Nový design, nové logo...

Doporučujeme všem přečíst!

Jaký máte názor na design Rozpadu?

Líbí se mi tento.
79
75%
Nelíbí, už je okoukaný.
27
25%
 
Celkem hlasů: 106
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Nový design, nové logo...

Příspěvek od Fabulous »

Pomalu dozrává čas trošku zmodernizovat design Rozpadu. Nemá někdo chuť a inspiraci na redesign úvodního obrázku?
molikoje
Příspěvky: 79
Registrován: 22.11.2014 0:14
Bydliště: u Jičína

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od molikoje »

A jaký má být účel modernizace designu?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Chorche »

no kupříkladu ten pán co sedí u stromu žvejká nákou trávu, což věčina dnešních lidí už nezvládne bez toho aniš by si pak musela fouknout ventolín... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Marglin »

:) mě se zase okoukala státní vlajka. Návrhy na nový design? ;) ale vážně, proč měnit co funguje? Navíc, ten design má za sebou krásnou story. Asi ještě nejsem dos starý na sentimentální úlety, ale když jsem to četl, tak mi to (bůh ví proč) připomělo mladická léta v Atari klubu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Marglin »

Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od sigmark »

osobně nevidim ke změně důvod. lidi sem chodí pro informace, ne pro design
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od bivoj »

Jako že desing není zcela IN, úvodní obrázek je málo COOL, či to celé není dostatečně TRENDY a díky tomu všemu se tu uživatelé cítí jako úplní LOSEŘI?

Nic bych neměnil!

Změna je sice život, ale změna dělaná jen pro změnu samotnou je kravina. A jak už podotknul Marglin, k úvodnímu obrázku se pojí zajímavá historie. Navíc dle mě funguje i jako určitý filtr - svým provedením (jak někdo říká, určitou dávkou infantilnosti/amatérismu) rozhodně neláká náhodné čumily a je to tak první účinná obrana před zaplevelováním fóra nárůstem uživatelů pro které je PA zrovna "IN".
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Hohepa »

Pod to se podepisuji :yes

Bohužel v 21 století je to módní vlna , měnit designově image firmy i s logem
a bohužel trpí tím i velké české firmy se stoletou tradicí :head

Je humorné, že jako protipól začíná být IN a COOL retro-design a firmy se
vrací k image např 60 let . :roll:
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Baca »

VYDRZAT a bude zasa v mode :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Rase »

Je humorné, že jako protipól začíná být IN a COOL retro-design a firmy se
vrací k image např 60 let .
Ty si toho patrně nevšimneš, ale ten retro starý design se taky musí upravit a překopat, aby splňoval současné nároky. Jde jen o to zda se redesign udělá tak aby vzniklo nové logo, nebo aby vypadalo v podstatě stejně jako to klasické (jen vyčištěné a upravené detaily křivek).

Nášivky a úprava loga se tady řešila už pár let zpátky a myslím že nemá smysl aby se tady kdokoliv snažil o cokoliv jiného než je to co tady už je. Já jsem tím něco času zabil, znovu se s tím prčit nechci a nikomu bych to nepřál. Teď to zní jako bych udělal něco extra - což nebylo (moc postapokalyptická plynová maska - tady je to spíš čundrácko-střílecí :mrgreen: )
Jestli chce autor titulního obrázku přidělat k baneru vlaštovku se snítkou topinambur v zobáku tak fajn, ale větší úpravy smysl nemají.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Hohepa »

ale všimnu :D
dvacet let dělám v reklamě na CNC frézce většinu podkladů-log jsem si pro gravírování vektorizoval sám :hand
Bohužel dnes do toho fušuje spoustu laiků, kteří ani nevědí co je mínuska, kuželka či kapitálka :head
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Rase »

:D pardon
Ve třicátých letech se dělala loga (přesněji je dělali lidé kteří své práci velice dobře rozuměli, ještě staří typografové atd.), která by po lehké úpravě fungovala i dnes. Dneska ale musí mít každá firma lepší, modernější logo, které zvládne kdejaký stréc z garáže, co má počítač, malování, word a tak si udělal reklamku. Hlavně ať je to barevné, kudrnaté a víc barevné.

Všechny bych změnil !*

Stará loga, taková ty v kruhu (ČZ, Tatra, atd.), měly něco do sebe.
Hlavně že dneska musí mít logo kdejaká vesnice - erby už nejsou in.
*takový osobní vtípek
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Desouza »

Já , bych byl pro tématickou změnu , jako minulej apríl. Byla to sranda a přijemné odlehčení .

Ps: Nejlepčí je staré logo JaWy .
Obrázek
Naposledy upravil(a) Desouza dne 03.06.2015 0:21, celkem upraveno 1 x.
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od K4cer »

Ač rozhodovat o tomhle patří (morálně) spíš starousedlíkům, já bych taky nic neměnil. Do toho obrázku dal někdo nějaké své úsilí, a nevidím důvod vyhazovat něco co funguje, byť je to "jen" vobrázek.

Mě se docela líbí.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Reiser »

A neni to úplně jedno? Já jsem si ten obrázek zakázal. Ne že by se mi nelíbil, ale v práci se pak okno prohlížeče spíš ztratí mezi ostatníma a doma mám aspoň na stánce víc místa a vidím rovnou větší část vláken.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od herman »

Osobně nevidím důvod ke změně loga. Snad kdyby se nápis ROZPAD.CZ posunul o trošku dopředu a za kabinou ventry byla vidět korba.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Patrol »

Zdravím,
Na designu stránek,ani logo bych nic neměnil. Jen by se mi velmi hodilo, aby šlo přepnout do nejakého " módu", kdy se úvodní logo vůbec nezobrazuje. Jde mi o to, že občas si pročítám stránky Rozpadu v pracovní době, zmenším okno a umístím ho do nějaké Excelovské tabulky,nebo jako jedno z oken Outlooku. Na první pohled tak kolegové z "openoffice" nepoznají nic.
Pokud se mi ale při každé další stránce napřed zobrazí logo Rozpadu, je příliš velké riziko být letmým pohledem snadno odhalen. Určitě by takový maskovací mód uvítali i někteří další lumpové. :oops:
Neplecha ukončena. :lol:
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Permonik »

Když jsme u těch nápadů na vylepšení, přidal bych taky dvě prosby.

1) přidat na vrchu stránky odkaz na stránku aktivní témata http://rozpad.cz/forum/search.php?searc ... ive_topics jako je v obsahu fóra. Když se chci z článku dostat znovu na aktivní témata, tak musím jít přes několik stránek. Stejně tak, když chci zjistit, jestli je něco nového, tak stránku s aktivními tématy musím obnovit a tím se stáhne zbytečně hodně dat navíc, což zbytečně zatěžuje jak server, tak datový limit na mobilu

2) Pokud má téma nové komentáře, je před ním pidi ikonka pro odkaz na první nepřečtený příspěvek. Ta je ale strašně malá a blbě se na ni trefuje na mobilu. Na některých jiných fórech to mají udělané tak, že i ta velká ikonka před názvem tématu je klikací a má stejnou funkci. Trefuje se na ni mnohem lépe. Aktuálně nedělá nic, tak proč ji nevyužít.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Patrol »

Přehlédl jsem, že Reiser psal, že si obrázek zakázal. Jak se to dělá?
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Nový design, nové logo...

Příspěvek od Hdm »

Nevim jak jine prohlizece, ale Vivaldi má možnost zobrazovat stránku bez obrázků. V příloze tlačítko s červeným chrchlem kolem sebe. Používám taky, velice užitečné v práci při otevírání vlákna, svého času s dost "divnými obrázky," o "Hulibrcích" ;-)
Jiné prohlížeče budou mít beztak něco podobnýho, nechce se mě to teď hledat.
Vivaldi.png
Odpovědět