Lékárnička

...aneb jak účinně pomoci sobě, či bližnímu svému.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lékárnička

Příspěvek od Bill Masen »

Já ty obvazy našel za stejnou cenu, respektive s rozdílem desetikoruny. Proč myslíš že s tím izraelákem umí víc lidí? Ten SOF TT - WIDE se mi líbí víc, protože se dá rozepnout a nemusí se navlíkat. A je i levnější než C.A.T.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Lékárnička

Příspěvek od goral »

rozepnuti se hodi o tom zadna.

cenove vychazim spis z cen u prekupniku, kdy se to proste vyplati. Jsou to nove veci, ani u jedne z tech veci neni relevantni expirace a jestli koupim obvaz za dve, tri stovky anebo za petikilo to je rozdil.
To, ze CAT je drazssi je divny, protoze v cizine je to naopak.

Umi s tim vic lidi, protoze kombinace izraelak+CAT je nejfasovanejsi kombinace napric vsemi armadami a tim padem toho je nejvic i obecne.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lékárnička

Příspěvek od proforma »

Prikladam par fotek moji lekarnicky. Kazdodenni noseni, ale mam tam vsechno, co potrebuju, takze treba jen prehodim na kolo nebo jinam a jdu. Nechce se mi udrzovat velkou (BoB) a malou (EDC), je v tom pak zmatek. Pod fotkama pak popisu bliz obsah.
Přílohy
IMG_20151210_193659.jpg
IMG_20151210_193739.jpg
IMG_20151210_193858.jpg
IMG_20151210_193941.jpg
IMG_20151210_194116.jpg
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lékárnička

Příspěvek od proforma »

Rozkladaci lekarnicka s mnoha kapsami :-) Ihned po otevreni kapsa se 2 pary nesterilnich rukavic, pod tim 1 baleni sterilnich, pripnuto 5 velkych zaviracich spendliku. Ve stredove "kapse" v ohybu lekarnicky jodove pero a centrofix. Po uplnem rozbaleni zprava:
- 1. sitovana kapsa - 3x tampon, 2x kondom, spunty do usi, 2x rouska.
- 2. sitovana kapsa - sterilni naplasti ruznych rozmeru, pinzeta.
- prostredni kapsa se 2 pruzenkami: hotovy tlakovy obvaz (hned na vrchu), pod nim 2x obycejny obvaz, 2x mensi tlakovy obvaz, zelena lahvicka Betadinu, Esmarch, elasticke obinadlo. Pod tim vsim jeste mikrotenovy pytlik (otevreny pneumotorax).
- leva kapsa po odepnuti sitovane prepazky: vetsi kus nesterilni naplasti, 4 ks cukru (pro cukrovkare), leukoplast, 4x desinfekcni ubousky, nuzky, vatove tycinky, zapalovac.
- pod touto levou kapsou jeste cerna oddelena kapsa, tam mam leky: plato Valetolu, plato Aspirinu, plato tablet na vodu, plato Endiaronu, 2 plata zivocisneho uhli, pribalove letaky k tomu.

Neni tam trojcipy satek - mam palestinu na krku :-)

Nejsou tam zadne speciality, ktere by mi bylo lito pouzit :-), naopak veci, ktere lze bez problemu a levne obnovovat. S timhle vbavenim si troufnu osetrit vetsinu bezne myslitelnych urazu a par chorob (to, co umim). Dvoji desinfekce je zamerna - jodova a nejodova, kazda na neco jineho. Leky taktez dle mych zkusenosti a potreb - kazdy z nich min. na 2 pouziti. Ano, neni tam tolik doporucovany Brufen - neni tam schvalne.

Zrovna dneska jsem pouzivala: byla jsem na skoleni, horko, vydychany vzduch, sou-sedici si stezovala, ze ji ukrutne boli hlava. Nabidla jsem ji, ze mam Valetol, chtela. Vytahla jsem lekarnicku - ty vykulene oci bych vam prala videt :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Lékárnička

Příspěvek od DanBlack »

Bill Masen píše:... Konkrétně řeším jaký tlakový obvaz, jestli ISRAELI EMERGENCY BANDAGE 4“, nebo OLAES MODULAR BANDAGE 4" případně verzi FLAT (jakej je v tom vlastně rozdíl?), nebo jinej a jaký škrtidlo...
Zeptám se trošku blbě...
V čem sou ty dva lepší než český obvaz kapesní vz.80?
(já to takhle od stolu dokážu porovnat jen z hlediska ceny...300Kč vs. 10Kč)
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Lékárnička

Příspěvek od goral »

vyrazne lepsi schopnost vyvinout tlak na ranu - tim padem lepe zastavuji krvaceni.

Jinak savost materialu bude asi taky mirne lepsi.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lékárnička

Příspěvek od Bill Masen »

proforma píše: spunty do usi, 2x rouska, zapalovac.
Hele proformo, na co máš v lékárničce špunty do uší, roušku a zapalovač? (na kondomy se ptát nebudu :wasntme) Nevím jak bych to mohl lékařsky využít.
Co mě u všech lékárniček chybí, je nějakej soupis obsahu s použitím, když by s ní náhodou někdo ošetřoval mě. :sad Taky mám staženej návod na použití C.A.T. tourniquetu a plánuju ho počeštit a přibalit.
FryderykChopin
Příspěvky: 11
Registrován: 14.07.2015 17:01
Pohlaví: muž

Re: Lékárnička

Příspěvek od FryderykChopin »

Bill Masen píše:
proforma píše: spunty do usi, 2x rouska, zapalovac.
Co mě u všech lékárniček chybí, je nějakej soupis obsahu s použitím, když by s ní náhodou někdo ošetřoval mě. :sad Taky mám staženej návod na použití C.A.T. tourniquetu a plánuju ho počeštit a přibalit.
Úplně přesné, podle mě nějaký stručný návod pro všechny položky by měl být povinným obsahem každé lékárničky. Na co 20 druhů různých obvazů když lidi nevědí při čem je použít?

A když už jsme u toho, řešilo se to tady někde? Taky bych rád věděl k čemu to všechno je.
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: Lékárnička

Příspěvek od Kublajchán »

Zapalovač je dobrej na likvidaci klíšťat. Sám ho mám taky v lékárničce.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lékárnička

Příspěvek od proforma »

@Bill Masen: spunty do usi - casto me boliva hlava z hluku (prilis hlucne kino, koncert apod.) - lepsi prevence, nez bastit chemii. Tampony - krome klasickeho pouziti, na zastavovani krvacivych zraneni. Nemusi to byt zrovna "spuntovani" strelne rany, staci trzna rana na hlave, krve jak z vola. Navic jsou sterilni. Zapalovac - snazim se je mit vsude :-), zde na sterilizaci, napr. Spendliku pred propichnutim puchyre, pinzety, kdyz je treba vyndat neco z rany (koleno se sterkem, silnicni lisej nebo i hur).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lékárnička

Příspěvek od Bill Masen »

Tampon OK, já se ptal na tu roušku, to je resuscitační rouška http://www.lidovky.cz/dychani-z-ust-do- ... _domov_tsh, nebo rouška "na hubu" https://www.dtest.cz/clanek-673/zapomente-na-rousky ? a zapalovač, sterilizoval bych raději alkoholem, ale když už ho tam máš, přidal bych ještě cigáro pro záchranáře po úspěšném zákroku, nebo jako poslední cigaretu při neúspěšném pro pacienta. :devil
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lékárnička

Příspěvek od proforma »

@Bill: rousky tam jsou, abych to mohla pouzivat i jako autolekarnicku, nebavi me udrzovat a porad kontrolovat X stejnych veci v nekolika vydanich jenom kvuli predpisum. A mimo auto do toho muzes treba zabalit useknuty prst :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lékárnička

Příspěvek od Bill Masen »

Aha, takže resuscitační, tak to dává smysl. Hlavně udržet ty expirace.
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Lékárnička

Příspěvek od Doc »

Roušku k resuscitaci resp. k dýchání z úst do úst bych v reálu dost zvážil, chce to mít cvik a nestačí si to jednou-dvakrát někde vyzkoušet na modelu. Tím neříkám, že to lidi, co to tady nosí v lékárničce neumí, ale tak obecně...
Alkoholem jen dezinfikuješ, nesterilizuješ. Tim zapalovačem bych tomu taky nevěřil, ale tak lepší než nic, zapalovač se může hodit vždycky, proč ho nemít v lékárničce. :-)
Jinak dezinfekce jsou tam obě jodové ne?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lékárnička

Příspěvek od Bill Masen »

Já ten zapalovač nezatracuju, jenom nevidím lékařský využití. Leda doplněný tím cígem. Ale psychologická stránka je taky důležitá. Může sloužit k uklidnění dalšího účastníka nehody.
Jenom tady proběhla zajímavá myšlenka (moje myšlenka :wasntme ) ohledně seznamu a návodu použití vlastní lékárničky. Musím doplnit. Byl jsem v situaci, kdy k nehodě přijeli dobrovolný hasiči, vytáhli defibrilátor a ačkoliv na ně mluvil (ten defibrilátor), nedokázali ho použít.
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Lékárnička

Příspěvek od Doc »

Já to využití vidím v tom, co psala Proforma - "sterilizace" např. jehly apod. Naopak právě u doplnění cígem tady to lékařský využití dle mě odpadá.
Návody k lékárničkám jsou podle mě na nic. Kdyby se to nějak promyslelo a fakt třeba třema jednoduchýma obrázkama popsalo to nejdůležitější, tak OK, ale ostatní je naprd... v tom stresu bude každej a kor nějakej úplnej laik, kterej by tě třeba těma věcma měl ošetřovat, totálně v háji a nebude schopnej číst návod. Ale pokud se to povede, třeba to může fungovat, nevím. :-)
Příhoda se defíkem je zajímavá a každá jednotka, co AED má, je pro práci s ním školená, takže někde je chyba. :D
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lékárnička

Příspěvek od Bill Masen »

Tak navod samozrejme obrazkovy, myslim, ze kdyz vetsine lidi ukazu CAT tourniquet a zeptam se co to je, nedostanu moc odpovedi.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lékárnička

Příspěvek od Fabulous »

Můj koncept lékáren pro okamžitou potřebu a řešení většinou méně závažných poranění je dvojí:

1. Černá - Základ je v zásadě klasická autolékárna, jen jsou v ní všechny komponenty vyměněny za kvalitní a případně jsou zdublovány. Výhodou je nízká cena lékárny a obecně nízká cena na jedno ošetření, ale přitom je velkoryse vybavena. Nevýhodou je samozřejmě trochu větší velikost.

2. Hnědá - Tato lékárna má dvě sekce. Jednu pro běžné malé úrazy a druhou pro větší průšvih. Jedna je levná a snadno doplnitelná a ta druhá obsahuje zase prvotřídní, ale drahé komponenty. Takže lékárna je kvalitně vybavena, ale nevyžaduje velké investice pro doplňování spotřebáku v případě bagatelních zranění.

Obě lékárny jsou určeny pro okamžité řešení úrazového stavu s očekáváním následného profesionálního ošetření. Proto neřeším desinfekce, černé uhlí a podobné chujoviny ;)
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Lékárnička

Příspěvek od Reccol »

Koupil bych lepší nůžky, do tohohle se blbě leze v rukavicích,bordelu, stresu...
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Lékárnička

Příspěvek od Cep »

Onehdy jsem na autolékárničce ocenil, že má uvnitř "pořadač". S jedním palcem většinou v puse jsem ji jednou rukou otevřel a celkem rychle se dostal k potřebné náplasti...
Odpovědět