Karabiny a konverze na pistolové náboje

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět

Co bych si rád do roka a do dne pořídil?

1. Duralovou konverzi (KPOS, atd. )
16
12%
2. Plastovou konverzi (Roni, atd. )
8
6%
3. Karabinu (MP5, Stribog, atd. )
93
69%
4. Pušku na pistolivé střelivo (AR15 s adaptérem, atd. )
18
13%
 
Celkem hlasů: 135
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

V Rozpadu ale i v dnešní době přijdou často vhod pistolky, které lze celkem skrytě nosit, zároveň však nabízí komfort pušky - raily, pažbu atd. Proto zakládám toto vlákno pro názory a zkušenosti s těmito hračkami.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Toto je moje konverze FAB Defense KPOS s pistolí GLOCK 34 a prodlouženou hlavní z GLOCK 17L. Zbraň je vybavena svítilnou FAB Defense (super), mířidly Vosátka (shit, půjdou pryč), kolimátorem Trijicon RMR se světlovodným vláknem a tritiovou kapslí (špička). Je to dostatečně přesná a pohotová věcička, pro boj na max. vzdálenost cca 50 metrů. Díky vnitřku pana Glocka jde o spolehlivou a kvalitní věcičku s minimálním zpětným rázem.
obrázek 2-5.JPG
obrázek 3-4.JPG
obrázek 5-1.JPG
obrázek 1-5.JPG
obrázek 2-6.JPG
obrázek 3-5.JPG
obrázek 4-2.JPG
obrázek 5-2.JPG
obrázek 1-4.JPG
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

Mel jsem obdobnou variantu,taky s G34, kolimator byl levnejsi sparc, ale celkem O.K. Jenze Steyrem, ke kteremu jsem mel nastavnou pazbu, jsem nastrilel vcelku totez. Rozhodlo ale to, ze jsem prakticky totez do 50m (pravda pomaleji) nastrilel i samotnou pistoli...

Mel jsem Ruger PC9, paradni policejni karabina, ale bylo to tezke a dlouhe jako regulwrni puska. Vetsi kus zeleza nez kosa :) .

Ted jsem zkousel Evo, ale hruza hnus :roll: , nic pro mne.

Nakonec jsem zakotvil u Beretty Cx4 storm. Kompromis, ale sikovny. Hodnoceni jako ve skole:

----------------- Beretta --- K.P.O.S --- Ruger PC9 --- Evo Skorpion
Hmotnost ------- 2 ------------ 1 -------------- 4 ---------------- 2
Kompaktnost ------- 2 ------------ 1 -------------- 4 ---------------- 2
Ergonomie ------- 1 ------------ 2 -------------- 2 ----------------- 4
Ovladatelnost ------ 1 -------------- 2 -------------- 2 ----------------- 3
Spolehlivost ------ 1 -------------- 2 -------------- 1 -------------------- 2
Presnost ------ 2 ------------- 4 --------------- 1 ------------------- 3
Ucinny dostrel ------- 2 ------------- 4 ---------------- 1 ---------------- ? (ja max.jen na 30m)
Palebna kapacita --------3 ---------------1 -----------------1 ------------------- 1
Celkem ------ 14 ------------ 17 --------------- 16 ---------------- 17+

Takze dle meho nejlepsi Beretta, ale zalezi, ktera vlastnost je pro koho dulezita...
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od siegfried »

Fabulous: je v CR legalni pouzivat svitilnu na zbrani bez vyjimky? Ja mel nejak dojem, ze je to ve stejny kategorii jako tlumic atd.
paF: co ti vadilo na Scorpionu? diky
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Svítilna je plně legální. A Škorpion je kapitola sama o sobě (také jsem ho testoval a s díky vrátil majiteli) :ne
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od siegfried »

no to by me zajimalo, co se na skorpionu nelibilo, me se totiz moc libi (ale nemel jsem tu cest)... kdybyste napsali nejaky detaily, byl bych vdecen... diky a dobrou noc

p.s. ale driv svitilna legalni nebyla, ne? Cetl jsem i navody, jak si udelat nakej drzak na ruku, kam se da svitilna - funkce stejna, ale nebyla na zbrani :) Zeby se ohledne zbrani zakon taky nekdy posunul aspon kousek spravnym smerem? Zazrak :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Až budu mít čas, tak doplním příspěvek konkrétními výtkami.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Ježura »

Po pravdě taky by mě to docela zajímalo co se na novém škorpu nelíbilo.. osobně se mi celkem zamlouvá. Je fakt(můj osobní všim...) že pokud člověku nesedne flinta hned na poprvé, už k němu nikdy nezíská plnou důvěru a může mít tendenci jej odkopnout. Tomuhle se snažím vyhnout..a zatím jsem nepoznal krochnu kterou bych navždy odkopnul. Akorát na to člověk musí mít trpělivost a chuť. A jinak.. co si budeme namlouvat..v PA době si taky nebudeme moci vybírat...co bude střílet to prostě použijeme, ať je to jakákoliv mrcha
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Steril »

Zkousel uz nekdo tohle http://www.dealextreme.com/p/tactical-s ... ion-113648 ?
Za tu cenu, mit Glocka, bych to hned objednal.
No a jestli to bude normalne fungovat, tak to je posledni kapka, ktera me prinuti Gcko poridit. :)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od MRAK »

nevim jestli to funguje, ale je to od pohledu dost hnusný :?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

No ono to funguje, v originale to stoji cca sto dolaru, ale je pravda, ze je to hnusne :-)
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Steril »

Za 100 usd to je opravdu hnusne, pokud se ale do vejdu s timhle, prislusnou pazbou a trubkou k ni + komplet shippingem do 55 usd, tak to je velmi pekne ;)
U me se to teda trochu prodrazi tim, ze si budu muset koupit toho Glocka, k tomu by ale stejne driv nebo pozdeji muselo dojit.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od DeadMan »

Konverze je dobrá "hračka".

Je to opravdu na max 50m sice osobně mám už docela velký rozptyl ale na zeleném troubovi to je kdežto se samotnou pistolí ten terč ani netrefím takže mě osobně to pomáhá.

A nejvíce tomu sluší 33r zásobníky to je pak rachot :D (v SK levnější než v ČR a to skoro o polovinu)

Na 25m se dá střílet opravdu rychle a přitom trefovat figuru což bylo asi i smyslem této konverze.

Mám to momentálně jako zbraň číslo jedna pro Home Defence.

Kolimátor Vector zatím drží + svítilna Led Lenser s proměnlivým ohniskem je vhodná jak do místností kde je pro mne osobně lepší širší kužel tak před barák kde pak po změně ohniska dosvítí až na 100m (montáž je Olight).

A pokud si k tomu člověk pořídí padnoucí brašnu (5.11 Tactical Bailout Bag) tak se s tím dá chodit i na výlety 8-)

Jinak do PA to vidím spíš jako zbraň pro ženu protože by s tím byla určitě užitečnější než s čímkoli jiným co mám ve výbavě.
Přílohy
IMG_4980_1.jpg
IMG_4983_1.jpg
IMG_4984_1.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Včera jsem slíbil napsat výhrady ke Scorpionu EVO. Poté co mi je prohlížeč rafinovaně smazal :devil , tak jsem ztratil nervy a vykašlal se na to. Takže jen telegraficky:

1. nelíbí (subjektivně ošklivá zbraň)
2. Těžký závěr - clomá rukou a znemožnuje rychlý návrat do záměrné. Kdo střílel jinými karabinami, tak ví, že to jde udělat i podstatně lépe.
3. Neuvěřitelně tuhá spoušť - to nezmáčkne ani kulturista
4. Vypíčená páčka pojistky - ještě dnes má kolega modřinu na ukazováčku. Neuvěřitelně překáží při střelbě a skutečně se s ní dá udělat jediná věc - uříznout.
5. Šíleně tuhé pružiny zásobníků. Zkroutí se uvnitř a leckdy znemožní nacvaknout poslední náboje.
6. Celkem zbytečně komplikovaná konstrukce plná titěrných součástek
7. Kvalita zpracování vnitřku je značně nepřesvědčivá
8. Hrany, hrany, hrany - všude samé hrany. Dřou, škrábou, vadí.

Pánové z CZUB zkrátka nedovedou udělat kvalitní zbraň - opět to potvrdili. :ne :ne :ne
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od siegfried »

zajímavý... :? díky za informace...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Fabulous »

Ale abych byl objektivni - 4 zasobniky uplne nova zbran vystrilela bez chyby. Ale to by melo byt samozrejme.
siegfried
VIP
Příspěvky: 177
Registrován: 07.12.2011 12:35

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od siegfried »

mě to subjektivně přijde jako hodně pěkná zbraň, ale právě nic víc o ní nevim, v ruce sem to nedržel a ani bych to neuměl posoudit
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od PaF »

25 stran postrehu, 1 zastance, ostatni spis proti http://www.strelectvi.cz/forum/cz-scorp ... 13389.html.
Fabulous to vystihl dobre-dobre shrnuti... Proste rozhodne NE!
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od BOGOVIK »

To PaF:

sem si precetl celou diskusi a tak striktni nazor sem tam nenasel, vetsina nadavek byla cena apod. Jinak se to tocilo vicemene o tom co ma kdo rad a preferuje. Holt me se dobre drzi treba 1911 a kamos ju nesnasi. Holt je to jak z babama "co bysme delali kdyby se kazdemu libila ta stejna..."
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Karabiny a konverze na pistolové náboje

Příspěvek od Terminated Account »

Bren i Evo se mi na reklamních materiálech hodně zamlouvali a byl jsem hrdý, že dokážeme vyrobit moderní zbraně. Nadšení mě přešlo ihned po té co jsem je vzal do ruky vybouchal pár ran. Myšlenka a záměr dobrý, ale bohužel finální produkty jsou prototypy, ze kterých by po pár letech vývoje, mohly být ultimátní zbraně. V současné chvíli jsou to předražené klumprty v "Air-soft" kvalitě. Každopádně držím klukům ze zbrojovky pěsti, aby se jim podařil vývoj dotáhnout do konce.

Ale zpět ke konverzím...
Odpovědět