Zavírací nože

...aneb pily, lopaty, lezecké vybavení apod.
Odpovědět
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od hunter »

Ahoj
Je to pěkný futuristický nožisko.
O té oceli vím kulové s takovým kosmickým materiálem nemám skušenost, další věc je výdrž té pojistky vypadá docela chatrně. Na běžné užití to bude postačovat. Každopádně 7500 za takový nůž je docela dost. Pokud ho chceš a jsi schopný akceptovat jeho cenu tak si ho kup. Batoning bych s tím nezkoušel ale na řezání a krájení bude nejspíš v pohodě.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
jojinek
Příspěvky: 72
Registrován: 04.11.2015 12:10
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od jojinek »

Ak neberieme multitooly a pevne noze , tak preferujem a taktiez vlastnim Leatherman Klamath. Bohuzial sa uz neda kupit, iba ak na ebay. Samozrejme mam v zbierke aj niekolko Opinelov, ktore su svojou jednoduchostou genialne.
78-klamath.jpg
78-klamath.jpg (17.95 KiB) Zobrazeno 11985 x
Nedostatok poznania je prapríčinou utrpenia. Nedovoľuje chápať príčiny a dôsledky javov.
Uživatelský avatar
jojinek
Příspěvky: 72
Registrován: 04.11.2015 12:10
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od jojinek »

Je to skladaci mensi brasko od Leatherman Steens (ten mam vo svojej zbierke tiez).
Ma tu niekto skusenosti s tymi to nozmi Klamath a Steens?
steens.jpg
Nedostatok poznania je prapríčinou utrpenia. Nedovoľuje chápať príčiny a dôsledky javov.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Bill Masen »

Ahoj,
v kapse nosím Victorinox Forester One Hand. Teď očekávám příchod Leathermana Wave a chtěl bych ho doplnit nějakým jednoželízkovým zavírákem. Požadavek je, aby měl delší, širší a silnější čepel, pevný úchop, otvírání jednou rukou a bez zubů. Žádný vrcholný modely, původně kolem 500,- , 800,- ještě jde. Ve výhledu mám Gerber Freeman Guide, nebo Böker Magnum Black Beast. Neco něco podobnýho. Díky za rady.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od donovanstangiano »

Za tu cenu doporučuji z vlastní zkušenosti: C.R.K.T. nebo nějaký levný model Kershaw. Je to sice samozřejmě z Číny, ale fakt mě obě značky mile překvapily.
Model ti neporadím bo to je silně individuální.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Bill Masen »

Tak model, něco podobnýho těmto dvěma, nebo máte někdo zkušenosti s temito konkrétními? Jak jsou na tom Gerbery, pokud nejsou pod masovou značkou BG?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zavírací nože

Příspěvek od štaflík »

Gerber bez BG je stejný jako s BG, co do kvality.
Některé Gerbery jsou dost slušné (LMF Infantry), jiné průměrné (Prodigy, BG Multitool), většina dost podprůměr (skoro komplet BG). Každopádně ke Gerberu najdeš vždy lepší alternativu.
Zavírák pod litr? Jednoznačně Ontario RAT-1, Ka-Bar Large Dozier Folder. Z jo laciných jsou docela fajn Bucky.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Bill Masen »

Ontario RAT-1 je sice pěknej, ale já bych raději něco robusnějšího.
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od hunter »

Ahoj
Ta krysa ontáriová vydrží na svoji cenu hodně poměr cena za kvalitu je na dobré úrovni. Zkus se podívat na CRKT m16, zavírací gator od gerberu, cold steel Recon, Code 4, Kizlyar supreme bloke x, Kershav Emerson CQC. Pokud něco drahšího tak něco od Zero Tolerance.
Pokud chceš něco tradičního tak rybičku od mikovu :D
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od the.marek »

Nebo si tady zkus pročíst těch pár stránek zpět a všechno se dozvíš... ;-). Zavírák do litra tady byl probírán asi jen tisíckrát...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Bill Masen »

the.marek
No a nebo si zkus přečíst ten můj první dotaz. Já nesháním zavírák do litru, ale ptám se jestli má někdo zkušenosti s konkrétními noži, a to Gerber Freeman Guide, nebo Böker Magnum Black Beast. Líbí se mi oba a jsou si docela podobný, (vzhledem k mým požadavkům) proto je dotaz rozšířen na "něco podobnýho"
Děkuji ti za tvoji snahu mě usměsnit, ale vlákno jsem četl a Tvá odpověď má pro mě nulovou hodnotu. Budu rád když od tebe dostanu relevantní odpověď, která mi ve výběru pomůže. Máš takovou informaci?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Bill Masen »

To hunter,
Tak ten Recon 1, ten je taky parádní, ten by šel, ačkoliv bych chtěl výraznější záštitu. Ty ostatní, to je kolem dvojky. To dávat nechci. S takovým nožem bych se bál něco páčit a tak. Prostě nože za 500,- mi bude míň líto, než bnože za 2000,- když s ním budu dělat prasárny. A Zero Tolerance, tak to jsou opravdu luxusní kousky. Zlatá rybička z damašku, tak tou si namazat sádlo na chleba musí bejt zážitek.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zavírací nože

Příspěvek od štaflík »

Přijde mi trochu legrační, že RAT-1 Ti přijde málo robustní a zároveň chceš něco za polovic. Jo, z bláta to možná dostaneš, možná to bude vypadat robustně a tacticool, ale na krysu či doziera to mít nebude ani náhodou.
Představa otvíráku za 500,-, který zvládá rutinně batoning, otevírání konzerv, muničních beden či funguje jako stupačka je mírně řečeno naivní.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Nicotinick »

Jestli něco trošku robustnějšího než RAT 1 do litru, tak Ganzo G 720. Asi o 0,7 mm širší čepel, pojistka Axis Lock, o něco lepší materiál 440C než AUS 8 u "krysy". Dá se u nás sehnat za cca 750,- peněz. Kvalita zpracování naprosto stejná, podle šroubků, čepů a příložek (oba tl. 1,5 mm) bych řekl, že to v Číně dělá stejná fabrika. Mám oba, netroufnu si říct který je lepší ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Bill Masen »

štaflík
Tak to si popsal přesně. Na to už jsem přišel. Ty dva v tom výběru jsou taky za 900,- a ne za 500,-.
Ten RAT 1 je pěknej, o tom žádná a možná jsem to s tím, že je málo robusní přehnal a potřeboval bych ho mít v ruce.
Nicotinick
Ten Ganzo G 720, vypadá taky slušně, co materiál 440A ve srovnání s AUS8?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zavírací nože

Příspěvek od štaflík »

No, prohásit, že 440C je lepší než AUS-8 bych si úplně netroufl. 440C je korozivně odolnější (ale AUS8 sladká voda v žádném případě nedostane) a teoreticky by měla držet o fous lépe ostří, v praxi rozdíl sotva poznat. AUS 8 je houževnatější. Ganzo je Čína, RAT je Taiwan, což může být pro někoho zajímavé. Minimálně ještě nedávno čínské 440 za moc nestály, naopak taiwanské nerezy jsu obecně velmi solidní. Ale jinak se mi Ganzo taky líbí, to ano a nemá takový ten čínský "look&feel" :yes
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Zavírací nože

Příspěvek od the.marek »

Já dost postrádám význam nějakých "ultimate" robustních zavíráků... Protože zavíráky prostě nejsou stavěný na nějaký "ultimate" prasení, dlouhodobou zátěž, častý batoning a na tvrdou práci. Ať bude ten zavírák mít sebetlustší čepel, seberobustnější rukověť, tak má pořád kloub a pojistku úplně stejnou jako o půlku méně "robustní" zavíráky. A byť vzhledem, velikostí a váhou působí jako robustní nástroj na pokácení lesa a postavení srubu, tak je to pořád jen zavírák se stejnými vlastnostmi co se odolnosti týče, jako jeho menší, lehčí a méně robustní bráchové.

O tom, že je 440ka lepší, než AUS 8ka bych se teda hádal...
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zavírací nože

Příspěvek od štaflík »

BM - doporučil bych Ti sledovat inzerci na knife.cz Dají se tam najít solidní kudly v 1A stavu za zajímavou cenu. Pokud nespěcháš a nemá to být luxus pod stromeček, tak se můžeš dobrat velmi slušného nože za dobrou cenu.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Zavírací nože

Příspěvek od štaflík »

The.Marek: :yes od prvního po poslední písmeno.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Zavírací nože

Příspěvek od Bill Masen »

Tak to Ganzo se mi začíná hodně líbit. štaflíku tvoje rada s knife.cz je nad zlato, zrovna mě napadlo ještě hunting forum.
the.marku, jistě máš pravdu, ale chodit po městě s "bajonetem", se mi úplně nechce.
Odpovědět