Mosin! Toho mět mosim!

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Mosin! Toho mět mosim!

Příspěvek od Cherro »

Nenašel jsem tu vlákno na Mosina, tak jsem založil nové, pokud jsem špatně hledal, tak prosím admina ať to přesune.

Návod na "rozpadlickou" pušku aneb jak tuní Mosina v jůesej... 8-)

http://www.youtube.com/watch?v=DqmWcLKQ ... e=g-subs-u


Upozornění pro pravověrné Mosináře: Toto video na koukání NEDOPORUČUJU!!! :angel
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Artifex »

Mám dlouhého mosina z roku 27 a na ten bych si nedal sáhnout, je ale pravda, že mosin je prostě jednoduchá levná puštička takže mi takovéhle úpravy nijak srdce netrhají...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od DeadMan »

JJ to já zas takové upravy konkrétně téhle flinty můžu ;)
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Venet »

a nieje jednoduchšie už rovno kúpiť krátkeho mosina???
Zas o moc kratšia v tom tuningu nevyzerala...
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Artifex »

Krátké mosiny mají většinou odvrtané ústí pár centimetrů takže jsou ve své podstatě ještě kratší, tohle vypadá jako něco mezi.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Maximus »

Myslíte, že by se u nás ujalo na mosinech dioptrické hledí ala Garand M1 či další US pušky?

Osobně mám vyhlédnuté toto:
http://www.midwayusa.com/product/610883 ... steel-blue (mají to špatně/obráceně nafoceno, existuje i verze pro krátkého Mosina 38/44).

http://www.surplusrifle.com/reviews/moj ... /index.asp

http://www.youtube.com/watch?v=Gr6yXY5RgsQ

Uvažuji o jeho modifikaci a výrobě u nás za lidovější peníz 8-). Dříve jsem k tomuto typu mířidel neměl nějak důvěru, ale co jsem si pořídil kuši s těmito mířidly, tak jsem z nich nadšen. Podle mne ideální na pušku určenou na rychlou střelbu na kratší vzdálenosti (natláčka na prasata). Proti klasickému hledí je dioptrické jen horší za šera a tak kromě ceny tohoto US produktu mě už negativa nenapadají.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od des »

ked to chceš dat miesto povodného hledí, tak to bude imho moc daleko od oka a nebude to fungovat tak dobre jak napr na m4
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Maximus »

Na amerických forech si nikdo nestěžuje, ba právě naopak ;) - velikostně je to asi trochu přizpůsobené.
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Prim »

Vypada to zajimave, kdyby se Ti podarilo skutecne neco podobneho vyrobit za prijemnejsi cenu, zajem bych mel :yes Nicmene zatim nemam dojem, za by to vyvolalo vlnu zajmu :(
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Maximus »

Kusová "série" by byla asi nerentabilní, cena by se blížila originálu.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od des »

známy si chcel urobit podobný ghost ring na kosu. zúčastnil som sa testovania roznych velkostí otvoru a zhodli sme sa na tom že pre nás tudy cesta nevede.
ale to bola kosa a toto je mosin, a každý má iné oko takže niekomu to fungovat može. mne by sa skor páčilo niečo takéto http://www.smith-sights.com/
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Artifex »

Ty nemáš v té hlavě vakl? Já docela jo takže by to bylo potřeba absolutně dopasovat, jinak by to střílelo vocamcaď pocamcaď. A i stejně je tam díra jako do pekel, když už tak nějaká maličká dioptrická dírka.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od des »

mno, nemám mosin. :(
len som pozrel podla fotky možnost jak to dostat čo najviac dozadu. tam vpredu sa imho ten ghost efekt neprejavuje.
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od hangys »

Napad ... 7,62x25 Tokarev jako vykonna raze i na stredni vzdalenost. Pistole je za par kacek, ale karabina chybi. Onehdy jsem cetl o recyklaci Mosinovych hlavni na vyrobu Spaginu. Takze co takhle za par kacek Mosin, vlozna komora, uprava schranky a zkraceni hlavne + sklopka?
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Leon Chamel »

Problém je ta vložná komora. Jednak legislativní, protože by u nás byla nejspíš považována za hlavní část zbraně, se vším, co to obnáší. A za druhé technický: před nějakým časem jsem četl ve střeleckém časopisu o podobném experimentu se Sa 58 opatřeném vložnou komorou pro střelbu náboji 7,65 Br. A pokud si to dobře pamatuju, vydržel ten adaptér bez poškození jen pár ran. Mohlo to být samozřejmě způsobené i špatným technickým provedením... Jak už to bývá, teoreticky je možné skoro vše – a jistě i toto, praktická realizace má ale řadu úskalí.
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Prim »

Nechci to odsuzovat, ale nenapada me moc ucel :| Mosin je obludne dlouha zalezitost, a i kdyz vezmu v potaz kratkeho, tak pro tenhle naboj je to moc velke, tezke... a hlavne opakovacka :)
Pomer cena (narocnost upravy, legislativa)/ vykon (uzitecnost takovehle hracky) nepovazuju za nejvhodnejsi. Navic i cena naboju je podobna (vetsinou kulometak i levnejsi), takze jedina vyhoda asi sjednocene raze. Nebo proste jako konicek, sranda na vyblbnuti pri uprave ;)
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od hangys »

Mel jsem na mysli nejake to PA kombo ... Jako idealni bugout sestavu vidim totiz .357 revolver a opakovaci karabinu teze raze. Jenze 1) cena zbrani i streliva, 2) kapacita kratke. Upravena, odlehcena a zkracena Mosinka + Tokarev mi prijde jako podobna varianta, kde 1) cena pistole smesna, cena pusky vyssi nez obvykle, ale stejne v pohode, strelivo je jasne, 2) jasna vec ... Jako bonus vidim moznost do Mosinky narvat i puvodni strelivo, v zavislosti na technickem reseni upravy. Mozna je to blbost, ale mne to zni fajn :)
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Ježura »

Hangys:jako samonabíjecí karabinu na tuto ráži můžeš mít právě špagina... akorát nevím co to je za výrobu.. jestli repliky nebo předělávky
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od hangys »

Spagata jsem zavrhl - tezkej, nepresnej a ne tak spolehlivej jako klika ... Navic kvedlat me proste bavi :)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Mosin a jeho "klony"

Příspěvek od Terminated Account »

Mosin?
Odpovědět