Jak velký arzenál a co v něm

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od mc.ready »

Nedávno sem zakoupil Norinco 56. U výrobce není obvyklá značka 66 v trojúhelníku, ale 313 v oválu.
Mám z něj vystrilenu přesně jednu krabici 500ks Barnaulu.
Spolehlivost 100%.
Přiložený terč, je pokus o jakousi optimální nastrelnou vzdálenost, na 150m, mířeno na spodek terče.
Po 500 výstřelech nepozoruji žádné opotřebení, zbraň je stále ještě "syrová".
Přílohy
IMG_20200903_150949.jpg
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Zarozak »

Matěj píše: 20.08.2020 11:46 Zatím jsem se s tím dostal jen na klubovou střelnici a ta je poloviční a stejně musím nešetřel ještě zkorigovat, pak můžu říct, tak to chodí. Potunit obrazec myslíš, že bys vyměnil původní puškohled? Těžko, jen ho sundat nějak na trvalo a nevratně.
Nicméně, vedle píšeš, že máš AR, tak jestli z nějakého důvodu AUG nepotřebuješ (třeba jako já :) ), tak to nekupuj, na AR nemá, zvlášť tento starší typ a nový AUG-Z na AR zase nemá cenovkou a tak nějak obecně.
Vede mě k tomu jen čistá zvědavost k nějaké jiné konstrukci než běžný erár,taky trochu tajuplné legendárnosti a hlavně ta cena a to,že by to tak nějak zapadlo do "rodiny" použité ráže

Nicméně mě odrazuje přesně to,cos napsal
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od lagardere »

Co jsem si přečetl, tak jsem měl z dnešní střelby se Zastavou docela obavy. Nebyly na místě. Puška byla 100% spolehlivá a na moje oči i přesná. Vystřelené nábojnice házela docela daleko, ale jenom některé jsou drobně ťuknuté v krčku a zbytek bez škrábance, normálně se dají použít dál. Střílel jsem S&B, sypačky, balení po 50ks. Spoušť stejná jako u všech AK. Stejně jako zpracování. To že hlaveň nemá chrom mě nevadí. Pokud se o pušku staráš, nezrezne lauf. Při střelbě se chovala klidně. Co jsem měl možnost vyzkoušet v 308, tak nejlepší za mě bych Garand / BM 59, potom Zastava, v závěsu L1A1 a nakonec G3.
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

No, za mě by na 1. místě byl FAL, pak L1A1, pak teprve ostatní (nepočítám SCAR, který je neskutečný, ale i cenově). Nejpřesnější Garand, pak G3, pak ostatní - ale bude to hodně záviset na konkrétním kusu. Jinak ta Zastava 2010 se mi líbí moc, ale jen jsem ji držel, nestřílel.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Fabulous »

SG751 SAPR - No.1 v AK klonech :yes
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

hrd píše: 13.09.2020 15:47 No, za mě by na 1. místě byl FAL, pak L1A1
Z FAL jsem ještě tedy nestřílel, jen z L1A1, ale myslel jsem, že je to to samé, jen maličko rozměrově rozdílné kvůli inčovým mírám.
Trošku mě popravdě mrzí, že jsem si ho tehdy nekoupil, když byly v BVS, je to fajn flinta.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

Rozdíly jsou minimální, ale pár drobností tam je, z mého pohledu je plus pro FAL - záchyt závěru (měl by být zamontovatelny i do L1A1, ale v originále tam není), pevná (ne sklopná) natahovací páka, mě i více sedl dioptr a ručka a pažba. Ale jsou to detaily (možná až na ten záchyt).
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Díky za info, myslel jsem, že je to podrobnější, mimo míry a to, že FAL umí dávky.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Tak nějak přemýšlím o doplnění trezoru. Zatím tam mám CZ 45 na letní nošení, revolver .38Sp ve 4" na zimní nošení, dvojku v 16, kulovnici Mauser pro myslivost v současnosti a v době PA na lov a pytláky :D a TT- 33 v současnosti na střelnici, v PA na běžné nošení. Přemýšlím ještě, zda Škorpiona, nebo PPS- 43. Otázkou je i, zda PPS-43 fullauto na A?
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Pokud u vás jsou svolní s udělováním výjimek, tak není co řešit v obou případech. Kastráty jsou k ničemu, Škorpik je míň k ničemu, PPS víc k ničemu. Oboje ale k ničemu mimo pocit, že to mám.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Atrop »

Co takle zbraň na „normální“ náboje? :?
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Jakou bys tedy doporučoval v obdobné velikosti?
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
Impfung macht frei!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Zarozak »

Pokud myslis skorpika,tak tech moc neni v tak kompaktnim baleni .Zacni prebijet a kazdy naboj pak bude normalni a za lidskou cenu.
Wdog
Příspěvky: 513
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Wdog »

Rudolf Steiner píše: 02.10.2020 9:00 Tak nějak přemýšlím o doplnění trezoru. Zatím tam mám CZ 45 na letní nošení, revolver .38Sp ve 4" na zimní nošení, dvojku v 16, kulovnici Mauser pro myslivost v současnosti a v době PA na lov a pytláky :D a TT- 33 v současnosti na střelnici, v PA na běžné nošení. Přemýšlím ještě, zda Škorpiona, nebo PPS- 43. Otázkou je i, zda PPS-43 fullauto na A?
Nezapomeň ale, že všechny tyto zbraně máš pouze půjčené od státu.

Pro horší časy bych spíše doplnil kvalitní opakovačkou a revolverem, obojí do 1890. Nebudou ale za 4 tisíce jako vykuchané automaty ze ZS.

Ale když už mluvíme o vykuchaných ze ZS, tak jsem tam zahlédl jako "připravovaný" semiauto WWII samopal Beretta, ten je v 9mm luger. Ale není zase za 4 tis., ale o stojí o deset více.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Všechny tyto ze zadního závěru střílející exautomaty jsou pro praktické využití k ničemu (nejen kvůli přesnosti, ale i bezpečnosti atd.).
Wdog
Příspěvky: 513
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Wdog »

Jsou to všechno zákopová košťata. Boj v zákopech se u nás ale již dlouho neprovozuje. No ale co dělat, když se ti líbí ... když musíš, tak musíš ...
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Walt »

ZS ted nabizi Sudajeva v semi za 4 200
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od viktor »

sudajev je supr jen to strelivo .... drahe byt to v 9mm luger tak nevaham
ne všechny zbrane střílející ze zadni polohy jsou nebezpecne, v rade pripadu je to horsi s uzivateli :-)
vzhledem k vykonu používaného streliva je stejne efektivni vzdalenost max cca 150m a na to jsou většinou dostatecne presne
L1A1 je supr, a byla za cenu cca 15 - 16 tis.. je to ale dost dlouhe bidlo :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od hrd »

Střelba ze Sudajeva a M56 (Jugo model) je OK. Přesnost jako u pušky to nebude, ale asi lepší, než by člověk čekal (nebo než vz. 26). M56 je nezničitelná zbraň, i v porovnání třeba se Špaginem (ten je na střelbu ještě komfortnější, ale tahat bych ho rozhodně nechtěl). Pokud nejsou v dezolátním technickém stavu, tak žádné nebezpečí nehrozí. Postupy je potřeba přizpůsobit těmto zbraním (bezpečný stav - závěr vpředu, ne vzadu, natahovat v bezpečném směru), min. pro M56, PPŠ (a také UZI/MiniUZI) si za tím stojím. Pokud bych ale už neměl třeba pistoli ve stejné ráži (TT) a nechtěl další jinou, tak bych asi cestou těchto zbraní nešel, jsou lepší možnosti (vz. 58, AK...).
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak velký arzenál a co v něm

Příspěvek od Matěj »

Vzhledem k tomu, že se už týden nudím v karanténě a nenapadá mě už co na domě a kolem něj udělat, tak mám volnou kapacitu na vymýšlení hloupostí.
V trezoru mi velice "chybí" plnotučná samonabíjecí puška v .308 Win. (opakovačka ji prostě nenahradí). Pojměme to jako PA "ostřelovací " (neplést s"odstřelovací") puška na střední vzdálenost (víc než na 300m se s tím stejně nedostanu).
Jakou slušnou pušku ve slušném poměru cena / výkon s dostupnými ND a možností montáže puškohledu, která je zároveň v rozumné době dostupná na CZ trhu zvolit?
Něco na bázi M14 (tedy M1A, co sem vozí občas ProArms), trošku "myslivečtější" BAR, něco na bázi AR10 (od jakého výrobce) nebo něco úplně jiného? Popř. nějaký vojenský surplus (napadá mě jen nedostatková L1A1, se kterou nám celkem dobrou zkušenost, ale zase ji těžko dnes koupím)?
Cenovku nechám otevřenou, je mi to více méně jedno. Ale řekněme, ze na speciál za 100 a více tisíc to nevidím, protože to prostě stejně nikdy plnohodnotně nevyužiju (a zase tak často se na dlouhou střelnici nedostanu ani s opakovačkou, co mám). Zatím jsem v úplně počáteční fázi výběru, kdy si musím teprve ujasnit možnosti.
Díky :)
Odpovědět