Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Serža »

není už to vymyšlené? imho se to jmenuje F1 ;-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
BP512
Příspěvky: 31
Registrován: 04.02.2021 12:37
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BP512 »

No, já nevím, příjde mi to už tak nějak, no .. Ale jak říká klasik, je to otázka vkusu každého soudruha... ;)
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Koso »

Vyznam baterky vidim hlavne na nejaky homedefense, ale ako kolega pise na to je asi lepsie mat na stene zavesenu F1 :rock
MaxJohn
Příspěvky: 2
Registrován: 21.02.2021 21:15

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od MaxJohn »

Hezký den vespolek.

Jsem invalidní důchodce žijící na periferii naší krásné republiky. Vzhledem ke složení obyvatelstva v našem městě (nebudu konkrétní, abych nebyl případně označen za xenofoba a rasistu), nemám dobrý pocit, když někam jdu sám třeba večer, nebo brzy ráno. Ne jednou jsem se dostal do nepříjemné situace a považuji docela za štěstí, že jsem vyvázl bez úhony. Nepatřím mezi fyzicky zdatné jedince a na "cigáro" se mě ptají poměrně často.
Rozhodl jsem se proto, že si pořídím nějaký ten prostředek na sebeobranu. Při hledání jsem narazil na gladiátora a hned mě napadlo, že přesně tohle chci. Ovšem pak jsem spatřil jeho cenovku a nadšení mě v tu ránu přešlo. Neměl jsem zdání co takové věci stojí.
Nyní mám tekutou střelu ale neumím si představit se svým zrakem s tím někoho trefit do obličeje. S gladiátorem to je přeci jen jednodušší - zamíření na trup.

Něco jsem si našetřil tak jsem si řekl, že si ho konečně pořídím. Narazil jsem na tento web a dočetl se cosi o registraci? No, hlavně že je to stále bez ZP, tak by neměl být problém ne?

Chtěl jsem se zeptat, jak si jí můžu objednat zároveň s prachem a zápalkami? Všiml jsem si, že nejdou odeslat ani beze zbraně. Vyzvednu si jí tedy v nějaké prodejně ale mám obavu, jestli tam k ní seženu vhodný prach k dlouhodobému nošení, aby mi pak například po půl roce neselhala.
Četl jsem že švýcarský (Triple Steven?) je nejlepší ale zároveň tu někdo psal, že s ním mu zbraň selhala, nebo že není dokonce vhodný pro tyto zbraně?

Děkuji za případné rady a předem se omlouvám, jsem laik, nikdy jsem to nedržel v ruce. :)
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od PaF »

Máte-li zrakový hendikep, doporučuju vřele vyzkoušet, než se pustíte do investic. Abyste pak nezjistil, že je problém s manipulací i s přesností střelby. Nejsem si jist, že je Glad nejlepším vstupem do střelby.
Uživatelský avatar
BP512
Příspěvky: 31
Registrován: 04.02.2021 12:37
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BP512 »

Detailní postup objednávky zbraně a munice od února 2021 je na stránkách Detonics po záložkou "Nová pravidla pro prodej zbraní v ČR".
Co se týče použití Triple Seven, posečkejte a vyzkoušejte zbraň s prachem Vesuvit LC. Je to levnější a naučíte se. A dále co se týče spolehlivosti po půl roce nabití zbraně - to je otázka mnoha faktorů. Většina z nich se bude dotýkat vlhkosti prostředí, ve které bude Glad uložen. Udržíte-li jej v suchu, odpálí spolehlivě. Pokud budete mít pochybnosti, vystřelte si jednou týdně nebo jednou za 14 dní a poté znovu nabijte. Po vyčištění ale vždy vytřete hlaveň zbraně do sucha - týká se i pistonů. Olej by mohl způsobit selhání. Nedopusťte navlhčení prachu a zápalek.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

MaxJohn píše: 23.02.2021 12:37 1. Něco jsem si našetřil tak jsem si řekl, že si ho konečně pořídím. Narazil jsem na tento web a dočetl se cosi o registraci? No, hlavně že je to stále bez ZP, tak by neměl být problém ne?

2. Chtěl jsem se zeptat, jak si jí můžu objednat zároveň s prachem a zápalkami? Všiml jsem si, že nejdou odeslat ani beze zbraně. Vyzvednu si jí tedy v nějaké prodejně ale mám obavu, jestli tam k ní seženu vhodný prach k dlouhodobému nošení, aby mi pak například po půl roce neselhala.

3. Četl jsem že švýcarský (Triple Steven?) je nejlepší ale zároveň tu někdo psal, že s ním mu zbraň selhala, nebo že není dokonce vhodný pro tyto zbraně?
1. Ano je stále bez ZP. Pouze po zakoupení je třeba zaslat oznámení o nabytí místně příslušnému odboru zbraní a střeliva. Je k tomu velmi jednoduchý formulář. Leckdy ho lze dostat přímo v prodejně zbraní.

2. Nijak. Nelze ze zákona zasílat. Prach a zápalky jedině v kamenné prodejně.

3. Pyrodex, Triple Seven, nejlepší a nejsilnější prachy jsou. A zbraň rozhodně neselže jen proto, že člověk naláduje nějakou značku prachu.
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

Koukám u Vás na eshopu na dřevěné střenky na můj druhý kousek a chci se zeptat. Ty dřívka jsou stabilizovaná? A co je model E1? Mám snad zas šetřit? Ještě nemám ani F1. A jak je to s D1 modelem? Na eshopu se teď dá koupit jen D1/D3 model. To se má napsat u objednávky do poznámky, který chci?
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Lyster »

MaxJohn píše: 23.02.2021 12:37 Hezký den vespolek.
Napsal jsem Vám soukromou zprávu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

perlufanda píše: 24.02.2021 21:07 Koukám u Vás na eshopu na dřevěné střenky na můj druhý kousek a chci se zeptat. Ty dřívka jsou stabilizovaná? A co je model E1? Mám snad zas šetřit? Ještě nemám ani F1. A jak je to s D1 modelem? Na eshopu se teď dá koupit jen D1/D3 model. To se má napsat u objednávky do poznámky, který chci?
Střenky jsou z tureckého ořechu, nestabilizované.

D1 a D3 se liší jen botkou. Ve výbavě je dlouhá i krátká. Proto jsme modely sloučili do jednoho.
MaxJohn
Příspěvky: 2
Registrován: 21.02.2021 21:15

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od MaxJohn »

Dobře, díky.

Rád bych si jí vyzkoušel to je jasný ale bohužel nemám kde. Všude jí chválí tak myslím že neudělám chybu.
Věřím, že na víc jak dva, max tři metry bych s ní nestřílel a to určitě problém nebude.

Jaké zápalky jsou pro ni nejlepší? Ty co nabízí výrobce v e-shopu?

Díval jsem se na střely a jestli to správně chápu, tak to klasické závaží je lepší pro sebeobranu, a střely sabot jsou vhodnější například k tréninkové střelbě na terč?

Díky
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

No D1 se přece liší tím, že tam nejde dát botka, ale zas je tam ten bazmek na připnutí karabinky. D1/D3 podle popisu je zkrátka jen D3, proto se ptám, jestli model D1 zkončil v rámci sjednocení výroby. A E1 je připravovaná pistolka na ZP?
Petooo79
Příspěvky: 11
Registrován: 17.02.2021 20:40

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Petooo79 »

Koso píše: 21.02.2021 11:46 Uchytenie na hlaven podla mna pripada do uvahy len z boku tak aby to nebranilo otvoreniu, skor potom asi na lucik spuste :?
Kup si neodymove magnetky a mas to :mrgreen:
Přílohy
20210223_100017.jpg
Petooo79
Příspěvky: 11
Registrován: 17.02.2021 20:40

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Petooo79 »

Pracovna verzia :twisted: Pazbicky su "odflaknute" rucnou vrtackou,chcel som videt ako to bude takto vyzerat,budu tam samozrejme na zakazku robene drevenne.Cakam este na jednu montaz a chlapec sa moze ist potit za frezu :P
Přílohy
20210226_140231.jpg
20210226_143132.jpg
20210226_142947.jpg
Uživatelský avatar
BP512
Příspěvky: 31
Registrován: 04.02.2021 12:37
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BP512 »

Můj názor. Tuzing. Aneb jak za pomocí vrtačky udělat ze zbraně s čistými liniemi těšícími pohled estéta aku vrtačku jako z MadMaxe. Ale jak říkám - je to jen a jen můj názor.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Koso »

Toto je hlavne neprakticke, pri kazdom nabijani skladat listy o polovicnom objeme vlastnej zbrane... co sa rucok tyka tak problem nevidim, tam sa vyblaznilo uz viacero ludi :D
Uživatelský avatar
Černoprachovec
Příspěvky: 21
Registrován: 15.01.2021 23:19
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Černoprachovec »

Zdravím.Aký typ grafitovej vazelíny na pistony by ste doporučovali?Prešiel som už celý internet a neviem sa rozhodnúť.Asi by mala byť taká čo znesie vysoké tlaky aj vysokú teplotu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Jakákoliv, ve které je práškový grafit. A grafit je ve všech, což znamená, že skutečně jakoukoliv.
Uživatelský avatar
Černoprachovec
Příspěvky: 21
Registrován: 15.01.2021 23:19
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Černoprachovec »

Fabulous píše: 27.02.2021 17:23 Jakákoliv, ve které je práškový grafit. A grafit je ve všech, což znamená, že skutečně jakoukoliv.
Vďaka za odpoveď.Napríklad táto by bola vhodná?
https://www.pandaoutdoor.cz/12927/bosch ... y_code=EUR
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Neznám každou vazelínu na trhu :)
Odpovědět