Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Germanik1 »

Vážně si myslíte, že v takhle zalidnené Evropě se někdy někdo může živit lovem veverek? Ne teoreticky, ale prakticky?
Udělám co musím
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Jistěže nemůže. Ale v sušené ani konzervované stravě, kterou mám nasyslenou, nikdy nebude vše, co je třeba. Polévka z malých rybiček, veverek, strak apod. je čerstvá strava. Kopřivami se taky neuživíš, ale jejich doplňková konzumace má význam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od devlop »

nechci trolit, ale navážu na Germanik1: v tak zalidněné a zastavěné Evropě, potažmo ČR, bude nutnost jít do CQB častější, než se nám teď chce si připustit. Zdejší lesy prostě všechny rozpadlíky neuživí a některé potřeby prostě v lese nenadete (léky, palivo, atd.) Budete muset na výlet do města :) Karabinu a 9 Luger tedy nezatracujme, najde uplatnění...
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Fakt je na veverku lepší jít s 223 než 9x19??
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Je to tam napsáno, stačí číst s porozuměním :head
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

9mm luger by zatracoval jen blázen, taky proto, že to bude v ČR i kolem v PA ten nejrozšířenější náboj, takže se vyplatí, nejen z hlediska logistiky, ale i z hlediska barteru :)

Nicméně, dostal jsem mezitím vnuknutí.
Potřeboval bych vědět, jestli tu někdo z vás náhodou nemá výsuvnou pažbu D-FORCE G3 na kosu. Mým záměrem je ji vyzkoušet na adaptéru u CSV, zdali se tyčky potkají s natahovací pákou, nebo ne (rozteč tyčí by měla být dostatečná). Adaptér sice nemám, ale pokud by se někdo rozhodl vypomoct mi při tomto velmi seriózním výzkumu univerzálnosti CSV :ugeek: :) a uvolil se pažbu zapůjčit, tak bych ten litr za adaptér obětoval. Dávat na slepo skoro 4 litry za pažbu se mi ale moc nechce :D

unnamed.png
unnamed.png (240.4 KiB) Zobrazeno 3273 x
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Špatná zpráva je, že jsme ukončili výrobu pažby pro Sa58 :(

Nicméně máme pažby pro brokovnici, která se liší jen rovnou plochou pro montáž na zbraň (verze pro Sa58 má tuto plochu zkosenou).
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

:-) no podle me by se mělo zacit z uvahou co vlastne chcete strilet pak k tomu vybrat z dostupných prislusny naboj a pak resit zbran.
podle me potrebujete pro lov zvere u nas minimalne cca 1000 - 1500 J ( zákon říká sice něco jiného ale resime rozpad a jak je znamo v rozpadu zákony nefunguji ) cerne a srnci zvere je vice nez veverek a a kaze se za jednu ranu vice najite.
me z toho vychazi naboje tvz stredniho balistickeho vykonu
jako je napr 762 x 39. 223 rem atd ale taky 357 mag, ( laborovan pro delší hlaven ne pro 2 palce z revolveru )
nic mensiho nedava moc smysl napr 9mm luger je pro lov dost nevhodna
ale také nic moc většího nedava zas smysl z hlediska vahy atd.. coz je také hodne dulezite...
223 bych vyradil protože na lov je to fakt mizerny naboj
takze me zbejvaji 7,62 x 39 asi nej a k tomu odpovídající zbran,
takze jsme nejak vypadli z vlakna .....
zbrane z vlakna jsou dobře tak na strelnici ci boj na omezenou vzdalenost, strelnice je prima ale bojovat se mi fakt nechce...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

Ja bych uvahy okolo lovu cerne, srnciho a tak moc nestavel. Zver zmizi bez funkciho hospodareni v krajine hodne rychle. Po prvni zime nebude nic k lovu. Co prezije se stahne tam, kde je krajina uzivi. A kdyby prece, drzel bych se razi s energii okolo 4000J. U neceho slabsiho povazuju dobreho psa za nutnost.
Za mne je PCC cesta pro nekoho, kdo chce jen jednu dlouhou samonabijecku a mela by byt v dnesni dobe prvni puskou, kterou si clovek koupi. Muze s tim trenovat a zavodit prakticky vsude a za hubicku. Pokud se casem rozhodne pro druhou plnotucnou, tak super, PCC je na trenink a plnotucna pro strycka prihodu. Srovnameli arko v 9x19 a 5.56, tsk jedinou praktickou vyhodu ma PCC v hlucnosti, rozmery a vaha jsou rekneme stejne. Na reseni vsech realnych problemu, s vyjimkou home defense, radsi vezmu neco plnotucneho. PCC povazuju hlavne za treninkovy nastroj.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Sice OT, ale dost přeceňuješ současnou populaci. Příklad třeba můj kolega (ale i další) - Při diskusi ohledně covidu z něj vylezlo, že nejen že nebyl alespoň proviantem nachystaný před, ale aji teď na to sere a doma nic nemá. Raději jsem se mu nedával za příklad a dal mu jen všeobecné doporučení k přečtení knihy od Cílka, abych ho nemusel zklamat a nedejbože třeba ...... až by mi ve slepé vyhrocené zoufalosti těsně po SHTF zaklepal na dveře. Zvíře se stane z kohokoliv, kdo má hlad.
A vidím to dennodenně i třeba v obchodech - většina zlenivělé ovce co cpou do košíku nejlacinější sračky, kondice od pohledu žádná, košík dementně uprostřed uličky, nekoukaj kolem sebe, tupýma rybíma očima čumí do regálu a kdybych jim před ně sugestivně přehrál scénu o tom, že by si ten kupovanej sajrajt museli opatřovat sami (a jak), tak by se přímo u toho regálu beztak posrali a pochcali.

Už není středověk a alespoň nějaké povědomí o nutné schopnosti sebezajištění vlastními silami se dávno vytratilo. Lidi se odevzdali, chtějí se zbavovat zbraní ve společnosti, bezpečnost nechat na něčem tak nespolehlivém, jako je státní aparát...
Uvažovat tedy nad tím, že by se současná společnost vydala do lesa v nějakém větším počtu lovit (nemá čím) je dost naivní. To se dřív v nouzi pozabíjejí mezi sebou. A takových bude 90% společnosti (a to jí myslím ještě dost fandím).
Řešit zkušenosti s lovem ve chvíli, kdy už nějakou dobu nemáš co do báchoru, to už je trošku pozdě. Zmizí tak možná psi a kočky a z potkanů se stanou vítané pochoutky. O přemnoženou zvěř v lesích se fakt nebojím.
Samozřejmě by byl rozdíl mezi náhlým a postupným rozpadem, ale předkrm a trénink v podobě covidu dost odhalil, jsem skeptický.

Abych ale nebyl jen OT:
Ve finále - asi to bude znít hnusně, ale ono bude ze začátku rozumnější lovit právě ty toulavé psy a kočky (z hlediska vynaložené energie) a až pak jít do lesa. A na takový lov by byla tlumená nenápadná krátká karabina v 9mm/22lr ideální.
A nesuďte mě, to můžete až to nastane a zachováte se jinak. Já jsem se s tím dilema v hlavě holt srovnal jen o trošku dřív :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vratnikp »

nechci, ale musím pokračovat v OT... zvěř nezmizí proto, že by byla vybitá hladovým člověkem, ale proto, že se nebude průmyslově hospodařit na polích, což se v rozpadu dít moc nebude, zvěř bude mít málo potravy a první zimu většina podvyživené zvěře nepřežije. Prostě naše lovná zvěř je, v současných počtech odkázaná na člověka a jeho činnost v krajině.

a k tématu, neměl jste někdo tu čest s novým stribogem SP9A3 v 4,5 palci?
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od skagerak »

OT vsuvka :I na zbranovych forech to casto vypada jako :10 lidi=15 nazoru. Tady je to o to horsi ze jak se zacne vytahovat "PA doba a PA pouziti" tak uz se vubec neshodnete, neb kazdy si tu svou "vysnenou" PA dobu a adekvatni chovani v ni predstavuje trochu jinak....(viz otazka lovu)

Za sebe : Vlastnictvi pcc ma dnes vic vyhod nez nevyhod. Cena streliva, dostupnejsi strelnice hraji ve prospech pcc I jako castecne treningove zbrane pro "dospelou". Mit M4 tak M4 pcc je pro mne jasnou volbou.... jenze ja bych potreboval rozumne AK v devitce :-/
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Pořád se tu opakuje jak je devítka z karabiny na lov nevhodná z důvodu maleho výkonu. Jasně, že puška je lepší, ale s lukem lidi taky lovili a nestěžovali si.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Jenže s lukem lovila celá tlupa/družina. Padesát lidí se stovkou psů běhalo ve formacich po lese a zvěř musela utíkat skrz rojnice lučišníků kteří do ní stříleli co to šlo. Teď se to v přímý evoluci praktikuje s výkonejma kulovnicema a zvěř s vitalní zonou doslova rozstřílenou HPčkama stejně utíká stovky metrů daleko a dohledává se psama.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

S 9mm Luger lze úspěšně lovit drobnou zvěř na cca 50 metrů. Kompaktní karabina na pistolové zásobníky je velmi univerzální a praktická zbraň.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od colek »

To Už.Jmeno-nevím kam chodíš lovit, ale neviděl jsem ještě běhat zvíře s rozstřílenou vitální zonou.A už jsem toho viděl dost.A devítkou se lovit dá, věř mi.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

skagerak píše: 08.01.2021 15:42 ...jenze ja bych potreboval rozumne AK v devitce :-/
Tak proč si nekoupíš? https://armyobchod.cz/cs/kulovnice/2795 ... iga-9.html
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Dovolil bych si připomenout člověka co zrušil revolvery 38special a 357mag a málem i pistole 9mm luger.
Od začátku přestřelky "zastřelenej" Michael Platt:
https://m.youtube.com/watch?v=lBGfKtuo2AM
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Sice nevím, jaký má tenhle odkaz na 35 let starý debakl v Miami v tomhle vlákně smysl, ale budiž.
Když tak ocituji sám sebe...
Nicotinick píše: 19.08.2020 22:25 Tak tak. Ještě je třeba zdůraznit, a na těch téměř 100 stranách tohoto vlákna to už bylo zmíněno několikrát, že účelem a smyslem karabiny v 9L není bojovat v nějakých brutálních postapo válkách v sutinách, typu Bejrút nebo Sarajevo. To je nesmysl a na to jsou jiné zbraně.

Jak psal ten chlapík z Argentiny. Kdy ještě jakž takž fungovala infrastruktura, lidi jezdili do práce, ale policie už nestíhala a začaly přepadávačky, objevovaly se pokusy o únosy, zlodějíčci dělali zátarasy z aut na silnici, tak mu vedle pistole velmi chyběla lehká, skladná a snadno ukrytelná samonabíjecí karabina, která by "dosáhla" jen o něco dál než pistole. (A to sorry, nevím jestli velké UZI, vážící cca stejně jako puška M14 zrovna splňuje. 8-) )

A možnost osadit to kvalitním kolimátorem, svítilnou, "prasátkem" etc je jenom plus současné nabídky moderních karabin.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

no nevim Nicitinicku jestli zrovna M14 chytnej jednou rukou a je jedno kterou, natahnes o jakoukoliv hranu v okoli, pokud nemás volnou druhou ruku a ještě ses jednou rukou vest alespoň kryci palbu...:-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět