Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

2 tajfun - to už tady taky dávno je... (https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=222292#p222292).
Bylo by fajn nerepostovat už jednou postované... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Woody Crafty píše: 06.09.2020 15:16 Přední evropský výrobce pianin a klavírů Petrof Hradec Králové zřejmě v souvislosti s návštěvou předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wanu přišel o pětimilionovou zakázku na dodávku klavírů a pianin do Číny.

Čínský obchodní partner Petrofu z Pekingu podle ní s odkazem na Vystrčilovu návštěvu hradecké firmě oznámil, že zatím neodebere již dohodnutou zásilku nástrojů v hodnotě 200 tisíc eur (5,3 milionu korun).

Co k tomu dodat?
Ze jsou Cinani hajzli a nedrzi domluvene slovo. Ostatne je to ted tezce poznat treb na aliexpresu, kde mam za poslednich par mesicu tolik ztrat, lzi a nedodanych veci, jako za vsechny predchozi roky dohromady.

Jinsk od vcerejsiho vecere krk a dneska uz 38, snad jsem se jen nachladil na te vcerejsi strelnici ci na strese v predchozich dnech, protoze nikam jinam moc nechodim.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

Tak to jsem výjimka, mne z Ali chodí věci +- stejně jako před tím. Něco později, něco nečekaně rychle, ale vše dorazilo.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

No ono to dorazí, ale číňan:
- pošle tracking, ale nepošle nic a čekáš 4 měsíce, než ti vrátí prachy
- to pošle na úplně jinou adresu, naštěstí hodně daleko
- pošle dodrbanej kus
- pošle šmejd
- pošle opticky to samé, ale je to vevnitř úplně jiné
- pošle jinou variantu co nechceš
- pošle toho míň
- pošle 1 kus místo 10 ve velkým balíku
- pošle něco úplně jinýho bezcennýho
- pošle něco úplně jinýho, co má nějakou cenu, třeba i o dost vyšší (čínské ceny jsou zanedbatelné oproti cenám pro nečíňany, i tak vydělávají), takže celé prachy ti ali neuzná
No a nakonec pošta zásilku s trackingem hodí někomu jinýmu v okrsku. Úplně běžný je, že ošta to hodí jako "doručeno", ale ty ještě týden nic nemáš. Nebo se ani neobtěžují a hodí to rovnou na dokládací poštu s tím že "adresát nepřítomen". Zjisti si jakou máš dokládací poštu a zavolej si jestli tam něco neleží. Ono je samotný totiž nenapadne, že by to měli doručit znova, musíš jim o tom říct, jinak to posílají zpátky a přijdeš v lepším případě jen o poštovný.

Ali když je to levný, vrátí ti víc procent, někdy i všecko než když vysolíš pálku, to pak chce poslat zpátky a vrací jen 20-50%. Posílání zpátky jsem si už já poctivej blbec zkusil 2x. Jednou se to ztratilo úplně a vzhledem k době uplynuly už veškeré timeouty na vrácení peněz. Podruhý mi to přišlo zpátky jako nedoručitelný a prachy opět v řiti. Poštovný ti nikdo nezaplatí, platíš ho ty sám.

Je obrovské riziko si nevšimnout kdy objednávka propadne automaticky do stavu "doručeno, potvrzeno zákazníkem". Od té doby máš jen 15 dní na dispute. to ještě ani omylem nesmíš přistouppit na podmínky prodejce abys ho zavřel, taky se ti může stát že už ho podruhý neotevřeš. Ani omylem neklikat na Accept, to jen v případě že Ali dává na výběr možnosti (většinou poslat zpět a slevu) a chceš to vrácení peněz urychlit.

Vůbec to nejsou svatoušci a snaží se nás všichni oškubat - včetně Ali.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bivoj »

Proto na Ali kupuji co nejméně a spíše se snažím kupovat přes osvědčené a zavedené portály jako je e-bay ap. Naposledy třeba jsem na e-bay kupoval určitý produkt, zdálo se vše v pohodě, trasování fungovalo - po americe se to krásně pohybovalo až k opuštění USA, kde ale celní orgán USA rozhodl, že zboží je "restricted" a že nemůže opustit USA. E-bay mi obratem vrátilo veškeré peníze (tedy jak cenu zboží, tak nemalou cenu dopravy) přesně do posledního halíře a absolutně automaticky.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Equestrian »

Bivoj: tak tak :yes taky jedu pouze přes e-bay a zatím vše doručeno, nebo v případě problému, vždy vrátili veškeré peníze zpět, takže z hlediska přístupu e-baye, dávám palec nahoru
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od poloventilator »

Presne tak. Ali se pokurvilo v posledni dobe, uz je to nehodnoverny dodavatel. Jen ebay.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Jason »

Z Ali mi chodi porad vse naprosto stejne, ted bych rekl i rychleji. Nemel jsem jeden jedinej duvod k reklamaci (beru prevazne drobnou elektrobiku a soucastky) - samozrejme pocitam s tim ze kdyz vezmu 100 LED tak treba jedna nebude fungovat...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Cep »

No teda, kdybych neměl vlastní zkušenost, tak se bojím na Ali objednávat :-)
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Mě teda za poslední rok, nepřišlo tak deset zásilek :(
Vše drobnosti v hodnotě 1-5 doláčů ale i tak mě to sere.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od TomSmith »

Dorazil mi balík s přebíjecími potřebami a pošťák: "z týhle firmy teď toho lidi objednávají hodně" :)
V krizi se holt investuje do neželezných kovů :lol:
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

:lol: :yes
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Woody Crafty »

cipis píše: 06.09.2020 21:50
Woody Crafty píše: 06.09.2020 15:16 Přední evropský výrobce pianin a klavírů Petrof Hradec Králové zřejmě v souvislosti s návštěvou předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wanu přišel o pětimilionovou zakázku na dodávku klavírů a pianin do Číny.

Čínský obchodní partner Petrofu z Pekingu podle ní s odkazem na Vystrčilovu návštěvu hradecké firmě oznámil, že zatím neodebere již dohodnutou zásilku nástrojů v hodnotě 200 tisíc eur (5,3 milionu korun).

Co k tomu dodat?
Ze jsou Cinani hajzli a nedrzi domluvene slovo. Ostatne je to ted tezce poznat treb na aliexpresu, kde mam za poslednich par mesicu tolik ztrat, lzi a nedodanych veci, jako za vsechny predchozi roky dohromady.
Zřejmě tě vypátrala jejich rozvědka jak tu na rozpadu šíříš protičínské názory, tak ti to z aliexpresu nedodali. :-D
Myslím že firma Petrof by tu ztrátu měla vymáhat na zmr. Vystrčilovi potažmo na ODS.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Petrof at si to vymaha na svem partnerovi, ktery nedodrzel slovo. Jinak je to vydirani.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Vymahej neco z ciny :D KDysi to zkusilo BMW ze jim okopcili X5 tusim a Cinsky soud jim rekl ze se ta auta vubec ale vubec nepodobaji :D
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Bak-ly »

Já mám s Ali za těch X let jen nejlepší zkušenosti. Za celou dobu a po stovkách zásilek (tisících? :lol: ) jsem měl maximálně pár drobnějších problémů, které se ale vždy vyřešily v můj prospěch. Sporů jsem podle Ali měl za ty roky celkem 55 + X řešených jen zprávami. Nevím, jestli je to tím, že jsem býval diamond member a k těm mají třeba jiný přístup... Ale vždycky jsem se divil nad zkušenostmi lidí, kteří tam ztratili peníze a Ali se s nima nebavil. Mi když došlo cokoli špatné/nefunkční/částečně nefunkční, dostal jsem vždycky 100 % peněz zpět bez nutnosti zpětného zasílání. To po mě chtěli asi jen 2x v případě levných netrackovaných zásilek. Vždy jsem napsal, že tedy posílám opět bez trackingu zpět a dále to neřešil...
Jediný větší problém jsem měl kupodivu asi dva dny zpět. Šlo o nějakou cetku asi za 1,5 USD, která mi došla hnusná a dost odlišná od obrázku (a takovou prodejce ani nenabízel). Otevřel jsem spor a Aliexpress zareagoval tím, ať pošlu fotku balíku s údaji, protože podle nich mi nic nedošlo (zásilka přitom nebyla trackovaná) a to, co jsem vyfotil určitě není od prodejce. Obal už byl samosebou vyhozený... Takže jsem jim napsal, že to nemá logiku a pokud mi to neuznají, za měsíc můžou čekat dispute o tom, že mi nic nedošlo. Protože zákonitě nic jiného dojít nemůže. S tímto mi to odmítli a já tedy měsíc čekám. Snad to není znak toho, že se poměry na Ali mění...

Edit: Napadla mě jediná věc, se kterou byl ve 100 % případů problém a nedoporučuji ji nikomu dělat. Pokud vám něco nedojde, požadujte vždy vrácení peněz a věc objednejte znovu. Nikdy si ji nenechte v rámci sporu znovu zaslat. Číňan mi znovu nikdy nic neposlal a já měl jen X měsíců blokované peníze.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

On tak neni problem se samotnym Ali, ale spis s tim, ze jsem se nechal 3x ukecat, ze zrusim dispute. Uz nikdy vice, proste ignorovat kecy a lzi a sliby prodejce a striktne dispute, zadny kompromis ani dohoda, nic. Jedno dispute jsem uz vyhral, takze pokud to clovek dodrzi, tak by to melo byt uz priste lepsi.
Jinak jsem zacal nakupovat na banggood, tam mi to ted prijde lepsi, byt taky sklad v CZ maji v DE. Zatim zadny kec o tom, ze to.maji tady a pritom to jde z Ciny.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Permonik »

Alík má hlavní problém v tom, že mají na vše šablony a robota a pokud je něco jinak a nezapadá do škatulek, žádné podpory od člověka se nedočkáte, aby vaši situaci posoudil. Nákupů tam mám taky za hodně (hlavně díly pro elektroniku, arduino a podobné), ale pak i dražší věci (třeba funkční model hit-and-miss motoru). Potíže byly spíš u levnějších a středních objednávek. Zejména, když je nějaká akce/výprodej a prodejce si všimne, že by se to dalo prodat dráž, nebo když mu zboží dojde na skladu. Za pozdní odeslání objednávky nebo zrušení z jeho strany má penalizaci, takže pošle sledovací číslo (v lepším případě do úplně jiného města/státu) a zásilku ani neodešle nebo pošle číslo ze zásilky poslané někomu jinému. Pak čekáte tři měsíce, kdy systém vidí "zásilka se ztratila, prodejce za to nemůže, je to chudák", a vrátí vám to prachy. V horším případě pošle číslo něčí jiné zásilky do stejného města a pak "zásilka vyzvednuta a doručena", takže máte smůlu. Párkrát se stalo, že poslali něco jiného. V půlce bych to přiřadil nedbalosti prostě jiný sensor, jiné jedno číslo, akorát pak třeba měří jen teplotu a ne již vlhkost (dostal jsem prachy zpět) a nebo displej pro elektrickou koloběžku, v popisu "model pro" s displejem, dorazil obyčejný. Nedostal jsem nic, protože přesně dle fotek (byla vyfocena jen zadní strana konektoru, kde to nejde poznat).
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od honzaH »

Tak jsem dneska začal nosit roušku preventivně i po kancelářích, a všichni se mě hned ptali, jestli nejsem nakažený:) tak jsem jim obratem odpovídal, že to není kvůli mě, ale kvůli nim, protože já nedojíždím z kraje, který má takový raketový nárůst nemocných :-D
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1480
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od DanBlack »

cipis píše: 08.09.2020 11:36 Jinak jsem zacal nakupovat na banggood, tam mi to ted prijde lepsi, byt taky sklad v CZ maji v DE. Zatim zadny kec o tom, ze to.maji tady a pritom to jde z Ciny.
Já naopak přešel z BG na Ali... :ugeek:
Z posledních 3 zásilek dvě zrušené a jedna ztracená, z Alíku zatím dorazilo všechno. I když dodací lhůta je loterie - pár věcí přišlo do dvou týdnů a u něčeho čekám už druhý měsíc.
Jediné co mě na Ali fakt štve je přelévání ceny zboží do ceny poštovného - to pak beru radši dražší, ale s levnou dopravou. (celková cena bývá srovnatelná)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Odpovědět