Koronavirus v SR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
oraj
Příspěvky: 55
Registrován: 13.07.2014 16:11

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od oraj »

Prdel je že pozitívnych bolo minimálne 15 od októbra.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Mate niekto predstavu preco sa pocet pozitivne testovanych s Ag testami nereportuje do CDC? Cisla z CDC sedia iba pre PCR. Rovnako tam neboli reportovane cisla ani z minulorocneho plosneho testovania.
total_cases.png
Edit: Dokonca aj na korona.gov.sk pod pojmom potvrdene sa beru len PCR. Ag testy sa ignoruju. Chapem to teda tak, ze aj oni (UVZ), tie potvrdene Ag testy, vnimaju len ako podozrenie na covid, nikde sa to nezapocitava, nikde sa to nehlasi. Z pohladu opatreni a obmedzeni ale operuju ako s nakazenymi, dokonca zakazuju ist na PCR.
korona.gov.PNG
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od cipis »

Údajně je na to nějaká metodika.
Nicméně kdo je pozitivní na AG a nemá příznaky, tak jde na PCR (logicky se teda jeden test nezapočítá, protože by byl dvakrát ten stejný člověk). Kdo je AG negativní, ale má příznaky, tak jde na PCR (to samé, nezapočítá se). Kdo je AG pozitivní a má příznaky, tak nejde na PCR. Na PCR také nejde negativní bez příznaků.
Tedy nejde sčítat AG a PCR testy dohromady, protože leckdy jde AG a PCR jeden stejný člověk.
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

To asi platí v CZ. U nás je to tak, že sa do oficiálnych štatistík započítavajú iba PCR. Či z Ag testov vyslovene nemôžu ísť na PCR neviem. Boli dáke porovnávcie štúdie v Trenčíne aj v Košiciach, kde bezpríznakoví na PCR chodili...
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

Pri minulom celoplošnom platila výnimka z povinného testovania ak mal človek pozitívny test na covid v posledných troch mesiacoch, pre toto celoplošné to už neplatí. Musí byť potvrdenie od lekára.

Dnes na tlačovke povedal Krajčí toto, citujem:
"... zdravotný stav toho svojho pacienta by mal poznať ten jeho lekár, vie že či naozaj to ochorenie prekonal tak, že si vytvoril aj protilátky a v tom prípade on potom môže vystaviť to potvrdenie. Pokiaľ ale naozaj tam bol len pozitívny test a jeho pacient neprekonal nejaké výrazné ochorenie, nemal nejaké klinické príznaky, v takom prípade by som to potvrdenie nevystavoval."

Takže ak mal človek len pozitívny test, ale nemal príznaky, tak potvrdenie o prekonaní covid nemá doktor vystaviť. Tak na čo sa robí celoplošné testovanie? Načo sa testujú ľudia bez príznakov? Keď sám týmto potvrdil, že v skutočnosti aj keď mali pozitívny test a nemali príznaky, tak covid nemuseli prekonať? Toť len rečnícka otázka z mojej strany, na zamyslenie.

Zdroj tlačová beseda:
https://www.ta3.com/clanok/1201196/tb-p ... vlady.html
Čas od 6:14
Vladimír
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Minimalme z blizkeho okolia viem o 10+ pripadoch, kde ludia aj bez priznakov boli na PCR (bud sa hlasili sami kvoli kontaktu s nakazenym, pripadne ich niekto nahlasil ako kontakt).

Pocas plosneho testovania policia riesila niekolko ludi, ktori mali pozitivny Ag, a isli "svojvolne" na PCR.

Videli sme ako tie Ag a PCR mozu dat rozne vysledky (vid. afera v Harmaneckych papiernach). A nech mi nikto nehovori o cinskych testoch. Otec mal v praci podobne pripady a to bolo za plosneho testovania minuly rok.

Pozeral som na worldindata a pocet aktivnych pripadov klesa uz od 8.1. Ocakavam o tyzden dalsie senzacne tlacovky ako zasa celoplosne sparanie v nose zlomilo krivku.
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

No ale tentokrát nejde o celoplošné testovanie ale skríning :D
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Vladimir píše: 20.01.2021 19:19
"... zdravotný stav toho svojho pacienta by mal poznať ten jeho lekár, vie že či naozaj to ochorenie prekonal tak, že si vytvoril aj protilátky a v tom prípade on potom môže vystaviť to potvrdenie. Pokiaľ ale naozaj tam bol len pozitívny test a jeho pacient neprekonal nejaké výrazné ochorenie, nemal nejaké klinické príznaky, v takom prípade by som to potvrdenie nevystavoval."
Nebolo to nahodou tak, ludia uz po potvrdeni mali s lekarom komunikovat len po telefone/mailom? Suseda mala niekolko pandemickych PN lebo uz bola x-krat v karantene. Vsetko riesila len po telefone.

Aj na nasej ulici boli nakazene 3 rodiny co byvaju vedla seba. Vsetci po PCR testoch sa zavreli doma, s lekarom len po telefone. Po 10 dnoch na papiery koniec, ziadne negativne testy alebo kontroly pozitivity. Vyliezli az ked sa naozaj citili dobre.

Kto a ako urci "serioznost" priznakov a uroven protilatok? Obzvlast ked sa to ani nikdy nemeralo. Lekar podla najlepsieho svedomia a vedomia? Sorry, ale to si mozme rovno hadzat mincou.
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

Vladimir píše: 20.01.2021 19:19 Načo sa testujú ľudia bez príznakov?
Aby nenakazili iných, ktorí už príznaky (možno) mať budú?
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Vladimir »

xgordon píše: 20.01.2021 19:39 Kto a ako urci "serioznost" priznakov a uroven protilatok? Obzvlast ked sa to ani nikdy nemeralo. Lekar podla najlepsieho svedomia a vedomia?
Presne ako píšeš, ja aj manželka sme mali príznakový priebeh, ale ak by sme mali bezpríznakový - ako píšeš komunikovali sme s lekármi len po telefóne - tak ako to lekár zistí? Keď nás osobne nevyšetril, nevidel? Každý môže povedať, že ja som sa cítil zle, mal som teplotu, kašľal som. Tie potvrdenia sú len zbytočná záťaž na už tak dosť vyťažených lekárov.


Gabo treba môj príspevok brať ako celok, v kontexte.
Vladimír
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

No asi som nepochopil tú rečnícku otázku..
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Vsetci si to mysli, vsetci to vedia, ale vsetci to toleruju, nikto nekona. To len potvrdzuje, ze tu mame diktaturu a so zakonmi a ustavou si mozme akurat.... :x :puke

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... estovanie/
gabo
Příspěvky: 137
Registrován: 15.02.2015 17:24

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od gabo »

Potvrdenie o prekonaní COVID-19 už podľa rezortu zdravotníctva nebudete potrebovať
Zdroj:https://www.topky.sk/cl/10/2044111/KORO ... potrebovat
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od devlop »

Lidl ve svém akčním letáku oznámil od čtvrtka třiatřicetiprocentní slevu na respirátory s původní cenou 2,99 eur (78 korun). Po slevě stály 1,99 eur (52 korun).

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/201 ... ho-retazca

covid párty
Přílohy
Screenshot_68.jpg
Screenshot_68.jpg (37.48 KiB) Zobrazeno 2781 x
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Slovensko zrejme bude najvacsia vaznica v EU. Nikym nevoleni uradnici budu povolovat pohyb.

"Situácia začína byť veľmi vážna napriek všetkým opatreniam, ktoré sme momentálne urobili. Uvidíme, ako nám zaberie testovanie, ktoré sme realizovali," komentoval s tým, že v utorok na pandemickej komisii chce s odborníkmi prebrať, ako ďalej postupovať. Témou bude aj COVID automat. Riešenie by videl v sprísnení zákazu vychádzania. To by mohlo byť formou SMS správ.

"Ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať a centrála im odošle naspäť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na tento úkon," uviedol s tým, že aktuálne je zákaz vychádzania beztak prísny. Takúto možnosť by si dohodli s operátormi.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22585331/koronav ... inute.html
oraj
Příspěvky: 55
Registrován: 13.07.2014 16:11

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od oraj »

Tak to som zvedavý čo vymyslia na budúcu korona sezónu 21/22. Nebolo by od veci povinné označenie neočkovaných na vrchnom odeve. Ale žiadny korona fašizmus samozrejme neexistuje. :puke
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od Kapo »

To tak vyzerá, keď sa štát riadi z psychiatrickej kliniky. Ešte že nemusím vlastniť ani nosiť telefon a tiež nie som povinný sledovať vyhlasenia vlády na fb. 😂 Asi ma najskôr zastrelia za nedovolené opustenie domova...😂
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
David4471
Příspěvky: 13
Registrován: 27.12.2020 11:43
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od David4471 »

Si tak říkám, že se ta epidemie trošku zvrtla v něco jiného, než jsme všichni čekali. Když si vezmu začátek v minulém roce a co se děje u našich sousedů dneska v roce 21. Řekněme si, kdo z nás to čekal.

A tak si položím otázku.... Jedná stát stále v zájmu dobra svých občanů nebo tu máme nástup něčeho hrozného co jen využívá současnou epidemii a naivitu lidí ve svůj prospěch ?
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od xgordon »

Tuto recnicku otazka davam od zaciatku, odkedy nastupila nasa nova vlada a vzala pandemiu do vlastnych ruk.

Druha otazka je kto to vsetko zaplati. Tie ich pseudoopatrenia na zachranu zivotov. Plno ludi si nedovidi na koniec nosa, neuvazuje v dlhsom horizonte ako 7 dni, max. do najblizsej vyplaty a uz vobec nie v kontexte dalsich veci.

Proste cele zle. :puke
oraj
Příspěvky: 55
Registrován: 13.07.2014 16:11

Re: Koronavirus v SR

Příspěvek od oraj »

Tuším francúzsky legionári majú také heslo: "Kto druhý keď nie my! "
Ešte že to očkovanie bude na/za-darmo. 🤣
Odpovědět