Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Doporučujeme všem přečíst!
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od Karlos »

Odděleno z vlákna: Uvítání na zdejším Foru. Karlos
Dan.te píše:Mám jeden takový nápad ...
ale abych začal od začátku - přemýšlel jsem nad tím, co bude mít v PA době cenu - zlato, alkohol, konzervy ... ale je tu ještě něco co se i dnes velice cení a to jsou informace, znalosti, know-how - můžem tomu říkat jak chcem, ale je to vlastně důvod, proč jsme všichni tady.
Problém však vidím v tom, že nikdo z nás nemůže všechny ty informace pojmout. Je toho tolik co bychom měli vědět a spousta věcí, které bych měl znát, mě ani napadnout nemusí a někoho jiného ano.
Troufám si tvrdit, že přístup k internetu může v PA době být docela dost problém. :-) A když se vše nedá nosít v hlavě a nemůžu pro informace kouknout na rozpad.cz co pak?!
A tu je můj nápad. Nejsem žádný IT, ale nešlo by udělat nějakou online databázi užitečných návodů, informací, nákresů, rad, obrázků, videí,... do které bychom mohli všichni přispívat a jednou za čas si jí stáhnout/aktualizovat třeba na externí disk či flashku? Něco kam bych se v budoucnosti mohl podívat ze svého, v té době solárem napájeného, notebooku např. jak udělat oko na chycení zajíce, jak ho pak stáhnout, jak nejlépe zpracovat maso, jak správně vyčinit kůži, jak z ní ušít třeba rukavice, ... :-)

Spousta informací už tu na foru je, jen je vycucnout, dát tomu nějakou formu a možnost uložit.

Podílet se a profitovat na tom můžeme všichni.

Co si o tom myslíte, co na to říkáte?

Dan.te: buď vítán mezi námi...

K tvému dotazu, forum ve sve podstate je take databaze a web stranka rozhrani pro pristup. Co se tyce off-line provozu (bez internetu) tak je mozne provest instalaci fora i v ramci samostatne stanice bez pripojeni na internet (tzv. localhost). Na dany pocitac se nainstaluje web server (Apache), skriptovaci jazyk (PHP) a databaze (MySQL). Vse vypada potom stejne jako by forum bylo na internetu. Bohužel není to otázka stáhnutí nějaké instalačky a odklikání "OK" ale je potřeba provést i nějakou konfiguraci jednotlivých komponent má-li to být čisté a spolehlivé...

Pokud by byl zájem tak někdy mohu sepsat návod jak toto provést (není to zase nic ultrasloziteho)... Nicméně problém je jinde, forum ma i vlakna ktera jsou pristupna pouze moderatorum (interni porady), vlakna k jednotlivym srazum atd. a pokud bych dal k dispozici dump databaze (kopii) tak by dotycny sice mohl mit funkcni kopii fora na svem PC i bez internetu ale zaroven by (pri trose sikovnosti) mohl ziskat pristup i tam kam ho mit nema a to nemluvim o soukrome poste, heslech apod.

Co vím tak si spousta uzivatelů tvori svoji nezavislou "databazi" uzitecnych informaci. Forma byva ruzna, nekdo si uklada webove stranky jako kompletni celek (treba pres httrack), nekdo si uzitecne poznamky vklada to Wordu atd. Urcite i ty sam uz nejak informace archivujes...

Nebyl by az takovy problem udelat nejakou rozpadlickou Wikipedii ale o ni by se musel nekdo starat a ty informace tam poctive doplnovat, rozhodovat co je dulezite a co ne, informace overovat atd. Pokud by se nekdo takovy nasel (hlasis se?) tak na to muzeme vytvorit samostatne vlakno a zacit premyslet nad konkretnim resenim...
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Dan.te »

Alibaba - mám podobné zkušenosti o kterých píšeš. Třeba před čtyřmi roky U Mekáče v prostřed pustiny v Mount Isa v Austrálii jsem seděl u coly a notebooku zlomenej se slzami ve tváři, protože jsem se po měsíci cestování bez možnosti kontaktu s vnějším světem dostal k internetu a k emailu, kde jsem si přečetl, že moje tehdejší polovička nebude čekat až se vrátím zpět. :-)
Nicméně si dovedu a myslím, že i ostatní, představit spoustu scénářů, kdy použití mobilního internetu, nebo výprava do města do Mekáče nebude možná či bude riskantní a použít nějakou offline databázi(např. abych zjistil jak získat ze dřeva dehet) bude jednodušší, rychlejší a možná i jediná možnost.


Karlos - díky za uvítání. Máš pravdu, že už jsem si nějaké informace střádat začal(třeba offline anglickou wikipedii) a věřím, že to dělají i další, a právě proto si myslím, že kolektivní práce by byla mnohem účinější než když to každý dělá sám.
Říkal jsem si, že by forum mělo jít nějak uložit, ale máš tu spoustu "nadbytečného" textu (no na druhou stranu by aspoň bylo čím se v budoucnu zabavit na dlouhé zimní večery) :-) a spousta informací je třeba formou odkazů na jiné stránky atd.
Kdyby ostatní o ten koncept měli zájem a našlo se pár osvědčených lidí, kteří by informace od ostatních aspoň hrubě třídili, rád budu jedním z nich! Hodit to na krk jen jednomu ... no nevím nevím jak dlouho by dotyčný zůstal zdráv :-)
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Ježura »

Taky zdravím kolegy ze štatlu...taky přemýšlím jestli by nebylo fajn vytvořitou základní databázi nějaký výtah. Klidně to formulavat jako knihy. Každá kniha jiný obor. Rád bych to potom ale nechal vytisknout na papír a rovnou zalaminovat. Sice drahé ale trvanlivost ´skoro´věčná. Na co mi bude nadupaná databáze v železném šrotu který neoživím. :D
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od MRAK »

O moznosti knihy se tu uz zacalo debatovat. Napad je to prvotridni, ale dal bych to nerozvadel v tomto vlakne. Chtelo by to udelat nove, at se k tomu muze vyjadrit vic lidi.
Tady to malokdo bude hledat.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od alibaba »

Nechci si stezovat na rozpad ,to funguje bez potizi ,ale jsou zde dalsi fora na tema preppers co se tam neni mozne dostat ja to zkousel a na na anglicke forum jsem se dostal bez problemu a pouzival jsem stejnou adresu jako na ceska fora a tam to nefungovalo a to tam maji tak 200 lidi ....Tohle je asi tak cela zprava....
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od Dan.te »

Toto téma bohužel trochu zapadlo, ale přijde mi to škoda. Na foru je tu spousta užitečných informací a odkazů, jen jsou tu různě roztroušené, složitě se dohledávají, mohou zapadnout - ztratit se(někdo zruší web na který byl odkaz), atd. Informace jako třeba Mikiho mýdlový esej, nebo až naskenuju tu knížečku s recepty co všichni chtějí, nedávno jsem viděl hromadu různých odkazů na způsoby činění kůží. Prostě takový sborník užitečných informací s možností stažení pro offline prohlížení, vytisknutí, ...
Nemám páru jak to technicky udělat, ale pokud to není složité a někdo by tu platformu vytvořil, rád tam ty informace budu kopírovat a snad se pak další přidají ...
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od GOD »

Nápad určite ano. Tiež som nad tym rozmyšlal, či nejde stiahnut neak cele vlakno. Možno by bolo dobre celu stranku spakovat a stahovat ako aktualizovane vydania. Mimochodom neni tak davno čo ine forum slušne premázli z vonku. Minimálne záloha by bola moc moc vhodná
a selektovat članky? Nie, prave ta omáčka okolo toho a príbehy čo ako kedy hlavne od Josefa... ja to mam rad. To je čaro fora, že je take osobne a človeku blízke.
Odbornych knih je plno, ale čitate to každy den? nie, technicka literatura je naročna, romany sa čitaju daleko lepšie. A to som na technickej literature vyrastal
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od Karlos »

Tak zálohy se samozřejmě dělají každý den...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od dracekvo »

Tak jakoukoliv stranku si muzete ulozit pro offline prochazeni pomoci nastroju k tomu urcenych. Staci pohledat.
K tomuto účelu třeba používám toto http://www.httrack.com/
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od Dan.te »

GOD píše:a selektovat članky? Nie, prave ta omáčka okolo toho a príbehy čo ako kedy hlavne od Josefa... ja to mam rad. To je čaro fora, že je take osobne a človeku blízke.
Odbornych knih je plno, ale čitate to každy den? nie, technicka literatura je naročna, romany sa čitaju daleko lepšie. A to som na technickej literature vyrastal
Já naprostou souhlasím - taky si rád počtu co se píše kolem toho a dost se u toho i zasměju, ale máš tu spoustu věcí co se ti zálohou a při offlie použití v PA době ztratí. Minimálně všechny ty zajímavé odkazy, jak je to s přiloženými soubory nevím.

A pak ta přehlednost - můžeš si po večerech pročítat všechny příspěvky, ale když budeš rychle něco potřebovat vědět, máš problém.

A další aspekt je, že spousta lidí by si to ráda vytiskla na papír a popravdě tisknout celé forum ...
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od optim »

Dan.te a proč si neuděláš nějaké poznámky ty sám?

Kopírování textu a obrázků pomocí clipboardu (ctrl+c a ctrl+v) není zas tak obtížné a spousta z nás to tak dělá. :)

Na fóru navíc najdeš i spoustu odkazů na zajímavé knihy, takže kdyby sis dal jenom trochu práce ...
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od Dan.te »

optim píše:Kopírování textu a obrázků pomocí clipboardu (ctrl+c a ctrl+v) není zas tak obtížné a spousta z nás to tak dělá. :)
:) To je přesně ono!!!
Každý(i já) to děláme individuálně a vynakládáme úsilí a čas a zřejmě dost často na to stejné. Nejspíš si ukládáš ty stejné věci jako já a jako X dalších lidí z tohoto fora. Kdyby to mělo jednotnou formu, bylo by to přínosem pro všechny, protože jakmile se tam jednou informace dá, byla by dostupná všem i pro offline. Jen by sis jednou za čas stáhl aktualizaci toho souboru či co by to bylo. Každý kdo by tam přispíval, by vlastně ukládal jen věci co tam ještě nejsou a ne jak dnes, kdy si oba ukládáme to samé.

Nejde mi tu o vlastní prospěch ve smyslu toho, že jsem línej to dělat, ale pokud tam já uložím informaci o činění kůží, ty už se s tím nebudeš muset obtěžovat. A samozřejmě to funguje i obráceně(a to je můj prospěch, potažmo prospěch pro každého) ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od Terminated Account »

OK, každý to určitě rád uvítá. S tím kdo je ochotnej se zapojit v rámci teoretické fáze bych byl opatrný. Jakmile nastane fáze realizace, většina to vzdá a zbytek - dříve či později nadšení opadne.

Očividně v tom vidíš příležitost, takže "generální štáb RORPADu" ti rozhodně bránit nebude. Vyber si jedno téma, zpracuj ho podle svých představ elektronicky do editovatelného textového formátu. Pokud bude výsledek stát za to, rozhodně dokážeme připravit elektronickou platformu pro třídění těchto informací a další se třeba rádi přidají. Vznikne tak encyklopedie rozpadu, kterou budou tvořit pouze vybraní jedinci, kteří ji dají jednotnou formu a budou bdít nad obsahem.

Gratuluji, právě jsi se stal impulzem a motorem této činnosti. Kdo s tím Dan.temu pomůže?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od Fabulous »

Kdyby ta "kniha o preziti" byla co k cemu, tak bych ji vlastnim nakladem vydal. Ale k tomu je zatracene dlouha cesta. :-(
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od Ježura »

Zítra to určitě projednáme na srazu v Brně... rád pomůžu v rámci možností,času a schopností s čímkoliv... Mám k tomu určitě nějaké nápady.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od dracekvo »

System ala wiki by mohl bejt dobre,tam muze editovat kdo chce co chce a admin to pak jen schvali k uverejneni,nebo ne.
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od SaraH »

Vytvořit Nadaci stranou, na konci galaxie? ;)

Souhlasím s tím, že jedině jednotný formát má smysl. A také osobní zkušenosti s daným tématem. Jen Ctrl+C nestačí.
Pokud něco takového vznikne, pokusím se přispět.
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od optim »

Když se chci něco naučit, musím to začít dělat a vlastní poznámky jsou prvním krokem k tomu dělání.

Kdo se chce opravdu něco naučit, informace si najde, protože tu už na tomto fóru dávno jsou a ten kdo nechce, tomu nepomohou ani sebedokonalejší knihy, které už byly také dávno sepsány.

Téhle hurá akce se rozhodně nezůčastním, protože nerad dělám něco jenom "naoko". :)
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od BOGOVIK »

2Optim:

jak si myslim, ze 99 procent hura akci skonci do ztracena. Tak ty mas druhe extrem. S takovym by nikdo nenapsal nikdy ani carku.

Pokud chce a ma silu at napise jednu dve ukazkove kapitoly, mozna se nekdo prida a to pak strhne dalsi lidi. Pokud nenapise nic a vyzni do ztracena budiz. Ale hned rici kaslu na to ve stylu, ktere ma rici ostatnim at se na to taky vykaslou je taky mimo misu. To rovnou napis adminovi rozpadu, at se na to vykasle a server zrusi, bo to byla taky hura akce...


P.S. omluva za drsnejsi odsouzeni, ale podtex prispevku me trochu namichl. Nemam rad, kdyz hned v zarodku, zesmesni snahu nejakeho cloveka hned na zacatku. Kdyby ten prispevek napsal po 2 mesicich "nadseneckeho pojdme neco udelat" byl by prispevek ok, ale hned po navrhu, ze kdyz chce dotycne neco udelat to beru jako podpasovku.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od alibaba »

Na knihu je pozde a ono to zacne jit do kytek asi za pul roku ,mozna za rok =pozde ,pozde...... :lol: :lol:
Odpovědět