Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od FMJ »

Mno, pokud si dobře pamatuju, při atentátu na Heidricha se zasekl samopal Sten Mark Mk II..... A pokud platí, že vz. 61 Škorpion strčí do kapsy každou pistoli, pak platí i to, že ne do každé kapsy, která pojme většinu pistolí, strčím vz. 61 Škorpion. Pokud mám šanci se účastnit přestřelky na 50 m, určitě chci něco plnotučného (velikostně) a ne něco, co je příliš velké na pistoli a příliš malé na plnodnotnou "dlouhou" zbraň. Pro vysoké lidi je někdy taky dost nepohodlné se naskládat za kratičkou pažbu vz. 61.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

Škorpion kastrací na semiauto přišel o svou nejlepší vlastnost. Tou byla naprostá ovladatelnost při dávce.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Pokud mám možnost si vybírat, nebudu si brát na 50 m ani "dlouhou" karabinu v 9x19, ale rovnou si vezmu pušku.
Ale dokážu si představit, že si do batůžku nebo tašky dám třeba MicroUZI nebo Škorpion, ale přitom Evo nebo 58 už by se mi tahat nechtělo.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Jo jo dík to je ona, tu si sestavim hned po tý šakalovo.

I když se s pistolí cejtim tak na 25m, tak na 50m jsou to asi 3sec sprintu. Při obraně je to jedno, ale při útoku z toho může rychle bejt groteska. Tohle by rychle namontovatelná decentní pažba celkem řešila. Sekundární zbraň by se pořád měla vejít do 1,5kg se vším všudy a 50m+ není nic nerealnýho. Dělostřelecký a expediční kvéry jsou přesně ta kategorie která mi dnes chybí.

Škorp strčí pistole do kapsy ve smyslu přesnosti a rychlosti střelby na 50-70m. K drátu se poskládám líp jak k základní vz58 (s tou vleže nejsem schopen rozumně střílet). Obecně ale kompaktnímu specialu holt člověk musí trochu odpustit že je kompaktní (něco za něco) . Pokud vim tak při atentátu sten nevystřelil vůbec, intenzivní střelba pistolí byla značně neefektivní a výbušnina zapůsobila až později díky zánětu.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Serža »

nechci být offtopic....ale mě se do batůžku vejde AKSU nebo REM700 :-)
je ovšem pravda, že moje pojetí zbraní je velmi...velmi kompaktní :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

a Uzivateli není ti něco divného na tom ze s sa58 nejsi schopen v leze něco nastřílet ? Osobne bych řekl ze nekde je chyba a asi to nebude v te 58...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

Uzivatelské Jméno píše: 01.09.2020 17:26 Pažba na pistol udělá hodně, chápu že cca 5% výtečnejm střelcům z pistole to příjde zbytečný ale mě co jde na 50 metrů téměř půlka mimo figuru i když se snažim to výrazně zvedne pravdepodobnost zásahu. Škorp strčí do kapsy každou pistol hlavně díky tomu ohlýmu drátu. V Entebe i při atentátu na Heydricha pistole fatálně selhaly. Decentně ohlej drát třeba i jen přilepenej izolačkou by v případě potřeby lecos vyřešil.
V 45ACP se mi líbí anglická opakovačka z wwii - nevim jak se jmenuje (le isle nebo nějak tak).
U toho škorpa to ale není jen tím drátem(ten je tam spíš na obtíž,bo zamířit s tím rozumně nejde ani opěrou o xicht) ,ale asi celkovou konstrukcí té zbraně,nábojem a laufem,ony celkově jsou 7,65 Br. pistolky dost přesné i přes svoje malé rozměry. Já na 50m s rukama opřenýma o bag s ním dosahuju lepšího soustřelu bez drátu než s ním,drát mám jen vyklopený,aby se to tak nějak vyvažovalo. S mířidlama s tím jde takto dál od xichtu precizněji zamířit s menší chybou. Ten drát je tam zkrátka pro mě spíš úplně k hovnu,možná byl původně dobrý jen pro snažší udržení té dávky v okolí cíle. Jinak škorpík je velmi přesný,jakákoliv pistole se tomu ani nemůže přiblížit i kdyby byla nacpaná do jakékoliv konverze.

Asi jiná situace by byla s přídavnou pažbou na štěčkinovi,násadě od smetáku nebo dělostřelecké P08,tam už ta pažba je kus fošny i celkově mnohem pevnější......a jak znám mířidla té doby,jsou dost titěrná a precizní(mimo štěčkin),aby tomu kratší vzdálenost od xichtu až tolik nevadila jako u toho škorpíka
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od skagerak »

@zarožak
A trefis lip se vz 61 - ktera neni oprena o bag s dratem nebo bez?

A imho to je Stěčkin ne štečkin
Автоматический Пистолет Стечкина
Š se piše Ш
Na tu vyslovnost se Š si došel jak?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Hele ten zázrak Škorpion má svoje vlákno a docela rozsáhlé. Asi není nutné to tím znova a znova zasírat tady.:roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od skagerak »

Nicotnik, spise slo o uvahu, zda moznost zapreni (i kdyz bidneho) ma u zbrane ktera je nebo ma blizko k pistoli ma nejakou vyhodu....
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Alice »

Tak jakýkoli zapření zbraně má vždy výhodu při míření, ale stejně bych radši šáhla po menší pistoli nebo po větší karabině (proto to tak taky mám v trezoru), než po vz61, konverzi, pažbičce k pi atd.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Haluziak píše: 01.09.2020 15:05
Ale jo kdybych byl chytrej, tak se na to vyseru vymenim 41 za 34 a k tomu pořídím CSV.
No konečně ti to došlo :lol:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

skagerak: To nevím,na 50m jsem to bez opory nezkoušel tak ani tak,ale zkoušel jsem to na 25m při držení a la pistole klasika ve stoje a škorpem nastřílím naprosto rapidně líp než např. čz 75 nebo HP 35 nebo malej PP,ta zbraň je prostě přesnější jak klasická,rozuměj ne sportovní speciál pistole,pro mě určitě.
Taky jsem to zkoušel z té čízy s oporou na 50m a ani náhodou se to na škorpa nechytá v této vzdálenosti.

Mimo to,jsem to zkoušel škorpem i na 100m na gong a taky se to dá,takových 7-8 ran z 10 zazvoní,gong o průměru 30cm,je to velké vím,ale zas škorpík je malý
Náboje ale byly přebité s těžší koulí než tovární 73grs,předražené továrky jsem ani nezkoušel

Za štěčkina sry :oops:
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od JOBU »

Tajomstvo presnosti škorpíka je v stúpaní vývrtu hlavne :)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Nicotinick »

Tajemstvím je, že ta blbě zkonstruovaná mrdka na slabý náboj není a nikdy nebyla přesnější, než jakákoliv novější karabina.

Zde nad ní můžete onanovat dále:
https://rozpad.cz/viewtopic.php?f=14&t=1675&start=660

:D :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Zarozak »

předchozí příspěvek se necituje!
To samozřejmě není,ale je furt nutné brát v potaz taky to,že je to oproti novější karabině dost subkompaktní věc a nevím,co by se mu mohlo v této kategorii rovnat. Nějaký ingram,micro UZI? To jsou furt větší věci a dost bych pochyboval o tom,že i přesnější. Náboj je jaký je,kdyby byl silnější,už by to nebyla subkompaktní věc a dle dat by se taky nedalo říct,že neumí vyřadit.
Samozřejmě,kdyby někdo vymyslel něco takto malého a ovladatelného v lugru,už jen z důvodu ceny náboje bych po tom šel jak slepice po flusu,ale bohužel...
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od poloventilator »

Skorpion neni a nikdy nebyl zamyslen jako obrana zbran pro civilni ucely. Ve valce staci protivnika vyradit. Krmeni blbymi rambo filmy si lide mysli ze kdyz s protivnikem to neslehne o zem, tak je ucinek slaby. Nee - jde o vhodnou taktiku. Kdyz na tebe bezi naplno 10 m od tebe 100 kilovy lump, jiste je lepsi mit vysoky zastavujici ucinek. Ale kdyz vedes manevrovy boj, kryjes se, apod. tak staci trefit chlapa ze 7,65. Ale trefit ! Nepadne hnedka, ale v 99 % pripadech - na rozdil od filmu - se vysere na boj a jeho jedina starost bude se dostat k lekari...
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Zarozak píše: 02.09.2020 16:54 ...
Samozřejmě,kdyby někdo vymyslel něco takto malého a ovladatelného v lugru,už jen z důvodu ceny náboje bych po tom šel jak slepice po flusu,ale bohužel...
B&T MP9? (MP9, ten civilní TP9 má moc dlouhý chod spouště)
Naposledy upravil(a) hrd dne 02.09.2020 18:13, celkem upraveno 1 x.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od JOBU »

No to by šlo....
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Germanik1 »

Snad stojí za ty peníze, je to moc pěkný 👍
Udělám co musím
Odpovědět