Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Odpovědět
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Foxy »

MacGyver píše:...bylo to jen takové zlehčení, když nás čeká ten konec světa.

Týýý brďo!
Tak von má bejt konec světa?
A že tu jako vo tom na našem oddělení nic nevíme?
Se asi budu muset při vizitě optat pana doktora Chocholouška, co že jako von na to...
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Dáda »

Také si dovolím několik poznámek k mestruaci v historii:
- V 50. letech 20. století se používaly měsíční pásky, do kterých se vkládala vata. Vypadaly jako mužský suspenzor.
- Pokud spolu žije větší kolektiv žen, prý se sjedou na stejné datum menstruace.
- Kolegyně ze zaměstnání, která byla za 2. světové války v koncentráku, vyprávěla, že v těch krutých podmínkách ženy menstruaci ztrácely.
- Manželčina babička (žila v 19. a 20. století) vyprávěla, že v době menstruace ženy nenosily kalhotky a nechaly krev volně odtékat, takže, když dvě dámy, které měly své dny a na ulici drbaly, zůstaly po nich dvě krvavé loužičky. Babička, která pracovala jako švadlena (práce vsedě), nosila ve svém období několik sukní z tlusté látky, které krev vsakovaly.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od EBE »

Mac..Nafukovací panna - ovce Eva ve Vás probudí lásku ( sekundárne použitie ako nafukovačka k prebrodeniu vodného toku by to šlo nie? ) ;)
Rozhodne súhlas, dievčence a polovičky si zaslúžia svoje vlákno a radosti, chlapi občas radi počúvajú o čom sa kváka na inom kanále :chuckle
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od sigmark »

no vida. a presto je dokazane pouziti mechu jako zminene pomucky jiz u predkrestanskych severnich germanu. to nam to tu nejak zvlcilo
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od cipis »

Já už četl zvlhčilo ...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od sigmark »

na to mame adminy. ti nám to tu zvlhčuji pravidelně svými žertíky ( z rečtiny humor: vláha, žádné gájoviny, náčelníci)

Mě svejma výhrůžkama vo gejvláknech nevyděsej, voni Fámulus :-D
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Evinka »

Kluci admini to určitě pořeší a rozdělí toto vlákno Dan.temu a dalším rozpadlíkům s dobrými nápady....a nám ..vašim rozpadlicím ;)

Jinak, nutno napsat, že některé informace jsou zajímavé...některé jsem ani netušila ... pro mne je to plodná debata ...a člověk se i zasměje....

jo a o testování toho zařízení s tím strašidelným názvem přemýšlím :D ... i když kalíšek zní strašně, vypadá zvláštně, ale člověk nemá zatracovat, pokud sám nezkusil ....
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od sigmark »

4 z 5 vikingů radí mech, Evinko :-D
(akorát je potřeba vyklepat nejdřív brouky)
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od vlk972 »

Sigmarku, neradí spíš 4 z 5 vikingských žen? Co my chlapi o tomhle asi můžeme vědět?
Ale Evinko, výsledky testůbudou zajímat i nás chlapy, máme doma polovičky, které něco na menstruaci potřebují a zasásobit na věky se hygienickými potřebami dámskými nejde - tedy pokud se osvědčí ten kalíšek, tak ano.

Pánové sorry, ale nemůžeme myslet jen na svoje lovecké a válečnické pudy, ženský prostě potřebujeme ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od sigmark »

okej, 4 z 5 vikingyň radí :-)
předpoklad přežití je akceschopnost, takže souhlasím s vlkoušem, že ani takováto témata nelze opomíjet. Jakýkoli člen skupiny vyřazená třeba i takovouhle věcí (jejím zanedbáním) je výrazné oslabení všech, tím spíš v situaci, kdy stav vyžaduje ještě ošetřujícího. takže žádné téma není svaté
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Evinka »

vždyť říkám, člověk se s vámi zasměje :lol: .. vikingyně :lol:

test bude...Sigmarku, mech si nechám jako záložní variantu, stejně jako vlastní oboru a větev....
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od miki »

Zdravím.
Čest a sláva Vám "Vikingině", že to berete takhle sportovně. Ale abych také něčím přispěl. Ty prací vložky si běžně dámy dříve praly a šily. Jak to vím, když mě bylo asi tak 10-12-13 let tak jsem našel s klukama z vesnice a bráchama na půdě u babičky takové postroje. Přejmenovali jsme si je na koňské kšíry. Byly to takové dvě kšandy které šli přes ramena a na břiše a zádech se spojili do jednoho pruhu širokého asi tak 10cm a dlouhého 50 cm. Na pupku to mělo zapínání na knoflík a dírek bylo více mám ten dojem, že asi po 2-3 cm a v délce tak 10 cm.Jako kluci jsme si to navlékali na ramena a ten takovej tlustší a širší pásek mezi nohama. Ale pouze do doby než nás zpozorovala babička asi ji to odkamžitě docvaklo a hned nám je zabavila. Neblomně trvala na svém, že se to nesluší a když nás s tím uvidí, že dostaneme výprask. Byl přísněj zákaz. Na naše vyptávání proč, nevysvětlila nic a trvala na svém. Teprve po létech jsem se dozvěděl, že jsou to prací menstruační kšandy. No tak asi.
Miki
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Fabulous »

V USA se běžně lidé živí výrobou a šitím pracích vložek. Vypadají celkem normálně, jen jsou z látky. Holt klasický "pešek" se vrací!

http://www.naturallycozy.com/order-pads.html
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Dámská hygiena - prostředky a řešení

Příspěvek od Tina »

Stejně tak znovu přijdou ke slovu klasické kapesníky. Ještě mám někde sadu zelených, vojenských, po dědovi a tátovi :-)
A pochopitelně to samé dětské plínky, opět se bude vyvářet, ale netuším, čím pak žehlit.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Dámská hygiena - prostředky a řešení

Příspěvek od vlk972 »

Existovaly přece žehličky, které se rozpalovaly na pltně, nebo v nich bylo žhavé uhlí....... Žehlení se zvládne :-)
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Dámská hygiena - prostředky a řešení

Příspěvek od Tina »

To sice existovaly, ale kde dneska jsou? :-) Možná někde v muzeu.
Budeme v troubě nahřívat napařovačky. :-)
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Dámská hygiena - prostředky a řešení

Příspěvek od vlk972 »

No já mám jednu doma ;)
Ale neboj, lidi a zvlášť tady v Čechách jsou vynalézaví, takže určitě bude čím žehlit.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Dámská hygiena - prostředky a řešení

Příspěvek od colek »

Co třeba nežehlit? :roll:
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Dámská hygiena - prostředky a řešení

Příspěvek od scorpio »

Taky nejsem zastánce žehlení, ale tuším, že v době, kdy nebudou superprací prášky a elektřina pro zbytné činnosti úplně dostupná, bude žehlení dobrá altenativa pro "dezinfekci" prádla např. před uskladněním..


PS: že by další zajímavý námět na samostatné téma? ;)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Dámská hygiena - prostředky a řešení

Příspěvek od MRAK »

vzhledem k tomu, že jsem zažil jedno dítě s pracíma plenama, tak můžu potvrdit - žehlení je forma desinfekce (a taky se to pak mnohem líp skládalo)

to se týká plínek, stejně se to bude týkat pracích vložek

pokud není žehlička, postačila by klidně čistá hladká , na jedné straně uzavřená trubka, naplněná žhavým uhlím a podobně ....

to žehlení nebude až takovej problém
Odpovědět