Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Doporučujeme všem přečíst!
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Karlos »

Zde se můžete vyjádřit k pravidlům fóra, navrhovat změny, řešit spory...
Uživatelský avatar
VonTreskow
Příspěvky: 73
Registrován: 07.11.2011 0:35

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od VonTreskow »

Nie som si istý, či to dávam do správnej sekcie (ešte som zvažoval samostatný topic v tejto sekcii, prípadne "Návrhy a tipy pro zlepšení fóra"), ale chcel som sa spýtať, prečo bol uzamknutý topic "Havel". Áno, je tam napísané, že na základe rozhodnutia moderátorov, ale prečo sa tak rozhodli?

Slušne by som tiež poprosil, aby ste mi neodpovedali klasickými hláškami moderátorov (iných) fór ako napr.
- toto není demokracie
- je to rozhodnutí moderátorů, když se ti to nelíbí, tak sem nelez
- tebe to nemusí zajímat

Je tým hlavným dôvodom heslo "o mŕtvych len dobre"? Je to ozaj dobré heslo? Nemali by sme potom oslavovať aj Stalina, Hitlera, Mao Ce Tunga? Áno, za svojho života to boli svine, ale predsa len to boli (alebo ešte sú) národné ikony...
A čo to potom vypovedá o ľuďoch, o národe, ak zo samej túžby po nejakom hrdinovi vedome vynesú na piedestál aj niekoho, kto tam nemá čo hľadať ignorujúc tých, čo by si toto miesto ozaj zaslúžili?

Zrovna na tomto fóre by som nečakal, že sa bude vyžadovať dodržiavanie masmédiami vytvorenej politickej korektnosti.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Reccol »

Vsude je dost spiny, na hadani se o Havlovi je tu zbytek internetu. Proc by aspon tohle forum nemohlo byt bez toho balastu, zamerene na to, na co ma byt?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Maximus »

Odpovím spíše otázkou - Jaký smysl je rozdmýchat emoce a rozhádat jednotlivé členy tohoto fora kvůli konkrétní politické osobě, která byla navíc tak krátce po smrti? VH byl určitě konroverzní postava, ale jistý respekt a pietu si zaslouží, tedy alespoň podle mínění dosti velké části členů tohoto fora (srovnávat VH se Stalinem, Hitlerem či Mao Ce Tungem už je podle mne opravdu hodně mimo).

Smyslem tohoto fora také není primárně sloužit jako platforma na "politická hašteření", která stejně ani jednoho člena "protistrany" nepřesvědčí o opaku. Pokud by diskuze o VH byla vedena věcně a podložena argumenty, tak by tolerance adminů byla stejně veliká, jako i v jiných tématech (což snad nikdo nezpochybní?). Bohužel úroveň příspěvků v tomto vlákně klesla na (a díky absenci cenzury i pod) běžnou úroveň diskuzí ala novinky.cz či idnes.cz. Proro bylo kolektivně moderátory rozhodnuto v diskuzi na takovéto "úrovni" nadále nepokračovat.

O naší korektnosti snad svědčí i to, že vlákno nebylo smazáno, ale pouze zamknuto. Myslím si, že pokud si to někdo soudný v budoucnu přečte, tak mu bude jasné, že pokračovat dál v tomto vláknu opravdu nemělo smysl.
Warlord
Příspěvky: 49
Registrován: 27.07.2011 20:52

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Warlord »

VonTreskow si na tenkém ledě, k vůli Havlovi nejprve jebali do toho GST, pak upravili pravidla a když odešel, tak mu tady asi Macgajvr nebo kdo ještě na rozloučenou nedával, že je chudáček a ať vypadne :rofl :rofl
Někde to tu je. Byla docela bžudna :rofl Ale škda GST, to co psal se dalo číst.
Warlord
Příspěvky: 49
Registrován: 27.07.2011 20:52

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Warlord »

Tady sem ti to našel, na konci poslední stránka http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... &start=100
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Terminated Account »

GTS jsem nenadával, byla to reakce na jeho pokus mějte mě rádi, mohl jsem vám to tu celé zničit, ale jsem tak hodný a vyspělý, že to neudělám (vydírání) - hodil jsem pouze rukavici. Mohl se k tomu postavit různými způsoby. Možná kdyby jsi znal všechny souvislosti díval by jsi se na to jinak.
Warlord
Příspěvky: 49
Registrován: 27.07.2011 20:52

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Warlord »

hahahá mě to je úplně jedno, ale nadával si, čet sem to a je to tam furt napsaný. ten tvůj výlev byl stejně mešuge jako to jeho mazání. a se mu nedivim že odešel, ale tobě se divim, že ti to stálo zato se takhle vylejvat když už se loučil. :rofl tebe nasralo, jak psal o havlovi, ale mě ten tvůj výlev na jeho loučení přišel fakt dost stejnej, jak to co on psal o hlavlovi
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od MRAK »

Warlord: hoď se do klidu :!:

GTS odešel z mnoha důvodů. VH byl jen jedním z nich. Nejsem zastánce probírání a kritizování jiných, když se k tomu nemůžou vyjádřit, takže pokud tě to nějak detailně zajímá, zkus si ho někde ve vodách netu najít a zeptat se ho.

MacGyver ho "zjebal" za jeho dětinské chování - byla to spíš snaha o to, aby se trošku vzpamatoval, a přestal se chovat jako infantilní spratek.

Já sám jsem GTSovo příspěvky rád četl - některé :!: Na druhou stranu měl i dost slabé chvilky. A jednou jsem mu musel i část příspěvku smazat, protože to hraničilo nejen s pravidly, ale i se zdravým rozumem.
To že odešel se vším tím humbukem, svědčí o jeho povaze a o jeho osobnosti. Ale dost už o něm.

A teď k uzamčení vlákna a úpravě pravidel:
Proč by se tu měli lidi hádat nad politikou?
Stačí mi jeden rozumný argument.

Mě , ani ostatní mody žádnej nenapadnul, naopak - je mnoho důvodů, proč se o politice haštěřit někde jinde.
(musíte si uvědomit, že se k nám dostávají různé ohlasy, nejen ty Vaše, ale i té druhé strany, a téma VH bylo natolik kontroverzní, že někteří diskutéři toto forum opustili a jiní se na to chystali - a za to fakticky nějaké hádky nestojí)

Zamyslete se nad tím, k čemu slouží toto forum.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Karlos »

Warlord: hele s GTST jsme se x-krat zkouseli domluvit at se trochu kroti, zkousel jsem to ja i ostatni modi, nic nepomohlo, tak jsme politiku hodili mimo hřiště, načež on se rozhodl že je to pro něj zasadni a že se s nami radeji rozlouči, což udělal. Jako každa vypjata chvile to bylo provazeno jistymi emocemi jak z jeho strany tak i ze strany naší... ja opravdu nechapu Tvuj urypany postoj z ktereho citim jen chuť se v tom rochnit a vyvolavat dalši hadky... proto bych diskuzi o GTST utnul, hlavně z důvodu že on oděšel a už nema (jednoduchou) možnost reagovat, pripadne branit se. On moc dobre vi ze se kdykoliv muze vratit a jak to provest a je zbytecne aby jsi mu delal advokata...
Warlord
Příspěvky: 49
Registrován: 27.07.2011 20:52

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Warlord »

já GST neoplakavam a advokata mu taky delat nebudu, ani sem nechtel zdvojnasobit pocet svych prispevku tady na foru, jen pozoruju deni a usmivam se, jak se z adminovske particky stávají papaláši :rock teda až na tebe Admine, ty jsi normální, ale tady Paroubek a Standa Gross, tem se směju.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Terminated Account »

Názor jsi si už udělal. Vyvracet ti ho nebudu.
Uživatelský avatar
VonTreskow
Příspěvky: 73
Registrován: 07.11.2011 0:35

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od VonTreskow »

Maximus píše: (srovnávat VH se Stalinem, Hitlerem či Mao Ce Tungem už je podle mne opravdu hodně mimo).
Neodpovedám len preto, aby som neporušil pravidlo 12.
MRAK píše: A teď k uzamčení vlákna a úpravě pravidel:
Proč by se tu měli lidi hádat nad politikou?
Stačí mi jeden rozumný argument.

Mě , ani ostatní mody žádnej nenapadnul, naopak - je mnoho důvodů, proč se o politice haštěřit někde jinde.
(musíte si uvědomit, že se k nám dostávají různé ohlasy, nejen ty Vaše, ale i té druhé strany, a téma VH bylo natolik kontroverzní, že někteří diskutéři toto forum opustili a jiní se na to chystali - a za to fakticky nějaké hádky nestojí)

Zamyslete se nad tím, k čemu slouží toto forum.
Na jednej strane mal pravdu GST s tým, že keď hovoríme o rozpade, tak to má dosť veľa dočinenia s politikou. Napríklad keď sa bavíme o páde EUR, USD a čo ho spôsobí(sposobilo). Keď sa ľudia bavia o tom, aký bude vývoj ďalej, čo asi politici urobia. Všetko je to spolu prepletené, takže myslím, že tej politike a ideovým přím sa asi nedá vyhnúť. Druhá vec je, že u členov fóra by mala byť nejaká tá osobná vyzrelosť a schopnosť držať sa diskusie a nebrať ju osobne, je smutné, že toho nie sú schopní. Myslím, že ak niekomu tá diskusia vadila, tak proste nemal (opakovane) klikať na vlákno "Havel". Ale keď sa ľudia raz chcú hádať a sú vzťahovační, tak si cestu nájdu. Budú sa hádať napr. o tom, či v PA dobe jesť psy, alebo či na zaľudnenie použiť atd...a nakoniec možno bude pravidlo 12 upravené na "zákaz vyvolávání pří a hádek".

Pozitívum diskusie o Havlovi...človek zistil veci, ktoré by inak nevedel a z masmédií by sa ich ani nedozvedel.
Pozitívum diskusií o politike...možnosť dozvedieť sa iné názory než ten svoj.

P.S. (nie je to podliezanie :) ) Ja osobne nezávidím moderátorom takéto problémy (aj keď by som to riešil inak ako oni). Musia počúvať hemzy z každej strany, od tých, čo chcú "slobodu prejavu" aj od tých, ktorým sa "sloboda prejavu" nepáči a akokoľvek sa rozhodnú, vždy bude minimálne jedna strana nespokojná.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od MRAK »

VonTreskow píše: Musia počúvať hemzy z každej strany, od tých, čo chcú "slobodu prejavu" aj od tých, ktorým sa "sloboda prejavu" nepáči a akokoľvek sa rozhodnú, vždy bude minimálne jedna strana nespokojná.
a nejen to, dokonce si musí nechat nadávat od nevymáchaných hub do Parobků a Grossů .... ale tak to bohužel je , a proto končí na jiných forech většinou takovéhle diskuze tím, cos napsal na začátku .
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od marish »

Jsou moderátoři, kteří ještě nezasáhli, a taky to asi není dobře. Jiní se toho nebojí, a logicky pak jsou při korekcích víc vidět. Určitě je řeč o Mrakovi, a po nástupu MacGyvera se to projevilo ještě víc. Na druhou stranu přibývá členů, témat, příspěvků a tedy logicky i dohadů a nakročení k hádkám. I já se obcas neubráním a zapletu se do diskuze která nikam nevede. Je žádoucí, aby to někdo s objektivnějším pohledem zkorigoval.
Prošel jsem ze Střelectví přes ZK až sem, a pamatuju si jak vypadá kontraproduktivní zásah moderátora...
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Maximus »

Kvůli vláknu VH jsme přišli na tomto foru nejen o Gloryho, ale také o několik dalších členů - mělo cenu to hrotit ještě dál? Podle mne by to byla cesta jak naplnit doslovně název tohoto fora :cry:.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od MRAK »

VonTreskow píše: Na jednej strane mal pravdu GST s tým, že keď hovoríme o rozpade, tak to má dosť veľa dočinenia s politikou. Napríklad keď sa bavíme o páde EUR, USD a čo ho spôsobí(sposobilo). Keď sa ľudia bavia o tom, aký bude vývoj ďalej, čo asi politici urobia. Všetko je to spolu prepletené, takže myslím, že tej politike a ideovým přím sa asi nedá vyhnúť.
Ano, pokud je politika vedená v obecné rovině, tak lze souhlasit s tím co píšeš.
Debata o VH překročila obecnou rovinu o několik levelů. (PS: aby bylo jasno - nepatřím k pravdoláskům a na VH mám velmi rozporuplné názory)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Terminated Account »

Přátelé. opravdu je nutné napsat Úvodník o kterém se bavíme neveřejně již delší dobu. Pod pojmem rozpad si každý představí úplně něco jiného. Bude nás tu různých "Exotú" (včetně mně) stále více a je dobré stanovit pravidla hry a hřiště na kterém hrajeme. Jinak se rozplizneme a toto fórum ztratí svoji vynikající úroveň a atmosféru.

Jak už bylo řečeno a je to v pravidlech. Politika s tím souvisí a i o politice se dá diskutovat na úrovni. Poslední pravidlo má zabránit žabomiším válkám o ničem, nemá zakazovat svobodu projevu.

Spousta podnětů od účastníků se řeší pře SZ, o kterých vědí moderátoři a ti mezi sebou čile komunikují o tom co ano a co ne. Nezaměňujme nadhled moderátorů s jejich osobním názorem.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Terminated Account »

Věžím, že je to nedoruzemnění, které se vysvětlí. Reinera znám osobně a jsem přesvědčený o tom, že v tom nebyl zlý úmysl. Reinere vysvětli to a dej to hlavně do pořádku, takové věci zde řešit nechceme!
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Karlos »

Potvrzuji ze Rainier nože na sraz dovezl a vše proběhlo k plné spokojenosti objednávajících. Za sebe nevidím důvod si zase něco neobjednat ;)
Odpovědět