Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Možná by bylo dobré založí vlákno na diskuzi o prehmatech aparátu. Plevelime. Pardon.
Udělám co musím
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Pokud v rámci nouzového stavu odpovídá ukradenému pytlíku buráků rok a půl v díře, kolik odpovídá dlažce nebo světlici na policajta?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Radeq:
to mne taky bude zajímat, za krádež pěti housek v nouzovém stavu 1,5 roku vězení
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kr ... 7071309_pj

za házení dlažebních kostek na hlavy policistů v nouzovém stavu bych to tak viděl na doživotí? ;)

tak co, soudci, jak se pochlapíte? nebo zas budete za čuráky?
Naposledy upravil(a) devlop dne 18.10.2020 19:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DeadMan »

Teď koukám na zprávy a nestačím se divit :shock:

Normálně bych ty čuráky pokropil dávkou :evil:

Kvůli takovým dementům jsme tam kde jsme :ne
You cannot kill me as I am already dead!
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ortvar »

Ty hooligans vem čert. Budou mít mírný nebo bezpříznakový průběh a to je jen utvrdí v tom, že to nic není. Víc mě fascinovali ti starší lidi bez rousek. Doufám že když to dostanou zemřou hrdě a svobodně doma. Ach jo. Naší interně už říkáme Wu Chan. A to nevím co bylo přes víkend. Každopádně takové shromáždění v tomto čase je.................
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

K tomu nouzovému stavu a trestné činnosti a proticovidove demo. To neni tak jednoduché. Ono to je v trestním zákoně totiž pěkně blbě. Speciální ustanovení k nouzovemu stavu je tam jen u nenastoupení vojen služby a vyhýbání se službě a ohrožení devizového hospodářství. U dalších se k tomu musíte dopracovat výkladem a podle komentářů a to nemusí obstát. U krádeže je použití vyšší trestní sazby podpořeno názorem nej státního zastupitelství, taky u šíření nakažlivé nemoci, poplašné zprávy a par dalších.
U házení dlažebních kostek ne.

Samozřejmě, že to mohlo být od jara pořádně vyjasněno u upraveno v zákoně. To by ale musel nekdo makat. A neziskovky by řvaly, že policejní stát...

To samé platí o rozpuštění demonstrace, že neměli roušky nebo jich bylo víc jak 500.
To bych předem vyloučil kvůli shromažďovacímu právu a tomu jak blbě jsou opatření vydávána.

Jinak i víkendová čísla jsou vysoká. Lockdownu se brání zuby nehty, školy, které byly hlavní širitel mezi dospělé chtějí po 2.11. mermomocí otevřít, aby mařeny neřvaly že musí učit svoje děti doma .
Co dodat
Respirátor s vámi...
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tajfun »

2 FarmářeJana úplně tedy nesouhlasím s tím co píšeš. Předně nyní to upravuje trestní zákoník, trestní zákon již byl zrušen, ale to je drobnost. Co se týká nouzového stavu, tak je to obecná přitěžující okolnost a řada trestných činů jí má i v rámci kvalifikované skutkové podstaty. Jen se nehovoří přímo o nouzovém stavu, ale o ohrožení státu. Proto i v případě krádeže, dle § 205 TZ to pak u recidivisty, který by byl běžně v odstavci 2 se sazbou 6m až 2 roky, poskočilo do odstavce 4, kde je sazba 2 až 8. Jinak pro upřesnění, pokud teď někdo půjde do krámu a ukradne pár housek, tak mu 8 let hrozit nebude, bo to bude přestupek, je nutné překročit určitou hranici. Ta teď byla navýšena na 10tis Kč. Druhá možnost je, že se jedná o recidivu, pak stačí i jedna houska...
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Ok. Tak schválně, kde máš v tr zákoníku (jo současný, 2009, síla zvyku) výslovně nouzový stav.
A pak mudruj, kde to soudce použije. Je to ta nedělní demo?
Jak to dopadne, když do toho Zahumenský nebo Dostál hodí vidle?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Zase uslyšíme o Ústavním soudu.
Udělám co musím
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zapadlo »

FarmářJan - proč by měly být v Trestním zákoníku zmiňovány krizové stavy? Jedná se přece o dva zákony, které je možno použít souběžně v souladu s nastalým skutkovým stavem, přičemž použítí několika právních norem u jednoho deliktu není na škodu zákonnosti, dělá se to běžně a náš právní řád to bez problémů umožňuje. Podle tvojí logiky by tímto způsobem musely být zniňovány všechny zákony ve všech zákonech.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tak a je to tady:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-kr ... tra-124970

Pane Hamáček připisuju do seznamu.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Zapadlo: Bavíme se o možnostech zvýšených trestů. A to nejde jen tak.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Farmáři - on par. 152 a navazující docela postačí.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Ivana: Boží mlýny melou rychle - Hamáček už je v karanténě. Ať ještě zkusí něco dalšího navrhnout do krizového zákona...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/o-vi ... .seznam.cz
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tajfun »

FarmářJan píše: 19.10.2020 10:47 Zapadlo: Bavíme se o možnostech zvýšených trestů. A to nejde jen tak.
jak jsem psal, stačí mrknout do §42 TZ kdy se jedná o obecnou přitěžující okolnost, která odůvodní použití přísnějšího trestu v rámci stanovené sazby
Soud jako k přitěžující okolnosti přihlédne zejména k tomu, že pachatel
spáchal trestný čin za krizové situace, živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život, veřejný pořádek nebo majetek, anebo na území, na němž je prováděna nebo byla provedena evakuace,
a jak jsem psal, některé trestné činy to mají i jako samostatnou kvalifikovanou skutkovou podstatu, kdy není přímo psáno, že se jedná o nouzový stav (to je jen asi u 2-3 TČ, ale je odkazováno na popis uvedeného stavu, tedy kupř. zmiňovaná krádež dle § 205 odst. 4 uvádí, že
spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek, nebo
Z uvedené citace jak pak naprosto zřejmé, že se to vztahuje i na současné události. ..
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

tak z jiného soudku - distanční výuka. Človek by tak nějak čekal, že po jarních zkušenostech to půjde znovu a lépe. Nepůjde. :lol: Na první třídnickou hodinu přes MS Teams, která byla avizována 3 dny dopředu, se připojila polovina dětí. Měli se dozvedět, jak bude výuka v následujících týdnech probíhat, co je požadováno atd. Takže půlka děcek teď ví hovno, protože psaný seznam si prostě nepřečtou. OK, jdeme dále. Den po této virutální hodince přišla omluvenka od tří panchartů, kupodivu měli všichni stejný problém: "nemohl jsem se zúčastnit online hodiny, protože jsem zlobil a rodiče mi zakázali počítač". Ostatní vesměs kecy o tom, že jim zrovna nefungoval mobil, tablet nebo počítač. Jedna matka dokonce byla uražena, že o hodině nevěděla, sic to měla napsáno v bakalářích, byl odeslán email a je to vidět i v plánu v MS Teams. Prý ji měla moje žena OSOBNĚ zavolat a termín ji připomenout a poprosit ji, zda by se její syn mohl připojit. Domácí úkoly neodevzdávají domluvenou formou, ale pošlou na školní email, a ani se nejsou schopni připojit své jméno a příjmení. Takže příjde např. email z lena25x@xy.cz, jen s přílohou. Pokud daná dostane z úkolu za 5, protože neodevzdala, hned argumentuje tím "ale já jsem vám to poslala na mail přece néé?". Někteří odevzdají místo úkolu prázdný DOCX dokument. Argumentace "ono se to asi neuložilo paníčelko".

Dnes měla první hodinu online výuky moje 8letá dcera. Angličtina. Měli procházet učivo v učebnici, učitelka se postupně všech ptala na otázky. Přišel na řadu jeden panchart, ptá se jej "řekni prosím anglicky, kolik je na obrázku stromů". Odpověď "ne neřeknu" a odpojil se.

Tak s takovou vážení, budou vaše ratolesti v životě umět a vědět naprosté hovno, ale to je vám asi u prdele, aneb nejdříve má pravdu a právo rodič, pak jeho dítě, pak dlouho, dlouho nic a až pak možná učitel, ale před tím ho i tak zjebeme. Fajn přístup. :head Děkujeme, že pomáháte.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Já se zase musím zastat rodičů.
Bakalari jsou silně nepřehledný portál. Do intuitivního ovládání to má hodně daleko. Pracuji jako IT, a přesto, když jsem vlezl do balalárů poprvé, tak jsem byl prostě ztracen a bezradný.
Takže věřím, že pro lidi méně počítačově gramotné může být tento portál docela oříšek.
A to že skola používá tento portál jsem se dozvěděl čistě náhodou, když mi přišel nějaký zmatený email, že v nějakém portálu na mě čeká zpráva. Bez nějakého odkazu na její otevření či bliží informace.

Dále pak, to bude záležet škola od školy. Mě třeba do zpráv chodí informace od učitelů pro jiné třídy.
Takže už mě ani nebaví tam chodit a probírat se tím bordelem. Naštěstí je dcerka samostatná a zatím jsem nezaznamenal žádné stížnosti, že by neplnila to co má, takže se toho moc nevšímám.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od BiSon »

devlop píše: 19.10.2020 15:02 Tak s takovou vážení, budou vaše ratolesti v životě umět a vědět naprosté hovno, ale to je vám asi u prdele, aneb nejdříve má pravdu a právo rodič, pak jeho dítě, pak dlouho, dlouho nic a až pak možná učitel, ale před tím ho i tak zjebeme. Fajn přístup. :head Děkujeme, že pomáháte.
Myslim, ze tady se hodne otevrou nuzky - nekdo se stara a nekdo ne.

Na druhou stranu - doma mam zcela jiste vice deti nez pocitacu. Zatim jsme nenarazili, nez on-line vyuka jedou v rezimu "domaci ukoly". Ale pokud ma nekdo 2-3 deti skolniho veku, vsechny online vyuku a nejlepe ve stejnem terminu, tak fakt nevim jak to vyresit.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Na chytrém mobilu to jede také. Nemusí na něm jenom hrát hry a sjíždět fejkbůk a trubku.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

:head já to vidím z druhé strany
Bakaláři sice ZŠ má , ale tam je jen "hodnocení"
Zadávání "úkolů" dávají na stánky školy, podstránku třídy
kde je vypsán seznam předmětů a až po kliknutí na předmět se otevře stránka úkolů toho daného předmětu.
Žádné vysvětlení, návod - nic . Na jaře se úkoly psali na stránky třídy. Žádné podstránky.
Sorry nemám křišťálovou kouli a nejsem psychotronik abych četl myšlenky autora.
Jsou tam pouze aktuální úkoly , které přemazávají staré zadání, které tak mizí v propadlišti dějin a není nikde uveden termín kdy bude nové zadání k jednotlivým předmětům.
Něco v je PDF, něco v DOCX něco JPG....
Ani nekomentuji, že v dějepise je zadání pro třídu z vyššího ročníku a u ní zadání zase chybí - holt chyby dělá každý .

Během neděle se na stránkách třídy objevilo, Milí žáci, připojte se k Teams. V pondělí 19. 10. v 8. 55 provedeme kontrolní spojení. Pokud vše proběhne v pořádku, budeme mít zároveň hodinu matematiky.
V sobotu jsem kontroloval zadání fyziky ( ta elektrizace) a nic tam nebylo.
:head
:head
:head
Odpovědět