Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Njn, není zbrojovka jako zbrojovka. Amíci nebudou dělat video na něco, co nikdy neviděli a neuvidí. To je na někom od nás, kdo to má :-).
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Stačí, aby to potáhl nějaký hodně známý kanál, například MAC (Military arms channel), který už zkoušel Stribog, Hickock45, nebo Garand Thumb a pan Kudláček bude potřebovat protézy, protože mu urvou ruce až v rameni :)
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Haluziak »

Ray: ostuda neostuda STRIBOGU - MACovy nejdřív nefungoval ale pak v Gauntlet testu toho zvládl mnohem víc jak EVO. Viděl jsem naživo rozdíl mezi starou a novou verzí zásobníků a je tam par do očí nebijících změn, které pravděpodobně rapídně zvýšili spolehlivost - jiný podavač, širší šachta ... je to vidět na tom, že náboje ze zadu nejsou v přímce a spodní náboje jsou furt v rovině se dnem a ne natočený střelou nahoru.

Každopádně mi STRIBOG furt přijde rozměrově obrovský (a s hliníkovým tělem drahý).
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Ono na to, že to jsou "pistole", je vlastně kromě CSV velké všechno. Ale zase totální miniaturizace pro pojetí "karabiny" nemusí ani být žádoucí. Jde hlavně o ergonomii a hmotnost. A v téhle kombinaci je dnešní Stribog s hliníkovým tělem CSV rovnocennou variantou. Předností CSV jsou zásobníky Glock, takže lze sjednotit zásobník pro karabinu a pistoli.
Ocení to každý, kdo má jako já :head karabinu na zásobníky Beretta, konverzi na zásobníky Glock a pistoli na zásobníky P 10C. Při jakémkoliv závodě v kombinaci se mi zatím jednou stalo, že jsem sáhl po špatném zásobníku. V závodě ho zahodím a jedu dál, v praxi by mohlo mít zdržení fatální důsledky.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Haluziak »

Jedna paní povídala, že STRIBOG měl být i na Glock zásobníky, ale nepovedlo se jim rozběhat záchyt závěru. Každopádně jo jednotné zásobníky jsou výhoda.

CSV M2 je myslím parametrově se sklopenou pažbou delší než STRIBOG SP9A3 (srovnatelné délky hlavně).

Mě by třeba zajímalo jak moc se dá ladit CSV spoušť a co říká rozborka na nástřel.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

PaF píše: 20.12.2020 12:46...Jde hlavně o ergonomii a hmotnost. A v téhle kombinaci je dnešní Stribog s hliníkovým tělem CSV rovnocennou variantou...
S tou hmotností to není tak úplně pravda, Stribog SR9A1 má hmotnost 2,8 kg a ekvivalent CSV-9M4 2,5 kg. Jenže ten Stribog má duralový rám, kdežto CSV má ocelový rám. CSV s duralovým rámem (který v programu měli, ale zatím ho nevyrábí) by vážila 2-2,2 kg. To je docela rozdíl.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Haluziak píše: 20.12.2020 13:10 ...Mě by třeba zajímalo jak moc se dá ladit CSV spoušť a co říká rozborka na nástřel.
Mám na CSV Aimpoint Comp M5 + zvětšovák Vortex Micro 3X, s tím to jde na 25m "jednou dírou". Po několika rozborkách a sborkách jsem nepozoroval jakýkoliv posun nástřelu - to horní lišta, byť není součástí závěru a je do něj jen nasunutá, má naprosto minimální vůle a nástřel to drží.

Ohledně spouště, tam mě ještě čeká přeleštění, uvidím, jak moc se s tím bude dát něco udělat...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Bill Masen píše: 20.12.2020 14:42
PaF píše: 20.12.2020 12:46...Jde hlavně o ergonomii a hmotnost. A v téhle kombinaci je dnešní Stribog s hliníkovým tělem CSV rovnocennou variantou...
S tou hmotností to není tak úplně pravda, Stribog SR9A1 má hmotnost 2,8 kg a ekvivalent CSV-9M4 2,5 kg. Jenže ten Stribog má duralový rám, kdežto CSV má ocelový rám. CSV s duralovým rámem (který v programu měli, ale zatím ho nevyrábí) by vážila 2-2,2 kg. To je docela rozdíl.
No, CSV zatím duralový rám nemá a SP9 se sklopkou cca váží 2,65 kg. Takže jednotlivé modely se hmotností v podstatě překrývají. Ani rozdíl 0,3 kg není fatální, pro CSV hovoří subtilnější rám.
Obě tato PDW mají, při stejné váze jako EVO, lepší ergonomii a rozložení hmotnosti. A ani jedno tak "nekouše" do rukou bez rukavic.
Střílel jsem ze všech docela dost a kdybych měl volit, bude to CSV. Bohužel jsem v této kategorii plně saturován ;) .
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Potvrzuji, nástřel beze změn, a to mám ještě navíc noname lowcost kolimátor :) Spoušť mi naprosto vyhovuje, je taková..."služební" :lol:
Jinak, kdo to ještě neudělal, tak důrazně doporučuji vyměnit pojistku (obr1). Na FB je na to skupina, kde to jeden týpek prodává. A pak se ještě chystám objednat upravenou napínací páku u NV Arms (obr.2). Budu brát tu nejkratší. Tím jsou prakticky veškeré neduhy u CSV odstraněny :) Chybí mi už jen kratší kompaktní vysouvací pažba, ála MP5, nebo B&T. Ta HK416 softová náhražka je sice překvapivě komfortní, ale furt zbytečně velká.
csv.jpg
NP-CSV-9_1.jpg
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od pracintl »

A ta pojistka se sehná kde??
dělník nejsem, rolník také ne, musím tedy asi být pracující inteligent
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Škoda, že to CSV nemá adaptér na nějakou volitelnou ručku, ať už AR, AK, vz. 58. Ten kovový ingot s vybráním na prsty jsem prostě nekousnul.
Jinak je fajn, že je to takové malé, konkurence (Evo, MP5 apod.) je už vlastně krátká puška v 9x19.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

A přijít o možnost do ručky strčit desetiranný zásobník poslední záchrany? Spíš by tam mohl jít hlouběji.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Mě to asi vadí nějak víc, i Glocky Gen3 jsem si opiloval rašplí, když ještě nebyla ke koupení Gen5.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

pracintl píše: 20.12.2020 20:07 A ta pojistka se sehná kde??
Nevím, jestli tě ten odkaz na facebook hodí správně https://www.facebook.com/groups/178442496268141
Je to uzavřená skupina, takže nejdřív musíš zažádat o vstup.

Ta ručka by byla fajn no. Ten jejich prototyp PMR-9 ji má, škoda že to nešlo i na CSV.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Vyktor
Příspěvky: 8
Registrován: 22.04.2020 11:55

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Vyktor »

Haluziak píše: 20.12.2020 13:10 Jedna paní povídala, že STRIBOG měl být i na Glock zásobníky, ale nepovedlo se jim rozběhat záchyt závěru. Každopádně jo jednotné zásobníky jsou výhoda.
Striboga jsem letos na podzim kupoval a přímo od prodejce mám informaci, že na verzi pro Glock zásobníky se prý pracuje. Vyžaduje to přepracovaný lower a tato verze prý bude dražší.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ray »

Musel jsem si promnout oči...v první chvíli jsem se fakt nefalšovaně lekl, že Viktor hodil talmud do kamen a vyměnil svou izraelskou femme fatale za slovenský B&T :lol:

Na Glocky by měly být povinně všechny karabiny. Ať to nemusíme v PA přeládovávat, až si to budem navzájem tahat ze studenejch pracek :chuckle
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

:D ne jen jsem mu poridil mladšího a mensiho bratricka...mini uzi :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Viktore běž už s tou svojí UZI לְחַרְבֵּן. :wasntme :hi
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

ja vim, je smutne mit něco co jiz nelze vylepsit :D
https://www.youtube.com/watch?v=MTL8-cVoP64
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od vrabi »

Nevím jestli to sem přímo patří, ale spíše pro pobavení jak vyhodit peníze ...
https://www.armyweb.cz/clanek/takticka- ... -internetu
Přílohy
california 15 flobert (2).jpg
Odpovědět