Péče o ruce

Odpovědět
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Péče o ruce

Příspěvek od Pez »

Tak nevím za 300 ml dát 279,-, ke všemu přípravek především určený na povrch. Stejné Savo bez chlóru 700ml za 210,-
Ani jedno bych na ruce nedoporučoval.
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Péče o ruce

Příspěvek od Palm »

Levné to není - 249 Kč za 300 ml, ale není toho nutno dávat na ruce mnoho, rozetřeš to a je to určené právě na ruce. Přidanou hodnotu vidím v tom, že to má delší účinek, takže při přebírání věcí apod. se člověk cítí lépa. Nicméně - cena je cena, je to volba
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Péče o ruce

Příspěvek od Pez »

Promiň, podivej se na složení a pak doporučuj.
Uvedená cena byla za 300ml s rozprašovačem, stejně jako u Sava.
Edit: to že to tam výrobce, čti přebalovatel nebo překupník, který se chce napakovat, napíše nic neznamená.
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Péče o ruce

Příspěvek od Palm »

V poho - nejsem chemik, vycházel jsem z toho co udává výrobce a prodejce. Doma to mám a užívám to na ty případy, které jsem popsal a jsme spokojení. Když jsem to před pár týdny kupoval, měl jsem to i rozprašovačem za tuhle cenu, je fakt, že ten rozprašovač je trochu jiný a také asi zvedli cenu. Ale souhlasím, že někomu citlivějšímu by to sedět nemuselo - podíval jsem se na to složení až po tom co jsi napsal - jak jsem se díval, ona se ta látka užívá i do přípravků do očí a nosu, takže to snad na ruce není žádný problém. Pokud k tomu víš víc - info se cení, v dnešním světě člověk musí být opatrný.

viz - stále se však ADBAC široce používá v očních lázních, nosních sprejích, čističích rukou a obličeje, ústních vodách, spermicidních krémech a různých dalších čističích, sanitizérech a dezinfekčních přípravcích. Výrobci volně prodejných umělých slz a očních lázní se začali obávat chemické citlivosti při jejich dlouhodobém denním používání a proto v některých výrobcích použili namísto ADBAC jako konzervant látku EDTA. Někteří vyrábějí oční kapky pro citlivé oči v lahvičkách k jednorázovému použití bez jakékoli chemické konzervace.[15] Existují i obavy, že dlouhodobé používání ADBAC jako konzervantu v nosních sprejích může způsobovat zduření sliznice a vést k medikamentózní rýmě

A díky - aspoň jsem si to trošku prozkoumal :yes
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Péče o ruce

Příspěvek od proforma »

devlop píše: 08.04.2020 9:15 mě se po aplikaci dezinfekčního gelu několikrát denně začíná objevovat na levé ruce ekzém, který jsem měl naposledy tak před 20lety jako dítě, zajímavé je, že přesně na stejných místech (ale tak trochu jsem to očekával, kůže dostává prostě celkem záhul).
Mama ma po lecich taky ruzne exemy na rukou a hodne drsnou kuzi. Vyzkousela uz kde co, i to sadlo :) Asi nejlip ji zabira Neutrogena - je v tom hodne glycerinu a zadna zbytecna chemie. Ja pouzivam Neutrogenu pres den, kdyz potrebuju delat, ne mit mastny ruce ctvrt hodiny, na noc pak poradne promaznout Indulonou a pres to gumovy rukavice. A mam ruce jak detskou prdelku :)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Péče o ruce

Příspěvek od Grunt »

Je 180,- Kč za flaštičku (50ml) gelu s ethanolem normální cena?
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Péče o ruce

Příspěvek od Pez »

Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Péče o ruce

Příspěvek od bacil »

Dezinfekce na doma
- husté kalné tekuté mýdlo (30 vteřin neboli jeden otřenáš) ale stačí i obyčejná tvrdá kostka (delší dobu, než se rozmydlí) - na ruce, pusu, roušku
- peroxid 1% (1 minuta na Covid podle EPA pro koncentraci 0,5 až 1,5%) - ruce, boty, vlasy, nohy, hadr přes hubu, mobil, peníze, nákup, klíče... Z litru 12% peroxidu je 12 litrů 1% koncentrace. Nebělí to hadry ani vlasy. 35% koncentraci chemickým amatérům nedoporučuji ani vzhledem k tomu, že aktuálně 35% peroxid na trhu má uvedený rozptyl koncentrace 12-35%, tedy nevíme kolik toho tam nalít. 12% je jistota.

Dezinfekce na cesty
- peroxid 1%
- WHO roztok, nepoužívat na roušku!

Je samozřejmě podle EU práva ilegální si doma něco takového míchat, takže je to jen pro informaci a ze studijních důvodů, není to tu jako návod! Seznam látek od EPA je tady někde na rozpadu... Ale bacha, musíte si najít SDS (bezpečnostní list) k danému výrobku a v něm se dívat na složení, občas v tom políčku "účinná látka" melou nesmysle.

Peroxid je podle testování 3M účinná dezinfekce i jednorázového filtru. Obnovuje správný náboj (stejně jako to vyprání mýdlem), aby filtr filtroval. Filtr nefiltruje tím jak je hustý (to platí jen pro vodu), vzduch se filtruje tím že filtr má elektrický náboj a proletující částici si přitáhne. Tento náboj, když se ztratí, snižuje výrazně účinnost filtrace. Můžete si filtr představit jako remízek (ano, pás stromů), do kterého mezi kmeny střelíte vzduchovkou a doufáte, že to neproletí. Tak takhle funguje "vybitý" filtr (až na to že se do něj nestřílí, ale částice je unášena proudem vzduchu, tedy setrvačností narazí do kmenu, když vzduch zatáčí). Odpařením vody vznikne na filtru ten správný náboj.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Péče o ruce

Příspěvek od marabu »

Nevis prosim, kde bylo nejak popsane, proc se nema pouzivat ten antikovid na dezinfekci obycejnych rousek? Nekde jsem to tu cetl, ale pokud to bylo v Koronavirus-CZ tak to mozna ani uz nenajdu. Namychal jsem si dezinfekci sam, to byl jeste kosmeticky denaturak 99,-/l a docela jsem se divil, kdyz jem pak citil to, co pouzivaji v obchodech. Ten muj lih, je denaturovany dle EU normy, tak nevim, cim to nektery prodejci redi, ze to tak pachne.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Péče o ruce

Příspěvek od bacil »

Je tady souhrn více informací, které nelze úplně jednoduše najít. Dezinfekce masek je v tom 3M dokumentu. Anticovid má v sobě glycerín, který to zalepí a bude filtr neprůchodný. Denaturák dnes smrdí tolik, aby odradil lidi od samovýroby dezinfekčního roztoku museli si ho poslušně koupit.
Přílohy
3m_ochrana_dychani_dezinfekce_filtracnich_polomasek_proti_casticim.pdf
(147.08 KiB) Staženo 287 x
Home made masks - daviesfacemask2013.pdf
(624.85 KiB) Staženo 228 x
proč funguje filtr 042665.pdf
(162.9 KiB) Staženo 223 x
Antabus jako lék na covid - A k t u a l i z a c e ze dne 25.4.2020.pdf
(149.35 KiB) Staženo 194 x
Příprava-pracoviště-na-covid-19_12052020.pdf
(379.14 KiB) Staženo 189 x
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Péče o ruce

Příspěvek od marabu »

Díky za odkazy, koukal jsem se hlavně na ty instrukce 3M, ale divil bych se, pokud by publikovali, že jejich jednorázové výrobky jdou opakovaně použít, po nějaké domácí alchymii.
Já používám r-shield, ale nedělám si iluze, že něco lehčího než polomaska funguje efektivne, díky neúplnému utěsnění na obličeji. Rouška sice trochu filtruje, hlavně vlhkost/kapénky ven.
Teď už stejně používáme domácí dezinfekci jen na předměty, které nechci/nemohu omýt. Na ruce stačí mýdlo případně gely v terénu.
Problém anticovid směsi vidím hlavně ve vysoušení kůže, ta pak popraská a neplní dobře ochrannou funkci. Pokud bych dělal další várku, lihu mám ještě dost, a plánoval bych ji na ruce, nahradil bych klidně většinu vody ve směsi glycerolem.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Péče o ruce

Příspěvek od bacil »

Vůbec tam vodu nemusíš dávat, stačí koupit husté neprůhledné tekuté mýdlo a to "zředit", aby tam bylo aspoň těch 70% hmotnostně. Pak to funguje tak, že když si v nouzi ruce nemůžeš opláchnout, tak to uschne a je to skoro jako krém.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Péče o ruce

Příspěvek od Grunt »

Pez píše: 16.06.2020 17:53viz. třeba tady
Dík. Už mám dva Sanytoly v ruce. A rovnou vracím s otázkou:
  • Kurňa co je to ta Biocidní aktivní látka (PT1/AL)? Resp. kde se to dá sehnat? Je to i v Anti-COVIDu. JInak je to víceméně klasika - ethanol s Bitrexem, něco na zhuštění, peroxid.
marabu píše: 20.06.2020 20:02 Problém anticovid směsi vidím hlavně ve vysoušení kůže, ta pak popraská a neplní dobře ochrannou funkci. Pokud bych dělal další várku, lihu mám ještě dost, a plánoval bych ji na ruce, nahradil bych klidně většinu vody ve směsi glycerolem.
Stačí přibalit indulónu.
marabu píše: 19.06.2020 18:16 Ten muj lih, je denaturovany dle EU normy, tak nevim, cim to nektery prodejci redi, ze to tak pachne.
Denatonium-benzoát a methylethylketon. Ono to samo o sobě moc nepáchne, ale jak se ten rozetřený ethanol vypařuje tak je to hrozný puch. Těch směsí na denaturaci je víc. Proto se nedoporučuje používat technický denaturovaný líh ke kosmetickým účelům. Dá se sehnat lékařský ethanol (je to na tinktury a medicínské účely) ale nevím jak kde, tady je to drahé jako ďas. Zvlášť teďka.
bacil píše: 21.06.2020 1:20 Pak to funguje tak, že když si v nouzi ruce nemůžeš opláchnout, tak to uschne a je to skoro jako krém.
Mýdlo je zásadou zmýdelněný tuk. Je to právě ta věc co vysušuje. Na to bacha. Mýdlo vždy důkladně opláchnout, použít nějaký krém. Proto se ty desinfekce dělají z ethanolu, ne z mýdla.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Péče o ruce

Příspěvek od marabu »

@Grunt
Zkusím jak se v lihu bude rozpouštět. Mám Solvinu krém, https://www.mexo.cz/regeneracni-krem-s ... 407028.php mohu doporučit. Jinak Sanytol mají teď ta 145,- velkej, byl i levnější. nejlevnější jsem viděl v Bauhausu za 120,- , ale na pár kusů je to jedno.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Péče o ruce

Příspěvek od Grunt »

Marbu: Do lihu se nepřidává Solvina (tu si namaž po požití), nýbrž Panthenol. Dá se to normálně koupit v lékárně. Mám v ledničce flašku na popáleniny.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Péče o ruce

Příspěvek od marabu »

Aha, nemyslel jsi to smýchat :)
No já věřím že s Panthenolem místo vody to bude mít blahodárný účinek, problém je už jen ta cena https://fichema.cz/d-panthenol-75/1431 ... 92043.html nakonec asi zůstanu u glicerolu. S tím jde promazat všechno :) za přívětivou cenu https://fichema.cz/glycerin-glycerol/4 ... 10030.html
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Péče o ruce

Příspěvek od bivoj »

Jako sorry, nemůžu si pomoci, ale mýchat/smýchat FAKT není ve vyjmenovaných slovech... Ani když si člověk projde texty těch nekolik stovek tisíc knih, které byly v češtině za posledních pár set let napsány, tak slovo mýchat je v nich obsaženo přesně 0 krát...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: Péče o ruce

Příspěvek od marabu »

bivoj píše: 23.06.2020 23:53 Jako sorry, nemůžu si pomoci, ale mýchat/smýchat FAKT není ve vyjmenovaných slovech
Není, díky za upozornění. Chápu že to trhá oči, mě bohužel ne, tak budu rád, i za případné budoucí korekce.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Péče o ruce

Příspěvek od Pez »

Grunt píše: 23.06.2020 19:05
Pez píše: 16.06.2020 17:53viz. třeba tady
Dík. Už mám dva Sanytoly v ruce. A rovnou vracím s otázkou:
  • Kurňa co je to ta Biocidní aktivní látka (PT1/AL)? Resp. kde se to dá sehnat? Je to i v Anti-COVIDu.
To je jen označení přípravku.
V Evropě jsou biocidní přípravky rozděleny do různých typů výrobků (PT)
Typ přípravku 1: Biocidní výrobky osobní hygieny

AL - je účinná látka. Alkohol

Zdroj WIKI - ;)
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Péče o ruce

Příspěvek od tajfun »

kdo má zájem, tak sem dneska viděl v DMku covid desinfekci 5l za 220kč, maj to i na webu, a jak by rekl Horst Fuchs ... a to se vyplati ;)
Odpovědět