Balistická ochrana těla

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
mahroch

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od mahroch »

ja procetl (nebo aspon proskenoval) cele vlakno, pricemz jsem hledal nejaky konkretni odkaz na mekkou balistickou vestu, na ktere se +- shodnou ti co tomu rozumi, ale nenasel jsem, tak se ptam. POchopil jsem vse co se tady diskutovalo, proc mekkou ano a proc ne, proc platy ano ano a proc ne. Stejne, nekde zacit treba.

Doporucite teda nejakou konkretni mekkou jako dalsi polozku do vystroje rozpadlika? Neco v rozumnem pomeru cena/vykon... Dik za tipy.
Fabulous
Administrátor

Příspěvek od Fabulous »

EU delenda est! - Ostatně soudím, že EU musí býti zničena.
samopal72

Příspěvek od samopal72 »

třeba tohle https://www.armatex.cz/cs/vojenska-vyst ... na/,osobně otestováno prošlá vesta rok výroby 2009 od tohoto prodejce ráží 9 luger a v pohodě,za ty peníze určitě doporučuji
floky

Příspěvek od floky »

ZS má kirasy za 1500 CZK - bez plátov, iba makká balistika... keby niekto potreboval dovybaviť...
colek
Moderátor
Pohlaví: muž

Příspěvek od colek »

Dnes přišla ze ZS policejní Polská,bez známek použití,váha 4,4 kg.Za těch 1200Kč dobrý.
jameson363

Příspěvek od jameson363 »

Jen takova kratka poznamka. 3A by melo zastavit vic nez 9x19. Na 9x19 staci 2A. Takze pokud clovek pocita s ochranou jen proti 9x19, tak nosi zbytecnou vahu navic. Samozrejme chapu, ze se kupuje to, co je u nas zrovna dostupny a levny, nicmene jen podotykam na doplneni.

2A se da obcas sehnat z ciziny a bejva to hezky tenky a lehoucky zvlast v pripade UHMWPE.
Maximus
Moderátor

Příspěvek od Maximus »

Jenže ve stredni a východní Evropě je relativně rozšířený naboj 7,62x25 alias Tokarev a ten je do prubojnosti na same hranici toho, co udrzi balistika NIJ. IIIA. Stejne tak "zatramove" samopaly z II. WW ci karabiny v Tokarevu nebo i v 9x19 v případě PA nebudou v našich koncinach až tak vzácné, takže osobně nepovazuji usetreneho max. cca pul kila za dobry napad. Samozřejmě i balistika NIJ. II bude lepší nez nic.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Pyro

Příspěvek od Pyro »

Jinak povedlo se mi zakoupit na ZS dva kusy vyřazené polský vesty pro skryté nošení ve velikosti L (na webu už je nemá) od firmy Lubawa/Moratex.
Obrázek
Vlastní fotky teprve dodám, ale předběžnou recenzi napsat můžu. Jedna vesta přišla s hodně jetým obalem, včetně jména a krevní skupiny napsané fixou, druhá vypadala, že byla venku jen párkrát.
Velikostně je L dobré do výšky cca max 185 - Já mám 177, žena 182 a ani jednomu nepřekáží při sezení/dřepu. Obvod hrudníku mám 113 cm, vesta mě kryje v horní části jako SAPI - od bradavky k bradavce, což je IMO optimální, flexibilita rukou při manipulaci se zbraní je zachována. Na bocích je rozdíl jiný, vzhledem k tomu, že "křidélka" má jen přední část a zadní díl je téměř rovný, tak v pasové části mám na každé straně cca 8cm bez krytí, což bude primárně tím, aby byla vesta "low visibility" a nekřížila se tam křidélka, jako je tomu u vnějších vest. Taky i tím, že v pase mám současně 92cm ;) .
Balisticky se přední díl liší tloušťkou oproti zadnímu, což je znát již na hmotnosti. Balistická náplň je z materiálu "Gold Flex", který není tkaný, jako kevlar, ale vrstva je vždy z 2 vrstev tkaniny, které jsou laminované v (0° a 90°úhlu) a zašité ve voděodolné tkanině. Vzhledem k laminaci nebylo jednoduché spočítat vrstvy, ale přední cca 24 vrstev, zadní cca 13 vrstev.
Dle popisu na vestě a polské normy PN-V-87000:1999
ObrázekObrázek
  • Přední část by měla mít odolnost Level 3 - 7,62x25mm (5,5g v 420m/s)
  • Zadní část by měla mít odolnost Level 2 - 9x19mm (8g v 358m/s)
  • Protistřepinově by měla být vesta odolná v úrovni O2 (úlomky 1,1g v rychlosti 525-560m/s)
  • Klasa 1 proti probodnutí - 35N odolnost proti probodnutí nožem wz. 92
Těžko se to převádí na NIJ, ale kvůli odolnosti by přední měla být v podobné odolnosti jako 3A, zadní se těžko dá určit, když se testovala jen na 9mm a ne na 357/40sw.
Snad to někomu pomůže k rozhodnutí, kdyby se ještě na ZS/bazarech vyskytly.
Kublajchán

Příspěvek od Kublajchán »

Taky se mi podařilo koupit tu polskou podkošilovku. Obal jetej a dost propocenej a přední balistika má opravovanej obal. Do té přední kapsy se spolu s původní balistikou vejde ještě mekká balistika z chrániče paže z český vesty vz. 2008 po VJ.
Odpovědět