Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

A jaká je podle tebe ta metoda A? Ta je přece CFR = total deaths / total cases . A protože jsem už napsal výše, že s postupujícím časem metoda CFR = deaths / (deaths + recovered) konverguje k metodě A s tím, že na úplném konci epidemie tyto metody dají úplně stejný výsledek, protože v ten okamžikje total cases = deaths + recovered, tak to je prostě matematika a statistika. (Poznámka pro rejpaly, který by chtěli argumentovat nepřesností momentálně známých vstupních dat a čísel - pokud máte lepší data než jsou momentálně veřejně známá, netravte zbytečně čas zde na fóru a přijměte zaměstnání v nějaké prestižní biologické laboratoři, kde ty vaše čísla jistě náležitě ocení...)

V určitém stádiu epidemie se prostě poměr uzdravených vs mrtvých už přestane nějak výrazněji měnit (pokud např nepřijde vakcína, účinná karanténa atp.) a zůstává stejný (či mírně klesá). Momentálně je ten poměr 79% ku 21%.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Tedy, divím se, že se tady tak dohadujete když ...
Re: Viry a jiné bacily
Příspěvek od bivoj » 23.01.2020 23:19

Až z toho bude sto milionů úmrtí ročně, tak teprve poté se můžeme začít obávat. Do té doby je to bouře ve sklenici vody.
Nebo jsem něco přehlídl? ;-))
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Ano, pořád je to víceméně prd. Ale i prd je dobré mít dobře spočítaný, neboť špatné výpočty a podcenění prdu mohou vést i k nepříjemnostem typu bláto na hřišti. ;) Jinými slovy - i když to zatím z hlediska vlivu na celosvětovou poulaci není nic moc, je dobré věci kolem toho alespoň dobře počítat.

Jenže někdy se dobře počítat nedá, abychom se z OT vrátili k ČR, například když se netestuje:
Počet testů denně v čr:

Kód: Vybrat vše

čt	09.04.2020	8009
pá	10.04.2020	5431
so	11.04.2020	4841
ne	12.04.2020	3233
Z toho pak leze úplně blbá statistika a predikční model jde do kytek...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

štaflík_new píše: 13.04.2020 18:07 Pak by ti mohlo dojít, že tvých 21% je údaj o ničem.
Jasně, "mých" 21%, které se hojně objevují v grafech a výpočtech všude nahttps://www.worldometers.info/coronavirus/ - např. hned první grafy - closed cases (tedy uzavřené případy, ze kterých už jde dělat nějaká statistika poměru mrtvých k vyléčeným) - jen tak pro info přímo dnešní screenshot (vpravo dole):
worldometer.png
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Štaflík, Bivoj: Už podruhé kvůli vám dvěma zamykám vlákno. Pokud si to nemůžete vyříkat v SZ, tak už sem nepište. Totálně jste to tu rozjebali, zaplevelili a zatapetovali. :ne
Batoo
Příspěvky: 17
Registrován: 03.09.2018 22:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Batoo »

Tak se otevírá možnost jet pracovně za hranice. Ještě jsem se nekoukal jestli bude vůbec kam jet.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

mapa ČR s přírustky v čase od 25.3. do dneška
https://flo.uri.sh/visualisation/1862061/embed
(převzatu ze Seznamu)

zajímavé jsou např. Domažlice, z necelých 80ti z 2.4. na 200 nakažených 4.4. Že by jen zvýšený počet testů?
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zprav ... -zpravy_ba

Tak kdo to z vas byl? Mam par tipu na lidi zde z fora...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Jen pro zajímavost některé zprávy:
https://www.medrxiv.org/content/10.1101 ... 20047365v1
https://www.scmp.com/news/china/science ... ions-about
Oba dva odkazy píší i skupině 175 testovaných pacientů, u kterých bylo prokázáno, že se u nich nevytvořilo dostatečné množství, či dokonce žádné měřitelné množství, protilátek proti viru. Je to jen malá studie a bude vyžadovat podrobnější průzkum, nicméně by mohla vysvětlovat reinfekce u již uzdravených lidí.

https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... i-40320384
Bestie mutuje docela rychle.

A mezitím něco, co by nám nemělo uniknout:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... paign=null
Takže k respirátoru, či masce přidat pro sirotčí jistotu ještě geigera ;-).
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Oba dva odkazy píší i skupině 175 testovaných pacientů, u kterých bylo prokázáno, že se u nich nevytvořilo dostatečné množství, či dokonce žádné měřitelné množství, protilátek proti viru.
Tohle neni pravda. Viz odstavecek zacinajici na radku 299 v tom PDF. Ve zkratce: z tech 170 pacientu u 30% nenasli *vysokou* koncentraci protilatek (ale nasli meritelnou). A u 10 (z onech 175) nenasli zadne protilatky (resp. mohly byt pod detekcni schopnosti postupu). A ani autori te studie (mimochodem, preprint, takze brat s rezervou) si nedovolili tvrdit, ze to neznamena, ze u nich nevznikla imunita, ale je treba to dal zkoumat.

Ta mutace je otazka, spis bych se priklanel ke spatne sekvenaci. To by byla jinak hodne velka nahoda.

OT: Pozar v Cernobylu tady geigerem fakt nenameris. A podle me ani scintilacnim detektorem.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Zajímavá kazuistika

Diagnostika a léčba covidu-19 u 46letého pacienta
https://www.infekce.cz/zprava20-46.htm? ... bEnqxmbtBs
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

no tak tohle tady fakt ještě chybělo...

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/onemoc ... pravy_pakr

příměr ke krysám opouštějící potápějící se loď je asi zcela na místě

"Kvůli obavám z onemocnění covid-19 se Romové začínají vracet z Británie. Potíž s navrátilci je v tom, že radnicím nemusí příjezd do země vůbec nahlásit. „Za situace, kdy je epidemie koronaviru, z toho máme obavy. Je těžké některé Romy donutit, aby byli v karanténě.
„Máme informace, že se vrací v autobusech a vrací se do celé země, nejen do Moravskoslezského kraje, kde to spolu s hejtmanem řešíme. V Ústeckém kraji to zatím nikdo neřeší,“ popsal prezident ostravské asociace Vladimír Leško."


taková 12ti členná rodinka v bytě se strejcem co přijel z GB v karanténě? Utopie.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od L.C. »

Má chyba, těch 30% jsem tam zapomněl dopsat. Mimochodem, nespekulují jen Číňané:
https://refresher.cz/83221-Koronavirem- ... -internetu

Ještě k tomu geigeru. Pokud s ním dokážu změřit radiační pozadí, což je u nás cca 0,15 až 0,25 μSv, bezpochyby s ním dokážu změřit i výkyvy. Podotýkám, že jsem zkoušel měřit např. uranové sklo (cca 0,6μSv), geiger ale musel být přímo u něj a testoval jsem to i na CT během vyšetření, kde to ukazovalo podstatně vyšší hodnoty.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TomSmith »

devlop píše: 14.04.2020 14:23 "Kvůli obavám z onemocnění covid-19 se Romové začínají vracet z Británie....
Není to obava z Covid-19 ale dopad Brexitu -> stopka s přídavky. Viz reportáž z Primy:
https://uloz.to/file/PXuXYwGDH7nG/prima ... ?_fid=8c0r
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

L.C (opet sorry za OT): Nepochybne. Problem je, ze i v po Cernobylu se v nejzasazenejsich oblastech Svedska (asi nejblizsi stat, ktery bych nepodeziral s manipulace s daty) pridal asi 1-3mSv rocne. (Predpokladam, ze ty davky co mas myslis za hodinu), Takze vykyv o 0.1-0.3uSv/h asi zmeris. Ale to byl zdroj, ktery v tom miste generoval stovky Sv/h. Ted, kdyz se hodne snazis, tak najdes mista kde to sviti ve stovkach uSv/h. Predstava, ze bys z toho neco nameril tady je hodne nerealna.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Toran@ga »

Už i D-Fens..
Kdy už si to i velká část rozpadlíků uvědomí, že je to projekt
http://dfens-cz.com/pravda-o-ncov-19-z ... -hysterie/
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hrd »

Nevím, z jakých dat vycházejí ta tvrzení o "10-násobcích", "70 %" nakažených lidí apod.? (Obdobně stále postrádám, z čeho vychází tvrzení, že po prodělání infekce se získává imunita.)
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

Kazdy se s tim snazi vnitrne nejak vyrovnat, D-Fens to pojal jeho klasickym stylem, nicmene v ramci celeho elaboratu jsem nenarazil na nic noveho, reseni je proste jen jedno - brzdit patama, abychom uridili kriticke pripady a cekat az to cele polevi diky (doufejme) vybudovane imunite. Podle meho to v CZ jde zatim prekvapive dobre, to ze se “vlada” v prubehu casu uci a opatreni postupne upravuje je dle meho jen positivni znameni. Zatim jsme nezapadli do totalniho pruseru, takze zacnou vylezat “jatovedel jatorikal” mudrcove, kteri by pri opacnem prubehu prudili uplne stejne. Dnes predstaveny plan “rozvolneni” zni velmi rozumne, kez bychom se ho mohli drzet a trochu si vydechnout.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Mi to vše začíná připadat jako humbuk, snůška nejrůznějších konspiračních teorií, politikaření, zviditelňování se, lobismus, věštění z křišťálových koulí a já nevím co vše ještě.
A navíc má každý neodbytné nutkání se k tomu v nejrůznějších diskuzích vyjádřovat.
Už mě to nebaví tím vším marasmem se prokousávat.
*
Myslím, že tady na Rozpadu bylo varování včasné, včetně dobrých rad a upozornění, ale že by se to nemělo přehánět. Zvlášť když už to došlo do takového stádia...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Tak ono to věštění z křišťálové koule je především valná většina těch tvrzení, jak moc je ve skutečnosti nepodchycených případů, a to vzhledem k tomu že se ještě žádné pořádné takovéto testování a výzkum neprovedly, takže ty čísla lítají v těch odhadech naprosto nehorázně, od toho, že nakažených je ve skutečnosti dvakrát tolik, desetkrát tolik až po osmdesátinásobky atp. Jsou to jen čistý fantasmagorie svých tvůrců.

Ale žádné z těch čísel není doposud podložené a ověřené jakýmkoliv výzkumem, průzkumem, testováním na dostatečně velkém relevantním vzorku populace atp., jsou to jen odhady a spekulace, které, jak jsem napsal výše, klidně lítají v řádech...

Až budou nějaká takováto čísla (zejména tedy skutečný počet uzdravených či těch co to prodělali s minimálními či žádnými příznaky) oficiálně známy, potvrzeny a ověřeny, sám budu rád, protože to hodně zpřesní veškeré statistiky ohledně koronaviru. Ale zatím, bohužel, žádná taková čísla a data k dispozici nejsou. A v zhledem ke specifikám a novosti SARS-CoV-2 na něj příliš nelze uplatňovat poznatky z ostatních "moderních" SARS/MERS atp. epidemií, protože se vůči covidu prakticky nestačily takto masově rozšířit.

Samozřejmě, že jakmile se výzkumů a testů dozvíme, jaký je ten skutečný počet (poměr) těch co byli nakažení, tak ti, kterým ta jejich loterie vyšla a vymysleli si číslo které do kterého se poté +- trefí skutečná data, se budou bít v prsa a křičet: "Já jsem vám to dávno říkal! Já měl pravdu!" atp. A jak už jsem psal na začátku, tak protože toto číslo variuje mezi dvoj až osmdesátinásobkem, tak někdo z nich se určitě strefí blízko správné hodnoty... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět