Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Člověk jako my, jo, ale třeba pro manželku nebo dítě raději dlouhou než pistoli. 58 je pro amatéry super použitelná (zpětný ráz nevadí), ale problém může být hluk - může dojít na střelbu uvnitř, bez sluchátek... Za mě pro amatéry raději něco v pistolové ráži. Jinak UZI za páskem si moc dobře představit neumím, to by mi asi táhlo pásek dolu :-)
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od poloventilator »

Vzorna rozpadlicka rodina : Tatka kosa, mamca skorpik, deti malorajdy :)
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Manželka (VŠ) zvládla tak nějak jen vz58. Rozborku tak za 10min a zborku za 20min. Na 50m po celym terči a zásek se rovná konečná. Po baráku s tím chodit umí. Logicky se jeví pravidlo "stejnou zbraň pro každyho" a "náboje jsou v týhle červený krabičce" (vzorovej náboj přidělanej na víčku a zásobník má nápis 58).
Uzi je pro mě modernistická rozmařilost - dávám přednost pumpičce. Nosit se to dá, střílí to dobře, zalícení nic moc, 7,62 ocelák lepší lugru. Je to lepší jak sekera nebo nabroušenej klacek.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

bez urážky, zakladni pravidlo zenske sebeobrany je takove ze se o ME musí postarat nejblizssi vhodny muz. Na to aby to udelal musí mit ty svoje "hracky" a jiné nesmysly. MOJI jedinou povinnosti a praci je sehnat vhodného idiota co si kvůli ME necha rozbit hubu, popřípadě se nechat zabit. Když ještě dobře vypada a ma prachy tak jsou to body plus. Abych vhodného idiota sehnala jsem ochotna po obdobi lovu delat neskutecne věci. Věci které jsem nikdy delat nechtěla a také uz delat nebudu, třeba strilet, skákat padákem,spat ve spacaku atd.. a ty taky ne, protože se musíš starat o ME a ME miminko... atd... takle to je v 99,99% pripadu. Jo znam par výjimek ale moc jich vazne není ....
pumpička, proc ne, stoji par korun, alespoň stala. do 50m max 100m dost ucinna za cenu jedne MP5 ma pumpičky cela rodina vcetne pribuznejch. :D ale dej si bacha na manipulaci, není to uplne ok a bezpecne na manipulaci jak uzi...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Alice »

hele viktore, ty máš komplex ze ženského pohlaví? S UZI sem střílela moc, od tý doby, co sem zkusila EVO3/CSV se uzině vyhejbám jak čert kříže :P
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

Alice, nemam :-) zensky se me fakt libej a mam je rad, jen si je proste po tech par letech uz nepoustim zas tak moc k telu :-) proc ne, UZI je fakt tezssi nez tebu zminene zbrane ale zas stabilnejsi, mel jsem zcela opacny prubeh, :-) ale zalezi co preferuješ a o tom to tak nejak je. Na jakou strelnici jezdis ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Alice
Příspěvky: 39
Registrován: 27.08.2019 14:36
Pohlaví: žena

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Alice »

Většinou trigger v Brně. No ale stejně, z ostatních zbraní je to prostě lepší komfort. Ale jak tu někdo psal, že by si to dokázal představit na opasku, tak to fakt nevím, i kilová pistole je až až.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Samopal je z principu zbraň na čištění stísněných prostor dávkou a granáty. Žádná jemná práce ale hop trrrrrrrr a domlátit to železem. Přestřelka na 70m+ znamená přestřelku proti dělostřelectvu. V armádě to ješte před tebou nafasovalo nejmíň tucet zfetovanejch hovad s nevychozenou základkou. Optoelektronika se převážně rozbije nebo prochlastá už deset let před válkou a zbytek dojede na fámy že jde bez úhony přejet autem apod. U Mp5 by člověk při mobilizaci neřešil click na skle sem nebo tam, ale "kde jsou moje válečky".
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od hrd »

Jako že bys je ztratil? Na běžné čištění není potřeba je vyndavat (to bych se bál spíš o ty čepy). A to bys pak mohl říct u 58 kde je moje závora, kladivo, u AR kde je moje závlačka, řídicí čep, úderník atd.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

2 UJ - Vidíš to příliš naivně a jednoduše. CQB je o dost komplikovanější záležitost...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od viktor »

UJ to vidi zcela realisticky :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

...Optikou 60 let starých metod a postupů... :D :D :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Alstratt »

Nic proti ale v dnesni dobe na CQB nejvice a nejradeji pouzivame skracene lehke AR. SMG typu MP* atd. se tolik nepouzivaji, hlavne ne ty jiz zde zminene jine zbrane co tu nekteri zminovaly. Kdyz se u nas i jinde zeptam kohokoliv co by si vzaly do vetsiny CQB tak je to vetsinou skracena lehka AR. Nikdo nema moc rad nejak tezke zbrane ani na pochod ani na boj. A to co mate na nejaky pochod do cilove oblasti a tam ma byt provedena akce tak si stejne nesete lehke zbrane takze v akci pak jste s lehkyma zbranema, samy si nevycarujete do ruky tezkou zbran a nosit tezkou zbran na pripadnou akci a druhou lehkou v ruce je blbost. Dnes je to uz jinde, existuji lehke, presne, spolehive .. zbrane. Dulezita je velmi vysoka rychlost reakce a to s tezkou zbrani v boji nedate a uz vubec ne v CQB. Ne ze tezkou zbran musite nest i desitky kilometru daleko na sobe kde po nekolika kilometrech je to uz dost znat ta vaha ale taky rychle se s tou zbrani otacet, tasit ji atd. Sebelepsi spolehliva jendoducha zbran je vam k nicemu kdyz vas protivnik zabije jen kvuli tomu ze jste si vzaly nevhodnou tezkou zbran. Dnes najdete dost zbrani co splnuji to co maji a neslychavam nejak stiznost na nase vojenske verze AR co jsou u SOF. Ono velka vyhoda AR je i ta i kdyby jste ji znicily tak ve svete zbrani typu AR je hromady a kdyz by jste dostaly do ruky jinou tak furt je to podobne takze si dotycny nemusi zvykat/pripominat neco noveho za zbran a tak je schopny s ni fungovat dobre. Hromady nahrandich dilu, prizpusobitelnost apod. Mimo praci v civilu na CQB pouzivam pistol a na neco vic MDRX atd. Vice soucastek navic u zbrani automaticky neznamena ze jsou vic nespolehlive nez ty s mene soucastkama, neplati to tak pokazde.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od devlop »

Alstratt: tvé texty čtu vždy rád, beru to jako pohled do sféry společnosti lidí s majetkem a zkušenostmi, který nikdy mít nebudu. Na druhou stranu chápu, že v té sluncem zalité Americe, ve které žiješ, bude vždy AR numero uno z každého pohledu. U nás se ale na tento level většina lidí nedostane, utratit min 30+ tis Kč za zkrácenou AR pro to pravé CQB, jehož potřeba může, ale taky nemusí nikdy přijít, si většina (podle mne) držitelů ZP v ČR nemůže dovolit, případně ani nechce. Proto budu rád, když si my, sociální střelci, nakoupí uziny, škorpíky, pumpičky a budou s nimi trénovat, nejlépe LOS, protože až dojde na lámaní chleba, budu raději, když se v mém kraji sejde 10 cápků se škorpíkem a 5 s uzinou ze zelného sportu za 3 a 10 tisíc, než když najdu akorát jednoho maníka s vymazlenou AR za padesát ověšenou super opto píčovinami za dalších 30, který hlavně doma leští, fotí a obdivuje, hlavně aby se tomu nic nestalo, když to stálo tolik ;)
V nadcházející době bude podle mne potřeba mít dostatečné množství levných a spolehlivých zbraní nevyžadující složitější údržbu v rukou nadšených trénujcích střelců, než tu a tam jednoho či dva majitele s moderní, lehkou, přesnou a drahou zbraní. V ČR nějak nepředpokládám přesuny civilních jednotek na stovky kilometrů daleko, hmotnost nehraje roli... ;) Tady si nebudeme hrát na jednotky Navy SEALs, tady se budeme muset bránit rukami fotříků s low budget ale funkčními zbraněmi.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

No, já mám třeba CSV-9 přestavěnou a ověšenou pičovinama tak, že celková cena kvéru+pičovin dělá cca 75 000,- Kč (Jo, chlubím se, přiznávám... :devil ) A mám to především na plinking na střelnici, včetně sranda pokusů o LR shooting... ;) Nicméně ani v PA by se to asi neztratilo...

K tomu mám (z "karabin") taky vykastrovanýho škorpa 61 v základu, ale od té doby, co mám to CSVčko ho moc na střelnici netahám...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Matěj »

Myslíš, že se vyplatí nalít peníze do CSV? Pro mě je to pořád "pistolka" z minifirmičky, která není ani nijak "bojově" otestována. Ani neznám snad nikoho, kdo by ji měl na sport, který myslí nějak vážněji. Je to pěkná zbraň, ale, že bych ji chtěl za svou primární, do které budu investovat, to asi ne.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od devlop »

Bivoj: jasně, čest výjimkám, mít tě za souseda, tak zapaluju havanu a jsem v klidu, ale takových prostě podle mne moc není. Proto názor viz můj předchozí koment. ZP má v ČR kolik, 300tis lidí? Kolik z nich má flintu za 70 000+ Kč. Moc jich nebude, a ještě méně z nich s ní, pokud ji mají, bude trénovat tak jako ty.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od bivoj »

Matěj píše: 18.08.2020 19:34 Myslíš, že se vyplatí nalít peníze do CSV?...
Nevyplatí. Ale jak píši, mám to pro zábavu ze stavby a pro plinking. Stejně tak jako kosu, kterou jsem ověsil pár věcma od Zendla, FABu, Vortexu... a když to spočtu, tak na té kose to ověšení a doplňky taky překonalo cenu zbraně tak 5x (kupoval jsem ji ještě kdysi za lidových cca 5k).

Ale už jsem ve věku a finanční situaci, kdy prostě nemusím koukat na každou korunu, takže se spíš těma stavbama zbraní bavím. U té CSV-9 bylo mým cílem PDW se sklopnou pažbou typu AR (tj. trubka) s tím, že ergonomie a posazení optiky (osa optiky nad osou trubky pažby) musí odpovídat +- AR a střílet to musí i se sklopenou pažbou. No, CSV redukce na trubku + kloub MDT Carbine to Carbine One way + trubka BCM Carbine Mil-Spec + pažba Magpul CTR + na zakázku dělaný úchyt pod kloub pro QD na řemen... jen ta kompletní pažba stála přes 10 000,-...(ale je to unikát v celé ČR ;) )

Nicméně na střelnici si s tou CSV-9 užiju neskutečně moc (daleko více jak se Škorpem nebo Uzinou nebo i s MP5 ve standardu) a zatím je teda všežravá, takže co se týče spolehlivosti bez výtek. Samozřejmě, je to zbraň zkonstruovaná pro použití primárně na střelnici pro zábavu a ne pro boj nebo policejní práci, ale přesně proto (zábava na střelnici) ji mám.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Bill Masen »

bivoj píše: 18.08.2020 20:14...na střelnici si s tou CSV-9 užiju neskutečně moc (daleko více jak se Škorpem nebo Uzinou nebo i s MP5 ve standardu)...je to zbraň zkonstruovaná pro použití primárně na střelnici pro zábavu a ne pro boj nebo policejní práci...
Na střelnici je sice konstruovaná, ale oproti MP5, EVO3 a nedej bože UZI, má pro boj (pouliční) obrovský potenciál. Při rychlostřelbě je perfektně ovladatelná (EVO3 taky, MP5 nevím a uzi rozhodně ne), ale hlavně mít do pistole a karabiny stejné zásobníky je pro civila bránícího svojí jeskyni obrovská výhoda.
Jen jsem se stále nedozvěděl, jestli má hlaveň 256 mm nějakou výhodu, oproti hlavni 200 mm.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

CSV má v sobě nevyužitej potencial. Mohl by to bejt pěknej subkompakt jako škorp, ale firma se vydala přesně opačným směrem. Stačilo by málo. Skladnější sklopka, mín railů, decentnější páka, menší mechaniky a pevný předpažbí pro montáž kolimátoru.. Škoda
Odpovědět