Náboje - zkušenosti a názory

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Zapadlo »

Ještě k plášťovým střelám. Existuje vůbec na našem trhu plášťová 22LR ? Osobně jsem měl vždy jen poměďěné olovo.
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od PaF »

Nemyslím, že má něco v .22LR opravdový plášť. Jen pokovení. WMR je něco jiného...
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jerry.mysak »

vývrt malorážek je dělanej na olovo bez pláště
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Argonaut »

tak jsem přebil své první .308WIN. Střela Sierra 168gr. Gamechanger GTK, prach Tubal Tu5000, držím se spodní hranice navážky. Chci to na přesnou střelbu do 300m a po odladění a získání lov. lístku i na lov (černá, srnčí, ...).

Ještě někde musím sehnat hradla a pak se uvidí. Půjde to do CZ557 Varmint.

Hilzny mám PPU a pak různé SB a další. Zajímavé je, že se docela liší i váha prázdných vyčištěných hilzen.
Přílohy
168tgk.jpg
168tgk.jpg (329.51 KiB) Zobrazeno 3906 x
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Nicotinick »

Promiň, ale kombinace mixu hilzen PPU a SB, škrcení kleštinou Lee, tenhle typ střely a absence měřáku rychlosti trošku odporují pojmu "přesná střelba". Troufnu si odhadnout rozptyl 2-3 MOA, což na lov i stačí.

Ale jako fakt rozumím nadšení z prvních vlastních nábojů. To jo. :) :yes
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Germanik1 »

Zombie munice😆, každopádně gratuluji k prvnímu kroku. Mám dotaz mimo mísu. Nenašel jsem, možná přehlédl, diskuzi o brokovych speciálech, tedy nábojích. Mám zkušenost jen se standardním brokovým střelivem a chtěl bych vědět víc. Dokud to jde nakoupit. Ocením i odkaz na literaturu. Díky moc
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Nicotinick »

Co myslíš "speciálem" a do jaké zbraně ?
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Germanik1 »

Brokovnice, 12/70 až 12/89
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Germanik1 »

Měl jsem na mysli vysokorychlostní střelivo s větší gramáží broků >8mm s košíkem pro prodloužení dostřelu, colorované a Dragon, speciální jednotné střely včetně loveckých. Při pečlivém Google hledání to nacházím v prodeji, s utrzkovitym popisem, každý pes jiná ves. Nechce se mi u tohoto dražšího střeliva postupovat systémem pokus omyl
Udělám co musím
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od poloventilator »

O cem chces kecat ?! Strilej ! :) SB vyrabi jen prumerne kulove naboje ale brokove jsou kvalitni, vono tam toho ke zmrseni je i mnohem mene :) Jednotne strely jsou naproista svetova spicka tyhle https://www.alfatactical.cz/brokova-str ... s-1ks.html
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Germanik1 »

Rozumím vykonám 🙂dík.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od lagardere »

Argonaut píše: 29.08.2020 13:07 tak jsem přebil své první .308WIN.
Super práce.... :yes
Jaký matrice jsi použil na výrobu?
Vae victis. Molón labe!
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Argonaut »

Mám jednooperák LEE a matrice Lee. Začištění, zkrácení krčku a vyčištění lůžka zápalky a zátravky také Lee.

Protože jsem měl zkušenost před tím jenom s přebíjením Lugerů, koupil jsem si knihu Přebíjení /P. Leitner, ale 1/3 ze 150 stran tvoří přetištěné tabulky Explosie, a těžko se mi hodnotí, ale jsem poněkud zklamán. Nicméně do začátku aspoň nějaký vstup:)
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jerry.mysak »

argonaut
to že vezmeš drahý střely a drahej prach neznamená, že to bude střílet přesně.
Možná se budeš divit, ale třeba nastřílíš líp s lovexem S060 a SB střelama. Já tedy používám střely GGG, ale vzhledem k tomu že máme střelnici jen na 50 m je vše dražší jen plýtvání penězi.

Měl bys odladit navážku tak, aby v okamžiku výstřelu hlaven byla mimo rozkmit. Dřív se to řešilo závažím na laufu nebo pokrácením hlavně. Ale to nebyli možnosti přebíjení.

Poznáš to tak, že budeš mít soustřel :-). Udělej 10 nábojů s jednou navážkou a při dalších 10 přidej grain. Tak dlouho než to bude dobrý (do maximální navážky). Když to bude naprd, změn střely a znovu po grainech přidávat. Když ani to nepomůže, změn prach.

Když nic z toho nepomůže, tak je to rukama. A nebo flintou, ale přikláněl bych se k rukoum.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

Argounaute proc zrovna Tu 5000 ? nejak tomu nerozumim ...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Argonaut »

no nechal jsem si ji vnutit, prodejce lovex neměl, a cenově to byl rozdíl někde kolem 70 Kč. Když jsem hledal laborace, tak na Lovex jsem jich našel více, ale stejně ne k té střele, co jsem koupil, QuickLoad nemám, takže na první pokusy se mi to buď osvědčí, nebo ne.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

no Argounaute BUM to udela :-) ale tak nejak si myslim ze kdybys sis lepe precetl tu knizku co sis koupil vcetne prislusne tabulky Lovexu tak bys sis ten prach pro 308 win nekoupil :-) QL nepomuze když nerozumíš tomu co ti vlastne ukazuje, pokud ode mne prijmes nejakou radu tak bych ti napred nez to nabijes doporucil si precist co sis koupil a potom vyrazit na nakup prachu....
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od jerry.mysak »

argonaut
když to hodně zjednoduším. Je úplně buřt, jestli máš střelu od Noslera, nebo SB. Jde hlavně o váhu střely. Jestli má hollow point, nebo to je poloplašt´, nebo FM , tak vyletí z laufu +- stejně rychle. Jasně že do toho vstupuje vytahovací síla ( jak je zaškrcená) , jak má tvrdý olovo, jak silnej plášt a pod. Ale to řeš jako poslední.
Pročti si vlákno na střelecví.cz, ale raději si nech poradit od někoho kdo má zkušennosti.

Ideálně někdo kdo má stejnou flintu ( na soutěžích je to hlavně o povídání co, kdo a jak a pak až o střílení), kup od něj pár nábojů, zkus je a když půjdou dobře, tak si je doladíš sobě na míru (ubereš, přidáš pár grainů).

Nemá cenu vymejšlet vymyšlený.

Opravdu nemá cenu zkraje střílet drahý střely.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od viktor »

jasne mysak ma pravdu, proste strelu FMJ 147 grs od SB za cca 4-5 kc , prach Lovex DO 73,5 zapalka SB
a zbytek je uz na tobe..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Náboje - zkušenosti a názory

Příspěvek od Zarozak »

Argonaut píše: 30.08.2020 16:52 Mám jednooperák LEE a matrice Lee. Začištění, zkrácení krčku a vyčištění lůžka zápalky a zátravky také Lee.

Protože jsem měl zkušenost před tím jenom s přebíjením Lugerů, koupil jsem si knihu Přebíjení /P. Leitner, ale 1/3 ze 150 stran tvoří přetištěné tabulky Explosie, a těžko se mi hodnotí, ale jsem poněkud zklamán. Nicméně do začátku aspoň nějaký vstup:)
Myslíš tu knihu,kde je okopčená ta fatální lovex tabulka,kde jsou uváděny u .300 AAC navážky přes 40grs apod? Autor té tabulky a ten,kdo to vůbec nechal vypustit na světlo boží,patrně asi mysleli navážku zlatého prachu :puke
Odpovědět