Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

a taky mimo jiné to dela v 9mm Luger daleko mensi kraval, proste 223 je desne ustekana a to se dnes také při provozu strelnic pocita...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Ray píše: 20.12.2020 19:27...doporučuji vyměnit pojistku (obr1). Na FB je na to skupina...
A je na ně kontakt i mimo atlas hub?
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Tak jsem se k tomu konečně dokopal, abych těm, co nemají FB, ušetřil zbytečně dlouhé domlouvání s prodejcem :)

Jsou dvě verze přepínání pojistky CSV-9 (viz obrázek). Možnost je oboustranně, nebo jednostranně se záslepkou. To se domluvte při komunikaci s prodejcem. Osobně mám a doporučuji jednostrannou verzi s odjištěním k tělu (vpřed mi to přijde zbytečně daleko) a použití nejtužší pružiny v balení - je tak akorát.

Kontakt na výrobce pro ty, co nemají FB vipersfa@gmail.com. Jinak si lze najít na FB uzavřenou skupinu "CSV-9 Pojistka", kde jsou i videa s jednotlivými verzemi a návodem k instalaci.

Výrobce podotýkal, že má doma už jen zbytky, takže nyní nemusí být k dispozici všechny verze. Další bude vyrábět až v lednu.
CSV POJISTKA.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od DeadMan »

You cannot kill me as I am already dead!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

jj tady jsou další data https://ammoterra.com/product/tnw-aero-survival-rifle
survival nevim ale je to zajimave udelane
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Survival effect zero, fun effect :yes
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Takový CSV po americky. To sice není dokulata, zase ale má střeleckou pohotovost, páka jde dát oboustranně a funguje to se sklopkou. :D

Ale jinak sympatické kotě. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Germanik1 »

Kdyby to mělo kvůli rozměrům sklopku a bylo to cenově jinde, bylo by to super. Jinak hezká hračka. 👍
Udělám co musím
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

sklopku to mit nemůže protože to ma v pazbe zpetne brko :D jako hracka na strelnici dobry ale jinak bych to zas tak moc nebral vazne, nelibi se me napr ulozeni hlavne, mířidla vysoko nad hlavni atd..
pokud by to stalo tak 10 tis tak by to slo :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Lidi nepodceňujte ty karabiny z hlediska survival efektu....Vyvolá to ve vás falešný pocit nadřazenosti palebné síly, podvědomé podcenění účinků ráže 9 mm, despekt k protivníkovi, a to se vám pak v souboji proti zkušenému "karabinérovi" kurevsky vymstí :lol:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

:D jsem se asi blbe vyjadril. Vůbec nepodceňuju ani karabiny ani razi 9mm. Nakonec se to dost osvědčilo.
Ale zrovna k tomu to kusu. Jen dve věci ( je jich vic )
a ) mířidla vysoko nad hlavni, proste problém kryti bud prostrelujes kryt a nebo ti hlava cumi vysoko nad krytem.. na strelnici to jde ale jinak ?
b ) pokud jsem to spravne pochopil tak je hlaven ulozena v pouzdre zaveru z hlilnikovych slitin takovym zpusobem ze jeji rozsirena část u nabojove komory je v licovanem prumeru pritazena matici z al slitin. Navíc je dost dlouha. To proste není na moc dlouho zvlas u vykonejsi razi co také výrobce nabízí. I u te verze 9mm luger to bych tak 5 - 6 tis ran a na 50m to bude litat po celem terci.
Proste je to zajimava zbran na sportovni strelbu vyrobena modernim zpusobem s omezenou zivotnosti.
ale vůbec nepochu o tom ze v rukou dobrého strelce na cca 100 - 150m odvede svoji praci
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Od tebe bych to ani nečekal, bo tě beztak platí mossad za tu propagaci :lol: To bylo spíš na PaFa.

Abych byl ale upřímný - když se budeme bavit o survivalu, tak pokud bych zůstal sám, bez auta, jen s batohem, tak beru kombo klika .308w se zásobníky 10+ ran a pistole s tlumičem. Kliku kvůli minimu dílů + jednoduchosti = spolehlivosti, kvůli lovu a jistotě vyřešení problémů na delší vzdálenost (CQB se budu v PA vyhýbat jako čert kříži) a pistoli pokud nebude zbytí vlézt někde do baráku hledat zásoby (kde jsem to ale notnou dobu předtím z dálky pozoroval).

Karabinu jedině dokud budu v baráku, vezenou v autě jako další kvér (spolu s čímkoliv dalším, co bych uvezl), nebo pro někoho dalšího z rodiny.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Vlastně jsi právě moje stanovisko vysvětlil sám ;).
Na CQB nebo jako hračka na střelnici ano, na survival ne.
Potřebuju něco ulovit nebo střílet dál? Klika .223 Rem. (event. jen .22 LR - lehké střelivo) - oboje s optikou. Na blízkou obranu k tomu G17 v konverzi BT a malou záložku SW Shield nebo SW MP .357 Mag./.38 Spec.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Na pěší fungování jsem omezen 20kg výstroje pro chůzi a 10kg pro taktiku. Do survival výstroje se mi ještě nepodařilo zakomponovat jakoukoliv střelnou zbraň. Holá klika s dvaceti nábojema 308 je 3,5kg. V Evropě je navíc potřeba vypadat civilně. Dokážu si představit nějakej T/C Encore, ruger markIV, škorp, nejmenší csv9 nebo dětskou malorážku od CZUB. Lovit by asi šlo maximálně tak kachny a zatoulaný slepice (a na ně stačí prak). Na prvoplánovitě bojovou výstroj je luger na primární zbraň málo a na sekundární stačí 1kg glocka (pokuď teda člověk oželí dva zásobníky do primární). K idealu má zatím nejblíž škorp, mauser c96 a glock s pažbičkou.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Maximus »

Nevím jestli bych v PA době svěřil život oldtimeru C96 a škorp v 7,65 mm Br je dle mě slabý.

Samonabíjecí krabina v 9mmL má pro mě význam pro PA jen ve spojení s tlumičem a pro "zábavnou střelbu" v klidných dobách, kdy se s ní dá střílet na podstatně širším spektru střelnic.

Teď si jeden můj známý koupil Stiboga A3, tak se docela těším na praktické testování.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Proč je PaFe pro PA dobu karabina v lugeru nevhodná?
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Pokud počítám dobře tak 9lug-8,15 J/mm2, 7,65-5,22, 7,62tt-12,2 a 5,45AKSU-30,5 (zde ve 100m). 9L je sice silnější jak 7,65 ale není to žádný terno. Váhově taky žádná sláva 12g-8g-10g-10g. Když člověk mávne rukou nad kompaktností a 4g ve prospěch síly může rychle skončit u vz58.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Ty J/mm2 řešíš průbojnost? Tento poměr mi vychází pro AKM (s delší hlavní než vz. 58) cca 35, takže oproti cca 33 u AKSU nevidím rozdíl.
Puška bude mít vždy větší výkon a účinnek než karabina v pistolové ráži, ale nikdy ji nestrčíš do kapsy jako vz. 61 a do druhé kapsy 200 nábojů, vše má své plus a minus.
Ze všech různých typů zbraní si asi nevyberu 12" AR 9x19 na ocelové UZI zásobníky, protože bude velká a těžká prakticky jako puška, ale s výkonem karabiny, to je za mě jediná předem zahrhnutelná varianta, jiné mají své opodstatnění.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

AKSU je pro mě osobně do "open" survivalu ta nejhorší volba. Je někde mezi karabinou a puškou. Těžší, sice dobrá terminální balistika, ale ve srovnání přesnosti do 100m, bych si asi určitě vsadil třeba na 10" CSV (ten pokles střely v rámci míření na hrudník pořád zůstane v letální zóně). S těžkejma plátama se při toulání nikdo dobrovolně tahat nebude a 9mm ti na tu dálku zkurví den úplně stejně. Tlumené to bude hlasitější než 9mm. A od 100m nahoru, to už opravdu raději přesnější AR 5,56 (.223) v nějaké mid length verzi (možná i to SBR bude přesnější). Nejsme v Americe, baráky jsou tu z cihel, strom to stejně neprostřelí a nechci zbytečně plýtvat municí jen proto, abych měl nějakou pofidérní jistotu, že mám v prackách něco, co prostřelí auto. Ale to už je trošku OT.

Ono je to těžké no, tomu OT se nedá vyhnout v žádném vláknu o zbraních, jelikož se všichni chceme sejít u toho jediného - ideální PA zbraně, a tak srovnáváme a řešíme, žeano :lol:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Bill Masen píše: 06.01.2021 22:56 Proč je PaFe pro PA dobu karabina v lugeru nevhodná?
Já si myslím, že v PA scénáři je pořád dobré myslet na 2 možnosti:
1. Něco ulovit, samozřejmě počítám hlavně s drobnou, kterou by to nemělo rozbít. Zkus karabinou na 30-50m trefovat na první dobrou do hlavy bažanta, vránu, králíka, zajíce..., nedej bože veverku. Proto by mohla být řešením i lehká malorážka. Rozhodně ale flinta s optikou. Karabinou tohle nejde ani s optikou, mám to vyzkoušené.
2. Preventivní problém řešit na vzdálenost, na kterou mne neohrozí protivník s krátkou, tj. 100m plus. Tady bude klika v .223 ideální řešení, malorážka nepostačí. U větší ráže mám problém s váhou - pušky i neseného střeliva. Klika je jednodušší a lehčí než samonabíječka. Já mám pro tyto účely Ruger American Rifle Ranch v .223 Rem. Plastové zásobníky pro AR, takže může mít i značnou palebnou kapacitu při stále dobré váze.

Kdybych nepočítal s lovem, bral bych na CQB karabinu s delší hlavní a optikou 1-6x. Lze s ní přesně střílet (na hlavu člověka) na cca 100m. K ní krátkou na stejné střelivo a zásobníky. Ale polévka z veverek je lepší než nic. Na steak z lidské kýty samozřejmě stačí karabina ;) .
Odpovědět