Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nicotinick »

OK, rozumím. . Sorry, ale já nebyl 25 let nemocný, tak nejsem tak zběhlý. :oops:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

technická k té technické k technické :rofl
osobně volím acylpyrin před paracetamolem,
bo to je hrozné svinstvo hlavně na játra
a nedá se při něm zároveň léčit slivovicí :wasntme

Osobně používám tenhle driák:
Horký kafe bez lógru , překapávané apodobně v nouzi i nescafe
osladit medem a hodně ,
vhodit jeden šumivý acylpyrin,
po jeho vyšumění,
dolít myslivcem. :wasntme

Vypít při co nejvyšší teplotě nápoje.
Nejlépe v sedě na posteli, neb to porazí i vola.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Já na nachlazení nechám prevřít v 1/2 l vody nájemno střední cibuli, zcedim horké, zaleju 1/2 balíčku majoránky, po 5 minutách zcedim, 2 lžíce polévková medu a 250 ml 60 % slivovice. Vypít co nejteplejší, zalezt pod peřinu.
Udělám co musím
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

jj, pro slabší povahy to bude tzv. "absolutní lék" a po půl láhvi zahřáté a oslazené 60% kořalky už zpod peřiny nevylezou :rofl

A teď vážně ... pro někoho, kdo má 60 kg, není trénovaný norek a neví o tom, že je kardiak, by takováhle receptura mohla být konečná.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Tak jinak. Ten lektvar je na 100 kg živé váhy. Upravte podle vlastní hmotnosti
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

A rozhodně nejsem norek. Pravda, tlak mám spíše nižší.
Udělám co musím
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

Sorry, vlastně jsem nemyslel norek, ale zkušený uživatel alkoholu s vysokou mírou tolerance k jednorázové zátěži :lol: .
Biochemist
Příspěvky: 91
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Biochemist »

Virologicko-zoologická poznámka k technické poznámce. COVID pochází od netopýrů. Netopýr za letu má tělesnou teplotu přes 40 C, tj. vir musí při této teplotě běžně fungovat. Takže při COVIDu teplotu srážet klidně už při 37,5. Viru horečka nijak neublíží, vydrží vyšší teploty než vy a vaše tělo se zbytečně vyčerpává.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Koukám že máš pravdu. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4012789/

No ale interpretace by mohla být i taková, že tvoje tělo při čtyřicítce má virus na háku stejně jako netopýr. I když pravda, netopýři mají jiný imunitní systém.

Citace z výše uvedené studie:
Daily high body temperatures thus might arm bats against some pathogens during the early stages of infection.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

pokud tvorba protilátek vúči COVID v těle je zcela nezávislá na tom, jak vysoká je horečka, tak snižování horečky už v jejím zárodku, kolem <38°C je asi lepší, než čekat na postupné vysílení organismu při teplotách vyšších a až tehdy nasadit antipyretika. Ale jen můj laický názor.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Negativo
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Devlop:
Fever in mammals is accompanied by an initially high metabolic rate associated with beneficial immune responses (14,15).
Canale and Henry (22) stated, “The heat of fever forestalls pathogen replication and increases the efficiency of the immune responses. Such body warming is associated with shortened disease duration and improved survival in most animals.”

Citace z výše uvedené studie
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Trace »

Stručný překlad:
Zvýšená teplota (horečka) zefektivňuje odpověď imunitního systému a snižuje celkovou dobu nemocnosti.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Dodekaedr
Příspěvky: 10
Registrován: 26.03.2020 12:40

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Dodekaedr »

No, ono tělo horečkou pomáhá imunitnímu systému likvidovat infekce (prostě se je snaží spálit vysokou teplotou), což třeba na spoustu různých infekcí zabírá, problém je, ale s chorobama, na které toto "malé" zvýšení teploty neplatí což covid asi je...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ivana »

Ivana píše: 30.10.2020 20:10 Devlop:
Fever in mammals is accompanied by an initially high metabolic rate associated with beneficial immune responses (14,15).
Canale and Henry (22) stated, “The heat of fever forestalls pathogen replication and increases the efficiency of the immune responses. Such body warming is associated with shortened disease duration and improved survival in most animals.”

Citace z výše uvedené studie
Překlad:
Horečku u savců doprovází zpočátku vysoká rychlost metabolismu spojená s prospěšnými imunitními odpověďmi (14,15).
Canale a Henry (22) uvedli: „Horečka zabraňuje replikaci patogenu a zvyšuje účinnost imunitních odpovědí. Takové ohřívání těla je spojeno se zkrácením doby trvání nemoci a zlepšením přežití u většiny zvířat. “
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Ne tedy dnes ale minuly tyden jsem se "pobavil". Jelikoz shanim jedno konkretni auto s hodne specifickym motorem, tak porad prohledavam inzeraty, fora atd. Minuly tyden jsem narazil na jedno zajimave tak jsem se na nej zajel do Prahy podivat. (samozrejme dodrzeni vsech hyg. zasad, nehlede ze test jsem mel pred i po negativni). Auto super na pohled, jelikoz je stare pres 20 let tak na svuj vek v super kondici. Par veci se mi nezdalo ale delal jsem blbeho ze tomu nerozumim. Prodejce at si ho hned odvezu atd, ja ze jedine s automechanikem. To zacal reagovat ze nevi jak bude mit cas atd... Tak proste kdyz nebude tak ho nekoupim a hotovo. Nakonec jsem se dohodli na den a i cene, byla vyssi ale vzhledem ke stavu ok. Druhy den zmena ze musi odjizdet tak o den drive, ja ze ok.

V den prodeje jeste volal ze se muzeme sejit mimo prahu a to jeste v jenom meste kam muzu prijt vlakem abych nemusel nikoho otravovat a jel jsem sam. A jeste v zaberu telefonatu ze tedy koupi dalnicni znamku a jestli mu tedy dam tu castku za auto kterou chtel on (o cca 5k vyssi). To jsem odmitnul ale nakonec on. Po prijezdu na misto prvni vec vyskocil s papirama at to sepiseme atd. Mechanik se mu vysmal a zacal prolejzat auto (hlavne byl upozrnen na veci ceho jsem si vsimnul ja) a zacal nachazet pekne perly. Nejvic bylo kdyz do auta sednul a zjistil ze vubec nejede tka jak by melo jet (to jsem ja osobne nedokazal posoudit, navic zkusebni jizda byla docela zamerne volena tak, abych ja nic nepoznal). no nakonec jsem odjizdeli s tim ze auto totalni past kam by se zahucela uplnej nesmysl... Tak muzu bejt rad ze jsem se nepridal do klubu "kavka-hejl" ale uz jsem mel uspesne nakroceno 8-)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PaF »

jj, kupovat ojetinu bez profíka, je cesta do pekla. Taky jsem se kdysi spálil, jednou. Naštěstí to nebylo tak hrozné, ale nacpal jsem do oprav mnohem víc, než jsem čekal. Byla to plynovka, tak se to nakonec zaplatilo na spotřebě, ale velké úspory z toho nebyly.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

spise me dostalo ze vetsina veci byla tak maskovana a pan mi tvrdil jak je vse uplne ok (vazen super vystupovani a tak) ale pak se ukazalo jak uplne lhal a mlzil... Nebylo od veci delat ze tomu vubec nerozumim... tak musim hledat a vybirat dale
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Jo, taky sháním nějakého Alltracka, Scouta, nebo X-perience do půl mega max. a je to peklo. Auta jsou, ale všechno z operáku, kde je odrbaný servis až na dřeň.
Nebere mi hlava, že do auta s nákupkou 900k- 1M Kč se šetří na výměně oleje za dva, dva a půl litru. :head
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

Ulfhednar: znám pár lidí, kteří jsi jsou schopni koupit auto za 1+mio Kč jen tím, že provedou platební příkaz v bance z účtu, a přitom jedou raději 10km dál do supermarketu a vystojí si frontu jen proto, že tam jsou o 2Kč levnější housky ;) Lidskou povahu prostě někdy nepochopíš. Žijou v režimu - mám nové auto, to musí něco vydržet, nacpěte tam to nejlevnější, nehci zbytečně utrácet, když mě to stálo tolik, stejně to za rok střelím dál...
Odpovědět