Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Odpovědět
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od GOD »

v suvislosti zo strebavanim rôznych foriem magnezia:

predtým ako som zistil, že rôzne formy maju rôznu vstrebateľnosť, tak som kúpil vitamin ktory sa sklada z uhličitanu a oxidu horečnateho = najhoršie vstrebatelne prevedenie.
čo odporučate na zvyšenie vstrebatelnosti? Lebo mi je luto vyhodit 200g balenie.

Zaujimava poznamka, dal som si 2 tablety po 0,7g a až po 5 hodinach mi prestalo piskat v uchu.

Existuje figel ale na bisyglcinat, na zvyšenie vstrebatelnosti - čierne korenie (piperin).
Informácia je v časopriestore.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Normálně to zkonzumuj a neřeš to - část se toho vstřebá, zejména pokud máš dobře trávící žakudek a to MgO není tvrdá hladká vysoce slisovaná tableta, tak by žaludeční kyseliny mohly zvládnout to MgO přeměnit na MgCl dřív, než se to dostane do střeva, protože hořčík se vstřebává ve střevě.
Pokud je to tvrdá tableta, tak jsi zkus rozdrtit ať zvětšíš povrch, se kterým kyselina reaguje. Trochu by mohlo pomoci i zapít to vodou s trochou octa nebo citronové šťávy - to trochu podpoří tvorbu žaludečních kyselin.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od JOBU »

Pokiaľ to chceš vstrebať okamžite, skús si (teraz vážne a bez urážky) to vopchať do :moon ... V posledných pár rokoch obľúbená metoda určitých vrstiev pre aplikáciu a okamžitý nástup alkoholu a drog..
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Jobu: Na konci střeva se vstřebává jen něco. Hořčík se vstřebává v tenkém střevě. :lol:
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Venet »

PeFi, takže keď sa to v žalúdku premení na MGCl2 tak v tenkom čreve sa to vstrebá?
Cogito, ergo armatum sum.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

MgCl se vstřebává dobře. Co jsem se dočetl, tak se hořčík vstřebává v tenkém střevě, takže snad ano.

Moje zkušenost s MgO je taková, že na mě zabíralo do okamžiku, než výrobce změnil technologii. Jakmile z tablet lisovaných lehce s hrubým povrchem přešel na tablety tvrdé jako kámen s povrchem zcela hladkým (opět MgO stejná hmotnost, dokonce i stejný obal jako dřív), tak na mě přestal hořčík najednou zabírat. Výrobce stejný, složení stejné, dávka stejná. Přestal jsem ho používat, protože nefungoval a víc jsem nad tím nepřemýšlel.

Když nad tím nyní v kontextu této diskuse přemýšlím, tak pro to nemám pro jiné vysvětlení, než že se původní lehce slisovaná verze v žaludku rozpadla a díky dostatečnému množství HCl zkonvertovala na MgCl2 (máš pravdu, bude to MgCl2 a ne MgCl), zatímco inovovaná verze (tvrdostí připomínající kámen a s povrchem hladkým) prošla žaludkem nenarušena, ke konverzi na MgCl z větší části nedošlo a ve střevu se to tudíž nevstřebalo.

Starší lidi mívají problém s tvorbou HCl, takže zejména pro ně je důležité používat lépe vstřebatelné formy.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 07.05.2020 13:45, celkem upraveno 1 x.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od cipis »

Takže namlet a vypít :)
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Venet »

PeFi, tak to ma teší. Pretože ja zvyšujem príjem horčíka práve cez MgCl2 (v p.a. kvalite).
A síce na nete sa sem-tam nájde zmienka o tom že sa to celkom dobre vstrebáva (ale tak nejak extra skromné informácie), tak tu o to nikto ani nezakopol. A pritom je to najlacnejšia a najjednoduchšia forma ktorá má dobrú vstrebatelnosť...
(a tú dvojku nerieš, tí čo vedia, tak si ju tam dosadia)
Cogito, ergo armatum sum.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od MrPorter »

Online rozhovor s imunologem Janem Krejskem
Zajímavé info ohledně céčka, déčka, Preventan apod.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Ivana »

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Rudolf Steiner »

V této době střídám Lapacho (https://www.celostnimedicina.cz/zazracn ... apacho.htm)
Vilcacoru (https://www.celostnimedicina.cz/vilcaco ... ndianu.htm)
Přiznávám, že mám nedůvěru k různým preparátům, tak se snažím vše získávat v přírodní podobě.
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Ve vlákně dosud nepadla zmínka o jódu. Jód se, kromě štítné žlázy uplatňuje i jinde a jedna z jeho funkcí je ochrana sliznic před infekcemi, další jeho funkce je zabíjení porouchaných (např. virem napadených) buněk. Oficiální doporučené dávky se starají pouze o to, aby štítná žláza zdravého člověka měla k dispozici nezbytné minimum jódu, ostatní využití v těle neřeší, přitom je to důležité pro všechny bariery (nosní sliznice, plíce, žaludek), navíc v případě nemoci je zjevně spotřeba jódu zvýšená, takže je dobré mít v těle uložené nějaké zásoby.

Kde dál, kromě štítné žlázy se jód uplatňuje, se lze dočíst třeba zde:
http://iodineresearch.com/research.html
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Venet »

PeFi, mne sa zdá že si to tu už niekde písal, len v rýchlosti...hmmm...
ako si dopĺňaš jód?
Cogito, ergo armatum sum.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

O jódu jsem určitě psal, ale nevím zda to bylo v souvislosti s Covidem. Určitě to bylo někde ve vlákně o zdraví.
Přirozené zdroje jsou nejlepší, ale já se nebojím chemie, takže v rozpadlických zásobách mám lugolův roztok.

Za dost zásadní souhrn informací považuji toto, byť ne se vším zcela souhlasím a jódu do sebe cpu umírněné množství:
https://jeffreydachmd.com/wp-content/up ... rst-ND.pdf

Reakce deficitiního těla na dodávku jódu mohou být docela divoké a ne vždy příjemné, takže je potřeba postupovat pomalu, s rozumem a mít dostatek selenu. Kdo má autoimunitní problémy se štítnou žlázou, tak ten si musí dávat extra pozor, aby neudělal nějakou blbost (tj, dost si toho přečíst a udělat si vlastní názor na to co je pro něj nejlepší).
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Ivana »

PeFi dík, zrovna budu do kurzu psát kapitolu o jódu.

Ať to beru z kterékoliv strany, mě osobně vždycky vychází, že nejlepší prevence proti chorobám (nejen proti covidu) je zdravá strava. Je to otřepané sousloví, spoustě lidí se pod pojmem "zdravá výživa" vybaví hnusné naklíčené věci a na chuť nepoživatelné sojové maso. Ale poslední dobou do výživy šťourám a u každého druhého deficitu se objevuje imunita, kardiovaskulární choroby, cukrovka.
Stejně tak hraje roli nadměrné množství cukru (sacharózy), fruktózy (glukózo-fruktózový sirup - útrobní tuk), nadměrné množství soli, chemie v potravinách.... A to všechno tam, kde byste to vůbec nečekali. Mě například totálně posadilo na zadek po zákonu o alergenech to, že existují šunky bezlepkové a šunky s lepkem.

Pokud to někoho zajímá víc, doporučuju například seriál Peklo na talíři a dále rozhovory s Petrem Václavkem, který chce zavést aplikaci Foodgroot (...některé potraviny jsou totální odpad...). Samotný foodgroot asi používat nebudu, nelíbí se mi, kolik by to o mě sbíralo údajů.
Jako všechno v tomto světě se i kvalita potravin velmi rychle mění, a to k horšímu. Změny se stále zrychlují (čti kurví nám žrádlo čím dál tím víc a rychlejc). A do toho samozřejmě všudypřítomní marketingoví mágové s těmi všemi masírkami jako babičina, z farmy, domácí, nejlepší, tradiční ... však to znáte.

A co se týká těch takzvanej potravinových doplňků (čti umělých chemických vitamínů z lékárny) tak tam je opravdu umění jak to dávkovat. Člověk musí znát vzájemné vztahy (jak tady všude píše PeFi) jednotlivých minerálů a vitamínů a taky musí být hodně dobrý ve znalostech o dávkování. Takže mi z toho opět vychází: jíst nezkurvené potraviny.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Nezkurvené potraviny a hned za tím následuje nezkurvený mikrobiom střeva, protože imunita (a taky psychika) prostřednictvím lymfatického systému přímo souvisí se stavem střev. Navíc celou řadu B vitamínů (a bůh ví čeho všeho dalšího) člověk nemá šanci získat z jídla, ale vyrobí mu to jeho bakterie. Když jsem vyrobil domácí jogurt, který mi citelně zvedal dobrou náladu jako by to byla nějaká droga, tak jsem jen zíral jak je to provázané.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Ivana píše: 11.11.2020 16:13 PeFi dík, zrovna budu do kurzu psát kapitolu o jódu.
Pokud narazíš na Wolff-Chaikoff efekt jako oficiální vysvětlení toho proč je doporučená denní dávka malá, tak tady máš pohled z druhé strany:
https://www.optimox.com/iodine-study-4
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Ivana »

Jseš už zase několik kroků přede mnou. Každopádně dík.

Se střevama máš pravdu, čuměla jsem, že se fungování střevní mikroflóry pokládá za druhý imunitní systém.

Jinak jsem ještě zapomněla, že se taky u jednotlivých vitamínů hodně opakuje předávkování ze stravy není možné, ale z doplňků ano. Vychází mi to tak, že kdyby člověk přijal taková ta běžná vágní doporučení hodně ovoce a zeleniny, pestrá strava, vynechat vysoce zpracované potraviny a tak dál tak se to rovná doporučením po několikaletém studiu. Akorát jsem to nebrala vážně (potřebuju důkazy), ale teď už vím proč se to doporučuje.

Poslední EDIT:
Pěkné povídání toho Václavka o potravinách: https://zpravy.aktualne.cz/finance/naku ... 47ab5f122/
A s jeho aplikací bacha, je taky markeťák.
jahaman

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od jahaman »

Ja mam na toto jeste takovy nazor: neni dulezite co do tela davam, ale co do tela nedavam.

Tedy neni dulezite, jestli do auta na benzin cepuju takovy nebo makovy benzin, ale je dulezite, ze tam necepuju naftu nebo vodu :-)

Tedy neni dulezite kolik zeleza a jodu a ja nevim ceho pres den snim, ale je dulezite, abych to vecer nezatuploval ctyrma pivama, pytlikem braburek a zmrzlinou.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Z potravin se taky můžeš předávkovat (tresčí játra, brazilské ořechy, a určitě i další), ale není to až tak jednoduché. Dočetl jsem se, že pro účely remineralizace těla by člověk do sebe měl dostávat cca 900g kvalitní zeleniny denně.
Odpovědět