Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Ztracenou SPZ budu řešit já, ne firma. Včera mi kolega přivezl velkej techničák a plnou moc. A aby to nebylo jednoduchý, tak dopravní inspektorát má upravený úřední hodiny na pondělá dopoledne a středu odpoledne. A on-line objednávání v nouzovém stavu nefunguje. Ceduli, kde vyvolávají čísla mají pouze v čekárně 4 x 4 metry, aby jim lidi nepostávali na chodbě. Když to zesumíruju, tak strámím pár hodin v narvaný pidičekárně. Nemáte někdo k zapůjčení celomasku? :sad
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

Už je to tu zas... :tmi

Obrázek

Ale pry to neni lockdown, do potravin a do parku muzeme.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Tak protože mají úřady jen v pondělí dopoledne a ve středu odpoledne, vyrazil jsem na dvanáctou na dopravní inspektorát. Fronta tak třiceti lidí, tak jsem se otočil a jel zase zpátky. Natáhl jsem si do mobilu film, vzal sluchátka a vyrazil znovu tak ve třičtvrtě na dvě. V půl čtvrtý sem byl doma, film jsem ani nedokoukal. Byl to vopruz, ale už zase jezdím.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

Přijedu dnes odpoledne dát pár jablíček do pálenice v malé vesnici ve Středních Čechách. Otvírací doba od 16.00, v 16.30 jsem přijel jako 10 auto do fronty. Jedinej jsem měl respirátor, všichni už v duchu polykali calvados. Na řadu 17.55, v 18.00 zavírá. Za mnou bylo 12 aut, jeli domů. Já si snad koupím si dvouplášťový pařák na brambory pro prasata.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Ještě k tomu Age Of Empire, je tam možnost hrát ve více lidech. Protože jsem nikdy na počítači hry neměl, tak tomu moc nerozumím. Tady je určitě spousta lidí, co to hráli jako žhavou novinku, tak mi někdo snad poradí, jak mám propojit dva počítače, abychom to mohli hrát ve dvou? :hi
AoE.jpg
Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od richard.r »

Bill Masen píše: 21.10.2020 22:35 Ještě k tomu Age Of Empires...
Co máš za verzi? Novou Definitive edition, předpokládám...

V Definitive edition prý zrušili možnost hry po lokální síti (LAN). Což zamrzí, protože dřív (co jsem hrál klasické AoEII) se ty počítače na lokální síti normálně našly (povídaly si zřejmě buď přes TCP multicast, nebo UDP protokol).

Dál, ten DirectPlay. To je údajně nějaký postarší Microsoftí protokol aplikační vrstvy. Prý že to na Win7/10 dělá problémy. Nevím.

Pokud jsou teda oba PC na lokální síti a síť je routovaná do internetu, zkusil bych se připojit přes Microsoftí internetový servery (tu poslední nebo předposlední volbu v tom menu, co posíláš obrázek). Je to trochu neefektivní, že si dva počítače co jsou pár metrů od sebe musí povídat přes internety, ale mám dojem, že jiný možnosti v Definitive edition není.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Lyster »

Před chvílí nám ve městě houkaly sirény, na štěstí jen zkouška sirén, ale první středa v měsíci není, houkalo to i někde jinde po republice?
Nebo tu zas nějakej trouba zmáčkl tlačítko co neměl?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

U nás nehoukalo, když houkává, tak to slyším.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

S tím zavíráním hospod, to nebyl dobrej nápad. Řekl jsem si, že na pár dní vyřadím alkohol a po třech dnech ten rum nemůžu ani cejtit. A to je docela aromatickej rum.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Koniáš »

Kua když ho nemůžeš cejtit, tak jdi na testy. :D :D
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

No, tak jsem to myslel, nepoznal jsem rum, pepř, ani ocet. Zejtra volám doktorce. :angel
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od golem »

Neobtěžuj doktorku, rum od octa rozlišíš i podle chuti. A pokud už ani to ne, tak podle etikety na lahvi. :lol:
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Majkl Night »

A pokud už ani to ne. Tak to byl meťák.
:lol:

Jinak jsem dnes aktualizoval ochranné pomůcky v autě.
plynovka 3M s filtry P3, ochranný oblek Tyvek, rukavice, alkoholový postřikovač na dekontaminaci.
Snad nebude potřeba, ale je lepší mít v každém případě ochranné pomůcky diverzifikované na více místech.
:evil:
Volí si stezku chodec, nebo stezka chodce?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bill Masen »

Ste blbci :clap :rock :hi :rofl
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

Ještě ozon a UV dekontaminace ti tam chybí.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Nicotinick »

Nebylo to sice dnes, ale včera.

Přijdu do místních stavebnin, všude otevřeno, zajdu přes dvůr do prodejny a tam u pultu jeden zákazník. Starší místní občan, už v důchodu, který kdysi provozoval místní prodejnu potravin.

Kupoval si nějaké šroubky a podobnou galanterii. Já potřeboval jen montážní pěnu, tak jsem se tam cca 5 minut potuloval. Děda zaplatil a odešel, přistoupil jsem k pultu:
Vedoucí : "Máte IČO ?"
Já: "Nemám."
Vedoucí: "Tak vám tu pěnu neprodám. Nařízení vlády, jen na IČO."
Já: "Ten pán přede mnou má živnost na prodej limonád."
Vedoucí: "Ale má IČO, tomu prodat můžu."
Já: "Nařízení vlády má omezit pohyb lidí, proč jste mně tady teda nechal 5 minut potulovat ? Kdybych měl Covid, tak už ho máte taky, ani ta vaše hadrová rouška z utěrky tomu nezabrání."
Vedoucí: "Nemusíme mít zavřeno, ale můžeme prodávat živnostníkům, na IČO."
:head
Poslal jsem ho slušně do prdele a jel si to koupit o 20 km dál, kde mi to prodali "na e-shop".
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

tak já měl dnes příjemnější zkušenost - takové "výdejové okénko na munici" v zavřené prodejně zbraní a střeliva :)
Nakoupeny zásoby 7,62X39 ze ZS. Předání bylo rychlé, prý stačí příště napsat mail co potřebuji a kdy se k okénku zastavím a zaklepat. Dobrý přístup. Oba jsme měli respi a rukavice
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Nicotinick píše: 23.10.2020 13:27 Poslal jsem ho slušně do prdele a jel si to koupit o 20 km dál, kde mi to prodali "na e-shop".
Až ti na firmu přijde z úřadu kontrola maskovaná za zákazníka a namaže si tě za tvé dobré skutky na chleba, tak pochopíš, proč se prodavač chová jako debil. Navíc pokuty pro právnické osoby mohou dosahovat výše, které jsou schopné způsobit živnostníkovi na místě infarkt dřív, než dopočítá nuly v té cifře, která mu hrozí.

Úředníka nezajímá věcná podstata, úředníka zajímají formální náležitosti. A že vykonal kontrolu prokáže tím, že udělil pokutu.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Ono je to defacto z principu. Něco, co je rozumné slovy či v myšlence, tak se nedá jednoduše napsat, a ikdyž se napíše, tak se nepochopí.
Proto máme v obci 50, ne protože při 49 to zabije násobně míň lidí, ale prostě je potřeba nějaká měřitelná hranice, která se dá bez debat prokázat. Přitom smyslem 50 v obci není, aby tam člověk jel max. 50, ale aby tam jel dostatečně pomalu na to, že jede v obci a může mu tam někdo vběhnout atd. Podobně 90/110/130, jsou to prostě jen hodnoty, které jsou dané absolutně, protože hodnota "tady můžeš jet o něco rychleji" bude zas pro každého jiná.
Že je to funkční a že se tím nějak sníží ne-bezpečnost, tak je věc druhá. Víme, že se někde jezdí rychleji a bezpečněji zaráz.
Úplně stejně je dáno to pravidlo zavíračka třeba. Co naplat, že si z toho dělají lidi srandu, že po 22.h už koronáč nechodil. Kdyby nebyli debilové, tak tam žádné omezení nepotřebují, stanoví si ho sami.

No a s tím IČ je to stejné. Prostě máš IČ nebo nemáš. Detaily radši neřešit, protože stejně má každý normální nákup a prodej.

Navíc když to jde elegantně vyřešit jako výdejní místo. Stačí, když by mu řekl, vy nemáte IČ? Tak si běžte do auta, zavolejte, co chcete a já vám to vydat můžu. Sice to jde defacto vůči principu opatření (nemáme se nikam courat pro pár šroubků), ale zakázané to není.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Pokud mají v obchodě i šroubky, dá se to napasovat na výjimku na železářství, to povolené je.
Odpovědět