Co jste dělali 11. září 2001???

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Dan
Příspěvky: 54
Registrován: 11.03.2012 13:17

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Dan »

Pokud nekdo sledoval deni ve svete, neco podobneho ocekaval. U nas do kanclu se prestehovli vsichni z celeho patra. Na inetu jsem zjistil, ze bezny pocet navstevniku v te dobe byva 50 000 osob (turisticka reklama), tak jsem z toho byl docela zdesen. Nicmene kdyz ty baraky popadaly, pripadalo mi divne, kdyz v te reklame tvrdili, ze budovy jsou konstruovany tak, ze preziji bez problemu i naraz dopravniho letadla. Casem se k tomuto tematu vyrojilo mraky ruznych teorii. Kazdopadne se dal cekat, jak teroristicky utok, tak i verejne divadlo. Bohuzel lidem co tm zahynuli to nepomuze. Na nebezzpeci VP jsem myslel uz pred 89, jelikoz je treba vychazet ze skutecnosti, ze lidi jsou lidi. No pokud nekdo videl filmy jako sileny max, den pote (ruskej),postak, planety opic (vsechny), dokumenty o obou WW atd. atd., tak si n emohl delat nikdy iluze o celosvetovem trvalem miru, zvlaste, kdyz obe strany opony vzdy nekde vedly nejakou tu valku. Taktez jsem si vzpomnerl na Werichovu vetu z vodnika cochtana - sel po hrazi a na pasku mel napsano vzdy pripraven, tak jsem ho stahl pod vodu a ... on nebyl pripraven
Uživatelský avatar
Stg44
Příspěvky: 2
Registrován: 07.06.2015 22:27

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Stg44 »

Byl jsem v první třídě, jediný "první dojem" bylo puštění televize, a zklamání, že na dvojce je místo Simpsonů raport o "nějakých letadlech".

Pak sem šel spát, a až druhý den ve škole sem se dozvěděl, co se vlastně stalo (táta chodil do práce dřív, a máma se se mnou o tom vůbec nebavila).

Pak jsme stáli minutu ticha. :shock:
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Desouza »

Upřímě řečeno říkal jsem si , tohle není možné . Hliník ocel nepřeřízne ani nikdy :) . Trauma ani šok s toho nemám jen poněkud nedůvěru ...

Ale podstatné je ,že jsem tu dobu zachraňoval státní rozpočet ..
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
homeck
Příspěvky: 27
Registrován: 05.12.2014 13:01
Bydliště: Drahanská vrchovina

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od homeck »

Byl jsem dva roky zpátky z USA, volala mě moje matka, že hoří ten mrakodrap, co jsem na něm byl. Prý do něho narazilo letadlo. Pár dní před tím jsem se díval na film Bláznivá runway, kde byla vidět práce leteckých dispečerů. Myslel jsem, že to jeden z nich nezvládl. Přijel jsem z práce a zapnul CNN (měl jsem už digi satelit) a zrovna narazilo druhý letadlo. Titulky se změnily na "Spojené státy pod útokem". Koukal jsem na to jak puk a hlavou se mi míhaly desítky variant, co bude dál.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Fabulous »

Desouza píše:Upřímě řečeno říkal jsem si , tohle není možné . Hliník ocel nepřeřízne ani nikdy :) . Trauma ani šok s toho nemám jen poněkud nedůvěru ...
Příteli, olovo přece také neproděraví ocelový plech ;)
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Desouza »

No jo ,
jistě jde tu o rychlost . Když jsem jen tak zběžně kouknul na konstrukci křídel letadel . Už je mi to jasnější jsou tam vcelku pevné nosníky . Ale i tak ,kdybych to neviděl tak bych tomu nevěřil .. Přeci jen letadla do mrakodrapů nenarážejí každý den ..
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Tehdy mi bylo 15 let, a ten den jsem měl ve škole jistý pr.ser, který jsem bohužel musel vyřešit i doma. Poznámka ve výuční knížce. No, nebudu říkat, co jsem udělal, ale výsledkem jsem dostal za racha a musel do pokoje. Počítač zabavený za trest, zůstala mi tam jen malá přenosná televize. Tak jsem jí pustil, chvilku projížděl kanály, až jsem narazil, na tenkrát populární seriál o tom autě co se měnilo, Zmije. Už tenkrát mě zarazily palcové titulky při spodní straně obrazovky, ale nevěnoval jsem jim pozornost. Náhle seriál utnuli a já s otevřenou pusou sledoval, jak to druhé letadlo napálilo do věže. Tenkrát jsem netušil rozsah katastrofy, ale večer při zprávách mi to došlo. Ty následující dny jsem měl divný pocit kolem žaludku a říkal jsem si, co to přinese světu...
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od proforma »

Ja tehdy byla na mesicnim jazykovem kurzu v Nemecku. Dopoledne vyuka, odpoledne volno. Vetsinou jsme s dalsima koukali v klubovne na TV - reklamy se porad opakujou, clovek nakonec porozumi. Prisla jsem do tV mistnosti a povidam: "Co to je za film?" "To neni film, to jsou zpravy," ostatni na to. Docela dlouho mi trvalo, nez jsem to pochopila - a nebylo to tim, ze bych nerozumela...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Pahrb »

V ten den na školním výletě v Moravském krasu. Mám doma i tu dřevěnou turistickou známku, kam jsem si napsal 11.9. 2001.

Pak přijedu k včeru domů a po Wólkrovi zprávy, kde :evil:
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Lyster »

Měl jsem to podobně jako Wulfthinger (až na toho zaracha). Bylo mi 14 a hrál jsem v pokoji někajou hru na PC. když jsem pak přišel do obyváku, tak mi máma řekla, že v USA narazilo letadlo do mrakodrapu........ tak jsem na to chvíli koukal a pak jsem živě viděl, jak do druhé věžě napálilo druhé. V tu chvíli jsem nechápal....... asi jako většina lidí, a to i dospělých. Koukal jsem na to jako puk.....

Co si myslím teď? Nejsem žádný konspiračí teoretik, ale stejně jsem přesvědčen, že 9/11 byl podvod USA.

Prostě gravitace funguje i v USA a v jeden den nespadnou 3 mrakodrapy jen tak nárazem letadla Boeingu 777 stavěné. Hlavně WTC 7, do kterého nic nenarazilo.

Je to hnus, který USA nikdy nezapomenu a je mi z toho zle!

PS: nešla by udělat anketa? Kdo věří oficiálnímu vyjádření USA a kdo ne? Docela by mě to zajímalo. Díky.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od step »

Pamatuji si to zcela přesně, byl jsem se podívat v obchodě na neprůstřelné vesty po čerstvé zkušenosti s některými myslivci na honu.
Jeden z mladých natěšených a vypatlaných si tenkrát v leči nabil do brokovnice brok i jednotnou střelu i přes upozornění, že se jde jen na drobnou zvěř a leč bude představená. Samozřejmě střelil do leče kulí po zajíci a ještě o tom dlouze mluvil, že ho netrefil protože si spletl kohouty. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale zcela jsem vůči některým ztratil všechny iluze a plně chápu některé medializované případy, kdy to nedopadlo dobře. Sorry za offtopic.
Vestu jsem sice nekoupil, ale po návratu domů měla babička zapnuté zprávy, tak jsem sledoval náraz prvního a online viděl náraz druhého letadla. Už ten den mi bylo celkem jasné, že si to někdo odskáče a vznikne vojenský konflikt se zapojením armády. Nedal jsem si ale do souvislostí, že by to mohlo mít i pro mě rozpadlické následky při globalizaci. Nyní už vím, že se může kdykoliv a kdekoliv něco zkazit a odskáčeme si to všichni. Ještě nejsem připraven k plné spokojenosti, ale intenzivně na tom pracuji. (jen se doma nesmím zmiňovat kolik to stojí peněz :x )
LuVa
Příspěvky: 118
Registrován: 11.08.2013 16:07
Pohlaví: muž

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od LuVa »

step: proti jednotné střele by ti asi vesta stejně nepomohla (neprošlo by to, ale stejně zabilo), ale chápu, že jsi to myslel obecně.

11. září jsem se omluvil z práce, byl jsem nachlazený a měl jsem teplotu. Bydlel jsem tehdy v malinkém pronajatém bytě a měl jsem tam malou přenosnou televizi. Dal jsem si paralen a koukal na zprávy. Jak jsem byl v horečce, vůbec jsem nepochopil, že se dívám na aktuální dění: letadla narážela do mrakodrapů a já to bral jako nějaký film. Až asi po půlhodině mi to došlo.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Lyster »

Obama, Saúdové a pravda o 11. září
http://www.literarky.cz/blogy/tereza-sp ... a-o-11-zai

Zatím jsem jen teak zběžně přelétnul, ale asi to bude zajímavý článek.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Bill Masen »

Šel jsem z práce po Václaváku k Muzeu. Na výlohách, ve kterých byla televize byly nalepený bezdomovci. Koukám na letadla, jak narážení do věží. Beru svůj Siemens M35 a volám zpátky do práce - zapněte si internet, začala válka. Poslaly mě do p.dele, že jsem plašan. Dneska si znovu myslím, že tehdy začala válka.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Lyster »

Zveřejníme tajnou kapitolu o vyšetřování útoků z 11. září, uvedl šéf CIA
http://zpravy.idnes.cz/vysetrovani-11-z ... nicni_rych

Ale bude tajné, že neni pravdivá........ jo jo.
__sXe__
Příspěvky: 57
Registrován: 01.08.2016 11:15
Pohlaví: muž

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od __sXe__ »

Ja si na toto pamätám celkom dosť jasne. Moja teta mala 40tku a ja som bol s rodičmi na jej oslave v nejakom hoteli. Približne do obeda sme o ničom nemali ani tušenie, telku nikto na oslave nezapínal. Mal som vtedy 10 rokov a keďže som sa po čase na oslave nudil, poprosil som niekoho aby mi zapol TV. V nej išli všade správy o tom, čo sa stalo. Samozrejme som vôbec netušil, čo to znamená. Zrazu došli k TV ďalší ľudia z oslavy a každý tam stál ako obarený a aj napriek tomu, že oni v oslavách pokračovali, tak ja som ostal pri TV a čumel na správy až do konca :D ani neviem prečo, možno už vtedy som mal nejaké to apokalyptické myslenie.
Kivan
Příspěvky: 109
Registrován: 20.10.2016 19:28

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Kivan »

Byl jsem na brigádě v Glóbusu Čakovice. Volala mi žena,že začala válka, odešel jsem do prodejny CD, kde byla TV a viděl to. Zajímavě že zrovna tento den si pamatuji dodnes.

Bylo mi 26 let.
burningsoul
Příspěvky: 2
Registrován: 17.07.2017 22:07
Pohlaví: muž

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od burningsoul »

já byl na prváku na střední. v té době jsem žil simpsonovi. a pokud se nemýlím, událo se to v utery. s kamarádem jsme běhali po městě a pak jsme jeli domů. já se chtěl dívat na simpsonovi a říkám si, kurník to davají nějaký katastrofický pořad, na CT1? když to trvalo až do přátel, začalo mi to být divné. No a od 7:15 běžely zprávy a tam jsem to slyšel.

cosi jsem zaslechl už cestou autobusem, ale nepřikládal jsem tomu význam. zvláštní je, že dosud přesně vidím tu situaci, kdy jsem to uslyšel poprvé. se všemi detaily.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od JOBU »

A nieje táto téma po takom čase tak nejak bezvýznamná a zbytočná?
voron
Příspěvky: 81
Registrován: 15.11.2016 16:49

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od voron »

V zasade nie. Upozornuje na to, ze globalna kriza moze prist pomerne potichu. Predsa- keby sa nieco podobne stalo utokom napr. ineho statu na USA, po skonceni simpsonovcov (ktorych sme tu vacsina pozerali) sme tu uz mohli mat zopar jadrovych rakiet na dvore. Viacero nas tu povedalo, ze nieco o lietadlach zachytilo, ale az vecer zistilo, co sa stalo. Co je dost neskoro. Je tu niekto, kto pri prvej info bezal do krytu? Tato tema je podla mna dobrym prikladom toho, ze VP moze prist dost necakane.

Ale aj tak by ma zaujimala aj ta anketa, ktora tu bola spomenuta. Ci este niekto veri tomu, ze to bol teroristicky utok.
Odpovědět