Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od proforma »

cipis píše: 26.02.2021 19:29 A byla tu i reakce - je to šmejd, protože lže o obsahu. Mít něčeho o víc skoro jak třetinu, než je napsáno, tak je snad i horší, než když je tam o něco méně.
Ony skoro vsechny testovane doplnky mely toho D vitaminu podstatne vic, nez bylo uvedeno na krabicce. Az to ve mne vyvolalo pochybnost o pouzite testovaci metode, protoze je vysoce nepravdepodobne, ze by se vsechny firmy tohle vyrabejici nedovedly trefit do toho, co slibujou. Ten obsah D vitaminu byl testovan nejak vazenim a potom hodne prepocitavan, byly tam i pomerne velke vule (prave kvuli zvolene metode), takze zrovna tenhle test se - podle meho nazoru - dTestu moc nepovedl. Samozrejme, cim vyssi deklarovany obsah D, tim vyssi odchylka pri konstantni statisticke chybe. Ale je to dobry prehled, co vsechno se tu prodava :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od bacil »

Ono odvážit 20 mikrogramů není jenom tak, ředění zvyšuje rozptyl a proto toho dávají víc aby rozptyl nešel pod limit. Kostka 1x1x1mm je jeden MILIGRAM vody a řádově to bude odpovídat a teď s toho 1/50.

Ono to u léků tahle tolerance nevadí, mají dost vysokou tolerani, pokur to není paralen, ten ji má úzkou ale zas ho nejsou mikrogramy.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od MrPorter »

Tak jsem si udělal druhý Cerascreen test na vitamín D, 4 měsíce poté co mi vyšla nízká hodnota 23ng/ml. V té první zprávě bylo doporučení na příjem 9000 IU denně po dobu 3 měsíců, to jsem dodržel, spíš to bylo i míň - základ byly Czechvirus tablety co mají oficiálně 5000 IU (v dTestu naměřeno přes 6000) a pak náhodně nějaký menší drobky. A pomohlo to - dostal jsem se na pěkných 50ng/ml a už mám doporučenu jen udržovací klasiku 2000 IU denně.
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od tajfun »

Lyster píše: 25.02.2021 21:01 Tak právě mi dorazil výsledek testu na Vitamín D... první test jsem si dělal 21.10.2020 a měl jsem hodnoty 45,35ng/ml a hodnotu metabolizace vitamínu D byla hodnota 15,37.

Druhý test, který jsem si dělal 16.2.2021 mi ukázal hodnoty 46,5 ng/ml a metabolizace vitamínu D 14,18.

Na to že jsem bral tak do týdne 5 tablet Vitamínu D v hodnotě 5000 UI. jsou to vytamíny koupené přes ebay z Anglie, ale přestávám v nich mít tedy docela důvěru.

Podle zprávy z výsledku, jak z toho prvního tak z toho druhého testování vyplývá, že pro udržení stejné hladiny bych měl každý den do sebe dostat 2000 UI. Takže jestli ty tablety opravdu obsahují 5000 UI, tak je někde něco špatně.
já žeru už tak půl roku každý den 10.000 IU spolu s Kckem kombinuju nekolik druhu abych minimalizoval pripadnou neucinnost nejakeho doplnku a vyslo mi 49,11 ng/ml a metabolizace 9,55

mam metracek, tak to ma na to taky vliv, ale asi bych mohl tlacit i 15tis IU denne, abych se dostal na horni hranici...

a celkem me prekvapilo, ze aplikace Dminder celkem presne odhadla hladinu Dcka, ktera mi pak vysla testem...pocia to podle telesnych udaju a denniho prijmu popr. i podle pobytu na slunicku... stoji za vyzkouseni
http://dminder.ontometrics.com/
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od vrabi »

Blamáž dTestu s vitamínem D.
https://nasregion.cz/blamaz-dtestu-s-vi ... d=11190580
Jako poučení bych si z toho vzal, že cokoli s obsahem D nad 1000 UI by správně jako léčivo mělo projít mnohem složitějším schvalovacím procesem než výživový doplněk, praxe je ale jiná ;)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od proforma »

Jo, zrovna jsem to sem taky chtela dat. Nejdulezitejsi je samozrejme na konci - opovrzeni, ze se D3 MUZE volne prodavat a ze by se s tim melo neco delat... :-(
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od MrPorter »

Ach jo, zase ta hysterie s maximální dávkou 1000 IU :roll: Ale každý správný Čech pobíhá celý den na sluníčku, i v zimě, a tlačí do sebe jednoho lososa za druhým, tak k čemu vražedné dávky 2000 IU, že jo.
steve_michalik
Příspěvky: 218
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od steve_michalik »

Přidám svoji zkušenost s braním D3.

Mám 83kg, moc špeku ne, cca 35 let.

Na podzim v půlce září jsem začal brát 5000IU denně. V půlce prosince jsem měl 119,5 nmol/l.
Snížil jsem dávkování na 4/7*5000UI ~ 2850 UI denně. V půlce dubna pak "pouze" 82,5 nmol/l.
Doporučený interval v ČR je 75-125 nmol/l.

Nyní opět přejdu na 5000IU a uvidíme za pár měsíců.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Tak jsme konečně dosáhl hladiny 105 nmol/l (42 ng/ml), mým cílem bylo dostat se nad 100 nmol/l (40 ng/ml), dávkováním jsem mířil někam k 120 nmol/l, ale nebyl jsme příliš důsledný.

Vzhledem k tomu, kolik jsme toho do sebe za uplynulé dva roky celkově nacpal, jsem v takovýto výsledek (nad 100
nmol/l) doufal, byť jsem čekal ještě o kousek víc.
Teorie očividně nelže a dávky kolem 3000 IU/den jsou pro mě udržovací, nikoliv doplňovací.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od cipis »

Jj, asi se konečně dokopu k tomu testu.

Jaký máš? Ať eventuálně můžeme porovnat.
Naposledy upravil(a) cipis dne 12.11.2021 14:32, celkem upraveno 1 x.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Ivana »

Hele a jak se ti tam promítá déčko ze sluníčka?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Léto se nepromítlo nijak - kancelářská krysa, která neměla čas na dovolenou a letní dovolená proběhla v září s lyžemi na nohou. O víkendech jsem moc na sluníčku taky nepobyl, takže 95 procent VitD bude z lahviček "Ekomedika A+D+E+K nebo D+K". :lol:
Dostudoval jsem si něco ke K vitamínu a byť tam ekomedika trochu K má, tak jsem začal K-čka dodávat o něco víc.
Vzhledem k množství dodaného Dčka zkusím jak mi budou chutnat tresčí játra, protože jsem podle krevních testů možná nedodal adekvátní množství A (nedělal jsem test na A vitamín, ale některé parametry mám trochu jinde, než by se mi líbilo).

(Spadia - takže přes normální odběr krve: www.spadia.cz)
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Alstratt »

Ja beru lipo.. D3 + K2 uz v gelove forme, jelikoz se to da lehceji davkovat kolik chce kdo davky kdy. A da se to i do neceho zamichat. Gelovou verzi beru spis proto, protoze uz tak beru kapsli s kdecim uz dost. A zkousim novy supplement s 6 slozkamy, na zlepseni spanku. Nekdy jsou dny, kdy se mi ten supplement na spani hodi. Od vit. D se odviji i takove veci jako spanek. Spanek ma tez vliv na imunitu atd.

https://alivebyscience.com/product/lipo ... min-d3-k2/ lipo gel D3 + K2

https://www.youtube.com/c/DrEricBergDC/videos Mozna si z tech videi nekdo neco veme. Tech videi o vit. D a jinych tam ma vice. Vysvetluje to kratce a srozumitelne, nejake ty zaklady, takze vam to ani moc casu nesezere.

https://www.youtube.com/watch?v=QUnf4OXDnCk Velmi kratke a velmi jednoduche, nejvetsi zaklady vit. D.

https://www.youtube.com/c/DrBradStanfield/videos Neco ma i on.

Sincerely, Alstratt
Naposledy upravil(a) Alstratt dne 12.11.2021 16:01, celkem upraveno 2 x.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od MrPorter »

No mně se třeba léto promítlo negativně, z 50 ng/ml na jaře jsem měl teď na podzim zase zpátky cca 25. A to jsem jel udržovací dávku, co mi z toho Cerascreenu doporučili, tedy 2000 IU denně. Tak jsem zpátky na zimní dietě 10000 IU denně :)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Pokud bereš víc než 2000 IU za den, tak si hlídej příjem vitamínu K (cca 200 ug K2-MK7/den).
To, co sem dával Alstratt to má namíchané dobře (https://alivebyscience.com/product/lipo ... min-d3-k2/).

Mnou používaná Ekomedika (D3+K) tam má káčka na můj vkus zbytečně málo, ale furt lepší než nic, které je ve vigantolu.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Ivana »

tajfun píše: 19.03.2021 23:09 a celkem me prekvapilo, ze aplikace Dminder celkem presne odhadla hladinu Dcka, ktera mi pak vysla testem...pocia to podle telesnych udaju a denniho prijmu popr. i podle pobytu na slunicku... stoji za vyzkouseni
http://dminder.ontometrics.com/
Dík za odkaz, fakt to vypadá užitečně.
sonor
Příspěvky: 40
Registrován: 20.07.2021 13:20

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od sonor »

Já baštím ostropestřec a každé ráno si dám čaj z řepíku lékařského. Ten řepík piji už takhle tři roky. Když mi bylo 28 let, srazil mne v Přerově ožrala v autě. Ležel jsem víc jak 4 měsíce v nemocnici. Dokupy mne dal až profesor Dungl z Bulovky. Jsem mu do smrti vděčný. Od návratu z nemocnice se mne chytil každý sajrajt co kolem mne letěl. 17 let jsem byl se zdravím v hajzlu, co mi říkal doktor tak za moji posranou imunitu mohlo to bezpočetné množství narkóz. S řepíkem a ostropestřecem se moje zdraví zlepšilo natolik, že už tři roky jsem nemarodil. Játra, cukry, všechno mám jak malej kluk.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Narkozy mj. kompletne zlikviduji zasobu vitaminu B12.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Alstratt »

Jo Ostropestrec a jatra. Mit zdrave jatra je tez dulezite a to jak pro vit. D tak celkove. Na jatra u vas prodavaji i nejaky produkt s komplexnejsim slozenim.

https://czechvirus.cz/produkty/73-liver-max U vas

https://www.quicksilverscientific.com/a ... ver-detox/ Odjinud pro vas. Da se koupit ty produkty i oddelene
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

PeFi píše: 12.11.2021 14:52 Vzhledem k množství dodaného Dčka zkusím jak mi budou chutnat tresčí játra, protože jsem podle krevních testů možná nedodal adekvátní množství A (nedělal jsem test na A vitamín, ale některé parametry mám trochu jinde, než by se mi líbilo).
Takže vitamín A asi chybí. Jsem zvědavý kolik plechovek tresčích jater to bude tentokrát, než mi přestanou chutnat. Posledně jsem jich musel sníst asi sedm, než si tělo řeklo, že to stačí. (Konzumuji půl plechovky za den, abych to nepřehnal a aby se z toho žlučník nezbláznil: https://sunandsea.cz/produkty/tresci-ja ... leji-120g/)
Odpovědět