Operace Capi hnizdo

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od TomSmith »

MPSMacek píše:Tak přidám pohled toho naštvanýho na Václaváku... Tajně doufám, že to pomůže aspoň trochu stmelit Český národ, zoufale to potřebujem! Asi stejně tak, jako vypadnout z eu... naděje umírá poslední...
Ja ti nevím, ale když koukám na protiBurešovské demostrace kde se to jen rojí vlajkami EUsssr,
tak nevím o jaké stmelení ti jde. O stmelení s bruselem fakt nestojím.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Nicotinick »

Babiš je podnikatelský žralok a možná lidský z.rd, ale na pozadí všech protestů proti němu je dobré si uvědomit jedno. Řádně zahýbal a místy přerušil penězovody směřující od státního rozpočtu a veřejných zakázek do partajních pokladen tzv. "demokratických" stran a to jak na vládní, tak krajské úrovni, mnohdy na úrovni velkých měst. A to se .urva neodpouští. :)


A málokdo si pamatuje tu mediální hysterii, když jen naznačil, že by výrazně pokrátil přísun financí neziskovkám. :) Tady pak trošku ucuknul, ale on si "to .ovado, dovolil o tom vůbec uvažovat a nikdo si teď není jistý, kdy se k tomu vrátí". A to se neodpouští také. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Rafael »

Ž̌ena kdysi:
"Koukni na toho Babiše, lepší vtip jsem dlouho neslyšela"!
Bylo to v TV.
"No, já bych přinejhorším toho ministra financi, já se obětuji, vzal".
Pak se zamyslela a řekla, že ono to vlastně vůbec vtipné není.
*
Na PL kdysi vždy se prezentoval takhle:
"Andrej Babiš na dotaz neodpověděl".
Jako jeden z mála nebo vůbec jediný. To mi tak nějak utkvělo v paměti...
A dnes? "Čau lidi" apod. a je skoro všude...
*
Jedním slovem, či lépe gifem - vychytralý, všeho schopný a nepředvídatelný Lišák
animated-fox-image-0090.gif
animated-fox-image-0090.gif (100.36 KiB) Zobrazeno 5306 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od TomSmith »

Nicotinick píše:Řádně zahýbal a místy přerušil penězovody
Tak tak, ještě připomenu jak demobloku zhatil dostavbu Temelína, ti tam už stáli fronty na bakšišné z megazakázky.
Než hrabiš poprvé vyhrál volby, tak jsem z médií doomrzení pořád poslouchal jak je potřeba dostavět Temelín jinak nastane konec světa ... furt dookola, samozřemně že se to bude financovat z nové atomové daně (zatím máme na faktuře jen solární).
No a pak vyhrál Hrabiš a že dostavste si, ale ze svého :mrgreen: pak jsem najednou z těch samých medíí poslouchal jak cena energii klesá, a jak máme hromadu přebytků které vyvážíme a že se nevyplatí stavět ani plynovku natož atomku :mrgreen:
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Cep »

Nicotinick píše:.... Řádně zahýbal a místy přerušil penězovody směřující od státního rozpočtu a veřejných zakázek do partajních pokladen tzv. "demokratických" stran a to jak na vládní, tak krajské úrovni, mnohdy na úrovni velkých měst. A to se .urva neodpouští. :) ...
Takže jediný penězovod který zůstal, vede k němu. Tomu se říká konkurenční výhoda...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Nicotinick »

Jsem poslední, kdo se NeBureše bude zastávat, ale je dobré si porovnat celkové tržby Agrofertu (po Evropě) a přijaté dotace. V porovnání je to v řádu jednotek procent, nic co by tak silná firma neustála, kdyby o ně přišla. Celé Čapí hnízdo je něco jako když si člověk s 50 000 měsíčním platem půjčí u kávovaru na chodbě od kolegy dvacku na kafe protože zrovna nemá drobné a zapomene na to. ;) Docela bych věřil, že to je téměř na hranici Babišových rozlišovacích schopností, on počítá s jinýma nulama než většina společnosti. Ale protože je to pro opozici, občany a novináře .urva hodně nul, je kolem toho takového křiku. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Cep »

A kolik máš z tržeb zisk? Protože dotace = zisk. <br>
Čapí hnízdo, Penam, firma 'zakleknutá' finančákem, ...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Rafael »

Kniha od Jaroslava Kmenty Boss Babiš které je plný internet.
Ale názor na ni nemám protože jsem ji nedokázal dočíst.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Nicotinick »

Cepe slyšel jsi někdy o daňové optimalizaci ? :D :D :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Nicotinick »

Občas se bavím tím pokrytectvím jak všichni ojebávají kde můžou, lidi žijí na hromádce aby ženská vyšla na samoživitelku, zaměstnanci kradou papír do tiskárny a služební cestu odklánějí na nákupy, podnikatelské dcerky jezdí v autech psaných na tátovu firmu, přepážky montovali do všeho možného aby to bylo na N1, rekonstrukci kuchyně bráchy dají "do nákladů", optimalizují hypotéky a spoření s Liškou, čerpají Zelenou úsporám, Kotlíkové dotace a Dešťovku, ale Babiš, protože to dělá v násobně větším objemu, ten je to největší zlo téhle země. :D :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od zedik »

Nicotinick píše:.... ale Babiš, protože to dělá v násobně větším objemu, ten je to největší zlo téhle země. :D :D
Babiš je v první řadě nenažranej prolhanej ksindl,kterej před volbama slíbí cokoliv komukoliv a do těch svejch čachrů se nestydí namočit obě svoje děti,kvůli - pro něj - pár zasranejm drobnejm.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Nicotinick »

OK, souhlasím.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od bacil »

Nemyslíáte si, že Babiš, kdyby byl největším finančním zločincem, jak je prezentováno, by byl taky největším miliardářem v česku? Je sice bohatší, než Trump, ale předstihla ho asi dvacítka čechů. Včetně Bakaly a pod.

Proč, když se Zeman zmínil o Bakalovi, to ČT vycenzurovala?

Zkuste popřemýšlet, jestli s tím Babišem nesedáte někomu na vhodně nastražený lep.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od dracekvo »

Pochubuju, že babiš v dotacích na ČP měl vůbec nějaké angažmá. Protože když se podíváte na obrat firmy, tak jak už tu bylo psáno, jsou to jen drobné. A upřímně si nemyslím, že by přímo babiš neměl na práci nic lepšího, než vyplňovat žádosti o dotace :)
Takovéhle věci májí na starosti jeho podřízení, co mají za úkol vyhledávat přílržitosti na dotace a pak o ně i žádat.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Nuwara »

Dracek: Hele, to se jako snažíš říct, že je takový neschopa, že netuší co se mu děje v jedné z jeho firem? Že jako jen sedí na piedestálu holdingu Agrofertu a ani trochu se nestará o chod firmy, protože na to má lidi?
Bacil: Nevím jestli největší, ale to podle mě nehraje roli. Roli hraje fakt, že patří mezi ty velké. Buď konkrétní, jak to myslíš s tím sedáním na lep? Jako že je Babiš bílý kůň nebo jiná nastrčená figurka?
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Maric »

50 milionů jsou a nejsou drobné. Pokud je může dostat za vyplnění pár papírů, navíc když to za něj vypíše někdo jiný, je to taková malá domů. Stejně jako ta technologie do Penamu. Taky by to mohl zacvakat ze svého, ale proč by to dělal, když ho to stojí jen trochu času, pár mailů a telefonátů. Jsou to čisté prachy, na získání kterých se podílí jen několik osob, a nemusí se dohadovat se zástupci zaměstnanců a majiteli dodavatelských, či odběratelských firem.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od TomSmith »

Docela rád bych se zeptal demostrantů z milion chvilek jaký mají názor na referendum a přímou odvolatelnost politiků.
Mám pocit že ti samí lidé kteří teď požadují odvolání babiše jsou zapřísáhlými odpůrci obého :mrgreen:
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od dracekvo »

Mě by spíš zajímalo, kolik % z těch demonstrantů bylo volit :) určitě to bude vyšší než republikový průměr, ale rozhodně to nebude 100%.
Takže kdo nebyl u voleb, vzít obuškem po zádech a poslat domů.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Rafael »

Takový laický, konspirativní, venkovský, hospodský názor, ale můj:

Arabské jaro, Syrie, Libye, Kyjevský majdam, zavražděný slovenský novinář, atd. a apod...
Vyvolat nějakou hysterii, dostat nespokojené lidi, jedno jaké a s čím do ulic, a pak už se s nimi bude dát jakkoliv pracovat a ovlivňovat je.
Hlavní je vyvolat nějaký chaos a získat mediální pozornost...
*
Tímto v žádném případě nechci obhajovat Agrofert, jeho "svěřenecký fond" a ani jeho ANOŠéfa.
Jen mě dnes velmi zaujalo živé vystoupení p.ml.Klause v parlamentu o zhoubném vlivu dotací. Na rozdíl od ostatních kecalů.
*
Nebýt regulí EU žádné by v takovém zhoubném množství nebyly, nebyla by až taková korupce, tak pokřívené a byrokraticky nastavené podnikatelské prostředí.
Okrademe na daních ty nejmenší a nejslabší a "nějak" to pak, samozřejmě s naším ziskem rozdělíme těm nejagilnějším a nás EVROPU podporujícím.
Pan Klaus to nějak tak přímo neřekl, je to jen můj názor na dotace!!!
*
Párkrát jsem už na něco podobného narazil:
Naše malá firma nikdy nečerpala, nečerpá a ani čerpat nebude žádné evropské dotace!
*
Na druhou stranu - kdo by takovému lákadlu, získat cizí peníze jen za nějakou byrokracii odolal?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Nicotinick »

Asi tak nějak. Dotace jsou Evropský mor 21. století.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět