Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Koso »

Len taka otazka do davu, ma niekto na strednom slovensku glad .500? A bol by ochotny stretnut sa,chcel by som si trochu ochytat tuto zalezitost, ked tak SZ vdaka ...
martin1976
Příspěvky: 22
Registrován: 27.10.2020 16:07
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od martin1976 »

Posledné dni som si všimol, že je na Bazoši veľa Gladiátorov na predaj. Čo sa to deje? Inzeráty pribudli v dosť krátkom časovom rozpätí. Tak dokonalú zbraň a do budúcna určite potrebnú by som nepredal, aj keby som hladoval. :roll:
Minule som si z nudy rozložil všetky svoje "hračky", niečo som priebežne prebehol Konkorom a tak som sa hlboko zamyslel, akú zbraň by som si nechal, keby nastala tá najhoršia doba a musím mať len jednu zbraň. Mám kvalitné výkonné zbrane, presné zbrane a zbraň ku ktorej mám citový vzťah (všetko kategória D). Triezva úvaha vybrala Gladiátor. :yes
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od pedro! »

Tak se musím pochlubit. V pátek poprvé střílení z D2, dal jsem asi 40. Jeden selhač, na druhé promáčknutí to vystřelilo (myslím tím tedy třetí promáčknutí - selhač - výstřel - výstřel), jinak bez závady.

Už čtvrtá rána jde nabíjet ztuha, pátou bych bez kladiva asi nenatloukl nebo bych si spíše natloukl ruku. Asi po třiceti ranách jsem musel občas zápalníky zasunout ručně, protože čouhaly. Bylo tedy třeba čistit hlaveň po 5 ranách (myšleno z každé hlavně).

Je potřeba si dát pozor na strhávání, ale dá se na to zvyknout. Jen v případném stresu by to mohl být problém, ale doufám, že mi standardní bambitky zatím neseberou.

Odměrka z puškové sady Lee matric dělá 1.6 gramu prachu a to bylo tak akorát. Zkusil jsem "tormentační" dávku, tedy asi 1 1/2 odměrky a to už bylo hodně nepříjemné. Prda do ruky jak sviňa ;)

Střílel jsem tak na 3-4 metry. Lítalo to dost nahoru, přičemž z jedné hlavně podstatně více. Střelba na redukovaný IPSC, mířím na spodní okraj a díra uprostřed, z druhé hlavně mířím na spodní okraj a díra téměř na horním okraji. Nevím, která hlaveň byla která.

Při střelbě na větší vzdálenost > 5m si nejsem jistý. Ne vždy se mi podařilo díru nalézt, ale terč byl už rozstřílený. Bude to třeba ještě zopakovat/ověřit. Střely ty velké, myslím 21 gramů.

Moje první zkušenost s černým prachem (nepočítaje jednu ránu z půjčené pušky kdysi dávno). Špiní to tedy pořádně. U Dave mi nabízeli nějakou náhradu černého prachu, která nešpiní, ale chtěli za to 2700 za kilo a to mi přišlo fakt moc.

K předchozímu příspěvku - myslím, že lidé si to kupovali protože Nejsvětější Komise Evropská, jednou si vystřelili, možná ani to ne no a nebavilo je to.Prodávat neplánuji. V daných podmínkách takováto zbraň, aby byla v kat. D, tedy C-1 (Díky, Komise Nejsvětější) asi lépe udělat nejde. Nějaký částečně natažený mechanismus by asi fungoval, ale jak ho natáhnout automaticky před druhým výstřelem, no jednoduše asi nijak.

Jsem zvědav na ověřovací střelbu (na tu větší vzdálenost).
perlufanda
Příspěvky: 122
Registrován: 26.09.2017 11:49
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od perlufanda »

Podle toho, co popisuješ, jsi střely ničím nemazal, nebo jsi měl nevhodné mazadlo? Jinak čtu recenzi karabiny na zbrojnice.com, čtu návod ke karabině a chci se zeptat. Myslel jsem, že spoušťový mechanismus je stejný, jak u Gladiátora, ale v recenzi pán popisuje rozdíl při zmáčknutí spouště a v návodu se píše něco o přednapnutých bicích pružinách, které lze seřídit imbusem na spodku ručky?
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od pedro! »

Nemazal, nebyl jsem si jistý, zda bez flastru nemohu poškodit prach, ale asi ne, když mazání doporučují v návodu. Příště vezmu kosmetickou vazelínu.

Když jsme u toho návodu, chybí tam desetinná čárka. Utahovací moment pistonů 35 Nm; to bych je asi urval
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

perlufanda píše: 17.01.2021 16:51 Podle toho, co popisuješ, jsi střely ničím nemazal, nebo jsi měl nevhodné mazadlo? Jinak čtu recenzi karabiny na zbrojnice.com, čtu návod ke karabině a chci se zeptat. Myslel jsem, že spoušťový mechanismus je stejný, jak u Gladiátora, ale v recenzi pán popisuje rozdíl při zmáčknutí spouště a v návodu se píše něco o přednapnutých bicích pružinách, které lze seřídit imbusem na spodku ručky?
Princip mechanizmu je stejný, ale geometrie je mírně odlišná a jsou použity jiné, mírně předepnuté pružiny. Proto je chod spouště trochu odlišný.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

pedro! píše: 17.01.2021 17:44 Nemazal, nebyl jsem si jistý, zda bez flastru nemohu poškodit prach, ale asi ne, když mazání doporučují v návodu. Příště vezmu kosmetickou vazelínu.

Když jsme u toho návodu, chybí tam desetinná čárka. Utahovací moment pistonů 35 Nm; to bych je asi urval
Pistony je třeba dotahovat skutečně málo, jen do té míry, aby byla jistota, že svojí plochou dosednou do hlavně a nebudou vykukovat. V další verzi návodu to asi upravíme. Díky za info.
Wdog
Příspěvky: 513
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Wdog »

pedro! píše: 17.01.2021 17:44 Nemazal, nebyl jsem si jistý, zda bez flastru nemohu poškodit prach, ale asi ne, když mazání doporučují v návodu. Příště vezmu kosmetickou vazelínu.
...
Černý prach je o mazání. Ať je zbraň jakákoli, při použití černého prachu je mazání velmi důležitý faktor. Má vliv přesnost i opakovatelnost, umožňuje opakované nabíjení, snižuje zanášení vývrtu nečistotami. Pokud nabiješ a nosíš, není to nutné moc řešit, stačí vyřešit utěsnění, pokud hrozí navlhnutí. Pokud střílíš více ran za sebou, je nutné mazat. Pokud je to na střelnici, kde máš jistou míru komfortu, stačí třeba jen řidší mazání ve stříkačce nahoru na již nabitou střelu.
Uživatelský avatar
BeacGlad
Příspěvky: 76
Registrován: 25.03.2019 21:02
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BeacGlad »

Presne ako poznamenal Wdog je dôležité rozlišovať, či idem strieľať hromadne na strelnici, alebo nabíjam na osobnú ochranu na dlhodobé nosenie a maximálny účinok. Jednoznačne mám odskúšané, že nenamazaná strela poriadne "roztlačená" v hlavni bez flastra, prípadne zalepená "tekutými klincami" (Mamut) dá aj po pol ročnom nosení v úplne nehostinných podmienkach spoľahlivú "mordu". Čím väčší počiatočný odpor strely v hlavni, tým väčšie využitie tlaku pomaly horiaceho BP.
Samozrejme po takom výstrele je bezpodmienečne nutné kompletné vyčistenie laufu pred novým nabitím...
*******************
PÁR DROBNOSTÍ PRE GLADIATOR pozri na https://www.youtube.com/channel/UCrfa-4 ... peqpyjTSkQ
*******************
Farmar
Příspěvky: 1
Registrován: 19.01.2021 23:44

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Farmar »

Tak předevčírem dorazil ,450 D4. Fakt se mi líbí a zatím splnil veškerá očekávání.
Musím potvrdit jen vše co zde a v různých recenzích již zaznělo, opravdu perfektní dílenské zpracování, cena myslím odpovídající.

Jen si říkám jestli mám jen já tak velké ruce. I přes prodlouženou rukojeť mi to dá pohodlně jen na 2 prsty a malíček je již víceméně ve vzduchu.
Nevím jestli to není nesmysl (to vyzkouším až koupím někde prach a zápalky), ale z pokusů úchopů se mi nejlíp nabízí mačkat spoušť prostředníčkem a ukazováček mít opřený o hlaveň. Je to nesmysl, nebo to tak někdo děláte?
Wdog
Příspěvky: 513
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Wdog »

Je to prostě zbraň pro falešné hráče, do kapsičky u vesty.
Pro mne je složité mačkat spoušť prostředníčkem, kvůli koordinaci pohybů prstů, takže já bych upřednostnil klasické držení s ukazovákem na spoušti a s malíčkem pod spodkem rukojeti.
Uživatelský avatar
BeacGlad
Příspěvky: 76
Registrován: 25.03.2019 21:02
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od BeacGlad »

A pri ukazováku pozdĺž hlavne hrozí aj popálenina od odfuku pistonu...
*******************
PÁR DROBNOSTÍ PRE GLADIATOR pozri na https://www.youtube.com/channel/UCrfa-4 ... peqpyjTSkQ
*******************
tojematerial
Příspěvky: 16
Registrován: 28.12.2020 19:16
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od tojematerial »

ano přesne.do čisté namazané hlavně jsem naladoval ogivaly 16gramu a 1gramy prachu a kulky spadly po trech metrech na zem.Nemohl jsem uverit.s 2 gramy se odrazily od drevodrisky a odkutaleli se zpet.cil byl asi 5 metru.drevotriska 15mm.
teprve treti rana bez cisteni byla markatni a deska derava.a pokles strely od mireni neznatelny.
jirkaaa87
Příspěvky: 8
Registrován: 12.01.2016 13:57

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od jirkaaa87 »

tojematerial píše: 21.01.2021 13:17 ano přesne.do čisté namazané hlavně jsem naladoval ogivaly 16gramu a 1gramy prachu a kulky spadly po trech metrech na zem.Nemohl jsem uverit.s 2 gramy se odrazily od drevodrisky a odkutaleli se zpet.cil byl asi 5 metru.drevotriska 15mm.
teprve treti rana bez cisteni byla markatni a deska derava.a pokles strely od mireni neznatelny.
Základ je střely pořádně doklepat. Nemusíš se bát do nabijáku praštit silou. Prach se tím neaktivuje a nabiják nepraskne. S Gladiatorem mám nastříleno tisíce ran a tohle se mi nikdy nestalo.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Stenny »

Nabíjíte někdo do Gladiatora .50 kule natvrdo, bez flastru? Pokud ano, jaký přesně průměr?
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od PaF »

Nějaký JM střelec, který by mne zaučil s Gladem? Mám snad vše potřebné včetně klíčů od střelnice, ale s černým prachem nulové zkušenosti. Více přes SZ, sem nepište, ať neplevelíme...
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Koso »

Chcem sa spytat, je nejaky rozdiel meszi 500 D2 a 450 D4, teda okrem kalibru? Rovnaky hlavnovy zvazok len mensi vyvrt? Nejake vylepsenia konstrukcie?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Fabulous »

Až na hlaveň jsou to identické zbraně.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Koso »

Cize len mensi priemer vyvrtu...okej ,dakujem.
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Detonics Gladiator (Czechgun) všechny typy

Příspěvek od Koso »

Má tu niekto skúsenosti s kydexovým púzdrom od firmy OnGear Na Gladiatora?
Odpovědět