Jak bylo dnes

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Odpovědět
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Woody Crafty »

Sorosovi prostituti z Milion chvilek pro demokracii, se nám snaží právě teď rozložit naši demokracii. Ještě že na to není zrovna vhodné počasí:
https://www.youtube.com/watch?v=5NZFIHvMFCQ

Kdo jste z Prahy, můžete jít na staromák trénovat házení vajíčky a shnilými rajčaty.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od devlop »

tak co, taky jste viděli ve zprávách v TV a tisku, ty reportáže a upomínky na vyvraždění a vypálení Lidic rukama vojáků NĚMECKA? Ne? já také ne, protože žádné nebyly :punch "Vedení" zřejmě nechce upozorňovat na pravou tvář toho, kdo velí EU.

Obrázek
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od hrd »

Woody Crafty píše: 09.06.2020 19:35 ...
Kdo jste z Prahy, můžete jít na staromák trénovat házení vajíčky a shnilými rajčaty.
Po těch Chvilkařích? To bych asi šel...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Germanik1 »

No, kdysi jsme při pohledu na bolševika říkali "Dneska by to šlo". Netušil jsem, že si při pohledu na Milion chlivek a spol na tu větu vzpomenu😆
Udělám co musím
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Matěj »

devlop píše: 09.06.2020 21:44 tak co, taky jste viděli ve zprávách v TV a tisku, ty reportáže a upomínky na vyvraždění a vypálení Lidic rukama vojáků NĚMECKA? Ne? já také ne, protože žádné nebyly :punch "
Nezoufej, taky se dočkáš - za chvíli máš červenec a to už začnou připomínky "krvavého" srpna 68 (úvozovky použity jen z důvodu porovnání následků obou okupací, ne, že bych snad sovětskou intervenci schvaloval - pro jistou, kdyby se někdo chtěl chytit za slovo).
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Haluziak: taky jsem si uzil ceskeho zdravotnictvi, kdy jsem prisel k doktorovi s bolesti bricha (resp. podbrisku). Podezreni na slepak, hospitalizace, nepotvrzeno. Po case opet, tentokrat podezreni na kylu. Take nic, poslan na urologii, kolonoskopii, a dalsi radosti. Zaver - klinicky zdrav, simulant.

Dva roky na to, kontrola u noveho praktickeho doktora (vymenil se mi kvuli tomu, ze predchozi doktorka skoncila) kvuli prodlouzeni zbrojaku. Jen tak mimochodem se zeptal, co ta kyla. Rekl jsem mu, ze se nepotvrdila. Tak me prohledl a zjistil, ze mam skoliozu patere, a ze podobne bolesti vystrelovaly do mista, kde me to obcas pobolivalo. Shodou okolnosti na to tenhle doktor delal nejaky vyzkum nebo co, tak to dokazal identifikovat.

Co tim chci rict je to, ze i kdyz boli bricho, tak to evidentne nemusi byt nic v brise, coz je jeste vic na houby, protoze jak pak maji neco najit, ze jo?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hohepa »

Ne nadarmo se říká , že není zdravého člověka, jsou jen pacienti se špatnou diagnózou. :rofl

Táta před léty, ještě za komančů také trpěl bolestmi břicha. Doktoři si ho předávali jak horkej brambor. Kamarád mu dohodil/domluvil i vyšetření na Klinice nemocí z povolání kdy měl být profesor Hikeš ? (či jak se jmenoval),
tenkrát prý naše největší diagnostická kapacita v medicíně....
Ten se ho zeptal co tátovi říkali kolegové před ním a táta po pravdě že někdy se prý ta příčina najde až při pitvě.
Profesor se zasmál a řek "Kolikrát patolog prohlásí, že pacient je naprosto zdráv a může jít domů". :rofl
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Haluziak »

Skrz ty jaterní testy se furt točí kolem žlučníku, jen mi MUDra řekla, že půjdu na MR což je pohoda ale ve skutečnosti mám jít na ERCP což je hadička až do žlučovodu :/ fakt se těším na zítřek.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
OldSoldier
Příspěvky: 181
Registrován: 25.02.2014 10:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okolí

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od OldSoldier »

Tak drzim palce at to dobre dopadne
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Pri dnesni bource nam prasklo primo do baraku. To jsem jeste nezazila. Svist, strasna, ale fakt strasna racha, zaklepaly se okna, zaklepala jsem se ja a vyhorela prepetovka. Prepetovku jsem vyhodila, dala jinou a jede se dal.

Ale vrta mi hlavou, proc odesla prepetovka, ale pojistky byly v cajku? Asi nejaka indukce. Cili pouceni z krizoveho vyvoje: nastudovat, jak daleko muze byt technika od hromosvodu na vnejsi fasade. Predpokladam, ze kdyby to bylo nejak opravdu blizko, treba jenom pres zed, ze by to ta technika asi nerozdychala, i kdybych mela prepetovku primo na pojistkach...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od cipis »

Pojistky mají jmenovitý proud např. 16A, takže ty se nevybaví. Přepěťovka odešla správně, od toho tam je, ta se vybaví při vyšším napětí. Resp. se to jmenuje správně svodič přepětí a má jich být víc. Na přívodu, na okruhu a u spotřebiče. Jsou i kombinované.
Jinak gratuluji, asi to máš dobře udělané, že nemáš žádné škody, většinou toho vyhoří víc.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Fabulous »

Asi to neřachlo přímo do domu. Jinak by to velmi pravděpodobně vysmahlo víc věcí.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od bacil »

To nebyl hlavní blesk, ale jen jeho slabý pramínek. Po zásahu hlavního blesku jsou seškvařené i šňůry, které jsou smotané přes sebe u vypnutých postřebičů, vyražené všechny pojistky. A obyčejná přepěťovka kategorie C nebo dnes častěji D techniku samozřejmě vůbec nezachrání. Vypnutý vypínač spotřebič nezachrání, přežijí jen odpojené ze zásuvky, ale ani to není jistota. Přímý zásah blesku může vytrhat i dráty ze zdi a zničí to i vypnuté spotřebiče bez elektroniky (čerpadlo, lednička)

Pro úplnou ochranu proti blesku je potřeba kombinovat různá opatření včetně přepěťových ochran typu A, B (v rozvaděči), C (prodlužky ale někdy jsou jen D) a D (adaptér - kostky do zásuvky).

Jednoduchá přepěťovka je i smotaná šňůra do smyčky. Ikdyž je to pro sinusový signál vlastně symetrické bifilární vedení (tj elektromagneticky neutrální), tak při vysokém du/dt se ta smyčka chová jako přepěťovka.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Hdm »

proforma píše: 14.06.2020 13:54 Pri dnesni bource nam prasklo primo do baraku. To jsem jeste nezazila. Svist, strasna, ale fakt strasna racha, zaklepaly se okna, zaklepala jsem se ja a vyhorela prepetovka.
Pokud jsi slyšela obrovskou ránu, tak si také myslím, že to nebylo přímo do baráku. Já zásah přímo do našeho domu zažil, blesk sjel po hromosvodu a bylo slyšet pouze takové plesknutí jako když plácneš dlaní do hladiny vody. Ale po bouřce sousedi říkali, že to byla děsná řacha.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od proforma »

Sousedi rikali, ze to rachlo k nam. Ja to samozrejme nevidela :) Mozna to byl nejaky vedlejsi, to je mozne. Kazdopadne nejdriv byl takovy hodne zvlastni, pomerne hlasity svist a tesne za tim, to nebyla snad ani pul sekundy, ta rana. Prestava prset, jdu se podivat, jak vypada hromosvod, jestli uvidim nejaky stopy.

Z prepetovek jsem potesena, mam je skoro vsude, takze ted se to konecne vyplatilo. Je pravda, ze mam prepetovky v prodluzkach, kdyz jsem delala elektriku, nechtelo se mi tehdy davat 25 tis. za ochranu do pojistek. V te prepetovce za strasne kratce zablesklo, takovy bilomodry svetlo, hodne jasny. Ale kupodivu jsem necitila zadnou spaleninu (doufam, ze nemam covid 🙂).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Ulfhednar »

Jak psali ostatní - určitě to nebyl hlavní výboj. To je jiný mazec (řádově desítky až stovky kVA). Add ochrany - na kabelu se Ti naindukoval el. proud - nepřišlo to po síti. Viz. Faradayův zákon. Když Ti práskne blesk hodně blízko baráku/do baráku, stačí dvoumetrový kabel od spotřebiče do přepěťovky, aby se na 2m vygenerovalo dost proudu k odpálení čehokoliv.
Před bouřkou vyndavejte kabel ZE SPOTŘEBIČE, ne ze zdi! Je-li to možné...
Óðinn á yðr alla
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

proforma píše: 14.06.2020 15:36 Kdyz jsem delala elektriku, nechtelo se mi tehdy davat 25 tis. za ochranu do pojistek.
25 tisíc? To ti asi zkoušeli vnutit Mercedes mezi přepěťovkami (zn. Dehn - špička za špičkovou cenu), ale opravdu velmi slušná ochrana pro dům nebo byt do rozvaděče se dá pořídit i v ceně pod 10 tisíc (Citel), a když chce člověk šetřit tak se vejde do 5000 Kč. (A nebo se tě prostě pokusili oškubat - prodat Dacii za cenu Mercedesu.)
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Nám do baráku nefláklo, ale šplouchlo. Přívalovej déšť vylil oba nedaleké potoky, kmeny stromů zbouraly hrázku, přetrhaly mi ohradníky a přehnalo se to přes pastvinu. Ovce stály na kopečku u seníku a plavat se jim nechtělo. Zahrada byla zatopená, že koukaly jen vršky půlmetrových rostlin. Z okapních gajgrů jsem narychlo vyházel sejtka, protože to nestíhalo odtejkat a jímka, kam se sbíhají drenáže i okap, měla hladinu znatelně výš, než je nátok.
Něco málo vody se mi dostalo i do baráku, na chodbu, nedodělanou přístavbou, kde nejsou prahy a chybí tam ještě střecha, ale vymetl jsem to koštětem vytřel a větrám. Naštěstí žádné větší škody. Jen tu hrázku musím znova postavit, abych měl dost vody v rybníce přes léto. :mrgreen:
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od PeFi »

Ulfhednar píše: 14.06.2020 22:38 Před bouřkou vyndavejte kabel ZE SPOTŘEBIČE, ne ze zdi! Je-li to možné...
A to jako proč? Podle mě je to přesně naopak - vytáhnout zástrčku ze zásuvky mi přijde z pohledu vzniku požáru po zásahu domu bleskem mnohem bezpečnější, než vytáhnotu kabel ze spotřebiče a nechat konec kabelu na (mnohdy hořlavé) podlaze.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak bylo dnes

Příspěvek od Patrol »

Asi bylo myšleno nejen ze zdi, ale i ze spotřebiče, protože i kabel volně ložený do sebe může při zásahu domu bleskem naindukovat tolik energie, že to spotřebič zničí, i když není v zásuvce.Bez vodiče vedoucího ze spotřebiče je menší pravděpodobnost, že se zařízení odpálí.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Odpovědět