Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

To se mi nezdá. Jak mohou vědět, že nebyli nemocní, když to může být absolutně bez příznaků?
Kolik těch testů udělala a kolik jich bylo pozitivních? Není to tzv. falešně pozitivní?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Soňa Peková o COVID19 na Svobodném rádiu od 19:00, doporučuji poslechnout. Zítra asi bude záznam v archivu (studio Beta)
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

To Cipis: Zkusím zjistit víc informací, kdo všechno byl pozitivní, případně i co přesně to bylo za typ testů. Vím od ženy, že jedni ti naši nejbližší přátelé si ještě připláceli za další testy, když to zjistili (jeden test á350Kč, za práci nic). Původně totiž bylo pro tu naší sousedskou komunitu objednáno jen dva testy na každou z rodin, které mají ohroženou osobu, nebo měli podezření, že něčím podobným nedávno prošli. Čekali jsme na ty testy skoro měsíc, protože ani lékařka je nemohla dlouho sehnat a i tak má jen omezené množství, proto to rozdělení po dvou.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

A kdy teda byli nemocní, když dodržovali karanténu?
Už to tu proběhlo na fóru, od podzimu do jara tu furt něco lítalo, tak to mohlo být cokoliv.
A jestli nebyli zalezlí teď 5 měsíců, tak to mohli lapnout kdekoliv pak a mít to bez příznaků, jak většina lidí.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

To Cipis: Zkus si ještě jednou přečíst můj příspěvek, na který jsi reagoval.
Pokud se chceš jen hádat, nemáme se o čem bavit. Dávám informace z první ruky, takže to nejsou dohady. Žijeme na samotách, ne někde v Praze, můj nejbližší soused je 1Km, takže karanténa je, i když není nařízená. Doktorka nás zná osobně každého, takže má dobrý přehled, kdo kdy byl nemocný. Od jejich nemoci, která byla dost hustá, byli v domácí karanténě nejprve asi měsíc, protože si to předávali v rodině, potom už začaly první zprávy o Číně, což byla navazující karanténa celé naší skupiny rodin, i s následným uzavřením škol a nařízeními vlády. Otec- ošetřování dítěte, dítě - doma, matka - řiditelka zavřené školy, všichni - Preppeři. Od toho onemocnění v prosinci neměl nikdo z nich ani rýmičku. Po uplynutí měsíce od nemoci se naše rodiny v uzavřené komunitě stýkají, nákupy jsme dělali společné, vždy jen dva lidé pro pět rodin, kteří dodržovali co šlo. I ty nákupy prošli nejprve ozónem, než byly vydány rodinám.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

zde je ten rozhovor s Pekovou, spousta zajímavých informací (2 hodiny)
https://uloz.to/file/vBMkCIG4L7lv/2020- ... naviru-mp3
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Tady jsou zajímavé výsledky s kombinací léků
„Zotavujú sa do štyroch dní“
Dr. Alam, lekár v Bangladéši, uviedol, že často používaný liek ivermektín v jednej dávke v kombinácii doxycyklínom, bežným antibiotikom, prináša takmer zázračný výsledok v liečbe pacientov s COVID-19.
https://www.hlavnespravy.sk/zotavuju-sa ... ov/2170482
https://en.wikipedia.org/wiki/Ivermectin - https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivermektin
Ivermektin, někdy nazývaný také invermektin, je širokospektrální antiparazitikum používané v humánní i veterinární medicíně proti parazitickým hlísticím a některým ektoparazitům jako jsou vši, střečci či zákožky. Z chemického hlediska patří mezi makrocyklické laktony.

https://en.wikipedia.org/wiki/Doxycycline - https://cs.wikipedia.org/wiki/Doxycyklin
Doxycyklin je tetracyklinové antibiotikum druhé generace, používané k léčbě močových a gynekologických infekcí, zánětu prostaty, zánětu varlat a nadvarlat, chlamydiózy, mykoplasmózy či trachomy. Používá se též při léčbě pokročilého stadia akné.
https://www.aktualnikonflikty.cz/viewto ... 43#p146488
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Equestrian »

Ohledně toho ivermektinu jsem něco četl x týdnů zpět, kde ho testovali přímo v nějakém labáku na buňce, která byla infikovaná koronavirem, údajně dokázal ivermektin "vyčistit" buňku od koronaviru během 24h, že po něm nezbyla vůbec žádna stopa v té buňce, ale bylo to testovaný jen v labáku, ne na lidech, to mělo proběhnout nějak později. Jen nemůžu najít ten článek, který jsem o tom četl.
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

Tak jsem pro upřesnění informací zabufetil při vynášení odpadků a našel obal od toho testu.
IMG_2139.JPG
Je zajímavé, že si tím prošli otec a syn, kteří také mají dle testů protilátky, ale paní byla bez příznaků, a nyní při testech bez protilátek. Jak se mohla v jedné domácnosti nenakazit a při tom nemít protilátky? Navíc paní si před dvěma leti prošla léčbou rakoviny, takže počítám, že u toho šla značná část imunity do háje.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Odpověď je asi složitější.

První problém je v tom, že ty původní rychlotesty z Číny byly značně nespolehlivé a psalo se, a myslím, že to proběhlo i zde, že nespolehlivost je až 80%! Sice se pak vydalo nějaké doporučení, protože chybovost byla údajně způsobena nesprávným používáním, ale i tak tam byla chybovost cca 30%! Takže teoreticky dva lidé nakažení, jeden v cajku, by tomu i mohl odpovídat. My u ás jsme s nimi byli testovaní všichni a všichni jsme byli O.K., ale já osobně tomu zkrátka nevěřím.

Druhý problém je, že se již prokázalo, že u některých lidí protilátky vůbec nevzniknou, zatímco jiní zemřou na přehnanou imunitní reakci.

Někde jsem četl další zajímavou věc. Předpokládalo se totiž, že kuřáci budou padat jako mouchy. Jenže diagnostikovaných kuřáků bylo mezi nemocnými poměrně málo. Tuším, že to psal nějaký doktor z Bulovky, ale už si to opravdu nepamatuji.

Je to složité. Každopádně pokud bych chtěl mít alespoň minimální jistotu, asi bych u nich nechal udělat PCR testy, jejichž výpovědní hodnota je někde úplně jinde. Narážíme však opět na první problém, že kde nic není, ani PCR nebere, takže paní může být čistá.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
steve_michalik
Příspěvky: 212
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od steve_michalik »

PCR testy najdou samotnou virovou RNA. Pokud už je člověk nějakou dobu zdravý a viru se už zbavil, tak PCR nenajde vůbec nic. Naopak sérologické vyšetření na protilátky (a to jsou i ty rychlotesty) mohou protilátky najít, pokud se vytvořily a test je dostatečně citlivý.
Ta mizerná spolehlivost na začátku byla dána tím, že se dělaly rychlotesty velmi brzo (tuším tři dny od kontaktu s virem). Tudíž i když bylo PCR pozitivní, tak protilátky se ještě nevytvořily, nebo jich byla nedetekovatelná koncentrace. Pak se upravila metoda a testy se dělaly asi po šesti dnech.

Tzn.
PCR pozitivní - virus máš v těle.
rychlotest pozitivní - tvoje imunita se s virem setkala a vytvořila protilátky. O současné přítomnosti viru v těle nevíš nic.

Do hry dále vstupují takové nuance, jako správné provedení výtěru (což byla na začátku tragédie), bordel ve vzorcích, atd.
frantacech
Příspěvky: 7
Registrován: 19.03.2020 22:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od frantacech »

Immunoglobulin G (IgG) ... dlouhodobe, protilatky po vyleceni .. G jako GRATULUJEME
Immunoglobulin M (IgM) ... kratkodobe, M jako MARODIS

China
rychlotest jsou 2ks sada ... jedem IgM, druhy IgG

do kazdeho se kapne kapka krve a 2 kapky cinidla, pak se musi objevit prouzek na T .. jako TEST, kdyz neni, vadny test
Pokud se objevi carja i na C ... jako CONTROL, je test pozitivni

Takze mate 2 testy, pokud mate na kazdem jen T carku jsme OK
Pokud na testu IgM ma 2 carky ... T a C ... MARODITE
Pokud na testu IgG ma 2 carky ... T a C ... GRATULUJEME, uz mate promarodeno

https://imgur.com/a/uhEOrbR

IgM nikdo se znamych nikdy nevidel pozitivni, ackoliv byl pozitivni na PCR a v karantene....

Toz tak
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

A co měli, až neměli PCR pozitivní?

Patrole, já se hádat nechci, nevím, jak jsi na to došel. Jen říkám, že je to nějaké divné a dle mého názoru jste tam žádný coronavirus od půlky prosince neměli. Buď jste to lapli v poslední době anebo jsou ty testy falešně pozitivní.

Vzhledem k tomu, co tu píší výše kolegové, tak by těch testů bylo potřeba několik, aby to mělo vůbec nějaký smysl.
Nicméně někde jsem viděl na prodej testy, u kterých spolehlivost uváděli snad přes 90%.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od step »

frantacech píše: 24.05.2020 18:47 do kazdeho se kapne kapka krve a 2 kapky cinidla, pak se musi objevit prouzek na T .. jako TEST, kdyz neni, vadny test
Pokud se objevi carja i na C ... jako CONTROL, je test pozitivni

Takze mate 2 testy, pokud mate na kazdem jen T carku jsme OK
Je to trošku zmateně a jinak.
C jako control (kontrola) se musí objevit čárka vždy, jinak je test neplatný.
T jako test, když se objeví čárka, tak je test pozitivní (za předpokladu pozitivní kontroly), tedy čárka u T i C.
Pro ilustraci můj osobní čínský test. Zde to testuje oba typy protilátek naráz. A čárka je jen u C, tedy kontrola proběhla a test je v pořádku a negativní.
Test se musí odečíst ve stanoveném čase, potom se totiž třeba po hodině mohou nabarvit i ostatní čárky, ale to už je chybné hodnocení.
7EB9F121-220E-4FD9-8A4F-2FF0AEFDF4F6.jpeg
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Nemate nekdo plny text tohohle rozhovoru s MUDr. Pekovou? Hodne by me to zajimalo, ale je to v te jejich Premium sekci.
https://www.lidovky.cz/relax/veda/virus ... droj=patro
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Alstratt »

Neni to psane ale je to k poslechu na youtube, pokud je to tedy ono. Umely puvod kratce zminuje od 12 minuty a jak rychle se meni je este pred tim.

https://www.youtube.com/watch?v=UIvvfI-poOM
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Asi to bude neco jinyho, ten rozhovor v Lidovkach je dnesni. Mne by tam hlavne zajimaly ty dalsi argumenty pro to, ze je to umely. Clanek zminuje, ze se to nejak desne rychle mnozi, jinak a rychlejc nez prirodni viry, ale vic z te zamcene verze nevykoukam.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

podle mne v článku říká to samé co v rozhovoru pro Svobodné rádio (jak jsem dával odkaz na ulozto před 2mi dny)

- u COVID19 zkoumali jeho regulační sekvcenci a zjistili, že se množí 270X rychleji než je běžné u všech ostatních přírodních virů včetně "klasického" koronaviru z netopírů. Tak rychlé množení podle Pekové nemohlo vzejít z přírody a muselo být do viru dodáno uměle lidským zásahem.

V tom rozhovoru o tom mluví od cca 8:40 do 12:30minuty
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Patrol »

To Cipis: V poslední době se celá komunita stýká bez roušek a nikdo jiný nebyl na protilátky pozitivní, ani nebyl nemocen. U těch dvou byl opakovaně použit ten rychlo test, kvůli možnosti chyby testu a opakovaně oba pozitivní na protilátky. My jsme v tom balení neměli ten plastovej "teploměr" jako Step, ale byly tam takový skleněný trubičky. Doktorka říkala, že tyhle naše rychlo testy jsou spolehlivější, než ty nepřesné z Číny, co měly cca 58% přesnost, ale co to přesně je nevím, na obalu bylo jen to co vidíš na fotce.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Woody Crafty »

Pánové, jak je to odedneška s těmi rouškami? Kde všude se nemusí nosit, jen na ulici nebo i ve vlaku apod? Já už v tom mám totální hokej.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Odpovědět