Změny na rozpadu - 2015

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Marglin »

Trochu optimismu. Třeba to nebude to co si myslíš ;)
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Evinka »

Tak za mě píši .... vůbec adminům nezávidím!! Fandím Vám, ráda Vás čtu a máte mou 100% důvěru .... a hlavně Vám děkuji...

Pročetla jsem si zdejší debatu a říkám ... je třeba korigovat směr, souhlasím s Vašimi návrhy ... já jsem přestala na nějakou dobu sem na Rozpad chodit, jak z pracovních důvodů (málo času) , tak hlavně proto, že když jsem čas našla...tak příspěvky nestály za nic, mlaďoši (nikoliv věkem) myslí, že ví vše lépe ... ta politická drbárna byla někdy jak v diskuzích pod článkem na Novinkách ... staří ( opět nikoliv věkem) zkušení vlci, od kterých se dalo učit mi chybí ...nic mi to nedávalo...ale těším se, že opět bude vše - jako dřív ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Fabulous »

Přátelé, čtenáři Rozpadu! Děkuji vám za užitečné názory. Pokud chceme dělat fórum pořádně (a to chceme), tak nám tyto poznatky poskytují veledůležitou zpětnou vazbu.

Jinak, taková základní údržba je téměř u konce a již nás čekají jen drobné změny. Se vším vás včas seznámíme :)
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Kapo »

Akože fajn. Ale je mi záhadou, komu sa chcelo vložiť mi tam podpis, a ešte aj slovenský? :wasntme
Fabulous píše:Nastavil jsem takovou drobnost - zobrazování podpisů u příspěvků. U jiných fór je to celkem oblíbená věc. Pokud se neujme, mohu kdykoliv na přání zrušit
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Fabulous »

Ty? Nikdo jiný to nemůže. Možná jsi ho tam napsal kdysi při registraci.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Kapo »

Že by? Ten citát mi nie je povedomý, ale alzeimer asi nebolí... /ako je to keď ti vodpadne?/ :angel
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Fabulous »

Tak:
image.jpg
image.jpg (13.36 KiB) Zobrazeno 25933 x
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Strelec45 »

Byla by možná úpravička sledování vlákna? Na offroadfóru napíšu příspěvek do vlákna a automaticky mi nastaví sledovat toto téma, mám o něj přeci zájem, jinak bych tam nepsal. 8-) Nemusím někde dole hledat a klikat. Díky. :beer
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Reiser »

To mi fakt nepříjde jako dobrej nápad. Představ si, že napíšeš do víc vláken a nebudeš dělat nic jinýho, než mazat automaticky generovaný maily. Přispíval jsem do několika vláken ale sleduju možná dvě. Na tomhle bych nic neměnil. Když chci sledovat vlákna do kterých jsem přispíval používam link nahoře "Zobrazit vaše příspěvky".
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Lachtan »

2-Strelec45 - nehledě na to, že i nyní si můžeš sám označit témata ke sledování která tě zajímají.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Fabulous »

Rozpad byl dnes v noci přesunut na nový server, takže by měl být stabilnější. Pokud někdo zaznamená nějaké problémy, tak mi to prosím nahlašte.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Marglin »

Mám pár návrhů a připomínek k fóru. Nejdříve chci ale okomentovat jednu věc. Příspěvek. Vlastně právě tato záležitost mě nakopnula k tomu abych dopsal a pospojoval některé z fragmentů, do aktuálního textu, který jsem doufal dokončit "až na to bude čas." Rozumím, že jednám proti přání minimálně jednoho ze zakladatelů fóra a jsem ochoten za to nést následky. Zdá se, že tu jsem sám komu to vadí, ale musel bych si každé ráno lištit před zrcadlem kdybych neřekl následující:

MacGyvera osobně neznám, ale i z pozice dlouhodobého pozorovatele žasnu nad tím, kolik píle a energie vynaložil při tvorbě Rozpadu. (Že nebyl sám, to se rozumí.) Odvážím se říct, že do toho dal pořádný kus svého srdce a nedivím se, že rozhodnutí k trvalému odchodu pro něj byla velice emocionální záležitost. Proto mě mrzí, že mu bylo odepřeno prosté privilegium si při odchodu z domu (který pomáhal budovat) pořádně prásknout dveřmi, jak se to při odchodech z rodin dělává (kde leží pravda snad ani nehraje roli) fórum by se kvůli tomu nezbořilo. Bylo by to gentlemanské gesto a hádám, že minimálně tolik si zasloužil.

Rozpad je zatím naprostá špička mezi fóry podobného zaměření v česku, hlavně díky tomu, že už na začátku bylo založeno skupinou velice zkušených a talentovaných lidí, kteří dokázali přitáhnout jiné velice zkušené členy. Fórum, tak jak jej Mac znal a miloval už neexistuje. Transformuje se v něco jiného. Přemýšlím nad tím dopisem, který jsem si samozřejmě hned ráno uložil. Rád bych, kdyby bylo možné zachovat jak nejvic pujde toho dobrého z minula, a přidat něco pozitivního do budoucnosti.

Rozpad už není takový jak jsem ho našel před čtyřmi lety. Lidé kteří to tu "táhli" a dělali ho tak výjimečné už skoro nepřispívají nebo se úplně odmlčeli. Sice máme mnohem víc členů, ale jen málokdo dokáže psát na úrovni která zde bývala docela běžná. Každý se chceme cítit součástí téhle velké věci a pokušení napsat alespoň "něco" je příliš velké, než abychom mu odolali, tudíž záplava off-topicových témat, zbraní atd, kdykoliv kliknu na "Aktivní témata." Z pohledu vzdělaného člověka, který se dělí o cenné vědomosti/zkušenosti musí být celkem frustrující, když vidí, jak je příspěvek nad kterým možná i dlouho přemýšlel během pár hodin odplaven na poslední stránku kecáním o počasí, vlastně to může být docela demotivující. Také zde chybí dlouhodobá perspektiva. Jasně, všichni se připravujeme na apokalypsu, ale třeba hned tak nepřijde. Možná by některé ze zasloužilých přispěvatelů potěšilo a motivovalo, kdyby jejich úsilí bylo zhodnoceno i jinak, než že budou zavěšené na fóru.

Zkrátka, rád bych otevřel diskusi o tom, jak zachovat co nejvíce dobrého, co dělá Rozpad tak výjimečným a současně zakomponovat to nové tak aby co nejméně ovlivnilo kvalitu, která mě kdysi inspirovala k prvnímu zalogováni. Tady jsou některé z nápadů:

1. Přesunout všechny offtopicové témata v "Aktivní témata" do jedné složky. Tam bych také přesunul složku "zbraně" (jen pro aktivní témata). Tím by se odstranil problém s Aktivnímy tématy zahlcenýmy plky. Přizpěvatelé by měli dobrý přehled o vývoji na odborných vláknech, byli by více motivovaní si prohlédnout o čem tenhle web OPRAVDU je a lidé by byli více motivovaní o odborných věcech psát.

2. Dedikovat lokální moderátory pro offtopicovou část fóra. Tím by se snížila zátěž na globální moderátory, kteří by se mohli výce soustředit na rozvoj odborných témat (tvorba témat a přispívání).

3. WIKI. Zní to sice šíleně, ale pořád tu ještě je vysoká koncentrace inteligentních lidí, kdybychom si rozdělili práci a vytvořili z opravdu hodnotných příspěvků Wiki o Rozpadu, bylo by naše fórum hned o level výš nad všemi ostatními. Byli by jsme unikát!

4. Kniha. Když už máme Wiki udělanou, proč nevytvořit pravou rozpadlickou příručku? Půlka práce je přece už hotová! Možná jsem na svůj věk nepřiměřeně naivní, ale v koutku duše chovám i slabou naději, že by taková perspektiva mohla přimět k návratu i pár těch, co už nad Rozpadem zlomili hůl, jiní by zase měli větší motivaci aby se nažili fórum udělat pěknější. Co na to říkáte?

Marglin


Ps. jsem si vědom toho, že jde zatím o nedotažené koncepty, ale právě proto chci o nich diskutovat.

Pss. Omluvte prosím slohowou neupravenost. Text vznikal ve spěchu dopsáním a slepením různých fragmentů.

Psss. Jdu tady s vlastní kůží na trh. Budte ke mě kriticky přívětiví. :mrgreen:
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od kregan »

Nápady to jsou podnětný, ale všechno to stojí a padá na někom kdo bude ochoten tomu obětovat dostatek času a energie. A co si budem povídat, práce je to spíš nevděčná.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od the.marek »

Nevím proč zrovna zbraně přesunout do jednoho guláše v aktivních tématech

Ta WIKI už tu byla několikrát, ale kdy to neuděláš ty sám, tak nikdo... Nicméně nevím, ani s tou WIKI nijak 2krát nesouhlasím, nevím proč by rozpadlické věci měla jako první vyhodit na googlu WIKI, minimálně další reklama a propagace rozpadu, která povede k jeho dalšímu zaplevelení.

Kniha, už trošku overkill...:-D. Navíc by to musela být celkem sága a platí pro ni víceméně to samé co pro WIKI, tenhle přístup mě příjde dobrej tak pro USA, kde je z toho dělá bussines.

EDIT: Navíc každý si může udělat svoji "WIKI" nebo "knihu". V podobě toho, že si otevře nějaký topic, který ho zajímá a "zálohuje" si ho do Wordu. Bez spamerů, žbleptů, nepodstatných příspěvků apod.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Fabulous »

Je pravda, že některá témata se pomalu vyčerpávají. To je nevyhnutelný osud fór. Na druhou stranu, obrovský potenciál máme ještě v mnoha tématech (např. zemědělských). A i ty rádoby vyčerpaná lze dnes perfektně obohatit - viz vlákno o solárech od Jozefa.

Wiki už jsme tu řešili - chce to čas a lidi. Obávám se, že to nedopadne :)
martinhej
Příspěvky: 54
Registrován: 28.08.2014 13:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Vychodne Slovensko

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od martinhej »

Sucastny stav je prirodzeny vyvoj. Moja profesia uz viac ako 10 rokov je riesit webove projekty a kazdy projekt ma svoj zivotny cyklus. Tie najkvalitnejsie vznikaju prave dobrym napadom, skupinkou nadsencov ktori maju co ponuknut a vytvoria kvalitny obsah. Ak vsak nedojde k transformacii projektu do komercnej oblasti, skor alebo neskor dojde k updadku a nasledne k zaniku. To je to co badat prave teraz na rozpade. Pociatocny potencial sa vycerpa, respektive sa pretavi do niecoho ineho - do pouzivatelskej zakladne. Sucastny format uz nema co ponuknut, tocia sa tu stale tie iste temy a okolo kvalitneho informacneho jadra stale viac narasta balast, ktory to tu dusi. To ze forum je stale navstevovane a oblubene ma viacero dovodov:
1) Je to zatial najkvalitnejsi zdroj informacii na temu PA, rozpadu, prezitia, atd.
2) Oblast ktorou sa forum zaobera je dnes "IN"
3) Stale tu su este ludia, ktori forum pravidelne moderuju a snazia sa udrzat fazonu, kvalitu, format, atd.
4) Ludia su tvory socialne, a diskusia tu na fore je pre nich forma socializacie

Nebude tomu tak vecne a to kvoli:
1) Dojde k zahlteniu balastom. A teda sa forum stane neatraktivne aj pre novoprijdencov, pretoze bude mimoriadne obtiazne dohladat v tom mnozstve relevantne info. Uvediem priklad. Ja som tiez novy na tomto fore a ked si obcas vyrazim spat pod sirak alebo len proste stvarat nieco survival tak idem sem pre info typu "aky je najvhodnejsi batoh na 3 dni v zimnom obdobi". Tuto informaciu nie som schopny tu dohladat, pretoze tema ktora sa tymto zaobera ma niekolko 100 prispevkov, ktore su casto iba nazorovym balastom, respektive su protichodne. Riesenie bolo take, ze beriem za relevantne iba prispevky od niekolkych (cca 5iatich) clenov.
2) Dojde k bodu kedy to aj toho posledneho moderatora prestane bavit
3) Technologicky forum upadne. Jednoducho vyvoj ide do predu, a hoci platforma na ktorej forum bezi stale patri k tym pouzivanejsim, avsak uz je technologicky za zenitom. Napr. pride den kedy sa stane responzivny dizajn nevyhnutnostou.

Je tu niekolko moznosti:
1) Robit to co sa deje teraz. Stale tu su ludia ktori snahu maju, skusaju nove veci v ramci svojich moznosti. Lenze zdroje nie su obmedzene.
2) Skonstatovat ze v najlepsom treba prestat, uzamknut diskusie a ponechat obsah k dispozicii pre citanie. Vediet kedy prestat je cnost. Na druhej strane rozpad ma vysoky potencial, a zdrojmi mrhat nie je spravne.
3) Kompletne uzavriet forum a nechat ho iba pre uzku skupinu tych skalnych. Tu nastane efekt cinskeho muru.
4) Spravit rozhodnutie to potiahnut do komercnej oblasti. Viem toto sa zrejme nejednemu z povodnych ale aj novopridenych clenov pacit nebude, avsak to je jediny sposob ako moze projekt ktory vznikol z nadsenia prezit.

Kam by to mohlo smerovat komercne uvediem iba v niekolkych bodoch, pretoze je to A) prilis obsiahla tema B) nemusi byt o taketo rozumy zaujem.
- v zasade plati, ze komunitny charakter musi ostat zachovany (tzn. moznost vykecat sa, pochvalit sa, ukazat foto, atd musi ostat)
- je potrebne jasne oddelit obsah ktory je vysledkom socializacie, a ten, ktory je odborny. Prave ten odborny obsah je miesto kde sa jednoducho dohlada informacia o tom aky si mam kupit batoh na 3-dnove bivakovanie v zime a predstavuje pridanu hodnotu oproti plytkemu onanovaniu na fejsbuuku.
- je potrebne vytvorit znacku, meno, identitu.
- je potrebne dat dohromady tim ludi ktori tim budu zit (co samozrejme znamena ze budu aj plateni)
- definovat biznis model

K tomu biznis modelu este par veci - na zaciatok je velmi ucinne zaviest clenske poplatky. A to asi takto:
- zadarmo - tato uroven ma k dispozicii fora, vpodstate ma k dispozicii to co je k dispozicii dnes
- zaklad - moze pristupovat k odbornemu obsahu
- rozsirene - ma k dispozicii rozsirenu funkcionalitu, pripadne nejake imidzove zalezitosti
Ak sa clenske vhodne nastavi a spravne odkomunikuje, tak pouzivatelia radi prispeju par korunami k tomu aby doslo k zmenam ktore im budu prinosom.

Tak asi tolko ... a som zvedavy na reakcie :wasntme
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od cover72 »

Určitě nechci zpochybňovat tvé zkušenosti, martinhej, ale vyjma principielně neřešitelné obtíže hledání relevantních informací v sáhodlouhých vláknech (jenže pokud chce člověk kvalitní informace, stejně musí vždy dělat rešerše a porovnávat protichůdné zdroje -- jinak se spokojí s recenzí, že...) si nemyslím, že by měl Rozpad opravdový problém. A nemyslím si, že je na něj možné přenášet zkušenosti z jiných projektů.

Dělám jednoho z adminů vedle na Palbě a prošlo to tam vývojem, který je myslím si specifický právě pro vysoce specializované sity jako je i Rozpad: byl to velmi specializovaný web, který měl své pevné jádro článkařů a odborně zdatných komentátorů, násobně více pasivních čtenářů a občas přišel nový článkař či odborník, který se etabloval.

Asi před rokem se tam v souvislosti s aktuálně "in" tématy narvalo ohromné množství jaksi existencí, které byly chytré jako ředitel zeměkoule, s nějakými fakty, odborností či porovnáváním zdrojů se neobtěžovaly a zaplevelovaly celý site "pocity z podbřišku" a emotivními výlevy. (Spolu s nimi přišlo i doslova pár kvalitních komentátorů oněch "in" událostí). "Staré" článkaře to samozřejmě vytáčelo, šokovalo, na neúroveň diskuse nebyli zvyklí, směřování webu se jim nelíbilo a tak utlumovali svou činnost a odcházeli a Palba umírala.

Pak došlo k čistce a radikálnímu zpřísnění pravidel, existence odtáhly, článkaři/odborní komentátoři se postupně vrací a činnost se obnovuje -- v menším, výrazně menším, než na vrcholu čtenosti a bulvárního řešení "in" témat, ale s víceméně stejnou kvalitou, jako dříve. Tím neříkám, že se totéž dělo na Rozpadu, do toho nevidím; ale chci na tom ukázat, že pro takovéto sity není nekonečný růst zdaleka tolik "plus" jako leckdy minus, zvláště když je skokový, a že jsou schopny mnohaleté, kontinuální existence na dobré úrovni.

Nemyslím si, že by se sity jako Rozpad (či Palba) mohly "komercializovat": Fabik et col. zjevně nepotřebují příjmy z reklamy aby provoz Rozpadu utáhli; nájemný moderátor by nikdy neměl vhled a citlivost do problematiky, aby to mohlo fungovat; a ti, co sem píší kvalitní obsah to nedělají a nedělali by za peníze, ale prostě proto, že zde k tomu našli motivující prostředí a úrodnou půdu.

Navíc, největší přínos mají lidé, kteří se v oboru vyznají, nakouknou, nedá jim to a zareagují. Na Palbě i tady. Mají svou práci na plný úvazek a fakt nebudou dělat brigády pro obsah na Ropzpad. A ty nějakým "odborným obsahem jen za peníze" naprosto spolehlivě odradíš, mj. proto, že to bude vypadat jako další "bullshit projekt na tahání peněz z hejlů, kteří se lekli Apokalypsy".

Sám sem popravdě nechodím tak často (už proto, že v "hard" rozpad vzhledem k tomu, co vím o energetice a možnostech státu nevěřím a tudíž mne zajímají "no bullshit", tzn. nekomerční a tím nepodjaté, informace o turistickém vybavení a přežití přechodných období), ale podle mně Rozpad pořád žije a ta vlákna, která představují výživný materiál pro rešerše o tom, co mne zajímá jsou pořád aktivní.

(A ač ajťák, "responsivní design" a podobné serepetičky nenávidím z hloubi duše a na sitech jako FP, které to používají, mne to vytáčí do ruda. Jaký celý "Apple" přístup "víme lépe než uživatel, co chce vidět a co by vůbec měl chtít dělat."
Že "to mají všichni ostatní tak my musíme taky" a že "je to dneska IN" jsou lákadla toliko pro ignorantské manažery, kteří ničí, pardon, řídí firmy na základě "trendů" vyčtených z časopisů pro MBA.)
martinhej
Příspěvky: 54
Registrován: 28.08.2014 13:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Vychodne Slovensko

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od martinhej »

cover72 k tomu responzivnemu dizajnu - asi uplne nerozumies co to je. Ono to nema nic spolocne s apple pristupom. Je to schopnost webu vhodnym sposobom zobrazit obsah v zariadeniach s roznou uhloprieckou, napriklad tablet alebo mobil. Ja (a viem ze nie len ja) na rozpad chodim vacsinou z mobilu a je dost obtiazne citat zmenseninu webu.

K ostatnym pripomienkam - z nadsenia moze nieco fungovat istu dobu, potom to zacne stagnovat a je potrebne do toho doniest profesionalitu. No a tu je, bohuzial, treba zaplatit. Spravne je ako vzdy to, co vyhovuje vacsine :)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Hohepa »

Snahu "komercializovat" jsem zaznamenal na jiném českém PA webu s fórem
(tak moc jich zas neni, tak snad najdeš sám ).
odhaduji tak cca 10 PŘÍSPĚVKŮ týdně a většinou od členů s pár příspěvkama ( do 30).

Ale jinak tu komerční část s články pročítám docela rád. :D
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od cover72 »

martinhej: Palba takhle nekomerčně funguje >10 let a celou tu dobu se úrovní obsahu jen zlepšuje.
Stejně tak jiné portály.
Vystřídaly se tam 3 generace článkařů a úpadek veškerý žádný.
Lidé tam začínají skromně, získávají zpětnou vazbu a ohlas (semi)odborného publika, píší dál a končí články na úrovni bakalářek či diplomových prací, které pak leckdy začínají publikovat knižně či v placených sbornících... Ale i dál je dávají i na Palbu.

Takže ne, jednoznačně nemáš pravdu a je možné dlouhodobě jet bez komercionalizace.

Komercionalizace takové projekty naopak zabíjí, rozeštvává a vyhání.
Kdyby byl Rozpad komerční, podle mého názoru by nastal exodus a zánik.

A to říkám z pozice libertariána a žluklého korporátního kapitalisty ;-)
Odpovědět