Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Nejsou ty tábory na samostatné vlákno?
Udělám co musím
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Je to jasně režimová záležitost, zjevně ještě v průběhu bude co konzultovat a v lecčems žádat o radu
Udělám co musím
frantacech
Příspěvky: 7
Registrován: 19.03.2020 22:22

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od frantacech »

Maximus píše: 11.05.2020 20:14 Uvažuji i provedení rychlotestů u dětí a personálu - 350 kč za test není až tak moc. Už jsem nějaké dělal a jde to docela svižně.
Rychlotest je podle zkušenosti z praxe vyhozen peníz.

Znám osobně konkrétní výsledky kdy v zařízení 30 pozitivních na základě Pcr steru, ale nikomu nikdy neukázal pozitivní rychlotest. Jediné známé případy jsou že ukáže po prodelani dlouhodobé protilátky img.

Protože jsou nahovno, rozdávají se. Ale jako alibi dobre

Mluvím o čínských, 2ks... IgM a IgG

Pak máme emericke, které dodala emerika usa malebritanii pro jistotu rovnou kontaminovane covid 19... Jak psal etalon pravdy beebeeesiiii

https://www.telegraph.co.uk/news/2020/0 ... omponents/
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Ve statistických údajích zveřejňovaných Ministerstvem zdravotnictví České republiky něco smrdí. Jelikož si pravidelně denně stahuji celé datové sady, nemohl jsem si nevšimnout, že se občas ze dne na den brutálně mění počty vyléčených - a to o v současnosti už o stovky lidí! Porovnejte si např následující graf, kdy jedny data o počtu vyléčených jsou ze včerejška a druhé z dneška, kdy najednou počet vyléčených k 10.5 poskočil o 253 lidí!!! Samozřejmě aby to nebylo tak blbý a nebilo to do očí, upravila se i ostatní data "vyléčených" a to více jak měsíc zpětně:
vyleceni.png
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
tom384
Příspěvky: 459
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

A dokonce to drze priznavaji i na svych strankach ;-).
S ohledem na fakt, že vykazování vyléčených osob a úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajskými hygienickými stanicemi, se mohou denní záznamy zpětně měnit právě z důvodu průběžného doplňování.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Chápal bych doplnění o pár dnů dozadu, max týden, ale změnit kompletně všechny data za dva měsíce? WTF? To jako že až dnes se dozvěděli, že 2.4 nebylo 149 uzdravených, ale 152?

Navíc bych chápal, kdyby to bylo o pár osob, ale včera byl údaj k 10.5 4481 vyléčených a dnes je údaj k 10.5 4734 vyléčených... To se jako přes noc zjistilo, že se vlastně toho dne uzdravilo o 253 lidí víc? Nebo to předtím měsíc a půl jen odhadovali?

Stejně tak počet mrtvých. Až do včerejška bylo dne 22.3.2020 evidováno 1 (první) úmrtí. Ale ve dnešních datech jsou dne 22.3. už úmrtí 2. to jako vážně až včera zjistili, že 22.3., tj. před skoro dvěma měsící, na Covid nezemřel jeden člověk ale dva? Atp...

Prostě je v tom "trochu" zmatek...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
tom384
Příspěvky: 459
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

Jestli jsem to pochopil dobre, tak hygieny byly v dobe pred koronavirem zvykle fungovat na zaklade papirove kartoteky a poznamkoveho bloku. Pak prisla pandemie a obem prace se zvednul asi 10x. Do toho jim tam napochodovali ajtaci a zacali zavedet systemy. Nechtel bych je nejak obhajovat, ale myslim ze sem tam nejaky ztraceny mrtvy a pozde dohledany uzdraveny nejsou az tak uplne nepochopitelny stav. Nicmene treba Rakouska data jsou pro me daleko vice duveryhodna.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Člověk by tam i možná viděl nějakou konspiraci, nicméně ten "bordel v papírech" je daleko jednodušší a příhodnější vysvětlení.
Nicméně Bivoji, zkus teda poslat dotaz Duškovi, uvidíme, co k tomu řekne.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Chci se zeptat zkušenějších. Myslíte, že ty rapid testy jsou úplně na pendrek, nebo nějakou vypovídací hodnotu mít budou?

Já třeba narazil na tyto: https://www.abbexa.com/coronavirus-covid-19-test
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

tom384 píše: 12.05.2020 18:48 ...myslim ze sem tam nejaky ztraceny mrtvy a pozde dohledany uzdraveny nejsou az tak uplne nepochopitelny stav...
Ano, s tím co jsi napsal plně souhlasím. Ale pokud se den ze dne změní kumulativní počty o více jak 5 procent? Kurva toto už není statistika! Toto je jen a poze šlendriánství nejvyššího zrna!
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Biochemist
Příspěvky: 91
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Biochemist »

L.C. píše: 12.05.2020 19:36 Chci se zeptat zkušenějších. Myslíte, že ty rapid testy jsou úplně na pendrek, nebo nějakou vypovídací hodnotu mít budou?

Já třeba narazil na tyto: https://www.abbexa.com/coronavirus-covid-19-test
Záleží co od nich chceš. Dostaneš kašel a teplotu a chceš vědět, jestli je to COVID-19? To jsou na nic. Chceš vědět, jestli ta "hnusná chřipka", co si měl před měsícem nebyl náhodou covid? Na to jsou dobré. Máš někoho, kdo je možná nakažený, necháš ho 14 dní v karanténě a chceš (pokud možno levně) si ověřit, že není jen bezpříznakový? Na to jsou taky celkem dobrý.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Díky moc, přesně to jsem potřeboval vědět :-).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

cipis píše: 12.05.2020 18:58 ..."bordel v papírech" je daleko jednodušší a příhodnější vysvětlení...
JJ, je to tak, nejen v papírech ale i v tom (či u toho), kdo generuje ty datové sady, protože v dnešní datové sadě se vrátily počty zemřelých zpět na starší hodnoty. Když si člověk porovná ty data, tak vidí, že prostě někdo ve "vzorečku" počtu zemřelých přičetl včera jedničku ke všem datům:
zemreli-chyby.png
zemreli-chyby.png (9.15 KiB) Zobrazeno 4475 x
Takže prostě šlendrián, jak jsem psal...

Kdo ví, jak je to s věrohodností a přesností ostatních dat...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

https://www.lidovky.cz/svet/nezname-dop ... n_veda_ele

Clanek o zdravotnich nasledcich po prodelanem covidu. Zatim jen kratka pozorovani, ale i ta rikaji, ze nechat se promorit preventivne neni uplne dobry napad.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Prvni graf
Prvni graf

Dnesni rozhovor s Hamackem:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jan- ... domaci_lre

(Hamacek) Sám přiznává, že on sám si uvědomil, že Česko čelí hrozbě až poté, co mu tento člověk ukázal matematický model toho, co se v Česku může stát.

„Ten moment, kdy jsem si uvědomil, že se na nás valí vlak v protisměru, byl, když jsem viděl matematický model, který na základě křivek z Itálie a možná už ze Španělska namodeloval, co by to znamenalo v počtu nakažených u nás a kdy dojde ke kolapsu zdravotnictví,“ popsal v rozhovoru pro médium. 

„Když mi to ten autor prezentoval na ministerstvu vnitra, bylo ticho. Uvědomili jsme si, že v horizontu týdnů se na nás řítí obrovský průšvih,“ uvedl Hamáček při rekapitulaci dnů, kdy se v Česku poprvé objevily případy nákazy a kdy on pochopil, že je nutné jednat rychle. "


A ted se priznejte, kdo to tam dotahl? 😆
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Vzdyt tam pisou, ze nechce byt znam verejne ;-)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Modri uz vedi :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Snad to není příliš off topic, ale přiznám se, že se obávám jedné věci. U nás se přijala celkem drastická opatření. Myslím, že si mohu zaspekulovat, že se tím podařilo zachránit hodně životů a dle toho, co jsem o koronaviru zatím přečetl i spoustu zdravotních problémů u těch, co tu nemoc zvládli.

Nyní se však objevuje názorový trend, že např. přijatá opatření byla přílišná a že nestála za to, protože stála více životů než samotný koronavirus (https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... _campaign=)

Samozřejmě nemíním polemizovat s panem Stephanem Kohnem. Mohu se ale zamyslet nad tím, zda-li podobné řeči a „analýzy“ nezpůsobí, že v druhé vlně bude strach přijmout taková opatření, co by za něco stála. A to i přes výzkumy, které tvrdí opak (např. viz. odkaz proformy), nebo obavy jiných odborníků: https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... _campaign=

Fakt nevím, kam to vše může vést, ale abych se přiznal, když už jsem se dopracoval k tomu protichemickému vybavení v čase za pět minut dvanáct, asi rezignuji na rapid testy z Anglie, na které jsem se zde ptal, a raději investuji prostředky do balistické ochrany, poněvadž tu ještě nemám :-).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bacil »

Woxio, simulace dělal celý národ, každý kdo si trochu čichl k aproximacím... A vycházelo to všem přibližně stejně. Chyba vlády je ta, že nemá nikoho ve svých řadách, kdo by toho byl schopen. Umění rozhodovat a řídit se dnes extrahovalo od odbornosti (proto ministra zdravotnictví může dělat zpěvák) ve větší míře, než tomu bylo za komunistů a všichni tak čekají na noty z nějaké ambasády. To až v jaké řiti jsme zalezlí je přesně vidět z neakceschopnosti vlády když se stane něco nového. Viz gynekoložka v bundeswehru...

Mě by spíš zajímalo, proč se opravdu až tak mění data, aby to nevypadalo, že to zase roste?
c192.png
bacil píše: 09.05.2020 18:12 Je to blbý, zvedá se to.c191.png
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

bacil píše: 14.05.2020 21:36 ...aby to nevypadalo, že to zase roste?
Přesně to mě také napadlo. Čarují s těma datama a po všech těch změnách mám o jejich pravdivosti značné pochyby. Viz rozdíl datových sad z 9.5. a 14.5 v počtech uzdravených. Aby tam neměli "zlom", když se rozhodli že uzdravených je "najednou" o cca 500+ více, změnili data zpětně až do 27.3.: (pozn povšiměte si i změny v názvu sloupce v hlavičce - ty pochází přímo z datových sad...)
uzdraveni-zmeny.png
uzdraveni-zmeny.png (10.15 KiB) Zobrazeno 6389 x
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět