Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Jak bylo dnes? řeknu to slušně po ostravsku: napiču. Žena, která prodělala covid před Vánocemi, dnes 39`C teplota, kašel, zvracení. Antigen test doma teď večer opět pozitivní. Už mi ty testy začínají docházet, netušil jsem, že budou takto často potřeba. Na PCR jde v sobotu. Kolegyně sedící vedle ní v kabinetu taktéž, antigen pozitivo, přitom 3X dávka vakcíny. Pro obě jsem tedy zajel a vyzvedl je ze školy, ať nemusí MHD a pak cca 1km pěšky od poslední zastávky (čekám kdy budu pozitivo já). Po cestě jsem potkal kolonu cca 30 traktorů zemědělců, kteří asi jeli na dnešní demonstraci, protože dotací je kua málo, málo (https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeme ... omaci_remy) !!, kteří tak totálně zasrali dopravu skrze centrum Rakovníku. Jo a vtipná tečka na závěr. Jedna blbka, která si před jízdou nedokázala vyčistit přední okno od sněhu a ani ji nenapadlo zapnout stěrače, vykukovala tedy na silnici skrze volnou "díru". Ta prostě musela vidět úplné hovno. :lol:.
Screenshot_267.jpg
Screenshot_266.jpg
Screenshot_264.jpg
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Rafael »

Devlop, já do těch zemědělců, dotací apod. moc nevidím, tak nemůžu nijak rozumovat.

Ale zkus si přečíst nějaké články na Vidlákových kydech o zemědělské problematice. Vypadá to, že o tom ví celkem dost. A já mu věřím! Tomu o čem píše a před čím varuje!
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Dneska v praci totalni vanice. Behem 15min napadlo vice nez 20cm snehu. Docela masakr. Cesta domu i pres varovani v pohode.. a na zahrade jsem do tmy patlal okousany stromky voskem a balzamem.. a vyrabel pletivovy ochrany... Jeste jsem ostrihal par vetvi z ovocnych stromu aby se na ne usaci kdyztak vrhli a stromy nechali na pokoji
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od eotto »

Dnes v práci blikanec, počítače si toho ani nevšimly, půlka vstřikolisů odpadla a vypadly kompresory.
"Mors certa hora incerta"
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Opět noční směna.
Po cestě jsem chytil festovní bílou tmu.
Fotografie jsou pořízené rozmezí cca 5 minut.
20220121_004358.jpg
Přílohy
20220121_005103.jpg
20220121_005130.jpg
20220121_005153.jpg
20220121_005327.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od dracekvo »

Jak ses na ty koleje trefil, když nejsou vidět? :-D
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Jel po hmatu... :ugeek:
Óðinn á yðr alla
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

My to máme samonaváděcí. :rofl
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Pred tebou nebezel vyhybkar s praporkem? :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Takhle rychlého nemáme. Šedesátku by asi nezvládl ani Bolt. :rofl
Koukej tak, aby jsi viděl.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Zas mě potěšil rozdíl ve státní správě :D U nás na živnostňáku, přijdeš Po, St, Pá, a za hoďku jdeš dom. Když si v pondělí zavoláš nemám problém tě objednat na Út, Čt, (pokud tam nemám plánované nějaké místní zjištění) přijdeš, vyřízeno taky do hoďky, mnohdy dřív.

Volám na OAMP Jindřichův Hradec skrz změnu místa trvalého pobytu. Nejbližší volný termín 21.2. WTF :head
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

To se jako na správní odbor obecního úřadu musíš objednat? Neee.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Germaniku ne-e, k nám můžeš kdykoliv v úřední hodiny přijít a do hoďky máš vyřízeno. A když ti to nevyhovuje Po, St, Pá tak zvedneš telefon a domluvíš se že přijdeš v Út, Čt, ale čekací doba je prakticky zítra, pokud teda nejedeme na místní zjištění. A ne měsíc!

EDIT: Když jsem dělal na OFŘ, tak byla objednací doba na nahlížení do spisu taky do týdne, přičemž si mohl v Po, St, přijít i neohlášen akorát si musel počkat, než nachystám spis.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Jsem přehlédl tu zkratku, sry😆👍
Udělám co musím
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

https://twitter.com/michalblaha/status/ ... VGMTA&s=19

Zaznam ze vcerejsi hromadne nehody u Berouna aneb proc skakat za svodidla.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od vratnikp »

tady 30 km vedle nebyla zadna silenost. Trocha snehu a bily mlhy. Je leden proboha a všechny zas prekvapil snih a led. Budu zas emitovat negativni vlny, ale lidi jsou idioti, co nedavaj pozor, nepredvidaj a setri na spatnym miste. U kafe sem nestacil kroutit hlavou. Evidentne je bezny v rodinach s prijmem pres 100 tis mesicne provozovat auta s 12 let starejma zimakama, protoze maj este krasnej vzorek. Druhej kolega pritakaval, ze zimak za 1600,- za gumu je na novou octavku silene drahej. Ta povrchnost lidi je silena. Za mobil daj dvacku, ale dat jednou za sest let 12 tis za zimaky je hrozny plytvani.
Nastesti tam na dalnici nikdo nezustal, ale lituju zodpovedny lidi, co tam maj kvuli setrilkum totalku.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od M M »

Ako - nie je to len o stave gum ... Dnes - bezna cesta do mesta, potreboval som vybavit par veci. Prvy krat ma vytocil kurier v dodavke ktory mal pocit ze ked ide zakrutu stredom cesty (kedze na kraji bol sneh) ze ostatni sa s tim popasuju. Nie som skodoprajny, ale dufam ze raz niekde stretne v zakrute tatrovku.
A dalsia vec - mesto, dva prudy, 70ka, pravy pruh vedie na vypadovku, lavy na okruh. Som zaradeny v lavom, predo mnou auto, za mnou auto. Na ceste na neprejazdenych miestach sneh. Cervena, zelena, zrychlime postupne na 70 ... pokracujeme k miestu kde sa vypadovka oddeluje a okruh uhyba dolava. Sprava po case zaregistrujem ze sa po mojej strane dopredu vysuva hodne dlhy nakladak - isiel odhadom tak 90-100, hovorim si - OK, ide na vypadovku, je piatok, chlapec ma naponahlo ... ten idiot ked mal kabinu predo mnou (a za mnou este tak 15m) tak vyhodil smerovku vlavo ze ako ide do nasho pruhu. Ako - vyborne - a teraz co? Ten predo mnou trochu zrychlil ale nie prilis (uz z toho ako akceleroval na svetlach som skonstatoval ze je z tych opatrnejsich - ale v poriadku, radsej toto ako idiot), ja som sa mu v ramci moznosti narval za zadok nech sa dostanem mimo nakladaku ... ten idiot zacal trubit ... ako ... co cakal??? Ze vsetci zastanu a spravia mu miesto? :( . Pri tomto ma neprekvapuje ze dochadza k nehodam. Miestami je to fakt na budku co clovek na cestach stretava :head .
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Jo jo kamioňáci jsou dost často primitivní sebestředné hovada řídící se jediným pravidlem "Větší má přednost".
To co popisuješ se mi stává docela často. Bohužel má každodenní cesta do práce vede přes podobné dopravní řešení, kde "nájezd" zůstává "průjezdným" pruhem, který o kousek dál je zase "sjezdem a nájezdem" na příčnou komunikaci a tam na mne ty kamióny troubí celkem často. Ty větší hovada to tam frknou bez troubení a bez mrknutí do zpětného zrcátka a to zas troubím já :devil
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Dneska v 11 hodin +- vypadla elektřina v Lidlu Dobříš. Tak 200 lidí zůstalo totálně potmě. Super sledovat ty projevy. Personál kupodivu okamžitě obsadil mezery mezi pokladnami. Potom naskočil nějaký rezervní zdroj, orientační osvětlení a pokladny. Za 15 minut se vyprázdnilo, zaplaceno a zavřeno. Do mého odchodu elektřina nenabehla. Super zvládnuté. Možná tam poslat pár ministrů?
Udělám co musím
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od honzaH »

Dneska jsem jel do Rakouska se podívat, jak a jestli kontrolují na hranicích a v supermarketech očkování.
Na hranicích nic.
Byl jsem v Lidlu a Hoferu a tam taky nikdo nic nechtel videt.
Čekal jsem, že budou víc akční a kontrolovat kdekoho, když se za pár týdnů neočkovaný už skoro nikam nedostanou.
Odpovědět