Dobré zprávy

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Hohepa »

Jak od kohokoliv ?
Povinnost sdělovat požadované informace mají snad jen státní instituce ?
Soukromá TV je pak může z rozběhem poslat do :moon
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od dracekvo »

Dobrá zpráva pro otce a vzkaz všem vyšinutejm maminkám, už nebudou moci beztrestně házet na otce špínu.
Jestli dobře tuším, tak i v rámci toho (nebo jiného) případu bylo zmapováno, že si matky na veřejném fóru radili, co vypovídat, aby to otci co nejvíce uškodilo.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zen ... i-40339182
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od FarmářJan »

To není první případ kdy se na to soudy pořádně podívaly.
Problém této oblasti péče o děti a OSPoD je, že to těch oborů jdou především dámy buď se silně hypetrofovanou potřebou pomáhat druhým nebo s vlastní historií traumat.
Proto jim pak spustí naučené schema a podle toho to vypadá. Měl jsem jich u výberek desítky a je to nářez.
Ani jim to člověk nemá za zlé, spíš mi jich je líto. Pokud to ale vede k tomuto, měla by být odpovědnost i tam.
pterodaktyl
Příspěvky: 52
Registrován: 16.01.2019 8:37

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od pterodaktyl »

Dracekvo: nebyla dotyčná náhodou absolventka genderových a feministických studií? I když to by se v její prospěch angažovaly jisté vlivné kruhy....
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Martysedlak »

Dobrá zpráva to je. Ale smutná je ta doba. Děti tehdy 3,5 a 5 mají o dost roků více, můj odhad o 3 - 5. Takže si taťku nepamatují a po důkladném výplachu hlavy matkou nejspíš i bojí.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od MrPorter »

Taková drobnost, ale potěšila - aplikace Reddit na mobilu konečně shodila stupidní BLM černou ikonku a je opět oranžová :)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od dracekvo »

To bych od Němců nečekal. Že by tam konečně někdo prozřel?

https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... i-40339524
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Rafael »

Doktor, lékař, dokonce primář...
U něj by se dala předpokládat jistá inteligence, přízpůsobení se a integrování do společnosti...
*
Bohužel asi ne a vypovídá to o jediném. O tom, že ta pakáž nemá v Evropě být!
Nemluvě o pologramotných a násilnických invazistů.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od golem »

Tohle je z leftardího plátku, takže GÚT, jen ať na to myslí:

„Sestřelili“ Štěcha myslivci? Zbraňová lobby mezi nimi před volbami tvrdě agitovala
Jedním z překvapení voleb byla prohra nejdéle sloužícího senátora, místopředsedy horní komory Milana Štěcha. V pelhřimovském senátním obvodě prohrál s nepříliš známým kandidátem za mimoparlamentní Svobodné Jaroslavem Chalupským. Do jejich souboje mohlo promluvit i téma zbraní. Odpůrci jejich regulace vedli intenzivní kampaň v neprospěch kandidátů, kteří se vyslovovali proti zakotvení práva na zbraň v ústavě. Štěch patřil k jejich hlavním terčům. Kampaň byla zaměřená také na myslivce, jejichž hlasy mohly v tradičně mysliveckém regionu Vysočiny hrát roli.

Zdroj: https://denikn.cz/468798/sestrelili-ste ... YX9OpXrBIA
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od mukl »

To je skutečně dobrá zpráva! Pokud opravdu střelecká veřejnost přispěla k jeho pádu, aspoň ostatní politici možná pochopí, že s těmi zakazovacími nesmysly můžou taky někdy narazit. Mne ovšem mrzí a zároveň děsí, jak je vůbec toto zbraňové téma novinářsky a mediálně interpretováno a dezinterpretováno.... Všimněte si termínu: "odpůrci regulace zbraní". Jako by snad zbraně u nás nebyly přísně zákonem regulovány? Toto "onálepkování" - ODPŮRCI REGULACE, už evokuje pohled na nás, zákonů dbalé občany, skoro jako na nějaké partyzány, zbraňové šílence, teroristy...Ale o to jim, těm novinářům asi jde.... :?
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Ray »

Nenech se vysmát. Pisálkům jde jen o počet kliknutí, ne o objektivitu. Každej se musíme nějak živit, no. Někdo se holt chce dobrovolně živit jako špinavá děvka...
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Koniáš »

Na těch zprávách není důležité pravdivost novinářů. To je jaksi už asi utopie.
Důležité je, že politici (nebo jejich štáby) vidí, jak dopadl Dinsbír, Štěch, Šabatová a pod. A to proto, že se střelci dali dohromady a hlasovali proti nim.
Takže nyní budou ze značné většiny horoucně prozbraňoví i kdyby se báli ke střelnici přoblížit. :chuckle
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Martysedlak »

Dobrá zpráva je to, že se o tom veřejně píše. Že je tu jistá skupina lidu kteří si nenechají kálet na hlavy. A já osobně vnímám že i u spousty nedržitelů zbraně je poměrně silný odstrašující příklad vývoj na západě, kdy se už zakazují kapesní nožíky.
Jo a spousta myslivců jsou starší pánové a dámy, mnohdy levicově smýšlející, a v minulosti Štěcha volili, ale toto je semklo.
Za mě zákon o zbraních je i nás uplně v pořádku, vyvážený a exesy a tragédie že zbraní, co se staly se nestaly proto, že je špatný zákon, ale selhání systému, byrokracie.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od PeFi »

Ještě donedávna si spousta myslivců (ale taky sportovních střelců) myslela, že jim nikdo na zbraně nešáhne. Konečně jim pomalu začalo docházet, že i na ně dojde. Ovšem myslivci si zdatně podřezávají větev sami pod sebou svým "zájmem" o nové členy a legislativou, která nasírá majitele pozemků - místo aby se snažili, aby bylo myslivců co nejvíc, tak dělají pravý opak. Ale konec Šabatové a Štěcha byla dobrá zpráva, přiznám se že normálně bych se asi na volby ve druhém kole vykašlal, ale když jsem mohl uškodit hoplofobnímu kandidátovi, tak jsem volit šel.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od bivoj »

Nevím, kam to dát, asi sem... Někde je svět ještě v pořádku...

https://www.youtube.com/watch?v=fX7Q8iy ... itionRanch

Nevím proč jsem si u toho videa vzpomněl na svoje dětství (před více jak 40 lety), kdy mě oba dědové brali na zahrady, kde jsme stříleli ze vzduchovek, stejnětak jak jsem s otcem chodil střílet se vzduchové (CO2!) pistole a strejda mě občas vzal si nechat picnout z pistolové i puškové malorážky...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od pylorus »

Svět je naštěstí Bivoji v pořádku i u nás na západě. Náš SSK pořádá každý měsíc dětské soutěže a pravidelně chodí 10-15 dětí.
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od bivoj »

pylorus píše: 18.10.2020 8:54 ...i u nás na západě...
Tohle bych si dovolil rozdělit na "u nás" (myšleno v ČR) kde to skutečně ještě v pořádku jakž takž je (i když se to EU všemožně snaží zničit) a "na západě", kde už to v pořádku ve spoustě zemí fakt není a to, co je možné u nás je tam naprosto nemyslitelné. (Jakožto je naprosto nemyslitelné u nás to, co je naštěstí možné ještě v hodně zemích USA, tj. vyjet si za město zastřílet si v přírodě - ale chápu, že kvůli hustotě zalidnění je to u nás víceméně nemožné...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Lyster »

Populární stavebnice slaví sto let a stále má co nabídnout
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek ... t-40339119

Minutu ticha pro šroubky a matičky, co mi máma za mé mládí vyluxovala... :F
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od golem »

Jj, Merkur, pomocník při zrodu moderních kontaktních čoček... :yes :yes :yes
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Hohepa »

Krásná PR reklama....
když se ale podívám na ceny té "elektronické" nadstavby/rozšíření :head

Zlatý originál Meccano
Odpovědět