Změny na rozpadu - 2015

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

I přesto, že to sem uplně nepatří, přimlouval bych se za karmu, něco ve stylu jako je na knifu. Už se to tu řešilo. Možná by někteří přispivatelé, kterým chybí určitá míra sebereflexe koukali, kolik mají mínusových bodů a šli trochu do sebe....
cipis
Příspěvky: 4844
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od cipis »

To je k ničemu, zatím na všech fórech, kde jsem byl a bylo to tam, tak to využívali k hodnocení "sympatie" k dotyčnému, ne však k hodnocení kvality příspěvku ... Mínusové body nepovedou k žádné reflexi, obzvlášť v situacích, kdy je dostanou výše popsaným způsobem, a povede to jenom k vyšší zátěži modů/adminů, protože budou muset rešit "reklamace" těch mínusových bodů.
Protiargument, že jsme tu přece rozumní lidé, neberu, protože pak totiž není potřeba to hodnocení vůbec ;-)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

reklamace minusovych bodu? neexistuje...a pokud bude hodnoceni zalozeno na sympatiich/nesympatii tak i to nejakym zpusobem vypovida o postaveni diskutujiciho na foru...casto jsou zde takove prispevky, na ktere clovek nema ani chut reagovat a odkliknuti minusu by mohlo byt dostatecne vyjadreni nesouhlasu, aniz by se to tu muselo zvrhavat v nekolikastrankove urazky. Podle me, to napriklad na knifu funguje jiz nekolik let bezproblemove. Ale je to jen muj nazor a navrh
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Marglin »

Kolapsnik jr. píše:Atlantsti milci provadeji cistku, opet, aneb "blabol" jest vse co neni podle lajny.
Ale mate to mit hosi, je to vas klub a pravo, ale reknete to na rovinku jako chlapi, proc ty klicky.

Rozpad jsem našel náhodou při hledání jisté informace. O té doby se na fórum vracím pro poučení a inspiraci. I já se nechal strhnout k politickému plácání na Ukrajině, pravděpodobně (jako většina v těch dvou politických táborech které se na vláknu prezentovaly) pod dojmem, že moje preferovaná strana není v diskusi férově prezentovaná. Psaní politických plků a pseudoanalíz mě nakonec znechutilo natolik, že jsem přestal fórum navštěvovat. Po nějaké době jsem si uvědomil, že dělání výše uvedeného, nebyl důvod proč jsem na Rozpad chodil tak rád, až z toho žena byla nerada :angel . Začal jsem znovu přemýšlet nad tím, jak bych naší společné věci pomohl. Je to pro mne velká výzva, protože většina odborných přízpěvků má frustrujícně vysokou úroveň, ale přinejmenšim se o to pokusím. V souvislosti s tím co jsem napsal naprosto nerozumím tobě, Kolapsníku. Psát o čistkách atlantiků? Rozpad se snad přece jen vrací k duchu ve kterém byl počat , tedy ke spolku lidí, kteří mají starost o budoucnost svých rodin a jich samých a k takovému úkolu patrí úvahy o možných geopolitických změnách které mohou mít neradostný dopad na strukturu a fungování společnosti. Politika by měla být na tomto fóru relevantní prakticky. Jak to dopadlo s Ukrajiinou dobře víme. O důsledcích pro nás, případně budoucímu vývoji, se skoro nemluvilo, zato jsme se všichni rvali jak divoká zvěr o to kdo je v právu a to není náplň tohoto fóra. Navíc se to začalo rozlézat i do ostatních vláken. Chápu znechucení adminů nad tím jaký jejich projekt nabral směr. Nedokážu si představit kolik času a peněz do toho investovali, pakatel to ale nebude. Myslím, že admini dávají všem férovou šanci říct co má kdo na srdci i když jde o věci nesouvysející se zaměřením fóra a že se to vlákno jmenuje Hospoda? Kde jinde je hlas českého muže tak znělý a ušlechtilý? :D Tak se hoď do klidu Che guevaro a nezapomeň, že při hraní na cizím pískovišti šlapat domácím na bábovičky není ten nejlepší nápad. Osobně bych rád, kdyby tohle fórum nadále sloužilo jako přátelská platforma pro výměnu informací a nápadů a politiku, jen pokud bezprostředně souvisí s tématem přípravy na rozpad. V takovém kontextu nejde o to na čí staně je právo, ale kdo přežije a jak. Na plkání o globální politice je tady tuna jiných fór.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Nicotinick »

I když krásně okysličen po mnohakilometrovém novoročním treku a potisící ohromen majestátní důstojností a tichem liduprázdných zasněžených lesů v kopcích, přesto jsem podlehl svodům ďábla našeptavače a opět vstoupil do jím vytvořeného proklatého prostředí - Infernetu. :) :) :)
A opět neposlechnuv hlasu mého moudřejšího já, znovu se vzdávám vzácné příležitosti mlčet a dovolím si lehkou noticku. :) :)
Toto skvělé forum potkal celkem logicky stejný vývoj jako u jiných for, sice odborných, ale částečně reflektujících vývoj ve společnosti. S úspěchem a stále se zvyšujícím počtem přispěvatelů se prostě navýšil počet "balastních" vláken a politické i jiné tlachárny a Otcové zakladatelé se prostě rozhodli, že takto dál už ne. Troufnu si říci, že i mezi moderátory došlo k jisté diskusi na toto téma. Trošku vidím paralelu s forem "strelectvi", kde před několika lety moderátorům a adminům taky bouchly saze a proběhla důkladná čistka. I když asi brutálnější a nevybíravější, než tady.

Jako "nováček" příspěvky, ale dlouholetý skrytý návštěvník to naprosto respektuji a trošku se divím, že to nepřišlo dříve. Nevím, jestli jsem já ta správná potrefená husa, ale mám trošku výčitky svědomí, protože mnoho mých příspěvků je zejména ve "společenských" vláknech. :oops: Na svou obranu musím uvést, že mojí snahou určitě nebylo za každou cenu napsat svoji pravdu, ale spíše se podělit o zkušenosti, neskromně si troufnu říct - s nadhledem člověka ošlehaného věkem. :)
Myslím, že do budoucna se rozpad.cz bez, alespoň částečné, reflexe politiky a vývoje ve společnosti prostě neobejde. Předpokládám, že kdyby se např. stejné události jako nyní na UA odehrály třeba někde v jižní Americe a ne pár set kilometrů od nás, asi by k uvedenému "bobtnání" nedošlo.
Nicméně bod 12. pravidel je deklarován skutečně výborně (stejně jako všechny ostatní, samozřejmě :) ) a další vývoj už je jen na sebereflexi přispěvatelů a důslednosti moderátorů.

Každopádně do nového roku přeji všem, aby byli postaveni jen před samá příjemná rozhodnutí. :yes
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od GOD »

Reformu rozpadu výtam a začiatok 2015 považujem za najvyšší čas.
počet nových kvalitných príspevkov z prvej ruky za posledne obdobie je v menšine - to je fakt. V niektorých vláknach by som toho premazal viac

Politicko -spoločenská situácia je súčastou a dosledkom PA. Takže si nemyslím, že odstrihnút túto tému od fora je úplne ok. Na druhej strane mi je jasné že v politickom balaste može byt tažke odfiltrovat tú nežiaducu čast. Vzhladom na rozsah témy UK 13/14 by bolo dobré keby uzamknuté ostalo ale nemazalo sa.
Diky
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Fabulous »

Témata společensko-politické nějakým způsobem jistě zachováme, ale musíme je důsledně odstřihnout od praktických vláken. Což je nyní věc, kterou s ostatními adminy diskutujeme.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od GOD »

Fabulous - súhlasím
a dodávam, že som začal vlákno UK 13/14 čítat od začiatku a príde mi to ako výborné čítanie s ktoré má a odstupom času bude mat svoju hodnotu.
Keby sa rozhodlo o vymazani, dajte vediet prosim včas, nech to stihnem skopirovat.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Reiser »

Fabulous píše:...musíme je důsledně odstřihnout od praktických vláken...
To mi příjde jako ideální řešení. Kdyby to bylo jen v určité sekci může jí ten koho to nezajímá s klidem ignorovat / označit jako přečtenou apod. Koho to zajímá může si svoje nekonečné diskuze o ničem řešit tam. :yes
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od viktor »

udelat poradek ve spajzu je jiste obcas nutne. pockam si na vysledek
rozpad spolecnosti je dusledek politiky...
take otazka je zda se moderator administrace nezmeni v cenzora...
viktor
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Terminated Account »

A to je ten kámen úrazu, že to tak není. Bavíme se zde daleko hlouběji, než je běžné politické dění - tedy realita.

Slovo rozpad, které je symbolem našeho fóra vyvolává u každého jedince jiné představy. Pro každého má jinou úroveň i hloubku.

Rozpad tak jak jej chápou zakladatelé fóra je zde pojat v té nejhorší podobě, což znamená ROZPAD apokalyptických rozměrů. Pro tuto situaci se používá termín PA - Post apokalyptický svět.

Bavíme se zde tedy o rozpadu politického, ekonomického či společenského systému, který nestřídá nový systém nové, stejné, či podobné úrovně, nýbrž o hlubokém civilizačním pádu na základě velmi silné a neočekávané události. Příznaky či startérem události takových rozměrů můžou být samozřejmě i menší krize, tudíž je záhodno diskutovat o všem relevantním. Je ale potřeba chápat rozměr každé jednotlivé debaty - pomůže to úrovni diskuse a celého fóra.

Na závěr zdůrazňuji, že rozpad není platforma pro konspirační, esoterické, záhadologické a scifi teorie a nadšence. Stejně tak se nejedná o žádnou společnou myšlenku, spolek, hnutí či zájmovou skupinu. Jediné co máme společné je konstruktivní debata "nad zlými časy", která nám dává možnost rozšířit si obzory!

Níže je jeden můj post jiného vlákna.


Současná ekonomická krize, politická dekadence, situace v Jugině, Argentině, dvě světové války není PA. Je to pouze krize ve které organizační složky státu fungují v některých případech lépe než za normálních okolností. Pouze snílci se snaží v takovém prostředí snít o volnosti, kterou jim současný sytém neumožňuje. České prostředí si pouze PA naroubovalo ve smyslu přání je otcem myšlenky. Termín PA se dnes používá na to i když se rozleje na dva dni nějaký potok :wasntme Nicméně je tento PA marketing současné politické situace dokonalý a jsem si jistý, že se o něm jednou bude učit na školách.

PA = post apocalyptic

Apokalypsa (řecky ἀποκάλυψις apokalypsis zjevení, odhalení) je starověký literární druh, jehož přesné prvky je velmi obtížné určit, stejně jako je nesnadné definovat, které spisy jsou apokalypsy, a které nikoli. Většinou se jedná o spisy, v nichž nějakému člověku (prorokovi) je skrze nebeského (andělského) prostředníka zjevena nadpřirozená pravda, obvykle o dějinách a jejich smyslu (s důrazem na boží jednání v dějinách ve prospěch trpících), ale může se jednat i o zjevení nebeského světa jako takového (viz např. 1. knihu Henochovu apod.). Podle klasické definice sem patří i zájem apokalypsy o poslední věci (eschatologii). Obvykle apokalypsy obsahují i výzvu k určitému jednání, to však není obecně nijak určeno - může se jednat jak o výzvu k boji a odporu (Zvířecí apokalypsa v 1. knize Henochově), tak o pacifismus (kniha Daniel).

V přeneseném smyslu se termínu „apokalypsa“ užívá též pro charakteristiku katastrofy či válečného konfliktu, jejichž rozměry vedou k úvahám o možném úplném zničení světa či jeho části.
Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Apokalypsa koresponduje s odbornými slovníky
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Dále oddělení moc nepomůže. Člověk který vidí za všemi problémy jednu konkrétní zemi, politiku, ideologii není schopný bavit se o ničem jiném. Tento troling a flame se pak logicky zatáhne i do odborných témat. Podívejte se na standardní zpravodajské servery. Žasnu a bavím se zároveň nad tím, co všechno jsou fanatici schopní zatáhnout do svého politického trolingu.

Bod 12 pravidel hovoří jasně. Stačí jej respektovat na jednotné úrovni a všichni budou v pohodě.

12) Fórum je určeno k tématickým diskusím na téma rozpad společnosti, společenských systémů, hodnotových struktur a způsobům, jak čelit hrozbám s tímto spojených, ať už jsou příčiny úpadku jakékoliv. S touto problematikou úzce souvisí i politická a náboženská témata. Vzhledem k odbornému zaměření fóra a jeho nezávislosti je však zakázáno cílené prosazování vlastních politických a náboženských názorů a vyvolávání ideových pří na tato témata. Diskuse o politicko-náboženských tématech a společenských hrozbách ve striktně odborné a věcné rovině bude omezeně tolerována.

Praxe ale ukazuje, že je to idealizmus, který není v reálu možný. Každá kvalitní diskuse s argumenty zde vždy sklouzla k nadávání, konfliktu, osobním útokům, zesměšňování, vyhrožování atd. Každá do jedné!!! Není pak v silách nikoho očistit diskusi a vrátit ji důstojnost. Zároveň mi řekněte, jestli někdy někomu něco přineslo hádání o tom, kdo je větší hajzlík? Změnilo se něco? Stali jste se šťastnější? Pomohli jste posunout svět k lepšímu?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Mě v tuto chvíli politika "rozhádala" s jedním s mých nejlepších a nejbližších přátel. A to i v případě že se o politice mimo hospodu u pivu, nebo na zastupitelstvu, odmítám bavit!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od viktor »

nemyslim, forum rozpad zije tezemi sveho vzniku a jeho dobou. Jen udalosti dostali uplne jiny spad. Pokud uvazujes dobu PA jako si ji definoval tak se lidstvo k jejimu naplneni priblizilo behem nekolika poslednich mesicu raketovym tempem. Nikdy v minulosti lidstvo nebylo a nebyla civilizace tak zranitelna jak dnes. To co v minulosti se nikomu nepodarilo tj, vyradit cele staty u vrhout je do naprosteho chaosu behem nekolika vterin je dnes realne a to jak na strane postizenych tak na strane prostredku, zbrani, co jsou toho schopny. NIkdy pred tim nebylo lidsto tak zavisle na jedinem prostredku rizeni, komunikace, zdroju, dopravy atd.. jak dnes elektronika, pocitace, cipy to je technologie na kterou jsme dnes plne odkazani a zaroven existuje zbran co je dokaze plosne vyradit, EMP.
To jestli se tak stane a kdy je zalezitosti politiky.
Nema cenu se bavit kdo je ci neni vetsi hajzlik. To mas podle me spravny nazor. Otazka je zda se ma cenu bavit zda k vyse uvedenu take dojde ci nikoliv. Doufam ze nedojde, ale povazuji to za realne.
Udrzet forum "rozpad" na ciste nepolitickych a nespolecenskych rekneme odbornych debatach je podle me nepsrilis konstruktivni. Z jednoho duvodu. Proste kazde tema se nakonec vycerpa. Nakonec neni dulezite az na to prijde jakou kosu, pistoli, nuz ci klacek budes mit v ruce az na to prijde. Lepsi bude domluvit se rozumne se sousedem, pokud to pujde, protoze vsechny zabit nemuzes a obcas take spat musis. A zas jsme u politiky.
Udalosti ve svete nabiraji tempo. Otazka ze zda je nabere i "rozpad" a jakym smerem. Byl bych rad aby tim spravnym.
viktor
ps : pro MacGyver, to me mrzi, ale asi je neco spatne, mam mezi prateli lidi s ruznymi politickym nazory a pohledem na vec. Od prava az po byvaleho clena UV KSC. Chtel jsem proste neco vedet o Marxizmu, protoze skoro pul stoleti jsem to jen slysel Marx aniz jsem vedel co se pod tim skryva. Tam jsem zasel za tim nejpovolanejsim co jsem nasel. I kdyz se nese nazory na radu veci ruzni stali jsme se prateli.
Proste jak rikal tata, spravny velitel ( nadrizeny, ci si dosad co chces ) te v praci kdyz neco zkazis serve jak psa a vecer jdes tebou na pivo. Naucil jsem se veci oddelovat. Mam kamarada je i tady na foru a jsme schopni se pohadat jak psi na soucasnou politickou situaci protoze jsme kazdy na uplne jine strane. Znam ho radu let a vazim si ho a zustavame prateli. Az to prijde a ono to prijde, doufam ze to nebude moc huste, tak jkestli to prezijes ci ne, bude zalezet jen na tom zda budes ci nebudes mit pratele, kamarady. Vse ostatni bude bezvyznamne.
viktor
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Marglin »

MacGyver píše:Mě v tuto chvíli politika "rozhádala" s jedním s mých nejlepších a nejbližších přátel. A to i v případě že se o politice mimo hospodu u pivu, nebo na zastupitelstvu, odmítám bavit!
Taky se nám stalo něco podobného. Celkem nehezky jsme se rozhádali s jednou sympatickou rozpadlickou rodinkou (skoro sousedi.) Důvod byl samozřejmě Krym. Jsme dospělí lidé, tak jsme se nakonec dohodli, že situaci na Ukrajině už nebudeme diskutovat, ta pachuť po oné diskusi nám ale ulpěla v ústech a naše společná setkání již nejsou tak bezprostřední jako dřív. Rozhodně jsem pro, aby se na fóru v seriozních vláknech diskutovaly pouze praktické dopady politického vývoje na společnost. Jestli někdo cítí potřebu diskutovat o moralitě politických rozhodnuti či nadlidské velikosti Putinova přirození ať jde do Hospody.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od štaflík »

Původně jsem se v tomto vláknu nechtěl angažovat, protože se cítím jako jeden z průserářů. Na jednu stranu mé příspěvky nebyly asi nijak radikální či ostré (snad...), na druhou stranu jiní, ostřejší (jedno na jakou stranu) průseráři měli lepší bilanci danou množstvím praktických přízpěvků...
Ale nedá mi to... ;)
Chlapi, proč to tak řešíte a prožíváte? Jak se někdo může kvůli politice rozhádat "na fest"? Je jasný, že spousta věcí není viděna stejně, ale motají se do toho zbytečně emoce (budu se opakovat, ale věci kolem Ruska a Kosy jsou zde suše, či s obrazoboreckou ironií skoro nediskutovatelné :D ), ale proč? Možná to mám dáno tím, že víceméně všechny strany považuji za hajzlíky, kteří s námi cvičí a podobné debaty (bez rozdílu znamínka) jsou přesně to, co chtějí abychom blbnuli. Chléb a hry. Nažer se babišovo chemicko-hormonálním kuřetem a chlebem ze sraček, zanadávej si na netu na Rusáky či Usáky (je úplně jedno na koho - tolerance řevu bezmocných je nazývána demokraciií a svobodou slova) ale hlavně nemysli a nechtěj být soběstačný a "s drápky".
Osobně beru podobné politické debaty (jsou-li vedeny s chytrým a zdatným KOLEGOU (sic!) V DISPUTACI, jako Maximus, Cover, Sigmark a řada dalších...) jako formu duševního sportu, rozcvičky, které mně často přivádějí k hlubšímu studiu pramenů, historie, byť jejich výsledkem je většínou ještě větší skepse nad lidstvem. Navíc jsem rád v roli advocata diaboli, čistě z kverulantství :-)).
Takže jsem proto, aby se to v praktických vláknech likvidovalo a nechalo bublat někde v Hospodě, OffTopicu, Žumpě...). Na druhou stranu tohle je web, který si založilo několik lidí, věnují se mu a nenapadá mně jediný racionální důvod pro to, aby management balastu byl čistě na jejich libovolném uvážení.
Howgh a díky adminům.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Reiser »

Já jenom nechápu co si myslíte, že vyřešíte diskuzí o současném politickém dění / situaci? Chcete něco měnit nebo ovlivňovat? Běžte dělat politiku. Pro mě jsou důležité důsledky politického dění nebo situace, kreré přímo ovlivňují nebo ohrožují můj život nebo rodinu a na ty se snažím v rámci svých možností reagovat nějakou osobní přípravou. Tím to pro mě končí. Pokud donekonečna studujete a sledujete život a dění ostatních nežijete ten svůj. A ano souhlasím s tím, že když má člověk možnost něco ovlivnit v rámci voleb, referenda, hlasování apod. tak by to měl udělat v souladu se svými hodnotami a preferencemi. Pasivita je zase druhý extrém ale politika je dneska jako hovno na botě, kterýho se nedá zbavit a vtírá se všude kam se člověk jenom podívá. Tady by to mělo být o znalostech a praktické zkušenosti. Jinak totiž můžete zůstat u diskuze na Novinkách a iDnesu apod.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Fab> no tva statistika 90% me nepotesila, vetsinou v prispevcich schovavam skryty odkaz, obcas nejakou tu perlu ci demant, ktery jde primo k jadru PA, ze jsi to nenachazel me muze mrzet, ale ohlasy sirsi a dlouhodobe mam jine..

MacGyver> Chapu-li to spravne a predchozi vyjadreni, slo ti spis o jakousi zhustenou minimalistickou formu opravdu PA fora primo k veci s orientaci na tvrdsi scenare? V tom by mnozi jiste souhlasili, historicka zkusenost je ovsem takova, ze vyvoj probiha hodne skokove, tj. kriticka faze rozpadu je relativne maly bod, kteremu predchazi a po nem nasleduje rozvarene obdobi mnoha let, dekad. Ten politicky element a jeho informacni hodnotu z toho proste odparat nelze. Napr. podivej co se deje dnes viz. Barta a spol. jak strategicky radi urcitym politickym-hospodarskym kruhum. Obdobne pro temata globalni. Tenhle rozpor na foru resit slo a navrhovalo se to xkrat, temata / aktualne vzruzene debaty, ktere vzbuzuji vachne politicke dat stranou offtopic apod., ale tyto pak rozhodne jurodive bez kontextu, nedej boze zcele evidentne jednostrane nemazat jako se tu dalo a deje.

Marglin> Tohle forum vzniklo jako refugium pred tupym cenzorskym zasahem na ostatnich (povetsinou zbranovych serverch), kde casto jen PA reference vyvolavala paniku. Postupem casu prosel promenou take rozpad.cz, puvodni celkem pluralitni osazenstvo-vsehochut se za nekolik let vystredilo na vicemene jeden dominantni proud. Pracovne bych to nazval generace, ktera vyrostla na dokumentarnich poradech "Rambo/Rocky" pote tunelove videni vyvazeneho zpravodajstvi CT/Nova/iDnes a predstavy o realite kolem nas. S tim prisly bany, mazani vecnych prispevku, nekteri blazni jako ja se obcas vraceji, samozrejme naivne a marne hledaji onen "idylicky" prvotni stav. Chapu, ze nekterym nasledne prichozim jsou tyto geneze suma fuk, ale je usmevne pozorovat jejich kategoricke soudy.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Terminated Account »

A to jako svoji depku z toho, že je podle některých svět v prdeli díky POLITICE a už bude jen hůř, chcete vyřešit nasysleným obilím, náboji, filtrem na vodu, teréňákem 4x4 nebo hádáním?

Problém je v tom, že je daleko snadnější žvanit o abstraktních věcech, které nejdou nijak změřit, dokázat či vyvrátit, než řešit praktické otázky, které se dají aplikovat do každodenního světa.

ROZPAD vznikl z komunity sportovních střelců, kteří šli dobrovolně s kůží na trh, aby rozpoutali debatu o důležitosti jednotlivce v komplikovaném systému, jeho zranitelnosti. Tím umožnili všem, koho to zajímá, přemýšlet, jak v průserové situaci vydžet co nejdéle. Ochránit sebe, své blízké, svoji komunitu, region - tedy být skutečným občanem, který myslí globálně a jedná lokálně.

Tento prostor není určen radikálům, politickým trolům, alternativním pošukům, bláznům, snílkům, falešným prorokům, samozvaným vládcům, esoterickým bytostem a jiným exotům toužícím po megaprůseru jako východisku z jejich zpackaného života a konečné možnosti seberealizace.

Toto je základní poselství, které dělá ROZPAD tím čím je. Je zde pro všechny kdo chtějí dozvědět trošku víc o možnostech přežití v případě, že se věci nedějí jak je běžné, je zde pro všechny diskutéry, kteří chtějí ctít jeho ducha, je zde i pro pošuky zmíněné v předchozím odstavci, pokud jej nechtějí měnit k obrazu svému a rozjíždět svoje jediné alternativy.

Slovo ROZPAD přitahuje jako magnet všechny, kteří nepochopili, že jde o něco jiného, než nadávání na státy, politiku, peníze, veřejné osoby, ideologie, náboženství atp. Bohužel tento hlavní proud zde pak ze své neznalosti, že tady jde o něco jiného co má podstatně větší hloubku, tvrdě naráží.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Maximus »

To MackGyver: Velice přesně a výstižně napsáno :yes.
Odpovědět