Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

No,pěkně dnešek.Lidi jsou fakt debilní.Jsem zvědavej,co to udělá s číslama za pár dní
- Obrázek
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od hulvath »

Gde je obrazek ??
Permonik
Příspěvky: 498
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Permonik »

Dnes jsem taky jel do Bauhausu (Brno Ivanovice) a parkoviště plné, auta stála i na příjezdové cestě. Tak jsem si řekl, že zas až tak to nepotřebuji a rovnou se otočil a odjel. No asi lidi chtějí pracovat na zahrádce, když už jsou taky doma, což chápu, ale všichni najednou...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od DeadMan »

U nás včera za hospodou cca 20 lidi u nákladní rampy na "tajňačku" a všichni bez roušek chlastali čepa.

Měl jsem sto chutí volat měšťáky, bo dělali i bordel.

Fakt kreténi, co si to nemůžou pár dní odpustit.

Takovým bych přál, ten nejtěžší průběh, kokoti :evil:
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Taky absolutně nechápu otevření a hlavně návštěvnost velkých zahradnických a stavebních marketů. Snad jen kvůli rychlejšímu promoření populace...
*
Kuwaa, kolik lidí z měst něco pěstuje nebo staví?
A kolik lidí z vesnic místo toho aby nakoupili poblíž, v nějakém místním menším zahradnictví nebo stavebninách mají potřebu se camrat po nákupních centrech mezi spoustou lídí?

Asi dost takových blbečků je. Až moc...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

hulvath píše: 09.04.2020 17:45 Gde je obrazek ??
Plzeň
Edit:tak oprava,je to fotka z Prahy - posílal mi to kamarád
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

Staflik: nemeni na tom nic :) Ja si kupoval polomasku s par P3 filtry v lednu - bylo mi jasne, ze bud to vyuziju kvuli tomu prusvihu, nebo v kvetnu na brouseni laminatu, tak mi tech ~1500Kc ani nebylo lito.

Zedik: Jasne, ale my ten obrazek nevidime. Teda, kdyz se zkopiruje URL a vrazi se do novyho okna, tak jo. A docela masakr.

No jako, co se dneska delo v Praze na ulici (jel jsem si do klubovny neco vyzvednout). Stacilo mi udelat dva kroky ze dveri, a zacal jsem premyslet, jaky to tak za 14 dni bude pruser. To je to, co jsem psal - lidi to proste nedaj. Akorat jsem teda cekal, ze se spis zblazni/sesypou, nez ze se na to vydlabnou a prejdou do vicemene normalniho rezimu. Holt argument "mam hadr na ksichte, tak jsem v bezpeci".
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

DeadMan: u nás v baráku máme taky hospodu.
Teď je samosebou zavřená a v otevřeném okně je "napajedlo". Problém je trochu v tom, že zavřená hospoda znamená taky zavřený záchod. Takže nám ti od pohledu "sympatičtí a zdravím kypící" zákazníci zavlažují rohy, schody a kdeco.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

Štaflík:Tohle není o nenávisti - tohle je přesně o tom jak to u nás funguje.Pokud není něco zakázaný má každej nějaký doporučení na párku - hlavně že si zajede pro svůj pytel hlíny. U nás to má možná mírnější průběh,ale to se taky může lehko změnit,když se lidi začnou chovat jako kreténi.Jasně,tak se nebojí.Ale to nejsou schopný si držet alespoň ten rozestup? Když se tam třeba někdo nakazí tak ano,má velkou šanci že to dá poměrně v pohodě.Ale v mezidobí to taky může s tímhle "mám v píči " přístupem zatáhnout k někomu,kdo už to tak lehko nedá nebo to nedá vůbec..
A nakonec pokud se to díky těmhle debilům zas rozjede moc rychle,zas se všechno zavře a zakáže,to jim očividně nedochází
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od zedik »

štaflík_new píše: 09.04.2020 20:43 ..ta úvaha, že to zavleče k někomu, kdo to nedá... Každý se přeci může chránit podle své úvahy a na nakažení vždy musí být dva. Troufnu si říct, že nějaký onkologický pacient do davu nepůjde a odstup si držet bude.
Předpokládám,že z hobbymarketu se vyrazí do potravin,nakoupit si na chalupu..A tam už třeba s tím nedodržováním odstupů to předá někomu,kdo tomu onkologickému pacientovi sedícímu doma nakupuje a jinak všemožne dodržuje co se dá.Pokud ti přijde chování těch lidí tam v pohodě - prostě se jen nebojí asi je zbytečný o tom debatovat.
A jako tohle vůbec nezávidím třeba těm prodavačkám tam,pochybuju že tam sedí v FFP3 a rukavicích
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

Český problém tkví v tom, že američanům stačí doporučit, němcům se musí zakázat, ale čechům zákaz nestačí, čechům se musí zamezit.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Mrkva
Příspěvky: 377
Registrován: 09.03.2013 2:02

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Mrkva »

To taky neni pravda. Americani (hispanci a cernosi) se boji si brat latkove rousky, aby si je nespletli s lupicem a nesmazli.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Jak si stát čechy vychoval, takový je má. Stačí se podívat na silnici jaký je poměr značek zákazových a příkazových a kolik je značek, které něco doporučují. Člověk se rychle naučí, že značné procento zákazů nemá valný smysl. Kdyby stát se zákazy a příkazy šetřil, tak by si jich jednak lidé víc vážili, jednak by lidi byli naučení trochu víc používat vlastní hlavu a nečekat, až jim někdo něco přikáže.

A německá ochota poslouchat bezmyšlenkovitě své "osvícené" vůdce se bohužel každých pár desetiletí zapíše do dějin Evropy ...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Takový malý příklad:
Už jsem to tu někde psal. Volal jsem do místního železářství a domácích potřeb jestli mají otevřeno. Zkraje minulého týdne.
Že potřebuji hadičku se šroubením k PB vařiči. Že to moc nespěchá, ale přece jen bych ji rád měl.

-"Samozřejmě, není problém. Přivezte vzor a buď to najdu ve skladu nebo objednám"
*
A šlo to bez nějakého camrání po marketech, mimochodem v té době zavřených. A navíc nevím kde bych tam takovou věc hledal.
*
A jak jsem tam přijel, měli už nachystáno včetně náhradních dílů a alternativ.
V obchodě jsem strávil jen pár minut a chodilo se tam jednotlivě...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5344
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Rafael »

Proč porušení zákazu?
Vesnický obchod m.j. i s drogerii, dezinfekci, krmivem pro psy apod.
Sava, lihu a věcí podobných dost.
Takové obchody snad měly výjimku, ne?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Západní Češi - je pravdou, co píše boulevardní plátek - že do starobinců jsou na nucené práce nasazovány studentky?

https://www.extra.cz/studenti-v-domovec ... oka-pokuta
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Uz se mi zastesklo po cislech :-) Dnes ale nebude graf, nybrz tabulka. Stve mne, ze nikde nejsou zverejnovany podrobnejsi udaje o zemrelych v CR. Tak jsem se pustila do vlastniho "vyzkumu".
20200410-statistika.jpg
V prvnich 2 sloupeccich vidite pocet evidovanych nakazenych podle veku a % z celkoveho poctu nakazenych. Ve 3. sloupci je pro srovnani uveden podil dane vekove kategorie na celkove populaci CR. Srovnanim vidite, o kolik vic nebo mene, nez by odpovidalo podilu na populaci, je dana vekova skupina nakazena. Jak z toho vychazi, pomerne vic jsou nakazeni lide ve veku 15-64 let, tedy socialne aktivni (jak prekvapive :) ) Ale zaroven to ukazuje, ze nasi seniori jsou zatim pomerne dobre chraneni.

Dalsi sloupecky uz jsou zajimavejsi. Ze statistik o k-viru jsem vzala prumernou smrtnost v dane vekove skupine a dopocitala, kolik by to v dane vekove skupine znamenalo mrtvych z poctu v dane vekove skupine aktualne nakazenych. To uz je udaj, ktery nase organy taji, takze tady je to uz jen matematika. Ovsem soucet techto matematickych vysledku tvori pouze 86 mrtvych, zatimco jich aktualne evidujeme 113, tj. o plnou 1/3 vice, nez by odpovidalo statisticke smrtnosti. A to i pres to, ze kapacity intenzivnich luzek, vyclenene pro tezke pripady SARS2, jsou aktualne vyuzity pouze z 15 %, cili kvalita a dostupnost nemocnicni pece tu ted nema vliv (resp. ma spise kvalitativne pozitivni vliv).

Vypovida to tedy o tom, o kolik je populace promorenejsi, nez odpovida statistikam. Mame nyni 113 zemrelych, tj. 113 lidi, kteri se nakazili pred cca 14 dny. A to jsme meli kolik nakazenych 27. 3.? Evidovanych 2 062. V dobe, kdy Italie mela 2 032 nakazenych (udaj z 2. 3. 2020), mela pouhych 52 mrtvych! My jich mame 2x vice nez Italie v dobe stejneho vyvoje nemoci!

S pouzitim me italske konstanty a porovnanim vyse uvedenych udaju mi vychazi, ze celkovy pocet nakazenych v CR (tedy vcetne neevidovanych), s prihlednutim k trvajici karantene jako pomerne ucinnemu nastroji, je aktualne priblizne 94 tis. osob. S ohledem na ty narvany Hornbachy vcera by karantenu po Velikonocich zacal uvolnovat jenom blazen...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

Radeq - To vypadá jako klasický bulvár fake. Už jen věta... včera nám přišel ze školy mail, že pokud někam nenastoupíme na pracovní činnost nebo se nepřihlásíme někam dobrovolně, tak nás nepustí dodělat školu,

Ten mail bych chtěl vidět. Protože pokud by v něm bylo to, co je napsáno v článku, tak je to na promptní kontaktování police nebo spíš dobrého právníka (vydírání?, vyhrožování?) a potom policie...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

od proforma » 10.04.2020 13:58

Uz se mi zastesklo po cislech :-) Dnes ale nebude graf, nybrz tabulka. Stve mne, ze nikde nejsou zverejnovany podrobnejsi udaje o zemrelych v CR. Tak jsem se pustila do vlastniho "vyzkumu".
...
A to jsme meli kolik nakazenych 27. 3.? Evidovanych 2 062. V dobe, kdy Italie mela 2 032 nakazenych (udaj z 2. 3. 2020), mela pouhych 52 mrtvych! My jich mame 2x vice nez Italie v dobe stejneho vyvoje nemoci!
Mě tedy vychází jiná čísla:
26.3.202 jsme měli 2022 nakažených a ke stejnému datu, tj. 26.3. bylo 9 úmrtí…
Kde je rozdíl?

https://nakit.cz/koronadata
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od bivoj »

proforma píše: 10.04.2020 14:58...Vypovida to tedy o tom, o kolik je populace promorenejsi, nez odpovida statistikam. Mame nyni 113 zemrelych, tj. 113 lidi, kteri se nakazili pred cca 14 dny. A to jsme meli kolik nakazenych 27. 3.? Evidovanych 2 062. V dobe, kdy Italie mela 2 032 nakazenych (udaj z 2. 3. 2020), mela pouhych 52 mrtvych! My jich mame 2x vice nez Italie v dobe stejneho vyvoje nemoci!...
Dopustila jsi se hrubé úvahové chyby ;) : Pokud jsme 27.3. měli 2062 nakažených a 9.4. (tedy za 14 dní) 113 mrtvých,
tak pokud v Itálii měli 2036 nakažených 2.3., tak 16.3 (opět za čtrnáct dní) měli už 2158 mrtvých, tedy 20x více, jak my.

Omylem jsi porovnala počet mrtvých v itálii ze stejného dne 2.3 - kdy měli 2036 nakažených a 52 mrtvých a nikoliv ze dne následujícího za 14 dní po 2.3... ;)

Dne 26.3, tedy v době, kdy jsme u nás v ČR měli 2062 nakažených jsme měli 9 mrtvých, tedy cca 6x méně než Itálie v době když měla 2032 nakažených (a 52 mrtvých) ...

Jsme na tom tedy neporovnatelně lépe, než Itálie, nicméně právě díky těm nařízením a omezením pohybu a setkávání lidí. Rozvolňování nás může velmi rychle šoupnout na italskou cestu...

EDIT - pepaf byl rychjlejší, já to rozepsal více zeširoka...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět