Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

důchodci 80+? ti jsou těďka dost mimo, obecně, tuhle situaci nezvládají. Mají své zajeté, každodenní rituály, a teď jim chodí nějaké obálky s rouškami a všude slyší, jak jsou nejrizikovější a jak to jde vše doprdele. Nekrotické změny v jejich mozku prostě mohu způsobit změny chování v souvislosti se stresem, který teď jistě prožívají. Bohužel, ten koho jsi potkal to ventiloval způsobem, jaký jsi popsal. Dobře, že jsi jej fyzicky nenapadl, protože by jsi byl jistě jednak hrdinou večerních zpráv TV nova, ale pokud jsi držitelem ZP, tak by jsi měl minimálně také poněkud problém... Jednou ranou by jsi jej totiž nemusel jen zranit, ale i zabít. O tom totiž nerozhoduješ ty, ale fyzika, shoda okolností a aktuální zdravotní stav toho, do kterého pošlel ránu ;)
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Ja si taky myslim ze maji trosku zatmeno... Daval jsem si velikansky pozor abych se ho ani nedotknul a ani nesahnul na jeho destnik (i kdyz v prvni chvilku bych ho vzal a hodil pres parkoviste). Hlavne cely tento "konflikt" byl kvuli naproste banalni veci a prislo by mi uplne mimo se tam s takovym clovekem pretahovat.

Ale musim se pochvalit za jednu vec, ve chvilku kdyz jsem vybihal ven tak jsem mel ruku na zbrani, uplne mimodek, proste reflex. (samozrejme jsem nevyndaval nebo nehodlal ale proste jsem si jenom mimodek zkontroloval ze mam u sebe).
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Před chvílí jsem doma našel 20 let starou svítící tyčku. Že zvědavosti jsem ji vyzkoušel a ona funguje. Docela mne to překvapilo, že i takhle dlouho prošlá tyčka svítí.
IMG_20200926_101919_8.jpg
IMG_20200926_102020_1.jpg
Koukej tak, aby jsi viděl.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od JOBU »

Keďže sú obidva zlože od seba oddelené, nemá sa tam čo pokaziť, aj keby mala 100 rokov.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od FMJ »

Většina expiračních dob je zde jen proto, aby kupce donutila koupit zboží znova....
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Dnes jsem si udělal radost jedním nepraktickým dárkem:
GP100_01.jpg
Ale musím uznat, že ten pohled je prostě fascinující...
GP100_02.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
drigon
VIP
Příspěvky: 2951
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od drigon »

Ty zelené patrony jsou na gre...y?
Koukej tak, aby jsi viděl.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Zapadlo »

Bivoj - mrzí tě zdravý zápěstí ? :) Kolik to monstrum váží?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Váží 1070g, žádná hrůza, taková 1911 má kupodivu +- stejně. A ani to moc nekope, je to "jen" 357 Magnum... ;) Anakonda (44 Mag) kopala víc...

2 drigon - jsou to ARESy 158gr. Podsypaný 6,2gr D032 to jsou takový ještě relativní čajíčky (cca 325m/s). Ale i na gre...y budou fungovat. ;) Na pořádný prdy mám plášťované SP a 12gr D036...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od brven »

Do stejného stroje dávám i stejné laborace stejného prachu. 6,3 na terčovku (mj.oblíbená laborace mojí ženy).Těch 12 gr dává poctivých 1000J na hradlech. Mám jich udělaných jen pár pro případ, když mám masochistické sklony. Jinak sypu 10. :chuckle
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od M M »

Co je na revolvere nepraktickeho? Pominuc cistenie siestich komor oproti jednej u pistole. Revolver je prava zbran pre rozpadlika - idealne SAcko a cierny prach ;). Aresy su fajn, najpresnejsie mi co sa pamatam chodili z GP141ky 158gr SWC. Pravu stavu maju jasnocervene ("hele, pan strili rtenkama") pripadne prasacoruzove. Momentalne GPcko dost flakam, nie je cas :(.

A kto nezazil plnotucnu .357 z 2" Jckoveho ultralightu, nevie co je masochizmus ... mne raz stacilo, nemam v rodine ortopeda, u kilovej zbrane je to v pohode.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Tomáš »

Dnes mi povolil ten nosní plíšek v R-shieldu :evil: takže je na dvě poloviny.
Nemám ho zas tak dlouho a už nějakou dobu jsem si říkal, že tohle je jeho nejslabší část.

Pokusím se ho s ženou vyměnit, když mi pomůže :)
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od mukl »

V reakci na Bivoje a jeho novou hračku....Krásný kousek, proč ne? Fakt dobrá volba!
Člověk musí v této době, v rámci zachování duševního zdraví, občas udělat něco bohulibého. Třeba udělat si radost pořízením takového dárku 8-) . Sám, sobě, si...To je radost nehraná a největší. A to myslím vážně.... :D
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

V pátek mi kolega z práce říkal, že mu není dobře, že jde domů dřív. Dneska jsem se dozvěděl, že si v sobotu hodil provaz.Tak nějak přemítám, jak se k něčemu takovýmu někdo rozhodne.Zbyly po něm jeho ženě tři náctiletý děti, statek ve stádiu rekonstrukcí,velký pozemky,ovce,traktor,....proč?
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Patrole tohle clovek nemuze pohopil.. zazil jsem to pred nakym rokem, kamos se kterym jsem byl denne, urcite nejdulezitejsi a nejzasadnejsi clovek v mem zivote. A naraz jeden den si to hodi. Pritom totalne zajistenej, vse na prvni pohled zalite sluncem. Navic to bylo chvilicku pred moji svatbou kdy mi mel jit za svedka... Po pravde jsem se z toho uplne nedostal do tedka a myslim ze se mi to hned tak nepovede. Bohuzel pri pohledu zpetne si clovek uvedomi nejaky naznaky ze neni neco v poradku..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jezbo »

Něco podobného jsme měli v rodině. Duševní nemoci nejsou vidět, ale jsou stejně zákeřný.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MartinSk »

Tomáš píše: 29.09.2020 8:18 Dnes mi povolil ten nosní plíšek v R-shieldu :evil: takže je na dvě poloviny.
Nemám ho zas tak dlouho a už nějakou dobu jsem si říkal, že tohle je jeho nejslabší část.

Pokusím se ho s ženou vyměnit, když mi pomůže :)
V sobotu mi přítulkyně prováděla opravu nákrčníku - rozpárání příčného zašití tunýlku a nastřižení. Pak vytažení zlomeného plíšku. Z plechovky od piva jsem odstřihnul dno a víčko. Zbylý plech rozstřihnul a vystříhnul obdélník - složil na třikrát v rozměru zlomeného plíšku. Je to trošku poddajnější, drží. A pak jen zastehování dírky, aby se to dalo znovu vyměnit. Když to budu dělat podruhé, tak ten plíšek z plechovky dám na čtyřikrát. Bude to lepší. Práce na pár minut.
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

Ten plíšek bych minimálně oblepil nějakou páskou, aby neměl tendenci trhat látku.
Na HomeMade roušky jsem používal kousek cyky drátku 1,5 s olepenými konci. Funguje to krásně.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Tomáš píše: 29.09.2020 8:18 Dnes mi povolil ten nosní plíšek v R-shieldu :evil: takže je na dvě poloviny.
Nemám ho zas tak dlouho a už nějakou dobu jsem si říkal, že tohle je jeho nejslabší část.

Pokusím se ho s ženou vyměnit, když mi pomůže :)
Mne se takhle zlomily uz 2 plisky ze 3 satku od nanoSpace. Poslala jsem jim to, obratem poslali nove kusy. Jsem zvedava, jestli budou lepsi. Rshield zatim slouzi v pohode. Nosim ho uz 6 mesicu, nanoSpace byl 2 mesice.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od MrPorter »

Myslím že Respilon by taky stálo za to zkusit, viděl jsem na jejich Facebooku komentář od někoho kdo si na ten zlomený plíšek stěžoval a hned mu psali odpověď že se jim má ozvat.
Odpovědět