Brokovnice nejen do batohu...

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Strelok
Příspěvky: 24
Registrován: 31.12.2011 19:36
Bydliště: Východní Evropa

Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Strelok »

Nenašel jsem samostatné téma a nevím zda se to tady už řešilo, jestli ano tak se omlouvám a žádám o přesunutí nebo smazání.Napadlo mě, že by nebylo od věci zakomponovat nějakou malou brokovnici do evakuačního zavazadla.Brokovnice z kratší hlavní a pistolovou rukojetí nemusí bejt zrovna na škodu a v pravej čas může její efektivní rozptyl na kratší vzdálenost bodnout.Dnešní trh je zahlcen zbrojovkama, a jistě se menší pumpa dá sehnat.A nebo si nechat překopat dvojku na luparu, ale dvě rány je zase možná málo?Jakej na to máte názor, ohledně značky váhy a rozměrů.Předem moc děkuju za vaše fundované názory a typy, kolegové?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Terminated Account »

Projdi tohle vlákno: http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... ara#p19997

Myslím, že tam najdeš co hledáš.
Uživatelský avatar
Strelok
Příspěvky: 24
Registrován: 31.12.2011 19:36
Bydliště: Východní Evropa

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Strelok »

No částečně jsem se informoval.Zatím jsem došel k názoru, že lupara by nebyla až tak k zahození.Ale myslel jsem spíš na zkušenosti a názory.Chvilku to nech a když tak to smázni, dík.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od JimmyJazz »

No, nevim, jestli tohle je zrovna spravna cesta. MRAK na sraz privezl kratkou pumpu (ne o moc delsi nez flaska mineralky) a strelba z ni byla...nekomfortni. Budto dospelou broknu, nebo misto teto 'detske' radsi vic munice do hlavni zbrane.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Ježura »

JimmyJazz píše: MRAK na sraz privezl kratkou pumpu (ne o moc delsi nez flaska mineralky) a strelba z ni byla...nekomfortni.
Docela bolestivá zkušenost. Po prvním výstřelu mě dokonce nalyskala. :chuckle Z brokny jsem ještě do té doby nestřílel a tak jsem absolutně netušil že bude tak moc kopat(sviňa jedna). To si radši do batohu přibalím škorpa. Víc nábojů, nelyská po tváři,dál dostřelí a nezabere tolik místa. I když s plnotučnou broknou to asi tak hrozný zážitek nebude.. ;)
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Rozpadlík87 »

Muzu potvrdit ze prijit o brokove panictvi s mrakovou broknou byl zazitek:D

Jinak osobne se take klonim k tomu co zaznelo. A pokud brokarnu tak radsi kulobrokovoudvojku at mas sanci z dalky
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od MRAK »

a já myslím, že jste zbytečně vyměklí :mrgreen:

Obrázek

je to přesně velikost na batoh ....

jen si vzpomeňte, že to kopalo jen s magnumem ... s obyč broky to bylo v klidu ....

;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Terminated Account »

Držel jsem to jak prase kost, ale určitě bych si rychle zvykl. Zápěstí dostávalo pěkně zabrat.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od alibaba »

Konecne nekdo co ma nejake zkusenosti , mel jsem brokovnici raze 20 gauge a ta mne vzdy nafackovala kdyz jsem ji strilel a tak jsem to prodal i s asi 2 krabickami patron asi pred 20 lety se toulam po jednom gun-show a tam mi jeden prodavac se snazil prodat tuto brokovnici co ma jenom pistolove drzeni a tak jsem se mu vysmal ,ze zapesti mam jen jedno ono to dost kope Jo ono to vypada zajimave ,ale zkuste si to :lol: :lol:
mcrea
Příspěvky: 285
Registrován: 18.04.2011 20:20

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od mcrea »

Kolega měl kdysi dvě zkrácené brokovnice, obě s pistolovými pažbami, hlavně dlouhé tak 300. Jedna byla nějaká naše dvojka v ráži 16, druhá ruská kozlice v ráži 12. Typy ani výrobce si nepamatuju a je možné, že jsem je nevěděl ani tenkrát. Stříleli jsme klasické broky 2,5 a 3,5mm. Šestnáctka byla úplně v pohodě a dvanáctka mi rozsekla lučíkem kůži na prostředníčku. Je fakt že měřím bezmála dva metry a vážím přes metrák, ale nějaké lámání zápěstí se rozhodně nekonalo. I když je pravda, že mi ten den můj revolver v ráži 357mag připadal jako malorážka.
Edit - ae jinak si myslím, že jsou to zbraně celkem k ničemu
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Artifex »

Serbu super shorty:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Strelok
Příspěvky: 24
Registrován: 31.12.2011 19:36
Bydliště: Východní Evropa

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Strelok »

Artifex, přesně tohle jsem myslel, ale u nás to asi jen tak neseženu.To bude reálnější ta Fabarm Martial Ultrashort nahoře.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od marish »

K čemu konkrétně myslíš že by ti to posloužilo? Proč to mít v batohu?
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Rase »

Nedají se k těmhle brokovnicím přidat nějaké sklopné pažby (takové ty moderní plastové). Přijde mi že k těmhle zbraním by se velice hodila. Neboa aspoň něco k opření o rameno (se zachováním drobných rozměrů).
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Terminated Account »

Co Fabarm nebo Remington. Myslím, že vše bylo na tomto poli už vymyšlené a odzkoušené. Stačí pohledat.
Přílohy
SDASS1.jpg
SDASS1.jpg (47.57 KiB) Zobrazeno 25094 x
Uživatelský avatar
Strelok
Příspěvky: 24
Registrován: 31.12.2011 19:36
Bydliště: Východní Evropa

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Strelok »

marish píše:K čemu konkrétně myslíš že by ti to posloužilo? Proč to mít v batohu?
Prostě, proto, že brokovnice je v jistých situacích, ne-li nenahraditelná tak zcela určitě optimální, (obrana na kratší vzdálenost proti více útočníkům či vykrytí většího prostoru, bavíme li se o časech ne příliš přejících verbální komunikaci).Mám li v 70l. batohu místo na rezervní pistoli + střelivo rád ji vyřadím a dám přednost tomuto.Tak proč to nemít v batohu, třeba jako desátník Hicks ve filmu Vetřelci "... kvůli soubojům :D ".
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od marish »

Výhody brokovnic tak nějak znám. Spíše uvažuju, kdy by jsi ji do toho batohu balil...
Uživatelský avatar
Strelok
Příspěvky: 24
Registrován: 31.12.2011 19:36
Bydliště: Východní Evropa

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od Strelok »

marish píše:Výhody brokovnic tak nějak znám. Spíše uvažuju, kdy by jsi ji do toho batohu balil...
5 minut před tím než si ho hodím na záda ... :chuckle , ale dost o balení věcí do báglu. :D
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od MRAK »

Podívej, řeknu ti to asi takhle ...

Tu krátkou broknu mám a už jsem z ní něco vystřílel ....
V tomhle pistolovém provedení je to zbraň dost na pikaču .... jednoduše proto, že s ní prostě nezamíříš (Ježek ti může vyprávět, co se stane, když si jí dáš před obličej - a to neni žádnej třasořitka, ale kus pořádnýho svalnatýho chlapa!!)
takže můžeš střílet jen od pasu ... a to jak uznáš, není zrovna přesnej postoj .....
Pokud bys čistil chodby od emzáků, feťáků, cikorek nebo zombálů .... no tak asi jo , ale do báglu (předpoklad použití venku) je to prostě kničemu.
Já jsem na ní hodil pažbu, takže po zapření do ramene se dá normálně mířit a mám prostě pumpu s krátkou hlavní (a krátkým zásobníkem).
Tu pistolovou krátkou verzi jsem vzal na sraz, aby si kluci zablbnuli, (taky jsem jim schválně 3 patronu naládoval magnuma :mrgreen: ) , ale sám z toho už nestřílím. Mám rád svý ruce. Hned jak jsem se vrátil, šla tam znova dlouhá pažba.
S dobrým pouzdrem jde zvenku na bágl taky. A s krátkou hlavní se s tím dá i docela dobře manipulovat .....
(někde tu bude i fotka mýho arsenálu, a tam by mohla být vidět)

Takže asi takhle ....
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Brokovnice do batohu

Příspěvek od MRAK »

Artifex píše:Serbu super shorty:
Obrázek
asi prima, ale bude to tak 2+1

takže kapacita jen o 1 větší než lupara
Odpovědět