Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Výsledky stále neznámé 😥.
Snad nevolají proto, že jsme negativní a přednost mají ti, kteří jsou pozitivní.
Na krajské hygienické stanici se člověk nedostane přes automat, "volejte praktickému lékaři", a típ. Konec hovoru.
Zpráva z Facebooku synovec a jeho rodina stále čekají. Myslím že trasování narazilo na limity. Jinak v MS Kraji jako by se nic nedělo. Doobjednal jsem respilony navíc pro strýčka náhodu.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Pro srovnání s týden starým, stejně upraveným obrázkem (křivka - RGB barvy stažené na 242)
viewtopic.php?p=218632#p218632
c2.png
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

Vojtěch: "nedochází k masivnímu šíření". "Není důvod k panice" https://www.lidovky.cz/domov/zive-odbor ... _domov_sei

A pro ty co si všímají, všichni na té tiskovce mají včetně ministra roušky, když už týden se nemusí nosit(blbci si to dnes překládají nesmí nosit) a jsou podle záběrů na konci záznamu mnoho metrů před novináři.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Jan: jj, taky jsem si říkal, jestli se najde nějaký novinář, a zeptá se jich, proč mají roušky, když ti stejní lidé odsouhlasili zrušení povinnosti nošení roušek i v uzavřených prostorách hypermarketů, MHD, kinech, divadlech atd. se stovkami lidí, protože to již přeci není nutné a nákaza ustupuje :chuckle
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od FarmářJan »

a ještě pro jistotu se nebudou dělat denní souhrny, aby to nemátlo lidi...
"Skóre už nebudeme vyvěšovat v denních profilech, jelikož je dost citlivé a často se proměňuje. To potom vedlo k řadě nesmyslných debat, jestli něco znamená když se nějaká hodnota za den zvýší ze čtyřky na pětku a tak dále. Ode dneška už tak na webových stránkách vyvěsíme týdenní shrnutí skóre za uplynulý týden. Týden je přeci jen období, které shrnout lze, zatímco denní výkyvy nejsou pro nějakou sumarizaci vhodné," dodal Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky

Tak to jo, to je opatření hodné odborníků.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mukl »

Ty "statistiky" snad někdo sleduje? :wasntme
Statisticky jsme všichni "tak napůl" mladí, zdraví a bohatí..... :kiss
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Nám šlo hlavně o člověka soudruhu Dušku.
Kefalín, tydle starosti můžete pustit z hlavy. Lidí je na světě jako sraček ;-).

Nejděsivější na tom všem je, že TOHLE se podílí na řízení státu. Pak mají mít na něj navázané instutuce, potažmo stát sám, nějakou úctu, není-liž pravda?
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Paul »

To by tak hrálo, abychom věděli kolik je nakažených a aby vláda měla nějaký koncept.

A jinak ono je už zase vše při starém:

Babišova starost o obyvatelstvo a republiku je nulová. Udělal si PR na začátku, teď už to je cajk. V rozpočtu udělá klidně bilionovou díru, protože proč ne.

Vojtěch je úplně mimo už od začátku. Vždycky se mi líbí jak v televizních debatách řeší jestli má dané ministerstvo řídit odborník a nebo manažer/ekonom. No a Vojtěch klasicky není ani jedno a navíc je to blb.

Al Hamajda se opět přeorientoval na hledání nenávistných projevů na internetu, k aplikování cenzury, k prosazování migrantů. Ono co nevidět přijdou noty z Reichu vzhledem k jejich předsednictví v EU od 1.7.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Vyřešení otázky jestli "manažer nebo odborník" je celkem jednoduché, když se podáváme na krajní případy:
a) schopný manažer a nulové odborné znalosti,
b) celkem neschopný manažer, ale zato odborník,

Asi se bez problémů shodneme, že varianta a) přinese mnohem lepší výsledky, než varianta b).
----
Dušek na mě při rozhovorech v TV působil poměrně rozumně, otázka však je, jaké dostává zadání.

Na vrcholu první vlny jsme dle worldometers měli cca 5200 aktivních případů, pak to kleslo na 2400 aktivních případů a nyní máme cca 4400 případů a vesele si stoupáme.
https://www.worldometers.info/coronavir ... -republic/

Celkem podobně jako my si jednu doby vedlo Finsko, ale je vidět, že oni, na rozdíl od ČR, zvládají zatraceně dobře držet R<1:
https://www.worldometers.info/coronavir ... y/finland/
pedro!
Příspěvky: 137
Registrován: 10.03.2018 11:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pedro! »

Na worldometers jsem zaregistroval v posledním týdnu v ČR 3 vzkřísení. Mám to otevřené v tabu a pamatuji stav 353, pak 351, včera 350 a dnes 351. Ovšem že to může být měněním metodiky, ale měnit metodiku v průběhu nějaké studie či sběru statistických dat, hm taková diplomka by asi normálně neprošla.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Ty vzkříšení to už Andy avizoval že to umí 😂.
Ale vážně mě spíš sere jak nám lítají denní nárůsty. Kdyby to klesalo postupně (nebo stoupalo) ale ono to lítá. Po víkendu máme zázračný pokles klidně o 50% a od středy to že se skočí nahoru. To je pro mě známka že nám sytém moc nefunguje a o víkendu se testování moc neděje.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

neboj az prazaci udelaj na karlovo moste spolecnou zranici ted s nazvem vitej ( před tim bylo louceni ) s koronovirusem tak se to zas srovna :-)
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Equestrian »

Ono jsme p. Koronu nestačili ani pořádně přivítat a v Praze se s ním loučili, však ono všeho do času, tímhle stylem "mám to na salámu" bude vítání tak rychlý, že se to dorovná co by dup. Tož v té Prahe pak nebudů stačit nosit na stól :)
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Ostrava!!!
Celý den se tomu ČT24 z Dolní oblasti věnuje a stává se dočasně "slavnou".
*
(Část Valašského království zasahuje i do Moravskoslezského kraje.).
Tak hlásím svou zvýšenou možnost toxicitity a čtěte mě s max. opatrnosti!
*
SM kraj zavádí přísnější opatření proti viru. Asi už se nějaké "rozvolňování" dočasně ruší.
*
Já tomu nerozumím, tak nemůžu nic chválit a ani kritizovat....
*
Ale srandu si z toho udělat musím.
Restaurace a hospůdky můžou otevřít až od 08:00hod.
*
To si kuwaaa, lidé pracující na směny, noční, musí počkat a ostatní normálně ne?
Kdy a kde si můžou něco dát aby do dalšího nástupu do práce "vystřízlivěli"?
*
Neberu to přímo z pohledu nějakého alkoholika, ale i z hlediska pár zoufalců co ještě provozují takové dělnické hospůdky.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Bylo by to celé k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.
Oni to vyhlásí klidně s okamžitou platností i když už to měli nachystané 13.7. Kur....y jedny. To je neschopnost, že by člověk 🤮
Navíc už zakazují používat respiratory s výdechovým ventilkem a nařizují použití ffp2 při návštěvě nemocnic.
Screenshot_20200717-161319.png
Celá vyhláška
Přílohy
mimoradne_opatreni_2020_15_2.pdf
(2.68 MiB) Staženo 87 x
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Wdog »

Pez píše: 17.07.2020 16:29 ...
Navíc už zakazují používat respiratory s výdechovým ventilkem a nařizují použití ffp2 při návštěvě nemocnic.
...
Tak ono to určitou logiku má, nechtějí si nechat nakazit nemocnice a LDN, takže tam nesmí nechránění lidi z venku, a to i pokud mají respirátor s výdechovým ventilem.

Ale nikdo ti (zatím :? ) nezakazuje nosit respirátor s výdechovým ventilem kdekoli po venku dle tvého uvážení.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Mě osobně to nevadí, myslím respiratory, já jsem vybaven. Bohužel znám spoustu lidí, kteří ne.
Na jaře, bylo doporučení překrýt ventilek, teď je to už zákaz.
Je spousta lidi, kteří musí do nemocnic často chodit a opravdu nemají respiratory ffp2 hned teď. Co ti, kteri tam mají jít třeba zítra?
Ještě nedávno stačily dle vlády rousky,.
Vadí mi právě ta nekoncepčnost.
Zrovna jsem koukal na tiskovou zpěváka a on to normálně hodil na krajskou hygienu, já nic já muzikant, za vše můžou oni. Pomalu byl stejně prakvapeny jako já.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Martysedlak »

Když se nedaří tak se to hodí na někoho. Vláda dovedla k dokonalosti systém padajícího hovna, spolu s chorobnou samochvalou. To že zavedli přísnější opatřní je OK, ale ten přístup to je hnus. Já si myslím že to udělali teď, bo se lekli těch coloursů. Teď sice děla Ken blbého (to ani dělat nemusí) že to nevěděl. Správný přístup by byl to stoupnout před 14 dny. (A to Coloursy nemám rád)
Co se týče těch ff2, to je trochu mazec, vypadává nám respilon a ostatní nanoroušky, jelikož to nejsou respirátor y, ale pouhé roušky sice s deklarovanou ochrannou na úrovni ff3. Ach jo.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Pez »

Tak hlavně najít viníka a vláda ani Vojtěch za to přece nemůže.

Ředitelka komunikaci absolutně nezvládla, měla by zvážit konec, míní Vojtěch

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koro ... domaci_hm1

Přitom nadřízeným hygieny je právě ministerstvo zdravotnictví.
Screenshot_20200719-210925.png
Takže jestli to paní ředitelka dělá špatně asi by ji měl odvolat a ne čekat co dalšího pos....e.

A nechapejte mě špatně, pochybuji, že ty kroky nekonzultovala s ministrem, tomu se mi prostě nechce věřit.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Noční boj s virem v Ostravě:
V restauraci U Hrůbků v Ostravě-Zábřehu slavili amatérští fotbalisté desáté výročí založení klubu.
Protože restauraci neopustili ve 23 hodin, jak stanoví protiepidemická opatření, která začala v Moravskoslezském kraji platit tento týden, přijeli věc vyřešit policisté.
"Něco takového jsem ještě neviděl, u restaurace jsem napočítal sedmadvacet policejních aut, přijeli těžkooděnci, policisté se psy, městští strážníci. Bylo tu přes sto policistů," popsal akci, která začala okolo půlnoci, jeden ze svědků.
https://www.patriotmagazin.cz/akce-jako ... -nezavrela
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... -CR-631081
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět