Brokovnice nejen do batohu...

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Cherro »

No, pokud to máš do leče, tak stejně sklopku podle zákona tam mít nemůžeš, (jestli se něco změnilo tak ať mě místní "právní odbor" opraví, ale u lovecké zbraně musela být pevná pažba), takže než něco "bastlit", tak si nech u někoho kdo dělá pažby udělat přímo na míru, nemusí to být ani z ořechu, stačí buk, stříkni ji na černo a máš hotovo. A myslím že to bude estetičtější i levnější... Já sám mám do leče Remingtona 870 v černým plastu. Ideální flinta. ...teda pokud se nepotkáš na naháňce s nějakým "tradicionalistou". Ač se píše rok 2015 někteří myslivci stále ještě nedokážou "rozchodit" flintu v plastu... A natož něco tak "amerického" jako je pumpa!!! :devil
Fryda
Příspěvky: 4
Registrován: 06.02.2015 13:18

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Fryda »

To je přesně ono. Nezměnilo se nic. Přestože jsem tradicionalista, tak na dosled by byla dobrá tadle krátká s pevnou pažbou. Já bych spíš upřednostnil právě tu plastovou pažbu. Nevadí tomu křoví ani vlhko, neotlouká se, neštípe, ale musim sehnat nějakou co tam pasuje. Nechat si udělat novou pažbu, nebo tam dopasovávat z něčeho jinýho mě příde zbytečný a hlavně zbytečně drahý. Za ty peníze se dá určitě pořídit jiná i s pažbou, ale já už mám tuhle a nechci se jí zbavovat. F
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od krvfx »

Tak jsem se konečně dočkal - v neděli bude doma zkrácená ZH121 s lištou na baterku. Celková cena včetně zkušebny a náhradních hlavní ráže 16 (zkracoval jsem 12) 7600 Kč:) Fotky budou :rock
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Bill Masen »

Taková záludný otázka, pokud má zbraň, třeba lupara sklopnou pažbu a s rozloženou pažbou má celkovou délku přes 600 mm, ale se složenou má pod 600 mm, je to krátká, nebo dlouhá zbraň?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od devlop »

koukni do zákona, důležitá je délka hlavně:

Krátká zbraň - palná zbraň, jejíž délka hlavně nepřesahuje 300 mm nebo jejíž celková délka nepřesahuje 600 mm

Zbraněmi kategorie B jsou:
dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Bill Masen »

Tak zákon samozřejmě znám. Já mám na mysli situaci, kdy hlaveň má 305 mm a celková délka je včetně pažby třeba 800 mm a po sklopení pažby 500 mm. Je to C, nebo B?
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Kubak »

Hlavní slovo bude mít zkušebna.
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od zdoch »

Než bych sáhl po "pistolové" pumpě (nejen do batohu), tak bych volil raději něco ve stylu dostavníkové brokovnice, např. brokovnice Boito:
Obrázek

Lupara a ostatní pistolovky se špatně drží, obsluha je hodně nekomfortní a účinný dostřel je nějakých 10m, u této 20" hlavně je to přibližně 25m, což např. na ulovení drobné zvěře taky není zrovna moc (zkuste se někdy k zající/bažantovi přiblížit na tuto vzdálenost, aby o vás zvěř nevěděla). Pro obranu dobrá, má vyhazováky/vytahovače, a ráží 12/76 takže rychlost přebití a účinek dostačující.. Moc nemám rád ty řeči, že jak pumpa není alespoň 6+1 tak je to na nic (většina přestřelek končí do 2-3 nábojů).
Navíc se tahle zbraň dá sehnat kolem 12.000,- a po rozložení na 2 díly měří půl metru, takže se vejde do středního baťohu. Jasný, je to vyrobený někde v brazílii (furt lepší jak sponzorovat turka!), ale za ty peníze.. Navíc pro sport to nemá moc použití, takže takovou dvojku za život na sebeobranu/lov neustřílíte.

No a vzhedem k tomu, že mám rád malý počet zbraní, ale zato univerzální, jak na lov/sport/sebeobranu, který si držím ve skříni a nerad zbraně měním, tak jsem koupil brokovou kozlici Baikal - IŽ 27 EM-1C, jednospoušť, ráže 12/76, vyhazováky/vytahovače, hlavně 71cm, 3x choke ;) sice dřeva jak na dvě pušky, ale tím líp, planuju si nechat trochu upravit pažbu pro moji postavu, tak bude alespoň do čeho řezat a trochu odlehčím na váze (teď 3,6kg)

Dvojky se mi líbí mnohem víc, ale ve srovnání dvojka/kozlice má kozlice ve všem výhodu..
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Václaf »

ve srovnání dvojka/kozlice má kozlice ve všem výhodu..

V čem?,nerýpu,jen mě to zajímá ze zvědavosti,díky :hand
Čechy čechům !!!!!
Leto II.
VIP
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2011 14:11

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Leto II. »

Kozlice nebrání tolik ve výhledu při střelbě na holuby, navíc dvojka tím, že má hlavně vedle sebe, dává zpětný ráz nejen nahoru, ale i do strany, takže druhý výstřel může být nepřesnější. Ale osobně se mi taky víc líbí dvojky (navíc při vyhazování vyletí obě patrony stejně).
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Václaf »

Díky za info :yes
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od zdoch »

Tak tak, jak říkal Leto. U kozlice se jako první odpaluje spodní hlaveň, která je v horizontální ose s pažbou a ramenem (podobně jako M-16), zbraň kopne pouze dozadu, při odpálení horní hlavně v ose není (např. AK-47) a zbraň kopne dozadu a nahoru.
U dvojky, pokud ji budu držet jako pravák, se zbraň chová při výstřelu z levé hlavně jako kozlice z horní, kopne dozadu a nahoru. Pravá hlaveň není ani v horizontální, ale ani ve vertikální ose k tělu a zbraň kopne dozadu, nahoru a do strany. Zacílení a dublování výstřelu je pak složitější. Pokud ji budu držet jako levák, tak se hůř bude chovat zase levá hlaveň.
Přes dvě hlavně vedle sebe se hůř míří než přes jednu hlaveň, svazek hlavní vedle sebe je navíc dost široký a špatně se drží. K tomu se konečky prstů dotýkáš hlavní, při myslivosti to nemá vliv, ale pokud na střelnici během hodiny odpálíš 200 patron, tak se můžeš o hlavně spálit.
Ale dvojka je hezčí, o tom žádná, pro obranu nebo lov je jedno jakou zbraň, výstřelů padne málo a zvíře po první špatné ráně stejně uteče a často se znovu vystřelit ani nestihne, pro sport je určitě vhodnější koza.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od PaF »

[quote="zdoch"]Než bych sáhl po "pistolové" pumpě (nejen do batohu), tak bych volil raději něco ve stylu dostavníkové brokovnice, např. brokovnice Boito:
Navíc pro sport to nemá moc použití, takže takovou dvojku za život na sebeobranu/lov neustřílíte.quote]

Nesouhlasím... LOS s brokovou dvojkou je luxusní zábava. Mám zkrácenou ZP v ráži 16. Měl jsem samonabíjecí Fabarm, pumpu Hatsan a obě šly z domu. Dvojka je mazel :yes
A pokud se startuje s prázdnou, proženu s dvojkou i pumpy ;)
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od zdoch »

S LOSem nemám zkušeností, v okolí tu se tu nikde nestřílí :( na kolik se střílí metrů?
Já měl na mysli brokové disciplíny jako skeet, trap, které jsou na většině brokových střelnicích. Tam krátká brokovnice bude v nevýhodě i s čokama. Ale zase na obranu, LOS a podobně se s ní bude líp pohybovat.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od PaF »

Jasně, na holuby je dvojka, navíc krátká k ničemu. Nebo jen pro tu srandu, jestli holuba vezmeš na 20m. Jak ti uletí dál, je v bezpečí. Stejný dosah to má 3mm broky na LOSu, což stačí. Slugy na 50m do figury taky. A hlavně, ta prča, když ty popry tak pěkně padají ;)
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od zdoch »

Děláš mi chutě, brokovnice mě moc baví, LOS určitě zkusím.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Ibex »

Co rikate tehle brokne?
zbrane.subrt.cz/brokovnice-fabarm-martial-ultra-short-14/
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Fabulous »

Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od Ibex »

:oops:
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
mr-tomas
Příspěvky: 64
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice nejen do batohu...

Příspěvek od mr-tomas »

Že by se rozšiřily naše řady? Střílím LOS už několikátým rokem dvojkou a většinou jsme rádi když se tam sejdeme 3-4. :mrgreen:
Jinak můj názor na luparu bez pažby je takový, že je to dobrý akorát tak na zablbnutí na střelnici nebo na zastrašení agresora. Jinak se s tím docela blbě míří a je to na střelbu spíše od pasu. Sám už mám třetí, a s tou poslední jsem teprve spokojenej. Nechal jsem pažbu, trochu zkrácenou, ale jde s tím alespoň dobře mířit. Ale do báglu je to pořád moc dlouhé, má to 67cm. Na to mám remingtonku 870 se zkrácenou hlavní a sklopkou. Ta má po sklopení 56cm a to se do báglu už vejde. 8-)
Přílohy
20150914_145838-1.jpg
ShortyRemi.jpg
Odpovědět