrd »

Pořídil jsem si laser ZenitCo Perst-1, ale není QD, na lištu se šroubuje. Tak přemýšlm, máte někdo tip na rychloupínací montáž 30 nebo 45 stupňů? Našel jsem jen tuhle - https://www.alfatactical.cz/utg-uhlova- ... inani.html a nějak nemám v tuhle značku moc důvěru.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Haluziak »

Hrde u takovéhle montáže bych se nebál ani Číny za pár stovek, tam víceméně není co zkurvit.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět