Změny na rozpadu - 2015

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Reiser »

Původně už jsem se rozhodl dál se k ničemu v tomhle vlákně nevyjadřovat..aspoň ne v negativním smyslu protože to nikam nevede, ale řešení které navrhuje Prepper Tom se mi líbí. Je v tom kus pravdy a usměrnit někoho ("mezi čtyřma očima") přes SZ stylem jednou (dvakrát) a dost; minimálně způsobí to, že se člověk nebude cítit ponížený veřejně a daleko spíš tak nebude reagovat podrážděně a nebude mít potřebu dohadovat se a vyvolávat další zbytečné diskuze. Možná, že někteří z adminů to takhle řeší (nemám osobní zkušenost), každopádně dávají svůj komentář k příspěvku v dobré víře, že ostatní diskutující pochopí, že "takhle ne". Většinou to má ale přesně opačný efekt a stejně se všichni začnou dohadovat o tom, kdo má pravdu. Mazání komentářů v tichosti s případným upozorněním / vysvětlením přes SZ a poté BAN pokud diskutující nezareaguje na jedno, dvě slušná upozornění. Je samozřejmě možné, že to přinese daleko víc práce pro mody a adminy to už se těžko posuzuje. Ale jako nápad se mi to co navrhoval Tom líbí.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Reiser »

Podle mě nejde o to, že by se někdo z adminů vyžíval v ponižování ostatních. Řada lidí prostě jenom bere jako osobní urážku jakoukoli nesouhlasnou poznámku k jejich komentáři (neptej se mě proč..) a cítí potřebu se úplně nesmyslně obhajovat a bránit. Ochota diskutovat a vysvětlovat může být kontraproduktivní u lidí s kterými se prostě diskutovat nedá..tam to řeší BAN.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od cipis »

To rozhodně přinese mnohem více práce.
Jenže ve světle některých informací zde už tento způsob nějakou dobu fungoval a jak je vidět, na něco to ani takto nefunguje :(
Mimochodem tu máme i sekci soudní dvůr.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od viktor »

pro MacGyver
jo to je presne.

muj navrh je asi takovy, samozrejme rozhodnuti je na vas :
- prostor na webu celkem nic nestoji, respektive par stranek navic nikoho nezabije
- udrzet cistotu vlaken, tj. neresit na vlaknu o SA 58 napr. vyrobu marmelady.,..
- netolerovat vse co je v rozporu se zakonem.. propagace hnuti vedouci k ....
- netolerovat osobni utoky a vulgarizmy,,, typu ses uplnej magor atd..

myslim ze rok 2015 bude hodne zajimavy a doufam ze ne zas moc, zrusit ci prilis omezit debatu i zde povazuji za krok zpet. V obsahu stranek ktery je velice peknej a zajimavej to zanedbatelne procento debaty, ktera se nekomu nemusi libit, ale je podle me dulezita, zcela ztrati a nebude na zavadu pokud bude mit svuj vyhrazeny prostor a bude vedena vecnymi argumenty bez osobnich utoku.

viktor
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od štaflík »

A co se vy...at na změny. Rozpad je fajn, je živý a vlídný. Občasná nekonzistentnost nebo domnělá křivda s tím souvisí a prostě admina nedělá robot.
Aby se nám rozpad nezdokonaloval, neobjektivizoval, nezkorektňoval a nezkvalitňoval, až by na konci tohoto úctyhodného autoevaluačního procesu nestál sterilní (sorry Sterile ;) ) nezajímavý žďorp.
Ať žije nedokonalý, nekorektní a občas nespravedlivý Rozpad!
"Ty mý ubrečený křivdy nestaly se nikdy..."
Naposledy upravil(a) štaflík dne 06.01.2015 14:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Prepper Tom
Příspěvky: 9
Registrován: 06.08.2014 22:50
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Prepper Tom »

PF 2015 všem rozpadlíkům

Teprve teď jsem se dostal na rozpad a pečlivě přečetl všechny novoroční příspěvky k plánovaným změnám.

Dovolím si přidat ještě jeden osobní názor k administraci, editaci a moderování, který není mnoho zmiňován ani diskutován.

Nezapomínejme, že ať chceme nebo ne, každý diskutující člen má svou osobnost, názory, nálady a emoce...
Pokud diskuse a následná moderace/editace názorů (byť špatných) probíhá VEŘEJNĚ, navíc ještě s řadou komentářů "nerozumíš...", "trouba...", "nepochopil...", "troll..." atd.,
je z diskusí patrné, že to napadeného diskutujícího nasere, v řadě případů zneuctí a vyvolá řetězovou reakci FLAMŮ nebo off-topic komentářů.
Připomíná to situaci ze "zmrdi-managementu", kde platí "nestačí nepřítele zabít, ale je potřeba zatancovat na jeho hrobě a potom se na něj ještě vychca.."

- Pokud je tedy někdo členem týmu rozpadu.cz a udělá něco opravdu špatně, zaslouží si zpětnou vazbu a korekci mezi 4 očima v soukromí SZ. U nováčků je myslím takový přístup od administrátorů/editorů ještě důležitější.
- Má-li někdo potřebu se s někým pohádat, pak ať si to rozdají opět mezi 4 očima (jediné o co přijdeme je škodolibé čtení nesmyslů, které právě zabíjejí rozpad.cz) (? nové pravidlo :-)
- Nevhodné příspěvky prostě a jednoduše MAŽTE bez dalších veřejně vysvětlujících nad-komentářů. Smazání by bylo vhopdné doprovoďit krátkou vysvětlující SZ. Ne nadarmo se říká "co oči nevidí..."
Určitě na fóru klesne počet zbytečných FLAME.
- Pokud někdo osobně nepochopí takové korekční zásahy a SZ, pak mu prostě náleží BAN či vyřazení z komunity rozpad.cz

Mnoho sil a zdaru do roku 2015
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od herman »

Dnes jsem do vlákna citáty umístil nápis z pomníku Volyňského masakru. Doplnil jsem informativní stránku o tomto, dnes již téměř neznámém, zločinu. Požádal jsem, pokud se bude jednat o něco mimo rámec vlákna o výmaz. Ale očekával jsem SZ od admina ve smyslu: To je blbý, to se nehodí. zločiny UPA se nesmí připomínat, vlož to jinde, nebo něco takového. Ale nic, jen odkaz zmizel.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od kregan »

Rád bych se připojil k hermanovi. Taky se mi stává, že mi občas mizí příspěvky, což mi nevadí (občas bývám OT nebo si víc rejpnu). Jen bych očekával SZ, pár modrých písmenek případně jinou zpětnou vazbu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Fabulous »

Ono není zas tolik času každému odpovídat. 1. Odkaz je již ve vlákně drsná videa. 2. Pokud dopředu pisatel avizuje, že je ve špatném vlákně, tak zmizení je jen logickým vyústěním ;)

Sorry, ale z auta na cestách pro mě není zrovna jednoduché řešit odpovědi na jednotlivé příspěvky, kterých notabene denně řeším desítky. :(
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od dr.know »

To je breku zase! Šmarjá panno, osobně si nedovedu představit jaký kvanta času to musí stát moderovat takový forum...
Stovky uživatelů, mazání spammerů, desítky SZ od naprdnutejch uživatelů... No, nezávidím a hluboce smekám před těmi, kteří to dělají zadarmo a ve svém volném čase :yes
Doporučuji trochu sebereflexe a pokory, chlapci zlatí...
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od cipis »

Já bych udělal ta zdůvodnění placená. Jestli někdo chce spešl soukromou zprávu, kde bude mít napsáno, co posral, tak si je předplatí. Třeba 500 Kč jednu ;-)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od kregan »

Jasně, že komu to tu vadí, ať sem nechodí.
Vlákno Změny na rozpadu - 2015 považuju za zpětnou vazbu moderátorům, která mi přijde užitečná i v případě, že se (celkem pochopitelně) nebudou všemi podněty řídit.
pan_cerny
Příspěvky: 15
Registrován: 10.11.2011 0:40

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od pan_cerny »

Damy a panove,

na tomto serveru nemam absolutne zadne hodnotne prispevky (vlastne skoro zadne vseobecne). Ale i tak citim potrebu se vyjadrit k tomu co delate. Jen proto, ze to delate (z meho pohledu) velice dobre. Jak po strance moderatorske (vsechna cest), tak po strance technicke (naprosto promakana funkcnost).

Na chvili jsem odsud "vypadl" kvuli politice snad ve vsech vlaknech ala novinky.cz. Jak ted vidim, budu zpet v plne sile cteni a studovani.

Preji vam pevne nervy a hodne stesti do noveho roku. Delejte to stale tak dobre, jak to delate doposud. :yes
jozur
Příspěvky: 11
Registrován: 23.05.2012 14:01

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od jozur »

Moderatori a vlastnici serveru,

tak jako kolega vyse, i ja jsem uznal potrebu po nekolika letech vyuzivani informaci z tohoto fora podat zpetnou vazbu v podobe podekovani za vasi dosavadni cinnost, kterou cinite na svoje naklady ve vasem volnem case.
Forum, bylo vice "profi" a s prichodem nekterych novych ambicioznich jedincu se z toho stala " pavlacova drbarna"
Doufam, ze vase zamery se vam podari naplnit a navrati se to tu opet trochu ke "stabni kulture"

Hodne stesti!
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Ivana »

cipis píše:Já bych udělal ta zdůvodnění placená. Jestli někdo chce spešl soukromou zprávu, kde bude mít napsáno, co posral, tak si je předplatí. Třeba 500 Kč jednu ;-)
Pod tohle se podpisuju a vytesejte to do kamene (jako admin a moderátor svýho vlastního fóra).

Myslím že většina lidí vůbec nemá ponětí, kolik času a energie zabere taková údržba fóra. Je to neustálé hlídání toho, co se zase kde zvrtlo: mazání spamů, usměrňování hulvátů, moderátorská účast ve zbytečných žabomyších válkách....
A taky bych ráda připomněla řadu skvělých fór, která skončila jen proto, že na to moderátoři prostě už přestali mít chuť a energii.
Osobně jsem došla k názoru, že čím větší "demokracii" a "svobodu" na fóru povolím, tím víc mi to zabere času a také tím dřív mě to totálně znechutí a otráví. Takže teď na svém fóru vládnu, a když chce někdo řvát něco o cenzuře tak ať prostě jde jinam. Žádný troll ani spammer ještě neocenil trpělivé vysvětlování a nabádání k dodržování pravidel.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Ivana »

A ještě něco z vlastní zkušenosti: zrovna ti, co nejvíc křičí cenzůra, totalita, admin musí mít vždycky pravdu - tak ti z 99% nic užitečného pro ostatní nepřinesli. Žádná škoda o ně přijít.
Tak prosím hoši přitvrďte, ať vás to neotráví, na tomhle fóru je spousta užitečných informací a byla by škoda kdyby zmizely (i když teda řada z nich je ukrytá mezi balastem).
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Baca »

Presne tak Ivana. Ti o ktorych pises by si mali uvedomit jednu vec. Demokracia skoncila ked klikli na odkaz toho fora a dokonca sa registrovali. Vstupili na sukromnu podu aj ked virtualnu a odteraz na ich pritomnost plati vola pana domaceho. Ta je vyjadrena pravidlami fora a HOTOVO. Bud ich budu dodrziavat, alebo mozu ist do prec bud dobrovolne, alebo nedobrovolne.
Ja VIEM :-D Jasne. Kto kedy tie pravidla neporusil nech hodi kilobitom za sekundu :-)
Podstatne je ako preco ich porusil. :-) A nakoniec, niekolko stotisic rokov stara mudrost hovori - "pravidela su na to, aby sa porusovali !! :-) a uz dlho sa nedoklada to co k tomu vyroku naozaj patri - "Aby sme vedeli, preco sme tie pravidla vytvorili" :-)

Tak a uz koncim svoj vylev :)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Hohepa »

Demokracia skoncila ked klikli na odkaz toho fora
:yes krásné , stručné a výstižné
rotaru
Příspěvky: 1
Registrován: 05.02.2015 21:47

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od rotaru »

Zdař,právě jsem se zaregistroval a prosím tě o radu(po ne krátkém čase,co to tady pročítám) bych rád navázal kontat s lidma v mém životním prostoru, co si taky myslí, že během generace to tady bude vypadat trochu jinak než teď a myslí si,že když dáme dohromady své nářadí,zbraně,znalosti a vůli a zašijem se do hor, když bude nejhůř(jak se to ostatně po staletí v naší zemi úspěšně praktikuje) přežijem,teda hlavně naše děti.Máš pro mne nějaký směr? Díky. PS. nehledám žádnou spasitelskou sektu,ale racionálně uvažující materialisty, kteří jsou si vědomi toho, že my nejsme pupek vesmíru a něco-někdo ve smyslu stvoření sice je, ale nemusím mít kvůli tomu nějakou církev nebo kazatele či guru.Prostě přežití s pokorou tváří zvednutou k noční obloze navzdory největší šelmě této planety.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od the.marek »

:-D :head :-D :head :-D
Odpovědět