Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
John Doe
Příspěvky: 37
Registrován: 18.02.2019 20:15
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od John Doe »

pokud jde o mušku a hledí, tak naposled jsem přes ně, z této pušky, střílel asi tak před dvaceti lety, než jsme měl puškohled
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od PaF »

devlop píše: 01.07.2020 12:20 řeším svoji první opakovací pušku, a nedokážu se rozhodnout kterou, limitem jsou samozřejmě peníze a to 20tis Kč max. a ráže 223rem.

Ruger American Rifle Ranch - kompaktní, kratší hlavěň, recenze výborné. Bojím se dostupnosti dílů a servisu. Také otázka je ona kratší hlaveň, zda to není u 223 rem právě nevýhodou

do čeho z výše uvedeného by jste šli?
Je to moje volba a jsem spokojen. Lehká, komfortní. Dováží MPI a s těmi jsem se vždy na servisu dokázal dohodnout (Steyr a Ruger 10/22). Střelba je pohodová, jen na ni nemám tolik času, co bych chtěl. A taky nemám s kým chodit střílet opakovačkou...
John Doe
Příspěvky: 37
Registrován: 18.02.2019 20:15
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od John Doe »

měl bych jednu prosbu na majitele CZ 557: mohl by mi někdo z vás změřit zásobník? délku a šířku, u 5ti raného i výšku od dna. Napadlo mě, jestli by nebyla možná úprava pro mou CZ550 :)
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Rookie81 »

Nafotil jsem ti pro porovnání oba, 557 má širší vývodky, podle mě to pasovat nebude.
IMG_20201019_093647.jpg
IMG_20201019_093657.jpg
IMG_20201019_093709.jpg
IMG_20201019_093737.jpg
IMG_20201019_093814.jpg
John Doe
Příspěvky: 37
Registrován: 18.02.2019 20:15
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od John Doe »

Rookie81 díky za fotky. O vývodky bych asi strach neměl, prostor by tam měl být, nakonec pouzdro závěru je stejné i pro schránkovou verzi. Ale z těch fotek u mě spíš vyvolává obavu úhel zásobníku vzhledem ke dnu. Nakonec budu muset najít možnost, jak to vyzkoušet :) i kdybych ten zásobník měl koupit. Asi to teď nechám chvíli odležet, není to nakonec tak důležitý...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Ulfhednar »

CZ končí s výrobou 527 a 557. Nahrazuje je nová řada CZ 600. Všechno zásobníkové pušky, nové pojistky, spoušť i zámek. Není tam klasických 90° rotace závěru, ale jen 60°.
Zatím ve verzích Alpha (kompozitová pažba), Lux (klasika dřevo, MonteCarlo), Range (těžká laminované dřevo), ergo kompozit, thumbhole) a velmi zajímavá Trail, orailovaná, teleskopická pažba, zásobníky z Ar, nebo Bren 2 (v 7,62x39).Zajmavá malá puška.
Tož, můžeme začít hejtit.
https://www.czub.cz/firearms-and-produc ... z-600#guns
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od bivoj »

Nemám důvod hejtit. Stejně jak nemám důvod kupovat cokoliv od CZ. Zůstávám u Tikky...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Proba
Příspěvky: 169
Registrován: 22.01.2020 19:47

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Proba »

No a mají stoupaní 1:10, takže to snad ustabilizuje i dlouhé střely. Pažby vypadají slibně, snad i ten materiál celé zbraně něco vydrží.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Ulfhednar »

Ta mrňavá, Trail, je fakt zajímavá. A také systém výměny hlavní a závěrů. Na jednu stranu dobré, ale vzbuzuje to ve jisté pochyby. Uvidíme. Odladí to na zákaznících a časem to třeba bude fajn.
Óðinn á yðr alla
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od PaF »

Tahle nevypadá zle. Jen, jaká bude cena a kvalita. Tenhle poměr mne od CZ UB obvykle odradí.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Germanik1 »

Ceny přes 30 t od kvality czub pro mne nemají smysl. Namátkou jsem otevřel tu taktiku s telepažbou a stala přes 36 t. Za to je výběr světové kvality.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Ulfhednar »

Alfa je za 28. Celkem normální cena. A jinak mě nenapadá mnoho kovových opakovaček se zásobníky, raily a kovovou teleskopickou pazbou pod cenu Traila. Váš ano?
Óðinn á yðr alla
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Germanik1 »

Alpha je za na stránkách czub za 29 t bez desetikoruny. Za 25 koupím mossberg mpv 20' se závitem, komorovano. na 308w i 7,62x51,. Nechci se přít o cenách a kvalitě. Se uvidí.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Co jsem viděl Mossberg pušky, tak to byl teda pěkný odpad. CZUB v porovnání vyjde lépe.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Ulfhednar »

Vnitřnosti Mossbergu fakt nejsou hitparada. Ale opravdu se ptám na levnější pušku, která:
-má komplet raily
-teleskopickou kovovou pažbu
-má zásobníky
-umožňuje snadnou změnu ráže
-je zařazena v kovů
-je freefloating

Já o levnější nevím, což samozřejmě neznamená, že není. Je potřeba srovnávat srovnatelné. Bohužel třeba Remington je dražší puška než CZ600 a žádný zázrak to není.
Óðinn á yðr alla
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Maximus »

Nějak nevidim moc smysl pro tu modu s vymennymi hlavnemi na které se veze CZ od dob BRENA.

Pro bezneho lovce ci rozpadlika - když mam 308W s dobrou strelou, tak v klidu ulovim vše, co ma stanovenou dobu lovu.

Možná nekdo na nahanku potřebuje vyšší stopefekt a volí nejakou 8 nebo 9,3, ale ze bych si prehazoval kvuli tomu hlavně? Pár "hračičku" si koupi nahradni hlaveň ala Blaser, ale většina bud lovi s tim co má, nebo si pořídí druhou kulovnici.

Skutečné LR lovce pak spocitas v cele CR na prstech jedné ruky. Ti si ale rovnou spíše vezmou nějakou 6,5 a neresi vymenou hlaveň.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak já myslím, že modlu z toho nikdo nedělá, ani CZUB to moc neprožívá. CZUB si za to nic neúčtuje (ty pušky nejsou dražší než srovnatelné) a pokud se jim to nebude sypat, tak je to malé plus k vlastnostem zbraně. Zamyká se to přímo do hlavně. Zatím jsem viděl jen předběžná hodnocení Američanů a ti jsou dost nadšeni. Ovšem oni bývají nadšeni z čehokoliv od CZUB.
Óðinn á yðr alla
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od PaF »

njn, ale oni mají lepší ceny i servis :head
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Alstratt »

Ta modularita je fajn, vyuzivam ji, ma par hezkych vyhod. Nemusim nove nahazovat veci na jinou zbran pripadne nenosit vice zbrani s veskerym vybavenim na ne atd. Mam to prehozene behem chvilinky, nic sloziteho a dlouheho. Neni nic duleziteho, v pohode se bez toho obejdete. Ale kdo chce posunout latku vyse a vice si to uzivat, byt hracicka a cerpat nejake vyhody navic, proc ne.

U MDRX ty hlavne castejc vymenuji, takze sebou nenesu nekolik zbrani ale do batohu hodim nahradni hlavne, jiny zasobnik, prstenec pro zasobnik atd a v terenu si menim 6.5 CM s .300 BLK. Je na to nabizen i v .223/5.56 kit s kratkou hlavni a velmi kratkym CQB predpazbim. K dispozici i zapouzdrena dvounozka v predpazbi, funguej to dobre, chvalim. To je dalsi usetreni vahy a nijak to neprekazi. Ale nejak mi neleze do chuti ta .223 i kdyz proti ni nic nemam a vim ze je dobra. Kazdopadne budu chtit vyzkouset v budoucnu .277 FURY / 6.8x51, pokud bude na to k dispozici.

U HTI drive vyber hlavni, zajimave na otm mit i .375 CT, ale nasledne to zustalo dlouho jen u .50 BMG na ni a uz nejakou dobu na ni prehazovani na EnABELR a musim rici ze super. Az budete mit nekdy pristup ke kvalitni pusce, optice ... a EnABELR tak doporucuji vyzkouset. Obzvlast ty milovnici a strelci presnych kvalitnich odstrelovacich pusek. Jinak samozrejme z vyberu EnABELR co je ted k dispozici, to nejak moc u vas nevyuzijete. .338 EnABELR, .375 EnABELR.

https://appliedballisticsllc.com/the-37 ... artridges/

Stale si stojim za tim ze pro vas bude nejidealnejsi ta .308. Dostatek streliva .308 je u vas plno, zaroven plno ruznych jich je (pestry vyber), u noveho streliva vyvijeno pro pusky je mu davam i prednost takze na to nebudete cekat ani nejak dlouho atd. Ja treba miluji mou 6.5 CM, ma sve vyhody ale ani u nas na to neni tak krasny pestry vyber takoveho streliva v porovnani s .308 i kdyz vyber je pekny.

Sincerely, Alstratt
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Argonaut »

Já moc obchodní taktiku CZUB nechápu. Rozumím, že prodávají hlavně do USA a tak to perou pro ně.

Novou řadou 600 zrušili nejenom 557, ale i 527. Ceny vyskočily o cca třetinu.

Takže pokud někdo bude chtít kulovnici v ceně kolem 20 tis- CZUB nenabízí nic, volba bude buď Mauser M18, nebo něco z ruských želez ( mě se ale například ty ruský kulobroky a jednušky nelíbí).

V ceně lovecké produkce je už levnější Tikka, než CZ600Lux. U ERGO mi přijde inspirace Blaserem. Ale za 42 tis. Range, která nemá stavitelnou botku a s velkou slávou snad poprvné nabízí CZUB aspon stavitelnou lícnici. Bohužel, CZUB není stále schopná udělat štelovatelnou pažbu, ale rozhodně se nebojí říci si cenu nadstandardní.

Za mě udělali chybu, že vyřadili kulovničku CZ527 a flintu jako Range rifle. Obojí jsem chtěl koupit, ale jak pořád zdražovali, tak jsem začal porovnávat s Mauserem, Tikkou... A nakonec jsem připravené peníze utratil jinde.

Nakonec jsem sehnal i zachovalou ZKK600 z konce osmdesátých let, kterou jsem přepažbil. Mám i 557Varmint - což je peklo pažba s nulovou štelovatelností. Ale hrozně se mi to tenkráte líbilo. V prodejně si aůe nezkusíte polohu v leže, do které já se s CZ557 Varmint nemohu dostat, aniž bych neměl několik čísel mezeru mez ramenem a pažbou. Už leta se snažím odhodlat, že tu pažbu předělám, ale její připravenost na jakýkoli upgrade je nula.

Takže sice držím palce české firmě, ale ta nabídka je podivná. Udají něco těch trailů, protože tacticool, ale čeští myslivci si podle mě nekoupí z produkce CZUB už nic. Chápu, starší nakoupeno mají, a mladí si vybírají už z celého trhu.
Odpovědět