Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Terminated Account »

Jeden kamarád mi ji hrdě ukazoval, jako nový přírůstek do NZ. Zmáčkl jsem a upadla jedna nožička - zlomená vlivem únavy materiálu... Když budete kupovat někde ve výprodeji, tak si strojek pořádně prohlídněte a vyzkoušejte.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od alive »

Maly dodatek k holeni britvou ci ziletkou...pred holenim je potreba poradne "naparit" ksicht...horke obkaldy na tvar, alespon minutu...idealni je, holit se bezprostredne po saune...pocitite makrantni rozdil, i kdyz budete mit holici nastroj lehce otupelej...Driv se to tak delalo bezne, u lazebnika jsme nejdriv lezeli s hadrem na hube, nez vas oholil...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od kregan »

Já na delších výpravách vlasy i vousy odřezávám nožem, proto mi přijde řešit holení jako nepodstatný. Prej to tak dělali lovci na divokym západě. Je fakt, že se ani v běžnym životě moc neholim.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Reiser »

No já mám ten problém že si žiletkou holím i hlavu. Když se holím s citem a moc na to netlačím dokážu se oholit kompletně jen s horkou vodou, tzn. nepotřebuju žádnou pěnu apod. Problém je že při každodenním holení to dráždí hlavně pokožku hlavy, která má pak tendenci se loupat. To se dá řešit nějakým krémem. Ideální by byla asi kombinace dezinfekce a krému. Jenže bohužel každý krém má datum spotřeby na rozdíl od žiletek a vyrobit si ho sám neumím. Chápu že to někomu může připadat banální a že v PA době asi bude mít člověk úplně jiné starosti, ale když už tu tohle téma je.. existuje hromada přírodní kosmetiky a určitě by našla využití i na zklidnění kůže (slunce, mráz apod). Otázka je jak si ji vyrobit? Akorát jsem zase OT. Možná že se tu už někde něco podobného řeší ale nikde jsem to nenašel tak se omlouvám.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od alive »

Reiser: rozemel najemno hrebicek, lehce no nech prejit varem v sadle a nech ho tam pres noc. Rano ohrej, prozen cednikem a mas vonavou postknikovou desinfekcni masticku:-) (totez muzes udelat s kometickou vazelinou)
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Reiser »

Dík za tip, vyzkouším.
prvak
Příspěvky: 85
Registrován: 17.09.2012 15:16
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od prvak »

Este je ina moznost nepouzivat britvu ani holiaci strojcek "jednoducho" to vytrhat. Pri pravidelnom trhani prestanu rast same.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od DanBlack »

To bohužel není pravda... :shake
Mám na obličeji několik míst kde si vousy pravidelně vytrhávám (takové ty oblasti jeden chlup na čtevereční palec) a stále mi dorůstají. Jen místo pravidelného směru (alá pole kukuřice) rostou křivě a občas zarůstají.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Hohepa »

Teorie, že přestanou růst, ti rozmluví každá ženská co si depiluje nohy :rofl
prvak
Příspěvky: 85
Registrován: 17.09.2012 15:16
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od prvak »

poznam jedneho chlapa ktoremu to funguje sice sem tam povyrastie 1-2 chlpok ale nemusi sa holit
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Hohepa »

Výjimka potvrzuje pravidlo. Jsou lidé co jim třeba ochlupení a/nebo vlasy neroste vůbec.
Například Yul Brynner ze Sedmi statečných , nebo Kojak (Telly Savalas ).
Pokud by to fungovalo obecně tak má drahá polovička má po cca dvaceti letech depilace nožičky a bradičku
jako novorozeně. Bohužel tvá teorie je mylná a 1 - 2 chloupky jí na bradě občas pravidelně někdy vyraší.
Z čehož je nepříčetná a ihned jak jdou uchopit pinzetou je bez milosti depiluje.

Naopak spoustu žen tvrdí že , například u obočí ( o intimních partiích většinou nemluví )
jim to funguje obráceně . Co se ho nechaly vytrhat tak jim pak rostlo o to mohutnější. :?

P.S. I když nosím vousy tak v zájmu kulturnosti vzhledu si například krk holím .
Z pohodlnosti jsem zkoušel i depilaci a musím říct, že to kur...sky bolí.
Nechápu, že to ženské podstupují dobrovolně. Kdo nevěří, ať zkusí sám na sobě.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Terminated Account »

Břitevníci prosím poraďte. Chci si koupit břitvu. Máte nějakého vyzkoušeného favorita? Chci kvalitu, ale nechci platit za imaginární luxus. Je mi o poměr cena/výkon? Díky za tipy.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Reiser »

http://www.britva.cz/zacineme_s_britvou.html a forum.britva.cz hadam uz asi znas. Nejsem zadnej odbornik ale do zacatku bych koupil par jetych britev z aukra apod. Hlavni je aby ostri nebylo vylamane moc do hloubky. Minimalne se na nich muzes ucit brousit a obtahovat. Brouseni je celkem veda a je lepsi to nechat na nekom zkusenem. (Forum dela pravidelne srazy.) I to co prijde nove z obchodu je vetsinou potreba nechat nabrousit. Vybiral bych spis 5/8" pro vetsi pohodli. Pokud pujdes do neceho drazsiho chce to videt osobne..i firmy typu Solingen dneska klidne vyrobi britvu se zvlnenym ostrim ale bez problemu si za to reknou 3000 CZK +. Nekde jsem cetl ze je jedno jestli je to nerez nebo uhlikovka. Reznou udajne obe a je potreba se o ne starat. Ja osobne jsem k britve jeste nedozral na kazdodenni holeni. Holim si denne i hlavu a tam je to po hmatu slozitejsi, ale pomalu trenuju na rovnejsich plochach. :) Omlouvam se za pripadne preklepy pisu z mobilu.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Artifex »

Jedno to není, nerez sice nerezne ale ostří stojí zaprd, nerez se prostě při broušení maže, je to bláto.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Rase »

Našel jsem pěkné video ohledně broušení žiletek. Jsou tam k vidění všelijaké manuální brousky i s ukázkou funkce. očividně si na tomhle naši předkové dost ujížděli a podobně promakané vychytávky znám snad jen u strouhátek na tužky z 30. let. Já mám doma až ten úplně poslední, docela v čechách rozšířený:
43328175_2150484344961857_497631991999496192_n.jpg
43328175_2150484344961857_497631991999496192_n.jpg (20.58 KiB) Zobrazeno 12869 x
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od K4cer »

Mno, já jsem problém holení vyřešil jednoduše tím, že mám doživotní zásobu žiletek. :lol:
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
nabu
Příspěvky: 102
Registrován: 07.02.2012 11:38
Bydliště: Praha

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od nabu »

Já mám břitvu Puma a holím se s ní tak jednou-dvakrát měsíčně. Příště bych zvolil nějakou ještě lepší značku. Celé oholení je u mě cca 15 minut. Nejhorší je to na špičce brady a pod nosem. Chce se na to soustředit a mít dobré světlo. Na kožený řemen nanáším velmi jemnou brusnou pastu (vosk) a dobrušuji i v průběhu holení. Dnes už se nepořežu co je rok dlouhý. Podle mě břitva vydrží při tomto používání desítky let. Hodně mi záleží na mýdle. Já používám Mühle a nejsou špatné.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Bill Masen »

Stejně jako Kačer. Jednorázovým strojkem se holit nemůžu, hned ho ucpu. Když se neoholím 3 dny, už to elektrika nebere, takže žiletka. Mám strojek po dědovy, gilette a má značení jako zippo. Údajně je po amících.
Žiletky se dají brousit v porcelánovým hrnku.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Ibex »

mno a nestačilo by si vousy jen zastřihávat? Nosím plnovous léta, krátce střižený a je to fajn... Krom ele.strojků jsou i mechanické...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Bill Masen »

Nestačilo, mě to svědí a jí škrábe. Ne, vážně, fousy mám tak tvrdý a hustý, že mi někde rostou i tři z jedný cibulky. Po tejdnu na čundru se vracím jako Rumcajz a nestíhám odhánět včely.
Odpovědět