Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od proforma »

Dobrej napad. Obrazky nahrany tady: https://uloz.to/tamhle/1QaDFvnAkp3L#!ZG ... I6FGHlZD==
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Fabulous »

Mě to jde. Závada není na našem vysílači :)
4D3E0486-9ED5-46BC-A084-34444961019A.jpeg
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od proforma »

To jsem z toho blazen... No dobre, diky :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Grunt »

První obrázek není JPEG, ale PNG akorát s blbou příponou (systém se z toho cítí zmaten):
/20211122_125549.jpg: PNG image data, 755 x 706, 8-bit/color RGBA, non-interlaced
To druhé sice JPEG je, ale má to integrovaný profil barev a systém se s tím asi zase nedovede vypořádat. Stačí převést do prostého JPEGu a nebo ještě lépe srazit barvy a převést do PNG a bude to ještě lepší.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od dr78 »

Proforma: Je to přesně jak píše Grunt. :yes Z mého profesionálního pohledu je spíše závada na straně serveru, protože ten by neměl hledět na příponu, ale na obsah. Možná mu nesedí mime-type s obsahem. Ale jednoznačně tohle by měl řešit systém. Nečekám, tak velký zásah od správce do systému. To nikdo nezaplatí, a taktéž je riziko v případě updatu systému na novější verzi, že to v lepším případě přestane fungovat.

Problém s druhým obrázkem se možná časem vyřeší sám, třeba po aktualizaci knihoven to bude v pohodě. Možná taky nikdy. Ale jak píše Grunt, snačí obyčejný grafický editor (třeba windowsový Paint/Malování), otevřít obrázek, uložit jako .png a bude to fungovat.

Obecně jsem rád, že vkládáš obrázky a ne linky na obrázky. Dělal jsem několik "záloh" všech příspěvků na rozpad.cz a plno odkazů je po letech nefunkčních, a tedy se obrázek nezobrazí. Což je samozřejmě v některých hodnotných příspěvcích škoda. Tedy za mne pro ostatní rozpadlíky: stáhněte obrázek, a jeho kopii přiložte na rozpad (pokud to neodporuje copyrightu).
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Ivana »

Mám dotaz: Funguje v současné době funkce fóra záložky? V poslední době jsem zjistila, že bych jí asi využila. Nebaví mě furt dokola hledat podstatné příspěvky mezi tunama balastu a plkání.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Bill Masen »

Nevím jak si představuješ jejich použití, ale záložky normálně fungujou, teď jsem to zkoušel.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Vladimir »

Jeden návrh, bolo by možné ideálne pridať do pravidiel alebo aspoň ako nejaké usmernenie/odporúčanie, aby sa pri pridávaní externých odkazov stále k odkazu aj napísalo, čo na danom odkaze človek nájde. Aspoň jednou vetou o čo ide. Niektorí to majú takto zaužívané a je to prehľadnejšie a šetrí to čas, ak ma to zaujme, tak na odkaz kliknem, ak nie tak nie.

Ak je v príspevku len odkaz a nič iné, človek netuší čo to je a často klikne na niečo, čo ho vôbec nezaujíma.
Vladimír
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od JOBU »

Stačí na ten odkaz presunúť šípku myšky a v ľavom dolnom okraji sa ti zvyčajne rozbalí celý odkaz danej stránky.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Rafael »

Jenomže na některých mobilních přístrojích to tak nefunguje. A někdo má třeba drahá mobilní data a načítat něco co ho třeba nakonec vůbec nezajímá....

Bylo by dobré napsat ke každému takovému osamocenému odkazu o čem je. Zvlášť u videií.

Podobně jako je dobré, vlastně i zakázano, citovat bezdůvodně předchozí příspěvky.
(Na jednom foru kde taky bydlím se z toho stává špatně čitelný spletenec).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od cipis »

Popsat odkaz snad v pravidlech je, resp. já to považuji za samozřejmost ...
A pokud vím, tak i admini proti tomu protestují, když někdo flákne odkaz bez detailů ...

Adne citování předešlého - viz. mypower fórum, kde to totálně znepřehledňuje thread, zde se to naštěstí velice dobře dodržuje.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od DanBlack »

JOBU píše: 02.01.2022 18:40 Stačí na ten odkaz presunúť šípku myšky a v ľavom dolnom okraji sa ti zvyčajne rozbalí celý odkaz danej stránky.
To je sice hezké, ale když to je odkaz někam na FB (tvořený jen shlukem náhodných znaků) je ti to úplně stejne k :moon
A na mobilu se mi celý link zobrazí až když na něm podržim prst a otevře se mi kontextová nabídka...
Jak napsali kolegové - považuju za normální připsat k odkazu komentář, i když je to jasné ze samotného linku.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Bill Masen »

Jak citaci předchozího příspěvku, tak nepopsaný odkaz řeším jakmile na něj narazím. Je toho dost.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Ivana »

Mám dotaz: Nejde mi vložit příloha. Normálně se to nahraje, ale chybí tam tlačítko "vložit do příspěvku", je tam jen "smazat přílohu". Nepomohlo ani zmenšení obrázku.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od bivoj »

Už se to probírá zde: viewtopic.php?p=274412#p274412
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Hdm »

Už zase se tu rozmohl takový nešvar.
Stále častěji tu vidím příspěvky typu (parafrázuji):
plně souhlasím + link někam do ... internetu
zajímavý rozbor situace + link někam do ... internetu
tak určitě + link někam do ... internetu
zráta iluzí + link někam do ... internetu
kvalitní článek + link někam do ... internetu
Na nikoho nechci ukazovat, ale bylo tu dobrým zvykem alespoň ve stručnosti vytáhnout to nejzajímavější do příspěvku. To má dvě výhody, není třeba klikat na všechny odkazy (vedoucí kdoví kam) a druhá, když odkaz přestane fungovat příspěvek má stále nějakou hodnotu.
Stejně tak i odkazy na mapy/obrázky, vždy se sem obrázky vkládaly (v rozumné velikosti), aby se "neztratily".

O osobních útocích mezi diskutujícími a plevelení vláken naprosto zbytečným hádáním už radši ani nemluvím...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Ulfhednar »

Já nevím, ale není pro případného čtenáře 100x rychlejší se jedním ťuknutím mrknout, zda ho daný text zajímá, než aby tam postující bušil abstrakt? Zvláště na telefonu je to otrava.
Óðinn á yðr alla
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od BiSon »

Ulf: neni.
Cast dne sedim za firewallem, tak je jenom odkaz naprosto bezcenny.
Mnohdy staci jedna veta o co jde.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od DanBlack »

Asi tak...
Málokdy klikám na odkazy bez průvodního komentáře. A ne vždy je z linku poznat o co jde.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
flp
Příspěvky: 9
Registrován: 01.02.2020 23:14

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od flp »

Nešlo by udělat, že by do "konfliktních" témat mohl každý uživatel přispívat pouze jednou za nějaký čas? Třeba jednou denně nebo jednou za 4 hodiny? Bylo by to lepší, než úplné zamknutí tématu, faktické rovině by to snad tak moc neublížilo a té "osobní" by to mohlo velmi pomoct.
Odpovědět