Nemohu najít román, film...

Diskuze o všem možném, tedy kavárnička, hospůdka, jak kdo chcete, jedinou podmínkou je dodržení pravidel fóra.
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Nemohu najít román, film...

Příspěvek od micheldecoucy »

Nazdar, onehda jsem nekde (asi tady) narazil na roman ceskeho autora. V podstate neco jako zombie epidemie, ale ne tak uplne (vybavuju si, ze zombie mely tendence soulozit s mrtvolama, lol). Hlavni hrdine se nekde v Brne nebo kde setka nahodou s jednim prepperem a pak spolecne vyrazi pryc z mesta. Jeste si vybavuju tlusteho smradlaveho ajtaka. :D

Pamatuju si, ze se mi to vcerlku libilo, chtel bych si to overit a dat precist kamosovi, ale nikde v adresari s knizkama to nemam a najit se mi to taky nedari. Takze jestli nekdo vite wtf, tak mi to prosim napiste.
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nemuzu najit roman :)

Příspěvek od štaflík »

Kronika konce světa - Shigor Birdman
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Nemuzu najit roman :)

Příspěvek od micheldecoucy »

A sakra, na to jsem pri hledani narazil a dal to pryc s tim, ze to neni ono ... :)
DIKY! :)
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
SHABY
Příspěvky: 69
Registrován: 29.06.2014 22:12
Pohlaví: muž

Re: Nemuzu najit roman :)

Příspěvek od SHABY »

Zdravím, nehledám román ale film, ale vhodné téma jsem nenašel, tak se ptám v tomto vlákně.
Když jsem byl hadem někdy kolem roku 70, běžel v TV válečný film, který jsem sice nesledoval, ale okrajově a matně se mně dostal do podvědomí a nedaří se mně najít. Pamatuji si dvě epizody. První asi někde z počátku filmu, kdy chlap leží pod autem, velice opatrně vytahuje z nálože rozbušku, oddechne si, že je venku- a v tom okamžiku to vybuchne. Ke konci filmu jede v kabině cisterny s vodou řidič, který je postřelený a spolujezdec(-kyně) mu ruku přivazuje drátem na řadicí páku, po té cisterna spíše už setrvačností se zastaví o strom a vojáci(partizání, obrana, nevím) prostřílí tu cisternu, aby se dostali k vodě, protože všichni umírají žízní. Tento konec filmu se odehrává řekl bych skoro v poušti(minimálně velice suchá oblast jen s křovinami a sušinami).
Myslím si, že by to mohl být jih Španělska či Itálie, možná severní Afrika. Možná to byl i jen černobílý film (čb tv).
Mám takový pocit, že se to jmenovalo Zelené peklo, nikde se mně to nepodařilo najít(mimo Travolty, což není ono). Ale název filmu mně nesedí vnitřně s tou pustinou. Takže se možná pletu. Zásadní je částečný popis děje.

Prosil bych staré pardy, aby zalovili v paměti, snad si někdo vzpomene.
Přeji lepší zítřky SHABY
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Nemuzu najit roman :)

Příspěvek od DanBlack »

------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Jako teenager jsem četl dobré sci-fi o "hekslákovi" ,který se živil prolamováním hesel (byl to zákrzek, kterýho postřelili a tak nerostl) a zaboha si nevzpomenu na název.
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
SHABY
Příspěvky: 69
Registrován: 29.06.2014 22:12
Pohlaví: muž

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od SHABY »

2:DanBlack
dík za tip,je to shlédnutelné, ale není to to, co hledám.
Vybaví se to někomu z hlouby paměti? Možná to bylo i o nějaký rok dříve.66-70
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Kapo »

Starší filmík, asi francúzky. Kedy syn odíde z rodného statku na vidieku do mesta, kde sa dostane asi k drogám, a zapletie sa s mafiou. Otec-tieseň ho potom dovedie domov?, a problémy vyriešia doma tak, že si počkajú na mafianov a tam ich postrielajú. Potom to polícia vyšetruje, ale nič nenajdú a nič im nedokážu. Sa mi marí, že by tam mohol hrať otca aj Lino Ventura, ale v jeho filmografii som nenašiel http://www.csfd.cz/tvurce/2013-lino-ventura/
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od pekoz »

Ne Lino Ventura ale Jean Gabin
http://www.csfd.cz/film/40181-heroin/prehled/
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Kapo »

Jo dík, to je ono. Už sa sťahuje :)
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Venet »

Poprosím starých filmografov o pomoc pri hľadaní filmu...
Hraný film - rozprávka, obdobie - pocitovo niečo ako "vojna volov" ( takže skôr historický), myslím že to bola československo - nemecká koprodukcia ( možno nie), videl som ho v kine možno okolo roku 1985 plus mínus (možno v rámci FFP) ...
A išlo tam o prívesok/amulet, ktorý prinášal šťastie a keď priniesol šťastie tak ho predal dotyčný ďalej za menej, ako ho kúpil. Posledný (taký nejaký žoldnier alebo vojak alebo čo, spolu so svojou lúpeživou bandou) ktorý ho kúpil za najnižšiu cenu, zomrel - proste mu šťastie nepriniesol. Ešte si pamätám fragment, keď sa dostal ten šéf lúpeživej bandy k tomu prívesku, bol v nejakej stodole, a vietor pootvoril vráta stodoly, a v diaľke sa približovala skupina jazdcov, ktorý ho nakoniec zabili...
Hmm neviem viac... neviem sa dopátrať len podľa týchto fragmentov k tomu filmu - teda rozprávke.
To je všetko čo si z toho pamätám, ešte nejaké fragmenty - hrali v kocky a keď padnú dve šestky tak vyslobodia niekoho z väzenia...
Vedeli by ste mi pomôcť?
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Dagobert »

Zkus:
Poslední propadne peklu
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Venet »

:clap :clap :yes :hand
Ďakujem veľmi veľmi. Vyzerá že to je on. Teším sa
Venet
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Kapo »

Vyzerá to zaujímavo. Len na ulož to sú dve verzie. Jedna vyzerá ako z dákeho šermiarskeho vystúpenia na pódiu a druhá verzia má písaný rok 77. Asi preklep, Ten som stiahol, tak idem na to pozrieť.... :yes
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od surikata »

Já hledám podobný český film, odehrává se za vlády Václava II. V ději jsou 2 poutníci a malá holka, kteří se zapletou do čachrů na kupecké cestě kde řádí Křížová banda.
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od pekoz »

surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od surikata »

Díky na ten název bych si nepřišel. Už stahuju
lordCorvin
Příspěvky: 102
Registrován: 22.12.2011 12:08

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od lordCorvin »

To jsem stahoval před třema čtyřma rokama. Jen jsem zaboha nemohl najít soundtrack, ta písnička je chytlavá a ve filmu je jí jen kousek.
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Seldred »

Obrněný žebřiňák píše:Jako teenager jsem četl dobré sci-fi o "hekslákovi" ,který se živil prolamováním hesel (byl to zákrzek, kterýho postřelili a tak nerostl) a zaboha si nevzpomenu na název.
No vzhledem k tomu že netuším kolik ti je tak nemohu vědět kdy jsi byl teenager :-)
Ale pokud budu odhadovat že jsi to četl dříve tak by to mohl být z českých autorů Ondřej Neff a Reparátor. Tam se pohyboval nějakej mrzák a pak někdo kdo spravoval věci a prolamoval hesla.
http://www.legie.info/kniha/2009-reparator
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1293
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Nemohu najít román, film...

Příspěvek od Kapo »

Neviete, kde by sa dal stiahnuť starý /79/ madarský film "Pevnosť" ? http://www.csfd.cz/film/29311-pevnost/prehled/
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Odpovědět