Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Heike »

Jim: Možná by se vyplatilo odkoupit z inventáře zámku v Opočně Mitrauilleisu. Aspoň neutratíš za převoz přes moře. Kadenci to má větší.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Jim Corbett »

Pravda, pravdoucí... :) Tady je animace jak to fungovalo: https://www.youtube.com/watch?v=jO3haWrRtrY Gatling je ale moje srdcovka... :D https://www.youtube.com/watch?v=t9qEToARkIM

https://www.youtube.com/watch?v=sDulg9lOX6E
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Heike »

No, pruská garda u Met by mohla vyprávět, 8000 prajzů mínus během asi 20ti minut. Pro rozpadlické účely by šla dejme tomu espignola, střílí dávkou až 20 ran, známá od středověku, akorát to chce být warlordem, vzhledem k jejím drobným nedostatkům, sám bych s tím nerad střílel, taky to dávali třeba indiánům do ruky. A přejdu li z obrany sídel a k tomu vhodných zbraní k obléhání, tv signál nebude, hospody budou zavřené, mlíko v akci v Kauflandu vybrané až na paletu, a důchod v nedohlednu, doporučil bych C.K. raketomet tuším z 1860, tyčové dělo na trojnožce, přesnost sice nic moc, rotační stabilizaci to nemělo, ale co víc si přát pro zpestření nudných zimních večerů v době po apokalypse.
Uživatelský avatar
misob
Příspěvky: 34
Registrován: 18.04.2016 23:20
Bydliště: nedaleko Brna

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od misob »

take zbrane su uz moc. tazke a nemotorne. ale k obrane sidla myslim velmi ucinne. hlavne moment prekvapenia- niekto mi chce ukradnut zasoby, ci sa zmocnit domu a bol by nepekne prekvapeny ranou z kanona :D
plus kanina je jeho variabilita. co sa do hlavne vojde, to je schopny vymetat von. ci je to kartacovka z roxorov a klincov, alebo stara retaz, alebo kamen v handre, dokonca aj velka ocelova gula z loziska...
len mat ten kanon a pol tony prachu...
Mám rád športy, kde sa niečo páli... benzín, či prach je mi to jedno. Pre PA dobu sa snažím vzdelať a pripraviť. Veď stačí vedieť, čo sa deje vo Svete a viem, že PA doba je asi za rohom.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Venet »

poznal som chlapíka na Slovensku, čo si kanón vyrábal sám. Odlieval z bronzu... Kým došiel na všetky detaily ktoré v starých knihách o odlievaní neboli zámerne napísané, tak pokazil niekoľko odliatkov. A prach si miešal sám. Predsa len, kanón mal väčšiu spotrebu ako malorážka, tak ho to vyšlo lacnejšie - drevenné uhlie síra liadok... A vždy sa tešil na predvádzačky jak malý chlapec. (predsa len streľba z kanóna len tak na záhrade sa moc nedá obkecať...)
A čo sa týka gatlinga, pred rokmi som čítal na strelectvi bodka cz, niekto robil projekt na malorážkový gatling. A tuším v tom mal prsty aj gravedigger. Alebo primárne Gravedigger? Ale jak to dopadlo už neviem...
Cogito, ergo armatum sum.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Strelec45 »

Na Silvestra si toho nikdo nevšimne. Jen nestřílet projektily... ;)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od DeadMan »

You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Jim Corbett »

Strelec45 píše:Na Silvestra si toho nikdo nevšimne. Jen nestřílet projektily... ;)
Proč jen na Silvestra? Založte si ochotnický spolek a do 22.00 hod můžete provozovat salutní střelbu podle libosti v rámci zkoušek na divadelní hru. Scénářů jistě dokážete vymyslet dostatečné množství... :D Neměl by s tím být problém ani v případě natáčení funkce historické (perkusní, křesadlové,atp.)zbraně třeba pro YouTube. Jen to těm policajtům budete muset umět vysvětlit. Podmínky jsou: salutní střelba, soukromý (uzavřený) pozemek a nějak doložitelný účel střelby. Když chcete cvičit psa s poplašňákem, tak taky nečekáte na Silvestra, nebo Boží Tělo...
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Strelec45 »

Kanón není startpistolka. :mrgreen:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Jim Corbett »

Tak ono je rozdíl jestli tlakovou vlnou od kanonu sousedům rozmlátím okna na Silvestra na tajňačku a budu potom dělat jako že nic, nebo to provedu s plnou parádou po nedělním obědě a budu se u toho tvářit jako národní buditel, přinášející kulturu mezi barbary... :mrgreen:
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Heike »

Ideální je přidat se k nějaké historické jednotce, ono i obsluha něčeho tak jednoduchého jako je zpředu nabíjené dělo má svá úskalí. Ať při delší střelbě nebo třeba u rizika roztržení hlavně. V době budoucí bych volil fugas, ježky co se užívaly proti jezdectvu-když prošly kopytem chráněným podkovou, nemusela by být podrážka takový problém. Věcí volby při obraně spíš bude, zda to má eliminovat hrozbu okamžitě a z jedné vody, aby měl člověk klid, nebo zda to má útočníky odradit, to nese riziko probdělé noci spánkem rušeným nepříjemným nářkem a voláním mámy z obraného okruhu. Každopádně stačí se inspirovat v historii. Dějiny tvořily nejen pušky a děla, ale třeba náš král venca Dvojka dokázal, že skopčáci doslova prosrali válku u Kuten hor.
Uživatelský avatar
misob
Příspěvky: 34
Registrován: 18.04.2016 23:20
Bydliště: nedaleko Brna

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od misob »

Kopyto nie je podkovou chranene, ako si myslite. Podkova kopyto chrano pred rozstiepnutim, pomaha konovi sa zapriet v terene. Pre predstavu podkova je ako si obut na konce prstov na nohach mini topanky. Chodidlo ostava bose a chodit treba po spickach. Kon de facto chodi po spickach po "nechtech".
Ale ti jezci su v okoli pri obrane ucine hlavne v noci, ed sa niekto chce priblizit potichu a neuvidi ich, alebo ked niekto proste pobezi pruamo v utoku a nebude pozerat pod nohy. Vyradi to aj pneumatiku urcite, tak by som to nezatracoval.

Pripomina mi to este jednu dobru vec. Ako skauti sme okolo tabora natahali spagaty od liesky k lieske a navesali sme na nich zvonky z konzerv (stdiecko z kamena na spagatiku) a ked sak nam chcel niekto priplizit, ci nam medved chcel vyzrat zasoby, tak " mu odzvonilo" . Celkom sikovna vec.
Mám rád športy, kde sa niečo páli... benzín, či prach je mi to jedno. Pre PA dobu sa snažím vzdelať a pripraviť. Veď stačí vedieť, čo sa deje vo Svete a viem, že PA doba je asi za rohom.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Heike »

Budu se muset podívat, jak vypadá podkova. S těmi ježky jsem to netušil, že nesmí být vidět. Já k nim mám cedulku s nápisem ZDE DUPNOUT! V obraně? Snad v útoku, já když útočím, tak je házím před sebe, protože pravděpodobnost, že dva lidi pocukrují cestu ježkama je fakt malá...Ta nástraha s provázkem přes cestu je originální, to tu ještě nikoho nenapadlo.
pparatkoo
Příspěvky: 13
Registrován: 10.05.2016 21:17

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od pparatkoo »

My jsme jako "alarm" používali tři prázdný lahváče spojený za hrdla provázkem aby byli cca 10cm od sebe, pak nataženej provázek a další tři lahváče. Když o ten provázek v noci někdo zakopl tak to cinkalo že by to probudilo mrtvýho :D
No ale potom jsme přešli na rybářskej pípák a vlasec nataženej kolem tábora ale to už nemá tu duši :)
No ale k těm kulím. Já z perkusní pistole zkoušel všechno možný a nejvíc se mi líbili (pouze teda na blízko) lehce podkaliberní kule zklepaný kladívkem do tvaru krychle. No a teď jsem získal pytlík (cca 600+) skleněnejch kuliček 9mm tak mě to taky láká ale zatim je střílím jen z praku.
pparatkoo
Příspěvky: 13
Registrován: 10.05.2016 21:17

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od pparatkoo »

Ehm pardon. To o těch kulích patřilo do jiného vlákna. ;)
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Cep »

Obrázek
Nesmí to být samozřejmě po roce 1890.. ;-)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Serža »

jen malý tip na uskladnění luků a šípů
Přílohy
17c8942e3c630101ff46ad4aad46265f.jpg
c44a8ea7157a0780eac5dd4aef88f714.jpg
cbc7698d4c5c2f8aca44d658d575e553.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Bill Masen »

Ale tyhle už jsou na ZP, ne?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Serža »

koukej na stojany...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od skagerak »

Proc by mel byt luk na zp?? (Ne u nas neni)
Odpovědět