Skříně na zbraně

Obranné spreje, pasti, improvizace, atd. Ale také vše o ukládání zbraní, netradičních zbraních a všeobecně o zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Skříně na zbraně

Příspěvek od Max »

Zdravím, plánuju pořídit skříň na zbraně, o rozměrech mám jasno, ještě se rozhoduju jaký způsob uzamykání zvolit.
Nejlevnější je samozřejmě klíčové uzamykání, klíč se mi nechce nosit neustále s sebou a doma se mi ho taky nechce nechávat. hlavně kvůli dětem, protože se obávám, že by ho dříve nebo později objevily (stejně i případný zloděj). Nejvhodnější se mi zdá elektronický kódový zámek doplněný klasickým klíčovým. Klíč by mohl být uložený někde mymo bydliště a použitý pouze v případě vybití baterie či poruchy elektroniky (je to nepravděpodobné, ale co kdyby). Bohužel tuto kombinaci nenabízí každý a navíc je trezor na 7 dlouhých s oběma zámky o cca cca 3500 Kč dražší než obdobný typ jiného výrobce, sle pouze s elektronickým zámkem. Další možnost by mohl být mechanický kombinační zámek, s ním ale nemám žádné zkušenosti a mám obavu, jestli bych byl schopnej ho ve stresu otevřít :D
Řešil někdo podobný problém, co by jste doporučili? Případně můžete dát reference na konkrétního výrobce/typ.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Skříň jednoplášťová, typ WSA, výrobce WICO www.wico.cz . Oproti jiným má tlusté stěny 3mm, takže je i úctyhodně těžká a slušně odolná. Z hlediska spolehlivosti jsem já zvolil klasický klíčový zámek. Už mě nebavilo pořád měnit baterky v elektronickém zámku u mého druhého trezoru.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od PaF »

Hlavne s atestem, splnujici pozadavek zakonneho ulozeni...
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Max »

Atest je samozřejmost, jenom jsem to zapomněl zmínit. Skříň od WICO je zatím v užším výběru, bohužel umí buď klíčový nebo elektronický zámek, né jejich kombinaci.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Já bych dva zámky neřešil. Ze zkušenosti - mám dvouzámkový trezor a jeden klíč je stále zastrčen a schovávám jen jeden. Prostě mě manipulace se dvěmi zámky neskutečně sra... :devil

Ale dva zámky ti na objednávku asi udělají také.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od PaF »

Pozor. Mam 3 trezory s elektronickym zamkem od ruznych vyrobcu a vsechny maji pod klavesnici "nahradni" zpusob odemceni takovym kulatym srandaklickem (kdyby dosly baterie). Nevim, jak to maji reseno certifikovane trezory, ale nejaky zpusob otevreni po selhani baterii prece byt musi?!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Vždy je tam skrytý klíč nebo plošky pro připojení externí baterie.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od JimmyJazz »

Mam doma tohle http://www.civiskovo.cz/?p=productsMore ... 8&sName=M7 a nemuzu si stezovat. Splnuje to pozadovane zakonne normy, za velmi slusnou cenu, uzamceni jednim motylkovym klicem (nosit tento klic ve svazku s ostatnimi pouzivanymi neni problem). Jedine, co bych mozna vytknul je to, ze dreveny kus, o ktery se opiraji zbrane, by mohl byt vice vyrezany a polstrovany.
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od BOGOVIK »

Me tak napada, neni lepsi si trezor dat do komory a dvere od ni opatrik el. zamkem na kod? V nejhorsim pripade, tj. pri nebezpeci dvere vyrazis (deti si to nedovoli a mas to pred nima zabezpeceno) a dostanes se ke zbranim. Kdyz ale nahradni klicek nebudes mit doma jak planujes tak sji v pripade vybiti baterky...
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Max »

Možná nakonec skončím u klíče a za ušetřené peníze koupím nějakou novoou hračku do trezoru ;) . Zámek u trezorů WICO umožňuje výměnu baterky zvenku, ale pořád té elektronice nedůvěřuju na 100% (jsme přeci na rozpadu, že jo).
Stejně mám obavu, že než děti dostatečně vyrostou, dávno přestane skříň stačit a budu muset hledat náhradu. Nebo pořídit barák a vybudovat trezorovou místnost :D
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od marish »

Taky jsem řešil, a vyřešil skříň na normální klíč. Jeden mám na svých klíčích, takže buď jsme oba doma nebo je venku se mnou. Druhý klíč mám zajišťený tak, aby byl dostupný pokud o první přijdu, nebo budu vyřazen z provozu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Tak dnes mi dorazila WSA10 Combi. Hezka, celkem dobre udelana. Jen drzak dlouhych zbrani je opravdu na dlouhe zbrane, takze vsechny moje karabiny musim podlozit cca 30cm vysokou polici a steny vylepit filcem abych si je neposkrabal. Jinak jsem spokojeny.
pepinolupino
Příspěvky: 25
Registrován: 07.09.2011 14:57

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od pepinolupino »

Vážení, máte někdo praktické zkušenosti se stavbou trezorové místnosti? Mám na mysli umístění, materiál, konstrukce, stavba, dveře... Letos se budu muset do ní pustit, tak bych rád nasbíral nějaké zkušenosti.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Ja trochu ano. Vecer napisu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Tak u skříně WSA10 musím udělat spodní polici o výšce 20cm, jinak je horní držák zbraní jen na okrasu. Přikládám foto:
obrázek-2.JPG
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Karlos »

Tak ona ta pěnovka ze které je ten "držák" vyroben je dost na pikaču... měl jsem tam stejnou, neni nad dřevo a tmavě zelený filc ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Jojo, budu lepit koberec na zadní stěnu a upravovat držák. Ale až dostanu tu správnou náladu ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Fabulous »

Ve skříni se již zabydlují udělátka a zjišťuji, že je to opravdu polotovar, který musím doladit jinými držáky a policemi.
obrázek 1-1.JPG
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od revas »

Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Skříně na zbraně

Příspěvek od Karlos »

Fabik: moooc pekny pohled :yes
Odpovědět